Столче за кола до 25 или 36 кг.

  • 4 300
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 154
Препоръчайте ми столче за кола до повече килограми.Какви марки имат хубави за тези кг.,но да не са по 300лв?

# 1
  • София
  • Мнения: 659
Аз лично съм си харесала това http://www.bebeplusbg.com/index.php?m=320&category=155&p … DUETRE&lang=1
Има хубави и на Chicco, но нямат собствени колани.

# 2
  • Мнения: 684
скоро имаше такава тема пусната потърси я ...
аз лично съм фен на Грако

# 3
  • София
  • Мнения: 4 397
Ние сме с това и съм доволна      http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=2583

 но и това което е показала veroniki е много хубаво и на нормална цена, не съм го видяла преди да вземем това.

# 4
Ние сме с Chicco Key 2-3 (18-36 кг), около 190 лв. е, което е много добра цена за такъв вид столче. Монтира се с коланите на колата, но по принцип всички столчета от тази група се монтират така, изключение правят по-скъпите модели, които са за повече групи, но мисля че и техните колани се махат след 18 кг. Не съм сигурна обаче къде го има в момента.

# 5
# 6
  • Мнения: 2 891
Giordani-то си е екстра. Ползваме го 2 седмици и съм доволна, ама пустото потене не отпадна  Tired

# 7
  • Варна
  • Мнения: 418
Още един глас за Джорданито, много е удобно  Peace

# 8
  • Мнения: 255
мамче опитай с това на Инглезина имат от 9-36 кг и е много хубаво после става на седалка като порасне детенцето остава докрай с него

# 9
  • Мнения: 128
Мен също ме интересува темета и се записвам да я следя. И аз се спрях на това столче на Джордани, но понеже в нашия град го няма по магазините не мога да го видя нагледно. Ако някой го е ползвал може ли да ми каже дали има различни позиции на облегалката (полулегнало, легнало), защото Влади заспива като пътува.

# 10
  • Мнения: 2 891
Мен също ме интересува темета и се записвам да я следя. И аз се спрях на това столче на Джордани, но понеже в нашия град го няма по магазините не мога да го видя нагледно. Ако някой го е ползвал може ли да ми каже дали има различни позиции на облегалката (полулегнало, легнало), защото Влади заспива като пътува.

Столчетата в тази група не са като тези от 0 до 18. Нямат позиции на гръбчето и се подпират плътно по облегалката на седалката в колата. Намери някое столче във вашия град, независимо от цената и го разгледай, за да придобиеш ясна представа за устройството му.   bouquet

мамче опитай с това на Инглезина имат от 9-36 кг и е много хубаво после става на седалка като порасне детенцето остава докрай с него

Аз го гледах, но цената му е двойна, а функциите са същите.

# 11
  • София
  • Мнения: 44 028
Мен също ме интересува темета и се записвам да я следя. И аз се спрях на това столче на Джордани, но понеже в нашия град го няма по магазините не мога да го видя нагледно. Ако някой го е ползвал може ли да ми каже дали има различни позиции на облегалката (полулегнало, легнало), защото Влади заспива като пътува.

купете си 9-18 кг, някои модели има полулегнало положение, имат собствени корлани, а и са по-сигурни от тези 9-36 кг.

# 12
  • София
  • Мнения: 44 028


мамче опитай с това на Инглезина имат от 9-36 кг и е много хубаво после става на седалка като порасне детенцето остава докрай с него

Аз го гледах, но цената му е двойна, а функциите са същите.

имат модел 9-36 кг за 170лв някъде беше, вероятно за това говори момичето,др проблем на тези столчета е че повечето в тези килограми са много широки, и за по-малко дете не смятам че са удачни. Аз исках да взимаме чико мах3, но поради ред причини се отказах и сега сме с кей1, вярно, че по-натам ще трябва да купуваме друго, но за мен е по-важна сигурността на детето ми, а столчетата 9-36 кг хич не дават добри резултати при краш тестовете....а ето заради това http://www.youtube.com/watch?v=azgBhZfcqaQ не искам и столче без колан, а и полулегналото положение е важно, моя син мн спи на път, а на чикото дори като е монтирано много лесно се променят полуженията на столчето, а и има една допълнителна точка на закрепяне на колана на колата към стола, така че при рязко спиране да не тръгни напред стола....

# 13
  • Мнения: 2 891
bubu_to, изгледах филмчето - трагедия, но явно не си разбрала, за кой точно модел на Giordani говорим. Моля, не оставай с впечатление, че става дума за седалка без собствен 5 точков колан.

Toва е моделът, който струва 169лв. (коланите се премахват и в последствие става на буустър)



а това е Инглезината за 319лв. (коланите се премахват и в последствие става на буустър)



Цената, както виждаш е различна, коланът присъства и в двете.

