Бебетата на пушачите също пушат!

  • 4 966
  • 120
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 161
Бебета с поне един родител пушач имат в урината си пет пъти по-голямо съдържание на котинин, вторичен никотинов продукт, отколкото деца с родители непушачи, сочи изследване.

“Нашето изследване ясно посочва, че натрупвайки котинин, бебетата се превръщат в пасивни пушачи, следствие от пушенето на своите родители”, каза д-р Майк Уейлу от университета в Лейчестър, цитиран от Ройтерс.

“За първи път се сдобиваме с пряка информация за влиянието на пушенето върху бебета в домашни условия”, заяви той.

Ученият добави, че котининът е само един от хилядите вторични никотинови продукти, които могат да се натрупват в тялото на бебетата.

Деца, които спят със своите родители са изложени на по-високи нива котинин, което изследователите обясняват с факта, че те са имат по-голям досег с дрехите на родителите си, напоени с цигарен дим.

Великобритания има намерение да въведе закони, забраняващи пушенето на обществено място, отбеляза д-р Уейлу.

Последна редакция: пт, 22 юни 2007, 12:23 от Ludmil

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Уф..аман!
Прекаленият светец и Богу не е драг!
Какво общо има пушенето ми на балкона и урината ми върху детето?

# 2
  • Мнения: 46 508
Бебетата на НЕпушачите и те така  Mr. Green

# 3
  • София
  • Мнения: 2 967
Уф..аман!
Прекаленият светец и Богу не е драг!
Какво общо има пушенето ми на балкона и урината ми върху детето?

И аз това искам да разбера, защото ние не си позволяваме да пушим пред детето.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Великобритания има намерение да въведе закони, забраняващи пушенето на обществено място, отбеляза д-р Уейлу.
Въвеждат го от първи юли.Но по улиците ще може да се пуши, а по заведенията не!Колкото и закони да въведат, на който му се пуши ще го прави.Лично аз нямам намерение да отказвам цигарите, колкото и екостатии да се публикуват Flutter

# 5
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Чакайте, не скачайте, Ludmil е това, все пак  Twisted Evil!

# 6
  • Мнения: 1 273
Чакайте, не скачайте, Ludmil е това, все пак  Twisted Evil!

Чудно ако го беше написал някой друг, дали щяхте да реагирате така.  newsm78
Колкото до цигарите, аз не пуша и много се дразня на пушачите в това число мъжът ми и майка ми.  Twisted Evil

# 7
  • Мнения: 215
Чакайте, не скачайте, Ludmil е това, все пак  Twisted Evil!

И кой (коя) е той (тя)?

# 8
  • Мнения: 19 295
какво скачате толкова!?родители,които пушат не трябва да спят с децата си.това ни го казаха изрично на курса за бременни.от там нататък всеки сам преценява.постингът е само информативен,не виждам да обвинява някой,че да се чувствате гузни или неразбрани.всичко зависи и от детето.има деца ,които са много чувствителни иреагират с алергии,на други нищо им няма.

# 9
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
какво скачате толкова!?родители,които пушат не трябва да спят с децата си.това ни го казаха изрично на курса за бременни.от там нататък всеки сам преценява.постингът е само информативен,не виждам да обвинява някой,че да се чувствате гузни или неразбрани.всичко зависи и от детето.има деца ,които са много чувствителни иреагират с алергии,на други нищо им няма.
Peace Peace Peace
може би реагират така защото обичат да Пушат!
Вили

# 10
  • Мнения: 19 295
Великобритания има намерение да въведе закони, забраняващи пушенето на обществено място, отбеляза д-р Уейлу.
Въвеждат го от първи юли.Но по улиците ще може да се пуши, а по заведенията не!Колкото и закони да въведат, на който му се пуши ще го прави.Лично аз нямам намерение да отказвам цигарите, колкото и екостатии да се публикуват Flutter

аз пък ще съм много доволна ако забранят пушенето по заведенията.друго е да се пуши на улицата на открито.въпреки,че съм била дългогодишна страстна пушачка,се дразня на задимени помещения или на това,че трябва винаги да се съобразяваме с пушачите и да сядаме на маса за пушачи.

# 11
  • Мнения: 3 456
какво скачате толкова!?родители,които пушат не трябва да спят с децата си.това ни го казаха изрично на курса за бременни.от там нататък всеки сам преценява.постингът е само информативен,не виждам да обвинява някой,че да се чувствате гузни или неразбрани.всичко зависи и от детето.има деца ,които са много чувствителни иреагират с алергии,на други нищо им няма.
Peace Peace Peace
може би реагират така защото обичат да Пушат!
Вили

Грешиш !!! Naughty
Никога през живота си не съм пушила!

# 12
  • Мнения: 498
Уф..аман!
Прекаленият светец и Богу не е драг!
Какво общо има пушенето ми на балкона и урината ми върху детето?


И аз това искам да разбера, защото ние не си позволяваме да пушим пред детето.

Ние също?!И какво?Сина ни е як пушач? Mr. Green

# 13
  • Мнения: 649
Айде, айде... Моите родители, и двамата са пушили(маика ми жече не пуши), когато съм се родила, а аз не пуша. Родителие на мъжа ми не са пушили, но и той и брат му пушат.

# 14
  • Мнения: 2 553
Офффф!!! Аман вече!

Кои са тези родители, които, нестига че пушат пред децата си, ами накрая с опушените дрехи ги гушкат и бам-право в леглото!  newsm78

И аз пуша, но никога при детето и вечер определено не си лягам с дрехите, с които съм пушила  Peace

# 15
  • Мнения: 9 050
Първо, надали има родители, които пушат вътре в апартамента, в който има малко дете. Всички висим по терасите. Студ, жега - само на терасите. И какво значи това да не спят с децата си - да не спят в едно легло, в една стая, в един апартамент, в един град....какво?

Честно да ви кажа, докато оправяха Шипченски проход, цялото движение от там се пренесе на нашата улица. Естествено, отваряла съм прозореца. Да не съм луда в тези жеги да стоим и на затворено. Та съм сигурна, че ако сега на малкия му вземат урина, в нея ще има повече чудесии, от колкото би имало, ако му пушех в  спалнята, докато спи. Ама какво да направя? Да легна на улицата, за да спра движението ли? Еми в такъв свят живеем. Във въздуха има такива невероятности, че цигарите отдавна не са най-големия проблем.

