Бебетата на пушачите също пушат!

  • 4 959
  • 120
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 161
Бебета с поне един родител пушач имат в урината си пет пъти по-голямо съдържание на котинин, вторичен никотинов продукт, отколкото деца с родители непушачи, сочи изследване.

“Нашето изследване ясно посочва, че натрупвайки котинин, бебетата се превръщат в пасивни пушачи, следствие от пушенето на своите родители”, каза д-р Майк Уейлу от университета в Лейчестър, цитиран от Ройтерс.

“За първи път се сдобиваме с пряка информация за влиянието на пушенето върху бебета в домашни условия”, заяви той.

Ученият добави, че котининът е само един от хилядите вторични никотинови продукти, които могат да се натрупват в тялото на бебетата.

Деца, които спят със своите родители са изложени на по-високи нива котинин, което изследователите обясняват с факта, че те са имат по-голям досег с дрехите на родителите си, напоени с цигарен дим.

Великобритания има намерение да въведе закони, забраняващи пушенето на обществено място, отбеляза д-р Уейлу.

Последна редакция: пт, 22 юни 2007, 12:23 от Ludmil

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Уф..аман!
Прекаленият светец и Богу не е драг!
Какво общо има пушенето ми на балкона и урината ми върху детето?

# 2
  • Мнения: 46 437
Бебетата на НЕпушачите и те така  Mr. Green

# 3
  • София
  • Мнения: 2 967
Уф..аман!
Прекаленият светец и Богу не е драг!
Какво общо има пушенето ми на балкона и урината ми върху детето?

И аз това искам да разбера, защото ние не си позволяваме да пушим пред детето.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Великобритания има намерение да въведе закони, забраняващи пушенето на обществено място, отбеляза д-р Уейлу.
Въвеждат го от първи юли.Но по улиците ще може да се пуши, а по заведенията не!Колкото и закони да въведат, на който му се пуши ще го прави.Лично аз нямам намерение да отказвам цигарите, колкото и екостатии да се публикуват Flutter

# 5
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Чакайте, не скачайте, Ludmil е това, все пак  Twisted Evil!

# 6
  • Мнения: 1 273
Чакайте, не скачайте, Ludmil е това, все пак  Twisted Evil!

Чудно ако го беше написал някой друг, дали щяхте да реагирате така.  newsm78
Колкото до цигарите, аз не пуша и много се дразня на пушачите в това число мъжът ми и майка ми.  Twisted Evil

# 7
  • Мнения: 215
Чакайте, не скачайте, Ludmil е това, все пак  Twisted Evil!

И кой (коя) е той (тя)?

# 8
  • Мнения: 19 272
какво скачате толкова!?родители,които пушат не трябва да спят с децата си.това ни го казаха изрично на курса за бременни.от там нататък всеки сам преценява.постингът е само информативен,не виждам да обвинява някой,че да се чувствате гузни или неразбрани.всичко зависи и от детето.има деца ,които са много чувствителни иреагират с алергии,на други нищо им няма.

# 9
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
какво скачате толкова!?родители,които пушат не трябва да спят с децата си.това ни го казаха изрично на курса за бременни.от там нататък всеки сам преценява.постингът е само информативен,не виждам да обвинява някой,че да се чувствате гузни или неразбрани.всичко зависи и от детето.има деца ,които са много чувствителни иреагират с алергии,на други нищо им няма.
Peace Peace Peace
може би реагират така защото обичат да Пушат!
Вили

# 10
  • Мнения: 19 272
Великобритания има намерение да въведе закони, забраняващи пушенето на обществено място, отбеляза д-р Уейлу.
Въвеждат го от първи юли.Но по улиците ще може да се пуши, а по заведенията не!Колкото и закони да въведат, на който му се пуши ще го прави.Лично аз нямам намерение да отказвам цигарите, колкото и екостатии да се публикуват Flutter

аз пък ще съм много доволна ако забранят пушенето по заведенията.друго е да се пуши на улицата на открито.въпреки,че съм била дългогодишна страстна пушачка,се дразня на задимени помещения или на това,че трябва винаги да се съобразяваме с пушачите и да сядаме на маса за пушачи.

# 11
  • Мнения: 3 456
какво скачате толкова!?родители,които пушат не трябва да спят с децата си.това ни го казаха изрично на курса за бременни.от там нататък всеки сам преценява.постингът е само информативен,не виждам да обвинява някой,че да се чувствате гузни или неразбрани.всичко зависи и от детето.има деца ,които са много чувствителни иреагират с алергии,на други нищо им няма.
Peace Peace Peace
може би реагират така защото обичат да Пушат!
Вили

Грешиш !!! Naughty
Никога през живота си не съм пушила!

# 12
  • Мнения: 498
Уф..аман!
Прекаленият светец и Богу не е драг!
Какво общо има пушенето ми на балкона и урината ми върху детето?


И аз това искам да разбера, защото ние не си позволяваме да пушим пред детето.

Ние също?!И какво?Сина ни е як пушач? Mr. Green

# 13
  • Мнения: 649
Айде, айде... Моите родители, и двамата са пушили(маика ми жече не пуши), когато съм се родила, а аз не пуша. Родителие на мъжа ми не са пушили, но и той и брат му пушат.

# 14
  • Мнения: 2 553
Офффф!!! Аман вече!

Кои са тези родители, които, нестига че пушат пред децата си, ами накрая с опушените дрехи ги гушкат и бам-право в леглото!  newsm78

И аз пуша, но никога при детето и вечер определено не си лягам с дрехите, с които съм пушила  Peace

Общи условия

Активация на акаунт