Кърмене и раждане в Майчин дом

  • 1 937
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 724
Ще раждам /отново/ в Майчин дом, там е професира, който ме следи. Понеже баткото също се роди В МА, вярно , преди доста време, но имам ужасни спомени от сестрите и акушерките, /за разлика от лекарите/ искам да питам отсега:
1. Знаете ли да има корнсултанти по кърмене там
2.Какви са условията във ВИП стаите, знаете ли как се заявяват
3. Можете ли да ми препоръчате свястна акушерка за помощ след раждането в къщи?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 877
Здравей!

Не мога да ти отговоря на всички въпроси, но колкото мога...

1. За консултанти по кърменето - определено ще ти трябват ако това ти е първо раждане (доколкото знам в МД има цял екип от консултанти). Отношението на акушерките е меко казано игнорантно и не оказват никаква помощ. На 7-ия етаж, където са майките, родили със секцио, бебчетата се дават на 3 часа (Sad), като никой не ти казва какво трябва да правиш, за да кърмиш успешно, а всеки път се предлага и шише с АМ за бебето #Crazy. Но пък не знам как се свързваш с консултантите по кърменето.
2. За ВИП стая е добре да се уговориш поне месец предварително, защото в целия МД има само 4 ВИП стаи. Най-добре да се посъветваш с наблюдаващия д-р.
3. Нямам идея...

Леко раждане и успех Hug!

Последна редакция: чт, 21 юни 2007, 22:45 от Eiphnh

# 2
  • София
  • Мнения: 6 264
И аз родих в МД.

1. Според мен повечето детски акушерки плюс педиатрите са много внимателни. Има една акушерка, коато мен  ме научи да кърма, доста се позанимава с мен. За съжаление не й знам името  Rolling Eyes Embarassed Но ако се интересуваш я имам на снимка, защото тя ни изписа по една случайност, мога да ти я пусна по мейла. (Аз раждах нормално и бях на 12 етаж).

2. Не съм била във ВИП стая, не знам как се заявяват. Май е най-добре да си питаш лекаря. Иначе условията са: едно легло с матрак, гардеробче, нощно шкафче, санитарен възел, май имаше и нещо като диванче вътре, но не съм сигурна. Има пак бокс за бебетата между две стаи. А, има и ТВ.

3. Е, за това не знам, даже за първи път чувам  Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 1 877
Иначе условията са: едно легло с матрак, гардеробче, нощно шкафче, санитарен възел, май имаше и нещо като диванче вътре, но не съм сигурна. Има пак бокс за бебетата между две стаи. А, има и ТВ.

и хладилник...

# 4
  • Мнения: 1 896
Консултантите се водят към Майчин дом, но не стоят постоянно там, защото се занимават и с други неща. Всъщност консултациите са телефонни и винаги има дежурен на 0886 93 60 41. Можеш да им звъниш независимо в коя болница си. Ако е наложително, съм сигурна, че ще се погрижат някой да се срещне с теб на място.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 057
Мога да кажа за ВИП стаите.
Разполагат с легло, ТВ, хладилник, баня и тоалетна, гардероб, нощно шкафче, нещо като тоалетна масичка с голямо огледало (поне в тази, дето бях аз имаше), стол. Прозорците са с нова дограма, имат щори... Бебето си е при теб, но има самостоятелен бокс където го къпят, теглят, сменят пеленките.
Задължително трябва да се уговориш с лекаря при който ще раждаш, защото съм чувала, че ВИП стаите почти винаги са "запазени". Преди две години се плащаше 35лв. на ден, ако не се лъжа...

# 6
  • София
  • Мнения: 6 661
1. не знаех, че има такива там, на мен ми помогнаха детските акушерки, казах им, че не искам добавката /която винаги предлагат на 7 ет./ и да ме научат да кърмя, като си по-настоятелна, помагат, иначе сами не се втурват да гледат кой може да кърми и кой не
2. Поради вакуум ме сложиха на етажа за секцио. Там има само 1 ВИП стая, и за съжаление беше заета, а моят лекар ми каза преди това, че не може да се заявява предварително, тъй като обикновено не се знае кога ще родиш /това при нормално раждане естествено/. Струва 35 лв. на ден, условията на 7 ет. - секцио, вакуум и форцепс са по-добри от мизерията на етажа там, но пък съм чувала, че условията на общите стаи на 12 ет. са доста добри, така че ВИП стаята не е чак толкова нужна там.
3. на 7 ет. има една детска акушерка, която и досега ползвам понякога за помощ вкъщи, жената дълги години е работила там и имам пълно доверие, ако те интересува, пиши ми на лични, ще ти дам тел.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 724
Благодаря Ви, как се запазват ВИП стаи?Ужас, аз може и да нямам месец до раждането, а нищо не съм правила.
Консултантите се водят към Майчин дом, но не стоят постоянно там, защото се занимават и с други неща. Всъщност консултациите са телефонни и винаги има дежурен на 0886 93 60 41. Можеш да им звъниш независимо в коя болница си. Ако е наложително, съм сигурна, че ще се погрижат някой да се срещне с теб на място.
basilisk, благодаря ти. Имаш ли лични впематления от някоя, възможно ли е да идва след раждането срещу заплащане? С баткото просто нямах от стрес и приеснение почти никаква кърма ,сега съм решила да взема всякакви мерки...

# 8
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
За Майчин дом - има два вида акушерки, детските са много любезни и мили, а тия, дето отговарят за родилките, са вечно намусени и каквото и да ги питаш, все не им е работа. Детските са тези, които мият и преобличат бебоците. Ако питате тях за кърменето, са отзивчиви и показват.