Сега остава да извадите и статия, че родители, които пийват по една ракия вечер, не трябва да целуват децата си примерно.

# 16
  • Мнения: 19 295
в едно легло и ставаше въпрос за бебета,а не за деца.естествено ако са пушили преди 4-5 часа и са легнали заедно,не е проблем.същото важеше и за алкохола.

# 17
  • Мнения: 9 050
.... и ставаше въпрос за бебета,а не за деца.

Искаш да кажеш, че на 9 месеца вече не е бебе, а дете и си е ОК, ако пушим  Shocked Или аз не разбрах?

# 18
  • Мнения: 19 295
ами не знам,споменавал ли е някой някъде 9месеца?смятам ,че си е напълно окей все пак де.9месеца са си 9месеца,пафкаш си цигарките и после приспиваш детето или бебето,не знам как да го наричам на 9месеца.какво пък толкова..нали това искаш да чуеш и за да прекратя спора,казвам,че си е напълно нормално човек да си подпушва малко,пък може и повечко,стига да е на балкона.поне така пише по-нагоре Joy

Последна редакция: сб, 23 юни 2007, 11:00 от bubi0909

# 19
  • София
  • Мнения: 659
Първо, надали има родители, които пушат вътре в апартамента, в който има малко дете. Всички висим по терасите. Студ, жега - само на терасите.
Аз лично познавам много хора (родители и роднини на деца), които си пушат при тях и често ми се е случвало да гушна детенце и то да смърди на пепелник, толкова много са пропити дрешките му с миризмата. Когато ходим на гости у такива хора после дрехите ми смърдят на фасове. Та си мисля, че тази статия е дадена, за да се замислят те какво причиняват на децата си и немога да разбера защо тези, които не пушат при детето си се засягат - напротив според мен трябва в тази статия да намерят още една причина да продължават да пушат навън.

# 20
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Сериозно ? Ей сега ще отида да му купя цигари - поне ще има кой да муфтя, като свършат моите, а представете си колко по-задушевно ще е общуването с бебо - сутрин вместо мляко - "Айде мамо, направила съм ти кафе, на ти е едно огънче и ми остави да пуша " ! Смешни ... И аз пуша, но не при детето, а на балкона, и аз пушех, докато бях бременна - не е с рога и копита - мутирал... И на мен ми  писна някви бабета и екологично чисти майки да ми правят забележка ! Пращам ги да пасат кат не щат да пушат  !   #Cussing out

# 21
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Аз съм твърдо да се забрани пушенето на обществено място. Който иска да си пуши в къщи. Голямото ми дете е на две години и взема фасове от земята слага си ги между пръстите и се прави че пуши. Като го видя и полудявам.
В нас не се пуши и съм забранила на роднините който пушат да да го правят пред децата и в тяхно присъствие. а сега ме изяжте

# 22
  • Мнения: 9 050
ами не знам,споменавал ли е някой някъде 9месеца?смятам ,че си е напълно окей все пак де.9месеца са си 9месеца,пафкаш си цигарките и после приспиваш детето или бебето,не знам как да го наричам на 9месеца.какво пък толкова..нали това искаш да чуеш и за да прекратя спора,казвам,че си е напълно нормално човек да си подпушва малко,пък може и повечко,стига да е на балкона.поне така пише по-нагоре Joy

Всъщност вече изобщо не разбирам какво ми пишеш, така че можеш да спреш. На предния постинг ми опонира с това, че не ставало дума за деца, а за бебета. И аз реших, че искаш да ми кажеш, че моето дете не е бебе. Ама ти не си имала предвид това явно.
И не, не искам изобщо да чувам от тебе, че е напълно нормално, защото твоето одобрение грам не ми е нужно. Достатъчно съм голяма, за да си решавам сама дали да пуша или не. Твоята благословия не ми е нужна.
Достатъчно здрав разум имам, за да не върша глупостите, които си изредила.

# 23
  • Мнения: 9 050
Аз съм твърдо да се забрани пушенето на обществено място. Който иска да си пуши в къщи. Голямото ми дете е на две години и взема фасове от земята слага си ги между пръстите и се прави че пуши. Като го видя и полудявам.
В нас не се пуши и съм забранила на роднините който пушат да да го правят пред децата и в тяхно присъствие. а сега ме изяжте

Не знам с какво впечатление си от забраната за пушене на обществено място, но тъй като съм била в доста страни, в които тя съществува, ще ти обясня нещо. Забраната за пушене на обществено място не означава, че се забранява пушенето по улиците. Никой не може да забрани пушенето по улиците. Тази забрана е само за пушене в заведения, публични сгради, спирки ( закрити, от типа на метро станциите, а не откритите автобусни спирки ), гари, летища и други.
Изобщо не става дума за това никой да не пуши извън дома си. Жестоко си се заблудила относно обхвата на тази забрана.

И за твоя информация, навсякъде, където тази забрана съществува, улиците са осеяни с фасове, защото на практика само по уличите можеш да пушиш. Като в един голям пепелник се чувстваш.

# 24
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Аз съм от семейство на върли пушачи - баща ми, Бог да го проости, пушеше по 3кутии цигари на ден, толкова пуши и големият ми брат, малкият ми брат пуши по 2кутии, сестра ми 10години беше активна пушачка и ги спря преди 2години. Аз НИКОГА не съм пушила, съпругът ми и семейството му също.
Даже имам много малко приятелки пушачки, които винаги се съобразяват с мен и бебето  Peace
Силно се надявам личният пример да повлияе на децата ми и те да не пушат...

