Да споделя нещо искам и да ви попитам.

  • 2 032
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
Здравейте,
работя от скоро, за пръв път, и нямам никакъв опит с отношения към шефовете.

Работата ми е в офис, стоя (често сама) и влизат всякакви хора.

Днес се появи едно цигле - видимо не добре психически (не се присмивам на детето, пояснявам) - стои и гледа. Не бях сама, казах на шефа - той се зае. До тук добре, едвам го изгони - той му казва да се маха, онова просто стои и гледа в точка, абсолютно неадекватно. Към 20 мин.. стоя, като почнаха да се обаджат на полиция изчезна.

То е добро явно детето, няма да направи лошо никому, но все пак си е притеснителна такава поява (и то за втори път идва - предния път беше една вечер, сама бях - добре, че познати дойдоха и го изгониха).

До тук добре, но аз се притесних - честно казано съм страшна бъзливка, нищо че го раздавам отворена иначе.
Споделих на шефа, казах, че ако съм сама ще ме е страх, че няма да знам какво да направя. Той ми каза да го наритам хлапето и толкоз. Е хубаво, ама аз не смея, не съм такава - как така да го наритам? Ами то ако ме нарита мен? Няколко още пъти съвсем отговорно се опитах да споделя с шефа притесненията си, но като цяло получих само подигравки.  Confused

Не ми хареса тая реакция, аз ли искам много, той ли  е прав? Все пак съм голямо момиче, не ми е пазач - но  не ми стана приятно, че се отнесе неуважително когато видя, че наистина се притеснявам сериозно.

Права ли съм, не съм ли? Нормално ли е така да се говори? Както казах - първа работа, първи шеф - бих искала съвет. Както и ако някой има идея как да реагирам с циглето другия път.  Confused

# 1
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Съжалявам това дете и че няма кой да му помогне.
Не възприемам хора, които биха реагирали по начина, по който го прави шефа ти. Детето не е виновно!!!

Последна редакция: чт, 21 юни 2007, 21:28 от Kalinka

# 2
  • Мнения: 3 423
Реакцията на шефа ти е непрофесионална!
Така не се реагира на потенциален клиент.

Защо не изискваш бутон, който да те свързва с полицията?
След като животът ти е застрашен, би трябвало шефът ти
да помисли и за това. Не се ли оглеждаш за друга работа?

# 3
  • Мнения: 7 837
Питаш на точното място. Тук има доста специалисти по отношение на хора от малцинствата.
Сега ще ти пуснат и рецепта за направа на сапун.

# 4
  • Мнения: 4 585
А какви са твоите очаквания от шефа ти?
Нали не очакваш да ти назначи охрана?
Най-много да говориш с него за паник бутон.

# 5
  • Мнения: 27 524
Сега ще ти пуснат и рецепта за направа на сапун.

 Joy Joy Joy
Тъжно, ама не се стърпях.
По темата - виновна е държавата. Не ми се навлиза в дербите, сложно е. И няма черно и бяло.

# 6
  • Мнения: 208
Сега ще ти пуснат и рецепта за направа на сапун.
Laughing

Иначе и аз бих се притеснила в такава ситуация. Не умея да съм груба, а на това дете очевидно не му е там мястото. Не знам каква реакция би била уместна в случая.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 209
Шефът ти явно също не знае какво да прави, така че не му пИли на главата - не може да ти назначи охрана-ясно е. Ако дойде като си сама - обади се в полицията-явно си е съвсем наред детето и разбира като чуе, че се звъни там Wink

# 8
  • Мнения: 5 577
Детето не е виновно!!!

Така е, и на мен ми стана мъчно, но страха ми е по-силен от добротата явно и единствената ми мисъл беше да си тръгне.

Не се ли оглеждаш за друга работа?



 Laughing Утре имам интервю.


Сега ще ти пуснат и рецепта за направа на сапун.

 ooooh! Дано не, питането е в друга насока, може би не трябваше да казвам "цигле"

Нали не очакваш да ти назначи охрана?

Не разбира се, но може би очаквах малко по-уважителна и човечна реакция към мен. Стана ми кофти, затова и пускам тема да видя така ли е навсякъде.

# 9
  • UK
  • Мнения: 3 959
Преди време и аз пуснах тук подобно нещо и мен навикаха, че човека не бил опасен и не знам си какво.

# 10
  • Мнения: 2 212
Върдж, шефа ти не е прав в случая да ти казва да го нариташ и не е прав да не взима на сериозно твоето притеснение, но...такива са някои не шефове, хора....И според мен трудно, ако не и невъзможно да стигнете с него до компромисно решение.
А за себе си, за да се предпазиш можеш например ако дойде пак това хлапе и си сама добронамерено да го излъжеш, че са сложили наблюдение от полицията или нещо такова и че по-добре да си отиде докато не са дошли...В смисъл все едно ти си загрижена за него и му казваш за негово добро...Дано да не идва изобщо де, докато си сама, но ако да те разбере....

# 11
  • Мнения: 46 437
Купи си спрей, 5 лв. струва. Не бъди агресивна с детето, дръж се нормално, но си имай под ръка спрея за защита, дали за него или нещо друго, не се знае какво ще ти дойде до главата.

# 12
  • Мнения: 920


 Все пак съм голямо момиче, не ми е пазач - но  не ми стана приятно, че се отнесе неуважително когато видя, че наистина се притеснявам сериозно.

Опитай се да се държиш като голямо момиче.

# 13
  • Мнения: 5 468
Съжалявам това дете и че няма кой да му помогне.
Не възприемам хора, които биха реагирали по начина, по който го прави шефа ти. Детето не е виновно!!!
Абе то все този не е виновен, онзи не е виновен, но я да стои теб да те гледа втренчено някой 20 мин., да те видим, колко ще си тактична и мъдра.
Значи жалите детето, а че Въргалия има жълто на гащите от страх не я жалите. Леле... все едно тя него заплашва или застрашава. Ей, много толерантни и деликатни булки има тука.
Въргалийо, купи си спрей, както казва Никол и това е. Въпреки че дългите, втренчени погледи, дори със спрей в джоба, не носят добро настроение и безгрижие.

# 14
  • Мнения: 4 406

този същия ли е, дето искаше да му правиш лична карта? Laughing а ти пробва ли да му кажеш на момчето, че затваряте и трябва да си тръгва?
като е през деня, колко хора минават по улицата, никой мъж няма да ти откаже помощ, като замигаш с онези дългите мигли! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт