1 ден у дома

  • 1 882
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 430
И на мен ми е доста интересно какво ме чака щом се приберем от болницата.
То е ясно, че бебето само ще яде, спи, реве, ще се преоблича, сменят памперси и къпе вечер, но все пак. Нещо не мога да си го представя още.
А най се ужасявам че ще ми се струпат на главата баби дето да искат да ми помагат. Направо ужас. А аз още от сега не искам да ми пипат бебето. Сигурно нещо не съм добре.

# 16
  • Мнения: 1 467
Графикът бебето ти ще го създаде, всичко ще се върти около него. Трябва да си спокойна, за да може и то да е спокойно и да се радвате един на друг. Това е най-важното.

# 17
  • Мнения: 505
Dante само да допълня че и ако си намериш някоя приятелка с бебе, който да ти е почти винаги он лайн - ще ти е лесно. Успех!
И да знаеш че няма нищо по хубаво от бебе - дори и ревящо.  Hug Hug

# 18
  • Мнения: 4 053
Кърмиш
Спиш
Кърмиш
Къпеш се, ядеш
Кърмиш
Спиш, четеш
Кърмиш
Готвиш, переш
Кърмиш
Разходка
Кърмиш
Спиш

Спокойно, няма нищо страшно. И най-добре е наистина всички да отидат на работа и да те оставят насаме с бебето.

 newsm53 това е душа,спокойно,много бързо ще влезеш в час  Hug

# 19
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Ще се водиш по бебето  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 4 397
Кърмиш
Спиш
Кърмиш
Къпеш се, ядеш
Кърмиш
Спиш, четеш
Кърмиш
Готвиш, переш
Кърмиш
Разходка
Кърмиш
Спиш

Спокойно, няма нищо страшно. И най-добре е наистина всички да отидат на работа и да те оставят насаме с бебето.

Много добре казано, и определено всички да заминават на работа и да не ти се бъркат със съвети  Peace

# 21
  • Мнения: 2 614
Кърмиш
Спиш
Кърмиш
Къпеш се, ядеш
Кърмиш
Спиш, четеш
Кърмиш
Готвиш, переш
Кърмиш
Разходка
Кърмиш
Спиш

Спокойно, няма нищо страшно. И най-добре е наистина всички да отидат на работа и да те оставят насаме с бебето.
да и нашия мина по абсолютно същия начин, без разходката, защото беше декември и първите 5 дни само на прозореца я вадих!  Hug
Беше прекрасно, спокойно време, а сега е хаха - малка фурия! Joy

# 22
  • Мнения: 2 746
Трудно ще си съставиш график от сега, мога да кажа дори, че те очакват хиляди изненади Laughing На всичко ще се научиш спокойно, като дойде детенцето, то само ще ти покаже.Янита го е написала съвсем точно.Аз много се бях шашнала с първото дете, и то най-вече заради този 3 часов ритъм, който беше денонощно и повече ме мъчеха умората и недоспиването.И сега, като се връщам назад си давам сметка, че то не е кой знае каква философия да се справиш с новороденото, даже ако си сама през деня, още по-добре.Няма да те изнервят бабите.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 423
Моя "график", когато останах за първи път сама с бебето, беше:

в 6 часа - памперс, мляко, рев, сън
в 9 часа - същото
в 12, 15, 18 - същото
в 21 часа става интересно защото освен всичко включваме и банята!

Последно хранене посред нощите и си лягах с надеждата ако може да се буди на малко по-големи интервали.

Това беше и нашия режим.

# 24
  • Мнения: 291
малкото човече такъв график ще ти заформи, че каквото и да си планирала предварително, бързо бързо ще го промениш  Grinning

# 25
  • София
  • Мнения: 4 588
Ще се водиш по бебето  Peace

 Peace

# 26
  • Мнения: 279
не ти трябва график кото се роди бебето то ще те води по своя си график
PeaceТочно така!Бебето само ще те учи и ще ти създаде график.

# 27
  • Мнения: 221
Няма нищо страшно - само психическа нагласа, че понятия като ден и нощ изчезват, и ежедневието е кръговрат, с повтарящи се елементи на всеки 3 часа Peace
Аз в един момент си мислех, че имам постоянно дежа вю Joy

# 28
  • Мнения: 24 467
Боже, какъв ти график! И при двете ми деца съм била сама, съпругът ми беше на работа, а бабите предпочетох да ги няма. Бебето спи, през това време аз пера и готвя, чистя или спя. Когато се събуди се храним и после- пак. Първият месец и без друго малкото почти през цялото време или спи или се храни.
И не е нужно да ревеш. Аз не съм ревала, напротив, беше ми забавно. Умората взех да я усещам едва след месец. Първият ден особено емоциите са толкова много, че да рева хич не съм се сещала...

# 29
  • Мнения: 5 362
Ще се водиш по бебето  Peace
Това е и моят отговор  Peace

Общи условия

Активация на акаунт