# 25
  • Мнения: 483
Аз съм пушачка, както и мъжът ми. Пуша само извън къщи. След всяка цигара си мия лицето и ръцете със сапун, зъбите с паста за зъби, Обличам чиста блуза (Имам определени дрехи за пушене). Така се опитвам да елиминирам контакта му с цигарите.
Но познавам хора които пушат при децата си и го намирам за опасно и неразумно. Майка ми и баща ми (също пушачи) никога не са се спирали да пушат около нас с брат ми или пред детето ми  (когато бяхме в БГ). И двамата са хора Ентелегентни според тях си #Cussing out През цялото време са се чудели брех мама му...какви болнави деца ни се паднаха, се са болни от бронхопневмонии и т.н. А ние пасивно сме изпушвали по 3-4 кутии цигари всеки ден Sick
Аз даже като бебе съм щяла да умра за малко...(спряла съм да дишам)
Така че пазете си децата от цигарите и си гледайте кефа! Hug

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 559
.........
 екологично чисти майки да ми правят забележка ! Пращам ги да пасат кат не щат да пушат  !   #Cussing out

Много крайно мнение, но ме развесели. Донякъде съм съгласна, мисля че има вече доста вманиачени майки на тази тема, но на който както му харесва.  И това с дрехите определено е глупаво. Пушач съм, но това далеч не означава че отвсякъде мириша на цигари без да забелязвам това. Но обичм да пуша, и с нетърпение чакам момента в който вече небременна ще запаля първата си цигара. На терасата.   Mr. Green

# 27
  • Мнения: 4 451
И двамата със съпруга ми сме пушачи, но у дома никога не се е пушело. Naughty И ние все си "висим" на терасата. Децата ни не спят с нас, имат си стая. Но и ние не си лягаме с дрехите, с които сме пушили, били на работа и т.н. Взимаме си душ и обличаме пижамите (е, сега е жега, така че пижамите ги пропускаме Laughing).

# 28
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Човек ще си помисли, че пушачите са радиоактивни и облъчват. За това небива децата да спят с родителите си  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 1 919
Човек ще си помисли, че пушачите са радиоактивни и облъчват. За това небива децата да спят с родителите си  Mr. Green
и аз така хаахах

# 30
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Човек ще си помисли, че пушачите са радиоактивни и облъчват. За това небива децата да спят с родителите си  Mr. Green
Joy Joy
Не само да спят, но и да стоят - направо да ни ги вземат чрез съд, защото сме опасни за тяхното здраве като си пушим по терасите !

# 31
  • Мнения: 14 654
Людмил, дай линк към статията, това , което си копирал е малко и някои неща изглеждат нелогични.

# 32
  • Мнения: 953
Няма смисъл да се залъгвате. Пушенето е вредно както за вашето здраве така и за това на околните.

# 33
  • Мнения: 215
То и газовете от автомобилите са вредни, но се возим на тях...

# 34
  • Мнения: 953
Да, но дали този навик ще трови здравето ви зависи само от вас.


http://dnes.dir.bg/2007/06/25/news1818091.html

# 35
  • Мнения: 9 050
И защо пък реши, че се залъгваме? Просто аз като пуша, детето ми не е около мене.

# 36
  • Мнения: 2 096
То и газовете от автомобилите са вредни, но се возим на тях...
това е повод за друга статия - "децата на шофьорите са с 50 % по изложени на риск от катастрофа"
Вредата от тютюнопушенето е ясна на всички. Всеки сам си прави избора, но се чудя как родители пушачи си викат.. оо какви по лоши неща има че нашите цигари ли?...

# 37
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Уф, писна ми. Значи в съседни теми се водят спорове полезни или вредни са бибероните, адаптираните млека, памперсите, някои плодове, слънцето, въздуха... И това си е съвсем нормално, майки се питат кое е най-добро за децата им. Ама по въпроса за никотина просто много отдавна спор няма, че е вреден, че е много вреден за децата, и някои хора пак си спорят и ми разправят, че проблем няма, и кво се е развикал тоя против безобидните цигари и правилно пушещите пушачи. Хубаво си я е пуснал той темата, и реакциите на нея са интересни, така реагират и разни хора, като ги помоля да не пушат близо до детето ми, но е очевидно, че аз и детето трябва да се стараем да не попадаме в дима, а не хората да се съобразяват с нас... Ама така ли е наистина? В началото и на мен Людмил ми се видеше луд, ама то по-добре да изглеждаш луд, отколкото да се примиряваш с някакви безумия, само и само да те уважават хората - пушачи, примерно.

# 38
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Мен пък ми омръзна някой да ми се прави на вода ненапита и да ме учи как да си гледам детето.
Който не иска - не пуши, който иска - нека пуши!
Не сме малки пубери, носим глава на раменете си и няма нужда някой да ни казва кое е лошо за децата ни и кое не.
Всяки съвет даден без да са те питали, не е уместен.

# 39
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Мен пък ми омръзна някой да ми се прави на вода ненапита и да ме учи как да си гледам детето.
Който не иска - не пуши, който иска - нека пуши!
Не сме малки пубери, носим глава на раменете си и няма нужда някой да ни казва кое е лошо за децата ни и кое не.
Всяки съвет даден без да са те питали, не е уместен.
Мила, това е форум, функцията му не се ограничава в това да отговаря на зададени от теб въпроси.

# 40
  • Мнения: 14 654
То и газовете от автомобилите са вредни, но се возим на тях...
Е да, като съседът си хвърля боклука и аз ли да го правя, защото така и така е мръсно.
А иначе Людмил не умее да поднася информация като хората, назидателен е и затова дразни

# 41
  • Мнения: 315
Смятам, че точно във Великобритания имат сериозна нужда от подобни закони  Grinning Работата ми е такава, че контактувам с доста чужденци, най- вече бритс, та едно семейство такива разказваха за дивите си уикенди с кампера с двете деца- хапване, пийване, пушене (не само тютюн), и видите ли колко забавно, че жената едва успяла да излезе от колата, за да повърне навън  Sick А дечицата си спят, ангелчетата ...
Аз съм пушач, но не пуша в близост до детето, а и всичките ми познати се съобразяват с това.
Мисля, че е малко прекалено това с находките в урината и тн. Може би просто всеки трябва да се съобразява с околните- ако ти се пуши- иди на открито и пуши, това е, не навирай вредния си навик под носа на останалите.
Доставя ми удоволствие да изпуша 1-2 цигарки с кафето, но ме е много яд, че в уж развиващ се град като Благоевград няма НИТО ЕДНО заведение за непушачи, където може да заведеш деца да хапнат по една НЕопушена тортичка.

# 42
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 257
Седите, седите и се захапвате за цигарите  Whistling
Че на никого не навирам цигара в устата, всеки човек взема решенията за себе си. И за своите деца!

Това за спането с родители- пушачи обаче направо ме закопа  Crazy Бива простотии, ама понякога доскучава  newsm11

А Людмил току изскача с някоя статия и си мисли, че открива телефона  ooooh! Да, ама БТК са монопол, драги...

# 43
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Ами той Людмил пусна мухата, покри се - от него ни звук - ни стон.
Седи, чете и ни гледа сеира как сме раздвоили езици. Едните пафкат, другите хапят.

