Битката за сядането...

  • 1 191
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 734
Да попитам до 6 мес изобщо ли не слагахте дечицата по-надигнати?Моята дъщеря иска да е надигната,когато я сложа облегната на мен в скута ми тя сама се изправя до седнало положение,аз пак я накланям,тя пак се вдига и така до безкрай.Вредно ли е,че застава малко по-седнала в мен за по няколко мин.?И друго-повдигам й количката на втората степен,което не си е баш седнало,ама си е доста надигнато.Не я задържам повече от 10 мин така,най-много 2 пъти на ден и то ако е нещо много кисела и неиска да се вози.Дали е вредно за нейната възраст?Като гледам наклона,той прилича на този на кошчето за кола,а там е безопасно да стои?Хич незнам как ще изтраем още месец и половина тази битка със сядането Confused

# 1
  • Мнения: 8 242
От 2рия месец количката беше с лек наклон, не съвсем седнало, но така, че да може да гледа навънка.. Нещо като в столчето за кола.. Никога не е обичал да се вози в количката особено, при каквито и да е условия..
В скута ми съм го държала седнал, но тоси е с опора на мен. Не съм се притеснявала.. Седна сам от легнало на 5 месеца и то съвсем стабилно.. Не съм го подпирала с нищо..

# 2
  • Мнения: 5 362
Леко повдигната съм я слагала,но седнала към 7-я месец чак.

# 3
  • Мнения: 676
Ами мисля, че съвсем спокойно може да си бъде детето в полуседнало положение в количката, а от петия месец може да се приучава и към седящо положение.Така ни каза ортопеда и ние така постъпихме.

# 4
  • Мнения: 1 273
Аз лично слагам Боби от третия месец, под много малък наклон. А когато навърши 5 месеца на около 45 градуса, като той си се изправя и стои седнал вече.  ooooh!

# 5
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Да попитам до 6 мес изобщо ли не слагахте дечицата по-надигнати?Моята дъщеря иска да е надигната,когато я сложа облегната на мен в скута ми тя сама се изправя до седнало положение,аз пак я накланям,тя пак се вдига и така до безкрай.Вредно ли е,че застава малко по-седнала в мен за по няколко мин.?И друго-повдигам й количката на втората степен,което не си е баш седнало,ама си е доста надигнато.Не я задържам повече от 10 мин така,най-много 2 пъти на ден и то ако е нещо много кисела и неиска да се вози.Дали е вредно за нейната възраст?Като гледам наклона,той прилича на този на кошчето за кола,а там е безопасно да стои?Хич незнам как ще изтраем още месец и половина тази битка със сядането Confused

Според мен няма проблем, правила съм абсолютно същото като теб Peace

# 6
  • Мнения: 24 467
Удобни и неувреждащи крехката костна структура на бебето са специалните бебешки шезлонги, при които тежестта на тялото се разпределя равномерно и не води до изкривявания. Иначе подпирането с възглавнички преди 6 м. не се препоръчва, т.е. седналото положение. Удобно е също и носенето в кенгуру, стига да не се прекалява.
Не може да се приучи бебе да стои седнало /както и да ходи самостоятелно/. Има си време за това, специфично за всяко дете и ако бебето се кандилка, измъква се надолу, пада, т.е. не е стабилно, както и преди да навърши 6 месеца, не се препоръчва привеждането му в седнало положение.

# 7
  • Мнения: 2 829
Аз лично съм избрала да се водя по детето си. Щом иска да седи полуседнало, надига се и явно му е удобно така-слагам го. Ако като го гушна се изправи седнал и сам се задържа така-значи мускулите му са достатъчно укрепнали. Ако дава зар да седи прав-ще седи прав. Но не бих го подпирала с възглавници напримерзащото някой е преценил че на еди колко си месеца трябва да се учи да седи.
Резултата-от 4 месечен искаше да е полулегнал в количката. На 4.5 месеца започна да се опитва да сяда в скута ми. На 5 месеца седеше стабилен без опора-тогава започнах да го слагам седнал в количката, щото от полулегнал се надигаше сам. На 7 месеца започна да иска да го водя да ходи, сега вече върви като се държи с 1 ръка за пръста ми.
Не мисля, че е правилно да забавям развитието на детето си като го ограничавам, както и не е правилно заради някакви амбиции да го форсирам-подпирам с възглавници, слагам в проходилки и т.н.

# 8
  • Мнения: 67
Няма такова нещо като "битка". Ако детето иска - опитва, когато е готово просто седи. Стигнете ли до този момент, няма да можеш да го накараш да легне  Mr. Green
Дъщеря ми нямаше 5 месеца, когато започна сама да се изправя до седнало положение в количката.
Наблюдавай детето си, то само ще ти покаже кога е готово!

# 9
  • Мнения: 46 436
Повечето се борят да седнтат.
Аз не моето не позволявах.

# 10
  • Мнения: 2 616
И моят мъж иска да сяда, аз го оставям в количката под наклон от 45 градуса, докато се умори да гледа и заспи. Според нашият педиатър няма проблем.

# 11
  • Мнения: 1 555
Сложих го да седне при навършени 6 месеца, започна да се надига на вашата възраст, но определено не исках да рискувам, тогава бях много стриктна  Sunglasses

# 12
  • Мнения: 26
на мен тук никои не ми каза кога мога да сложа дете  да стои седнало. имам книга на д-р спок и там пи6е 4е не е препоръчително да се слага да стои седнало преди 6 месец без упора ина4е докато гръбначния стълб е в права линия с главата и има цялостна опора всичко е ок. днес с о4ите си видях 4 и половина месечно бебе да стои на дупето си без да залита. мисля 4е си е до бебе. то като не може да седи няма и да иска да се изправя. митко е стои под наклон от 3 месец в коли4ката. и от новородено в стол4ето за кола.моето мнение е да се води по детето. Peace

# 13
  • Мнения: 91
Нашия тати си я слагаше на коленце и си приказваха, а аз подскачах около тях крякайки като кокошка. Кой ли ме чуваше? Joy[quote author=ellito_81 link=topic=200766.msg4280606#msg4280606 date=118251545. митко е стои под наклон от 3 месец в коли4ката. и от новородено в стол4ето за кола.моето мнение е да се води по детето. Peace
[/quote]

# 14
  • Мнения: 3 760
Ортопедите имат сериозни основания да са против сядането до навършване на 6 месеца  Wink
Лично аз просто разнасях дребната на ръце - с грб към мен, ръката ми минава под мишниците й... Беше достатъчно два-три пъти на ден за по няколко минутки, за да й мине меракът - оглеждаше каквто там я интересуваше и мирясваше  Peace

Общи условия

Активация на акаунт