Столчетата - буустъри, които са коментирани в клипчето са такива



Мен също ме интересува темета и се записвам да я следя. И аз се спрях на това столче на Джордани, но понеже в нашия град го няма по магазините не мога да го видя нагледно. Ако някой го е ползвал може ли да ми каже дали има различни позиции на облегалката (полулегнало, легнало), защото Влади заспива като пътува.

Наси, чак сега погледнах, че твоето бебе е на 7 месеца. Тези столчета не са подходящи за него. Мисля, че са по-подходящи за деца над 2 г., въпреки, че могат да се ползват от 9 кг. деца. Коланите се поставят ниско и е възможно като вариант, но за кратко пътуванe и не за спящи в колата бебета  Mr. Green . По-добре разгледай нещо 9-18, но за да го използваш по-дърго време, обърни внимание на облегалката за глава, ако може да е по-висока (ако ме разбираш  newsm78 ) . Препоръчително е седалките да се сменят с по-големи, когато темето на детето започва да се подава отгоре.

Последна редакция: вт, 26 юни 2007, 10:15 от jj okocha

# 14
  • София
  • Мнения: 44 028
да да аз за тези които са без колани пиша....защото в крайна сметка повечето до 36 кг са без колани, малко са изключенията, а именно съобразено с възръстта на детето писах, че не е подходящо....и изобщо и за по-голямо дете...не говорех за точно тези, които обсъждате модели, а по принцип за столчетата от тази категория, че бих държала да имат и собствен колан.
Иначе на чикото кей1 възглавничката за главата се регулира на височина в зависимост от ръста на бебето и си е сравнително висок.

А аз помислих че Demmi говори за столчето от последната снимка, то после му се маха облегалката и става само седалка....и е 170лв.

# 15
  • Мнения: 2 891
И на другите им се махат облегалките  Peace

# 16
  • Мнения: 128
Благодаря ви за съветите. Аз се спрях на този модел защото няма да го ползвам често. За сега нямаме коля и столче ми трябва само ако пътуваме някъде с приятели, баби и дядовци и детето. За това исках и столче с по голям диапазон, но още веднъж ще видя какво има на пазара на по поносима цена. newsm78

# 17
  • Мнения: 1 640
На Чиполино и Бертони са под 100лв.Има френски Реми-по 100лв. са.
Кангару са по около 145 лв.,говоря за столче за 2+ г.дете,т.е.от 9 до 36кг.
В он-лайн магазините има много марки и видове!
 Нашето ни го подариха -купено е от Кауфланд за 79лв.,от 9 до 36 кг е,на Чиполино,модел FELICE.

# 18
  • София
  • Мнения: 100
Ние сме с Chicco Key 2-3 (18-36 кг), около 190 лв. е, което е много добра цена за такъв вид столче. Монтира се с коланите на колата, но по принцип всички столчета от тази група се монтират така, изключение правят по-скъпите модели, които са за повече групи, но мисля че и техните колани се махат след 18 кг. Не съм сигурна обаче къде го има в момента.

 Peace Peace Peace  има го в магазина на ЧИКО до автогарата. много съм доволна!

# 19
  • Мнения: 255
да Джордани имат модел който е до 36 кг и после става само на седалка има си колани за детето и не е  с коланите на колата но модела за съжаление не мога сега да кажа, но мога днес да проверя вмагазина който е до нас и струва някъде към 186 лв

# 20
  • Мнения: 784
Какво се има предвид под "5-точков колан"?
Филмчето е потресаващо .........

# 21
  • Мнения: 2 891
да Джордани имат модел който е до 36 кг и после става само на седалка има си колани за детето и не е  с коланите на колата но модела за съжаление не мога сега да кажа, но мога днес да проверя вмагазина който е до нас и струва някъде към 186 лв

Eто го!

Какво се има предвид под "5-точков колан"?
Филмчето е потресаващо .........

5 точков е коланът, който минава през двете рамена и се закопчава м/у краката. Както на линка горе.

# 22
  • София
  • Мнения: 44 028
5- точковия колан е през двете рамене, през кръста и между краката - т.е. тръгва от 5 точки...
ако е самопрез рамената и между краката ще е по-точно 3-точков колан...но май такива няма...или кошниците може би са с такива.....

# 23
  • Мнения: 784
А знаете ли дали в България се продава Britax Regent - във филмчето беше препоръчано като единственото столче с 5-точков колан за по-големи деца.
http://209.85.129.104/search?q=cache:2M8QzHbN69IJ:www.britaxusa. … mp;cd=2&gl=bg

# 24
  • Мнения: 2 891
А знаете ли дали в България се продава Britax Regent - във филмчето беше препоръчано като единственото столче с 5-точков колан за по-големи деца.
http://209.85.129.104/search?q=cache:2M8QzHbN69IJ:www.britaxusa. … mp;cd=2&gl=bg

Бритакс се продават, но на много пари. Ако намериш как да го вкараш от чужбина е по-добре.