# 44
  • Мнения: 4 406
...че в уж развиващ се град като Благоевград няма НИТО ЕДНО заведение за непушачи, където може да заведеш деца да хапнат по една НЕопушена тортичка.
даа, по- ниска класа ще да сме това непушачите... рядко се съобразяват с нашите претенции...
бебетата на непушачите , заседнали на маса на пушачи, също пушат, тъй че драмата е пълна.

# 45
# 46
  • Мнения: 4 406
хм, а последното изречение е добра новина в тези жеги  Grinning

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 702
Интересно място е форумът!
Ако някоя майка попита дали може да дава на бебето си сок на 2 месеца първо ще я наругаят, после ще й се присмеят колко е невежа и всички дружно ще й набият в главата колко е ВРЕДНО това.
Обаче ако става дума за цигари или алкохол същите тези добре информирани форумки стават по-меки от памук, а либералността им не знае граници. Всъщност граница има: щом не са му израснали рога и копита - може още  Twisted Evil

# 48
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Проблемът е в човека, пуснал статията ли? Пушенето е вредно. Пасивното - даже повече, според някои чужди изследвания. Толкоз.

# 49
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 257
Проблемът е в човека, пуснал статията ли? Пушенето е вредно. Пасивното - даже повече, според някои чужди изследвания. Толкоз.

Ми не, не проблемът в Людмил  Naughty
Да, пушенето е вредно. Да, пасивното също. Но и да- всички сме наясно с това и без от време на време фанатизирани Еко-та, Блекота и Таратанци да ни пълнят главите с подобни щуротии  Peace

# 50
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Ми не, не проблемът в Людмил  Naughty
Да, пушенето е вредно. Да, пасивното също. Но и да- всички сме наясно с това и без от време на време фанатизирани Еко-та, Блекота и Таратанци да ни пълнят главите с подобни щуротии  Peace
Joy споделя човека статията - много хора го правят, все пак. Отвори форум по избор и ще видиш последните новини, без даже да влизаш във фокус.бг

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 702
Проблемът е в човека, пуснал статията ли? Пушенето е вредно. Пасивното - даже повече, според някои чужди изследвания. Толкоз.

Явно това е. Едва пусната темата - и вече два постинга, започващи с Уффф.
Но да се отрича вредата от пушенето, при това на място, където "се информират" бременни и майки просто не е уместно.

# 52
  • Мнения: 14 654
Но да се отрича вредата от пушенето, при това на място, където "се информират" бременни и майки просто не е уместно.
Хайде сега, никой не е казал, че пушенето не е вредно, всички знаем, че е, а статията не съобщава, че майките, които пушат на балкона вредят на бебетата си.  Става дума за родители, които пушат в компанията на децата си и си лягат с опушените дрехи вечер. То пък една статия- бегла бележка по-скоро

# 53
  • Мнения: 595
А на непушачите не пушат,така ли?
Я се огледайте!

# 54
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 257
Баси, винаги съм си мислела, че нормалните хора (пушачи и непушачи) вечер не лягат с опушените дрехи, а вземат душ и обличат пижамка  Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 14 654
А на непушачите не пушат,така ли?
Я се огледайте!
Ако става дума да се забрани пушенето по улиците бих се включила в отряда, който да глобява нарушителите. Децата на непушачите са подложени далеч по-малко на цигарен дим, най-вече на някоя спирка, иначе къде ?

# 56
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 257
Уф, моля ви се, бе!!! Кой ще ми забраня да пуша навън  newsm78 Нещо не сте в час с тълкуването... На спирката на булеварда точно аз ще преча на детето ти с цигарата си, а не бълващите отровни газове автомобили?! Малееееее  Whistling

# 57
  • Мнения: 307
Наскоро бяхме на гости, но без бебо, защото там, където отивахме се пуши като за световно. Домакинята ми зададе съответно въпроса къде е синът ми, а аз й казах, че сме го оставили вкъщи, за да не диша цигарите им. А тя ми отвръща "Ама как така, трябва да го свикваш от малък на всичко!!"  #Crazy #Crazy #Crazy Еми, да започна да му давам и кокаин, че да свиква  #2gunfire
И още една случка със същата компания - сбирка по случай рожденния ден на таткото, в стаята бяха - едно момиченце на около 3 години, синът му на 8-9 месеца и аз бременна. И познайте - аз се отрових от цигарите, пък горките дечица не знам...  #2gunfire
Не казвам, че всички пушачи са такива, но повечето май са!

# 58
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Наскоро бяхме на гости, но без бебо, защото там, където отивахме се пуши като за световно. Домакинята ми зададе съответно въпроса къде е синът ми, а аз й казах, че сме го оставили вкъщи, за да не диша цигарите им. А тя ми отвръща "Ама как така, трябва да го свикваш от малък на всичко!!"  #Crazy #Crazy #Crazy Еми, да започна да му давам и кокаин, че да свиква  #2gunfire
И още една случка със същата компания - сбирка по случай рожденния ден на таткото, в стаята бяха - едно момиченце на около 3 години, синът му на 8-9 месеца и аз бременна. И познайте - аз се отрових от цигарите, пък горките дечица не знам...  #2gunfire
Не казвам, че всички пушачи са такива, но повечето май са!

Абе аз не познавам такива пушачи, които си тровят децата ! Явно става въпрос за интелигентност ... И не ми се хващайте за думите "рога и копита", че да не се разлютя !  #Cussing out

# 59
  • Мнения: 9 050
А на непушачите не пушат,така ли?
Я се огледайте!
Ако става дума да се забрани пушенето по улиците бих се включила в отряда, който да глобява нарушителите. Децата на непушачите са подложени далеч по-малко на цигарен дим, най-вече на някоя спирка, иначе къде ?

Няма страна, никъде по света, където да е забранено да се пуши по улиците. И по-назад в темата съм обяснила, че под пушене на обществени места, не се има предвид пушене по улиците. Има се предвид пушене в барове, заведения, обществени сгради, гари, спирки ( закрити ), летища и т.н. По улиците не е забранено да се пуши.
Ако си в ресторант и ти се пуши - излизаш на улицата. Но не е нормално да се иска, ако си в ресторант и ти се пуши да отидеш до у вас, да изпушиш една цигара и да се върнеш  Joy
Нещо бъркате понятията. Улицата не е обществено място. Тя е обществено пространство.