# 9
  • Мнения: 1 896
basilisk, благодаря ти. Имаш ли лични впематления от някоя, възможно ли е да идва след раждането срещу заплащане? С баткото просто нямах от стрес и приеснение почти никаква кърма ,сега съм решила да взема всякакви мерки...

Ами те всъщност са доброволци, така че не им се плаща нищо. Самата програма се финансира от УНИЦЕФ доколкото знам и се ръководи от една от неонатоложките в Майчин дом.
Можеш да звъниш колкото пъти имаш нужда без притеснения, но предвид ангажиментите им, вероятно някой би дошъл при теб единствено ако си крайно закъсала - иначе просто няма е наложително.
А ти защо искаш да идват при теб? Те като тръгнат нещата веднъж, няма да имаш нужда от консултант, не се тревожи. Кърменето не е толкова сложно, а и вече всеки който желае да получи помощ, има откъде да я получи. Важното е желание да има.
Всъщност може би е добра идея да се обадиш още сега и да разкажеш за пролбемите си предишния път, за да ти препоръчат какво да направиш този път, за да ги избегнеш.
Леко раждане ти желая - за кърменето, щом си толкова мотивирана, няма начин да не успееш!

# 10
  • Мнения: 4 915
Раждах секцио и двата пъти, отговарям за условията както бяха на 7-ми етаж.

1. Вече ти е отговорено.  Simple Smile
Акушерките, които се грижат за бебетата, са услужливи. Питай - отговарят. Насърчават да премахнеш добавката и да минете на кърма само.

И двата ми пъти ставах свидетел на разправии от рода: акушерките казват на майки, че нямат нужда вече от добавка, щом имат вече кърма, майките се опъват и се сърдят - искат си добавката, защото детето щяло да остане гладно.  Rolling Eyes

2. ВИП стаите - много са приятни. Вече са ти казали  и за обзавеждането им. Имат и стационарен телефон да ти се обаждат отвън, ти не можеш да набираш.
Едната стая е с обикновено легло, другата е с твърд матрак - искай нея.

Друга екстра на ВИП е, че близките ти могат да идват на свиждане по всяко време и да влизат при теб.

При мен се случи късмет, че точно след като ме качиха от реанимацията на 7-ми етаж, имаше 1 свободна стая ВИП. Лекарят ми беше забравил да се обади предварително.

Иначе ще ти кажа друга опция. Секцио ли ще раждаш? Щом имаш уговорка с професор (проф. Димитров?), помоли го да ти уреди да лежиш на 12-ти етаж, при нормалното раждане. Бебето е при теб. Отделението е ремонтирано. Стаите са много добри, по две момичета сте в стая. Може и да си сама, ако така се случи. Ако си нормално раждане и си за 12-ти етаж, не си заслужава да си даваш парите за ВИП.
Докато бях в болницата, няколко момичета със секцио отидоха после на 12-ти етаж в обикновени стаи, лекарите им го уредиха.

Ако искаш, помоли да разгледаш ВИП и статите на 12-ти етаж.

3. Тук също basilisk ти е помогнала с мнение.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 724
Благодаря ви, момичета. Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 1 877
Имат и стационарен телефон да ти се обаждат отвън, ти не можеш да набираш.
Можеш, но само градски разговори.

А определено стаята с твърдия матрак е доста по-добра от другата като цялостно обзавеждане Peace.

Иначе ще ти кажа друга опция. Секцио ли ще раждаш? Щом имаш уговорка с професор (проф. Димитров?), помоли го да ти уреди да лежиш на 12-ти етаж, при нормалното раждане. Бебето е при теб. Отделението е ремонтирано. Стаите са много добри, по две момичета сте в стая. Може и да си сама, ако така се случи. Ако си нормално раждане и си за 12-ти етаж, не си заслужава да си даваш парите за ВИП.

Много съм съгласна за 12-ия етаж!!! Ако имаш как да отидеш там, ще е най-добре, най-вече защото бебчето ще е при теб. А ако настояваш за ВИП стая пак тези на 12-ия са в пъти по-хубави от тези на 7-ия.

# 13
  • Мнения: 344
За Майчин дом - има два вида акушерки, детските са много любезни и мили, а тия, дето отговарят за родилките, са вечно намусени и каквото и да ги питаш, все не им е работа. Детските са тези, които мият и преобличат бебоците. Ако питате тях за кърменето, са отзивчиви и показват.
Аз като бях там си имах две любими детски акушерки които много харесваха малката.Обаче тези които бяха за родилките бяха отвратителни.Даже на промивки не ни викаха.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 724
Иначе ще ти кажа друга опция. Секцио ли ще раждаш? Щом имаш уговорка с професор (проф. Димитров?), помоли го да ти уреди да лежиш на 12-ти етаж, при нормалното раждане. Бебето е при теб. Отделението е ремонтирано. Стаите са много добри, по две момичета сте в стая. Може и да си сама, ако така се случи. Ако си нормално раждане и си за 12-ти етаж, не си заслужава да си даваш парите за ВИП.

Много съм съгласна за 12-ия етаж!!! Ако имаш как да отидеш там, ще е най-добре, най-вече защото бебчето ще е при теб. А ако настояваш за ВИП стая пак тези на 12-ия са в пъти по-хубави от тези на 7-ия.
[/quote]

Да, секцио ще раждам при проф Димитров. Не можах да разбера защо на 12 ет. е по-добре от 7мия-, само на 12 ет. ли разрешават бебетата да се при майките.Вчера бях на преглед, питах професора за консултант и за ВИРП стаята, дежурният му отговор е Няма проблем, де да знам, сигурно е така, все пак той е там всеки ден, аз ще вляза за една седмица...

Общи условия

Активация на акаунт