# 25
  • Мнения: 784
Toва е моделът, който струва 169лв. (коланите се премахват и в последствие става на буустър)


Този модел лесно ли са закрепя към седалката на колата?
А знаете ли къде е произведен?

# 26
  • Мнения: 2 891
Уж Италия, така пише. Монтирам го сама. Лесно е!

# 27
  • Мнения: 784
Ами навихте ме! Вече поръчах Джорданито по нета (от адреса, който  jj okocha е дала), без да съм го виждала на живо - нещо непривично за мен! Само да не ми хареса - мислете му! Wink

# 28
  • Мнения: 2 891
Подлагам ръчички за бой  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 154
А, някой, който има Giordani-то да знае дали има поне полулегнало положение, защото бебчо все заспива в колата.Много ми харесва столчето, ама не ми се ще да мъча детето.

# 30
  • Мнения: 863
А, някой, който има Giordani-то да знае дали има поне полулегнало положение, защото бебчо все заспива в колата.Много ми харесва столчето, ама не ми се ще да мъча детето.

Днес се обзаведохме със столче Джордани ,от тези,които са показани по-горе. На живо е още по-хубаво,Ивко много го хареса,откакто сме се върнали все в него стои,утре ще го монтираме,но в магазина ми казаха,че при този вид столчета няма точно полулегнало положение,ами само отзад облегалката леко се накланя или нещо подобно newsm78 Тъй като все още не е монтирано ,нямам представа как ще е в самата кола,но самата облегалка дава възможност за лек наклон назад...

# 31
  • Варна
  • Мнения: 1 916
А, някой, който има Giordani-то да знае дали има поне полулегнало положение, защото бебчо все заспива в колата.Много ми харесва столчето, ама не ми се ще да мъча детето.

Днес се обзаведохме със столче Джордани ,от тези,които са показани по-горе. На живо е още по-хубаво,Ивко много го хареса,откакто сме се върнали все в него стои,утре ще го монтираме,но в магазина ми казаха,че при този вид столчета няма точно полулегнало положение,ами само отзад облегалката леко се накланя или нещо подобно newsm78 Тъй като все още не е монтирано ,нямам представа как ще е в самата кола,но самата облегалка дава възможност за лек наклон назад...
Честито! И аз се спрях на такова столче, остава само да доставят във Варна. Какъв цвят си взехте? Наистина ли е толкова хубавко? Grinning

# 32
  • Мнения: 3 457
то си е въпрос на вкус,но незнам защо на мен не ми харесват тези бели  ивици по средата -и на живо и на картинка-но както е казано"Вкус приятели няма " Mr. Green

# 33
  • Мнения: 863
ама сега видях,че твоето детенце е на 10 месеца,тези столчета не са ли за малко по-големи деца newsm78 според мен трябва да вземете от 0 до 18 newsm78

# 34
  • Мнения: 784
Преди малко куриера ми достави столчето (Джордани) в къщи. Хареса ми - действително изглежда по-добре, отколкото на снимката. Благодаря на всички, които ми помогнаха и ме насочиха в избора!  bouquet  bouquet  bouquet
Не е италианско обаче - китайско е, пише си го на етикета. Но това го очаквах - за тази цена нямаше как да е нещо европейско.
Още не съм го пробвала на колата, обаче от указанията не мога да разбера, дали при монтирането колана на колата трябва да се промуши зад пластмасовия гръб на седалката или само зад тапицерията  newsm78 newsm78 newsm78

# 35
  • Мнения: 784
А, някой, който има Giordani-то да знае дали има поне полулегнало положение, защото бебчо все заспива в колата.Много ми харесва столчето, ама не ми се ще да мъча детето.
Полулегнало положение няма - столчетата за по-големите килограми нямат такова заради изискванията за сигурност. Но за дете на 10 месеца спокойно може да се вземe столче от по-малката група - до 18кг, които имат легнало положение.
Например този модел на Giordani - Zerouno, който е 0-18 кг

# 36
  • София
  • Мнения: 44 028
ами то и чико са произведени в китай Wink но фирмата си е италианска

# 37
  • Мнения: 3 457
ами то и чико са произведени в китай Wink но фирмата си е италианска
Peace

# 38
  • Мнения: 2 891

Още не съм го пробвала на колата, обаче от указанията не мога да разбера, дали при монтирането колана на колата трябва да се промуши зад пластмасовия гръб на седалката или само зад тапицерията  newsm78 newsm78 newsm78


Разбира се, че зад пластмасовия гръб  Peace

Последна редакция: нд, 08 юли 2007, 20:13 от jj okocha

# 39
  • Мнения: 255
Харесват ми супер са.Simple Smile))

Общи условия

Активация на акаунт