# 60
  • Мнения: 9 050
Наскоро бяхме на гости, но без бебо, защото там, където отивахме се пуши като за световно. Домакинята ми зададе съответно въпроса къде е синът ми, а аз й казах, че сме го оставили вкъщи, за да не диша цигарите им. А тя ми отвръща "Ама как така, трябва да го свикваш от малък на всичко!!"  #Crazy #Crazy #Crazy Еми, да започна да му давам и кокаин, че да свиква  #2gunfire
И още една случка със същата компания - сбирка по случай рожденния ден на таткото, в стаята бяха - едно момиченце на около 3 години, синът му на 8-9 месеца и аз бременна. И познайте - аз се отрових от цигарите, пък горките дечица не знам...  #2gunfire
Не казвам, че всички пушачи са такива, но повечето май са!

Познавам много родители, които пушат, но не познавам такива, каквито ти описваш. Въпреки, че съм пушач, подобно поведение възмущава и мен. Така че, тук не става дума за това дали пушим или не, а как го правим. Защото то и пресичането на място, на което няма светофар е рисково, но ако вземеш всички предпазни мерки ( огледаш се, ослушаш се и т.н. ) можеш да минимизираш този риск. Дори понякога можеш да направиш това пресичане по-безрисково от пресичането на кръстовище със светофар.

Опитът ми, а и мненията тук ме навеждат на мисълта, че родители като твоите познати са по-скоро изключениие. Те не са правилото. Аз например, ако съм сама с бебо навън, не пуша, защото няма как да оставя количката достатъчно далеч, за да не отива дима в него. Освен това винаги, след като съм пушила, си измивам ръцете и зъбите. Когато съм навън си нося почистващи кърпички за ръцете и дъвки. Това са ми задължителни неща. Не бих допуснала да мириша на детето си на цигари.

# 61
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
А на непушачите не пушат,така ли?
Я се огледайте!
Ако става дума да се забрани пушенето по улиците бих се включила в отряда, който да глобява нарушителите. Децата на непушачите са подложени далеч по-малко на цигарен дим, най-вече на някоя спирка, иначе къде ?

Няма страна, никъде по света, където да е забранено да се пуши по улиците. И по-назад в темата съм обяснила, че под пушене на обществени места, не се има предвид пушене по улиците. Има се предвид пушене в барове, заведения, обществени сгради, гари, спирки ( закрити ), летища и т.н. По улиците не е забранено да се пуши.
Ако си в ресторант и ти се пуши - излизаш на улицата. Но не е нормално да се иска, ако си в ресторант и ти се пуши да отидеш до у вас, да изпушиш една цигара и да се върнеш  Joy
Нещо бъркате понятията. Улицата не е обществено място. Тя е обществено пространство.
Всичко това е вярно Зина , но още нещо което правят в една Шотландия  а и отскоро ще бъде така и в Англия например  е че те глобавят  ако си пуснеш фаса на улицата - мисля че глобата  е от £50 паунда.Имат си wardents за целта- доста е успешно в Скотланд гледала съм предаване по телевизията.Ако направят  това и  в България ще напълним хазната  Joy
Друг въпрос е дали този уордант в БГ  ще "прощава" на "свои" хора и ще се развали цялата идея.
Вили

# 62
  • Мнения: 9 050
Няма лошо. Аз също съм против изхвърлянето на фасове, както и всякакви други боклуци по улицата. Много често ми се е случвало по спирките да ме гледат странно, когато след като си изпуша цигарата се наведа, загася я и изхвърля фаса в кошчето. Но това, че ме гледат странно, не ме е спряло. Продължавам да го правя, защото за мен няма по-грозно от това да си изхвърлиш боклука на улицата ( какъвто и да е той ). А още по-грозно ми е да си изхвърлиш боклука ( съответно фаса на цигарата ) през прозореца на колата.
Аз съм за такива мерки. Но тези мерки не означават, че на улицата не се пуши.
Европа пак изпреварва в това отношение. В САЩ улиците са зарити с фасове. А най-абсурдното е, че и да искаш няма къде да си изхвърлиш фаса, защото на кофите за боклук има знаци, забраняващи изхвърлянето на цигари в тях.

# 63
  • Мнения: 14 654
А най-абсурдното е, че и да искаш няма къде да си изхвърлиш фаса, защото на кофите за боклук има знаци, забраняващи изхвърлянето на цигари в тях.
Когато мъжът ми пушеше си събираше фасовете в една празна кутия от цигари и я изхвърляше, където намери кошче.

# 64
  • Мнения: 9 050
А най-абсурдното е, че и да искаш няма къде да си изхвърлиш фаса, защото на кофите за боклук има знаци, забраняващи изхвърлянето на цигари в тях.
Когато мъжът ми пушеше си събираше фасовете в една празна кутия от цигари и я изхвърляше, където намери кошче.

Аз говорех за САЩ, мила. Тук можеш във всяка кофа да си изхвърлиш фаса. Стига да имаш желание ( и съответното възпитание, разбира се  Grinning ) Иначе и аз съм си събирала така фасовете. Когато съм на плаж, когато сме някъде из гората.....събирам си ги и после ги изхвърлям. И така трябва.

# 65
  • София
  • Мнения: 10 320
Няма страна, никъде по света, където да е забранено да се пуши по улиците.
Да не бъркам, ама в Япония не беше ли забранено?

# 66
  • Мнения: 9 050
Няма страна, никъде по света, където да е забранено да се пуши по улиците.
Да не бъркам, ама в Япония не беше ли забранено?

Бъркаш. Всеки  месец пращаме поне по 7-8 човека в командировка там. Със сигурност пушачите щяха да се оплачат.

# 67
  • Мнения: 14 654
Аз говорех за САЩ, мила. Тук можеш във всяка кофа да си изхвърлиш фаса.
Разбрах те, наистина можеш във всяка кофа тук, но преди 5 години нямаше навсякъде, и сега не се срещат на всяка крачка.

# 68
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Няма страна, никъде по света, където да е забранено да се пуши по улиците.
Да не бъркам, ама в Япония не беше ли забранено?

Бъркаш. Всеки  месец пращаме поне по 7-8 човека в командировка там. Със сигурност пушачите щяха да се оплачат.
Я ги питаи все пак  newsm78 newsm78 newsm78
http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/asia-pacific/2292007.stm
Вили

# 69
  • Мнения: 9 050

Еми няма какво да ги питам. Ти си отговорила. Статията е в бъдеще време - ще бъдат глобявани. Което означава, че в момента няма такова ограничение. Освен това става дума само за някои улици. Т.е. пак на определени места, а не изобщо по улиците на Япония. Ето : The restrictions are coming into force near crowded stations and other busy areas in the heart of Tokyo's government and business district.
Не по улиците, а близо до натоварени зони.

# 70
  • постоянно
  • Мнения: 7 123

Еми няма какво да ги питам. Ти си отговорила. Статията е в бъдеще време - ще бъдат глобявани. Което означава, че в момента няма такова ограничение. Освен това става дума само за някои улици. Т.е. пак на определени места, а не изобщо по улиците на Япония. Ето : The restrictions are coming into force near crowded stations and other busy areas in the heart of Tokyo's government and business district.
Не по улиците, а близо до натоварени зони.

Е забранили са го в краина сметка: Mr. Green
http://cancerpage.com/news/article.asp?id=4945
Вили

# 71
  • Мнения: 9 050
Да, но на определени места. Не изобщо по улиците, а на по-натоварени места, където има много хора.

# 72
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Да, но на определени места. Не изобщо по улиците, а на по-натоварени места, където има много хора.
Да верно не  навсякъде - централните Токииски улици.Все пак е начало.....
Вили

# 73
  • Мнения: 483
ZinaSt не е вярно това че улиците в Америка са потънали във фасове. Това просто е смешно...Може в някой райони в Ню Йорк да е така, но това не е представителна извадка за нищо. Напротив, много рядко се вижда фас на земята, много от кофите имат пепелник от горе. В Калифорния е забранено със закон пушенето на по-близо от 25 фута до детски площадки, на плажовете е абсолютно забранено да се пуши. В щатът Вашингтон е забранено пушенето на 25 фута от сгради, отворени прозорци, климатици и т.н. Фасовете масово се гасят в поставените за тази цел пепелници. По улиците извън центровете на градчета съвсем няма фасове, защото всички карат коли и пешеходци няма Mr. Green Така че айде да не говорим глупости. Майка захапала цигара не съм виждала  само аз Embarassed пуша в парка на една пейка възможно най-далече от децата...Разбира се никъде не е абсолютно чисто.
Въпрос на възпитание и здрав разум е това да пазим децата си и улиците от фасове.

# 74
  • Мнения: 1 224
В Япония е забранено пушенето по улиците! Навсякъде има определени места за това (точно по гари и спирки с много хора), които са изолирани - да не се пречи на околните. Пушачите в Япония са доста повече отколкото в други развити страни и въпреки всичко да видиш майка с детенце на разходка, която да си пафка докато то си играе на пясъка - АБСУРД!!! А за бременна да запали цигара (че и горда от себеси!) - това вече и да им го разказваш няма да повярват. Ама така е то - какво разбират разни ми ти докторчета, бабки, Еко-Меко и кво беше там...Я че си пафкам щот мий гот!А и глава си имам на раменете - хубава и без рога!
Според мен пушенето трябва да се забрани изобщо, и ако не бяха силните лобита на цигарените конпании досега да е забранено отдавна. Пушачите и непушачите плащат еднакъв размер здравни осигуровки, но пушачите боледуват повече, от по-страшни болести и потребляват за лечение доста повече. Откъде накъде?!? Аз като съм си пазила здравето да плащам за някоя чавка дето много дълбоко се замислила и преценила че няма страшно да си пуши (щото помалко, нали разбирате, то е безвредно).

# 75
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 257
Самурайке, по- спокойно! Не хаби толкоз нерва  Rolling Eyes Направи всичко възможно да плащам по- големи осигуровки от теб, ще го направя. Ходи, протестирай, направи гладна стачка, действай да се променят законите! К`во само джавкаш наоколо?!

Последна редакция: чт, 28 юни 2007, 16:02 от Доня Туфиня

# 76
  • Мнения: 6 029
В Япония е забранено пушенето по улиците! Навсякъде има определени места за това (точно по гари и спирки с много хора), които са изолирани - да не се пречи на околните. Пушачите в Япония са доста повече отколкото в други развити страни и въпреки всичко да видиш майка с детенце на разходка, която да си пафка докато то си играе на пясъка - АБСУРД!!! А за бременна да запали цигара (че и горда от себеси!) - това вече и да им го разказваш няма да повярват. Ама така е то - какво разбират разни ми ти докторчета, бабки, Еко-Меко и кво беше там...Я че си пафкам щот мий гот!А и глава си имам на раменете - хубава и без рога!
Според мен пушенето трябва да се забрани изобщо, и ако не бяха силните лобита на цигарените конпании досега да е забранено отдавна. Пушачите и непушачите плащат еднакъв размер здравни осигуровки, но пушачите боледуват повече, от по-страшни болести и потребляват за лечение доста повече. Откъде накъде?!? Аз като съм си пазила здравето да плащам за някоя чавка дето много дълбоко се замислила и преценила че няма страшно да си пуши (щото помалко, нали разбирате, то е безвредно).

како, я по-спокойно...
трябвало да се забрани пушенето? айде нема нужда. именно, защото всеки си има глава на раменете не трябва. въпрос на личен избор е да пушиш или да не пушиш. и ще си пуша именно защото ми е кеф. ОК?

колкото до осигуровките.. ами бабите дето боледуват повече от мен пък не пушат, кво да ги правим тях а? ами аз им плащам лечението, пенсиите.... що говориш глупости...

# 77
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 257
Julie, верно бе  ooooh! Аз за пенсионерите не бях помислила. Дайте да ги изколим, щото им плащаме пенсиите  Whistling И щото само пред лекарските кабинети кибичат.
За протокола и за моята нова приятелка от Страната на изгряващото слънце- не боледувам никак много. Лекарката ми ме вижда веднъж годишно, когато отивам за направление за профилактичен гинекологичен преглед. Бас държа, че ти твоето джи пи го посещаваш по- често?!

# 78
  • Мнения: 19 295
Но, честно, по- голяма простотия не беше писано още в темата  Crazy Тя била плащала наравно с мен, пък аз съм била боледувала повече... Айде, моля  Whistling

в Германия наистина се обсъждаше предложение да се увеличат здравните застраховки на пушачите.

колкото до осигуровките.. ами бабите дето боледуват повече от мен пък не пушат, кво да ги правим тях а? ами аз им плащам лечението, пенсиите.... що говориш глупости...

това зависи от това на какъв принцип се изплащат пенсиите в съотватната държава.в Щатите например се използва системата на Каpitaldeckungsverfahren,където всеки работещ внася пари в паричен фонд за собствената си пенсия и нейният размер се определя според вноските и разбира се други икономически фактори.в други страни като Германия се прилага принципа на Umlageverfahren,тоест младите плащат пенсиите на старите,което е доста оспорвано с оглед застаряващото население на Европа.също се води дискусия как може да се премине плавно към другата система.
колкото и да се палите и да иронизирате,пушенето е ВРЕДНО.не виждам какво още обсъждате от там нататък?!като искате пушете си вкъщи по 3 цигари наведнъж,но е смешно да убеждавате някой,че сте прави.ако държавата не плащаше много пари за лечение на хора със заболявания от тютюнопушенето,нямаше да хвърля толкова пари за антиреклама.
и мен ми се пуши зверски  и като спра да кърмя сигурно пак ще пропуша,но това си е въпрос на воля и да се самоубеждавам,че е правилно,защото аз го правя,не мога.не разбирам какво точно послание искате да кажете с този спор?защото тезата на непушачите е ясна:пушенето е вредно.а вие твърдите точно обратното???

# 79
  • Мнения: 4 406
не изяждайте момичето де!
като доброволно се тровите, рИСКЪТ да се разболеете е по- голям... съвсем общо погледнато...но това важи и за хора,които работят във вредни условия, а не пушат
за мен проблемът е единствено с неспазване на регламентиранити за пушене места. аз уважавам правото на всеки пушач да си пали цигара, като седне в кафене, но държа и да ми се осигури пространство, чисто от дим- за мен и за детето ми...

# 80
  • Мнения: 9 050
ZinaSt не е вярно това че улиците в Америка са потънали във фасове. Това просто е смешно...Може в някой райони в Ню Йорк да е така, но това не е представителна извадка за нищо. Напротив, много рядко се вижда фас на земята, много от кофите имат пепелник от горе. В Калифорния е забранено със закон пушенето на по-близо от 25 фута до детски площадки, на плажовете е абсолютно забранено да се пуши. В щатът Вашингтон е забранено пушенето на 25 фута от сгради, отворени прозорци, климатици и т.н. Фасовете масово се гасят в поставените за тази цел пепелници. По улиците извън центровете на градчета съвсем няма фасове, защото всички карат коли и пешеходци няма Mr. Green Така че айде да не говорим глупости. Майка захапала цигара не съм виждала  само аз Embarassed пуша в парка на една пейка възможно най-далече от децата...Разбира се никъде не е абсолютно чисто.
Въпрос на възпитание и здрав разум е това да пазим децата си и улиците от фасове.

Така ли? Ми много интересно от коя част на щата Вашингтон са ти наблюденията, защото аз последно бях точно там и точно там се възмутих на това как сутрин в 6 часа улиците са чистички, светнали, а до обяд са фасове навсякъде. И точно във Вашингтон видях кофите със знак да не се изхвърлят фасове. Напротив, даже в Ню Йорк нямаше толкова фасове по улиците, колкото във Вашингтон. И никой не ме е глобявал, че пуша пред книжарницата, ресторанта или друга сгарада. Дори и не съм чувала за такава забрана. И изобщо се съмнявам, че я има, имайки предвид, че далеч не бях единствения пушач, облегнал се на стената на някоя сграда.  Mr. Green

Последна редакция: ср, 27 юни 2007, 18:42 от ZinaSt

# 81
  • Мнения: 483
Така ли? Ми много интересно от коя част на щата Вашингтон са ти наблюденията, защото аз последно бях точно там и точно там се възмутих на това как сутрин в 6 часа улиците са чистички, светнали, а до обяд са фасове навсякъде. И точно във Вашингтон видях кофите със знак да не се изхвърлят фасове. Напротив, даже в Ню Йорк нямаше толкова фасове по улиците, колкото във Вашингтон. И никой не ме е глобявал, че пуша пред книжарницата, ресторанта или друга сгарада. Дори и не съм чувала за такава забрана. И изобщо се съмнявам, че я има, имайки предвид, че далеч не бях единствения пушач, облегнал се на стената на някоя сграда.  Mr. Green

Ето ти този линк ПА виж дали лъжа
http://www.smokefreeseattle.org/news_and_events/

Може на 2 улици в центъра на Сиатъл да има 5-6 фаса ама на всички други места е чисто...така че не знам за какво говориш

# 82
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Абе не ви ли писна ? Ще пушим и ще си тровим децата и това е !

# 83
  • Мнения: 9 050
Така ли? Ми много интересно от коя част на щата Вашингтон са ти наблюденията, защото аз последно бях точно там и точно там се възмутих на това как сутрин в 6 часа улиците са чистички, светнали, а до обяд са фасове навсякъде. И точно във Вашингтон видях кофите със знак да не се изхвърлят фасове. Напротив, даже в Ню Йорк нямаше толкова фасове по улиците, колкото във Вашингтон. И никой не ме е глобявал, че пуша пред книжарницата, ресторанта или друга сгарада. Дори и не съм чувала за такава забрана. И изобщо се съмнявам, че я има, имайки предвид, че далеч не бях единствения пушач, облегнал се на стената на някоя сграда.  Mr. Green

Ето ти този линк ПА виж дали лъжа
http://www.smokefreeseattle.org/news_and_events/

Може на 2 улици в центъра на Сиатъл да има 5-6 фаса ама на всички други места е чисто...така че не знам за какво говориш

Ами да, лъжеш. Не го пише това за сградите. Пише само за прозорци и входни врати. Но една сграда не се състои само от врати. Тя има и стени. Отиваш зад ъгъла, обягаш се на сградата и си пушиш.

# 84
  • Мнения: 6 164
Това важи са всички пасивни пушачи. Аз съм пушач от 10 години и въпреки това винаги ми е било смешно, като някой се изцепи "То си е моя работа дали ще пуша, или не, тялото си е мое." Ок, така е, но ако някой на метър от теб ти гълта дима и избора му не е да пуши, вече не опира само до теб, нали? Пушачите са егоисти. Ако всеки се стараеше да си трови здравето, опитвайки да не трови чуждото, нямаше да има такива върли спорове между пушачи и непушачи. Замислете се защо се стига до скандал? Ако пушачите не пречат на непушачите няма да има спор, но явно го правят. Тогава репликата "То си е моя работа дали ще пуша, или не!" не важи. Подкрепям законите за забрана на тютюнопушенето на обществени места и съжалявам, че в България все още не е постигнато нищо в тази насока.

# 85
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Това важи са всички пасивни пушачи. Аз съм пушач от 10 години и въпреки това винаги ми е било смешно, като някой се изцепи "То си е моя работа дали ще пуша, или не, тялото си е мое." Ок, така е, но ако някой на метър от теб ти гълта дима и избора му не е да пуши, вече не опира само до теб, нали? Пушачите са егоисти. Ако всеки се стараеше да си трови здравето, опитвайки да не трови чуждото, нямаше да има такива върли спорове между пушачи и непушачи. Замислете се защо се стига до скандал? Ако пушачите не пречат на непушачите няма да има спор, но явно го правят. Тогава репликата "То си е моя работа дали ще пуша, или не!" не важи. Подкрепям законите за забрана на тютюнопушенето на обществени места и съжалявам, че в България все още не е постигнато нищо в тази насока.
smile3525
ЕВАЛА!
Вили

# 86
  • Мнения: 9 050
Това важи са всички пасивни пушачи. Аз съм пушач от 10 години и въпреки това винаги ми е било смешно, като някой се изцепи "То си е моя работа дали ще пуша, или не, тялото си е мое." Ок, така е, но ако някой на метър от теб ти гълта дима и избора му не е да пуши, вече не опира само до теб, нали? Пушачите са егоисти. Ако всеки се стараеше да си трови здравето, опитвайки да не трови чуждото, нямаше да има такива върли спорове между пушачи и непушачи. Замислете се защо се стига до скандал? Ако пушачите не пречат на непушачите няма да има спор, но явно го правят. Тогава репликата "То си е моя работа дали ще пуша, или не!" не важи. Подкрепям законите за забрана на тютюнопушенето на обществени места и съжалявам, че в България все още не е постигнато нищо в тази насока.

Напълно съм съгласна с казаното, НО нетолерантността е двустранна. Непушачите са много по-несъобразителни и нетолерантни.
Не съм пътувала с влак от много години и не знам какво е сега положението, но преди години ми се е случвало следното : купувам си място в купе за пушачи. Качвам се и се оказва, че в купето сме само двама пушачи. Останалите 6 човека са непушачи, при това не са си платили място. Просто влезли и седнали. Не ни разрешиха да пушим, защото им пречело  Shocked. Ама нали купето е за пушачи. Като ти пречи, какво правиш там? Купетата за непушачи бяха толкова на брой, колкото и тези за пушачи. Значи има къде да седнеш. От къде накъде ще влезеш в купе, където може да се пуши и ще забраниш на пушачите да пушат?

Същото е и по заведенията. Съгласна съм, че няма много заведения, в които не се пуши. Обаче ми се е случвало да си седим в едно кафе. Майка, очевидно непушачка, се завряла вътре с бебето си и през цялото време на висок глас се възмущава, че всички пушели, без да се съобразяват, че в заведението има бебе  ooooh! Еми, извинявай, обаче ти какво правиш там с това бебе? Аз, макар и пушачка, никога не съм сядала на кафе с детето, ако заведението няма маси на открито или времето не позволява да седна отвън.  През зимата, когато нямаше такава възможност, просто не ходех по кафета. Ако исках да пия кафе с приятелки, ги канех вкъщи и пушехме на терасата.

Когато пък влезе в сила законът, който задължаваше заведенията да имат маси за непушачи, тогава направо побеснявах, когато видех групичка непушачи, окупирали маси за пушачи. Защото непушачите могат да не пушат и на маса за пушачи, но обратното не важи. Аз не мога да седна на маса за непушачи и да запаля цигара.

Е, кой е по-нетолерантен?

# 87
  • Мнения: 6 164
Да, но Зина, Тарталета, толерантността на непушача е за сметка на здравето му. Замислете се малко. Докато ако е обратното какво застрашава пушача - малко свеж въздух ли? Ако непушачите в купето бяха проявили толерантност, то значи безропотно да ви гълтат дима?! Става смешно, недейте така... Тия лозунги с дискриминацията не вървят при случая с пушенето. Нахално става вече.

# 88
  • Мнения: 19 295
преди години като пътувах с влак и на мен ми се е случвало да седна в купе за пушачи и да има непушачи,но много по-често е ставало обратното.като седнехме във вагон за непушачи,винаги има някой,запалил цигара в коридора.по заведенията е същото.има някакви фиктивни маси за непушачи в едно помещение с масите за пушачи.и понеже в смесени компании непушачите винаги се съобразяват с пушачите,се търсят повече маси с пепелници и за да не губят клиенти,собствениците на заведения слагат пепелници на масите за непушачи.мисля,че точно обратното пушачите са много по-нетолерантни.вие колко пъти като сте излизали с непушачи се съобразявате с тях и не пушите?или си намирате приятели само по пушенето?

# 89
  • Мнения: 6 164
Има и друг момент: доказано е, че пасивните пушачи са изложени на по-голям риск, отколкото активните. Значи реално излиза, че тровите по-малко себе си, а повече околните. И после искате и да си мълчат и да са толерантни. Вие не давате избор на човек да се погрижи за здравето си. Това, че не ви пука за вашето, не значи, че на другите не им пука за тяхното.

# 90
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 257
Да, но Зина, Тарталета, толерантността на непушача е за сметка на здравето му. Замислете се малко. Докато ако е обратното какво застрашава пушача - малко свеж въздух ли? Ако непушачите в купето бяха проявили толерантност, то значи безропотно да ви гълтат дима?! Става смешно, недейте така... Тия лозунги с дискриминацията не вървят при случая с пушенето. Нахално става вече.

Муцка, говореше се за хора, съзнателно избрали да седнат в купе за пушачи!
Иначе да, съгласна съм, че всичко е за сметка на здравето. Но и кое не е  Thinking

# 91
  • Мнения: 6 164
Ясно, че те са си виновни, че са седнали там, но пък нищо не пречи да се уважи молбата им и да не се пуши вътре. Не е кой знае колко трудно.

# 92
  • Мнения: 9 050
Има и друг момент: доказано е, че пасивните пушачи са изложени на по-голям риск, отколкото активните. Значи реално излиза, че тровите по-малко себе си, а повече околните. И после искате и да си мълчат и да са толерантни. Вие не давате избор на човек да се погрижи за здравето си. Това, че не ви пука за вашето, не значи, че на другите не им пука за тяхното.

Е защо да не им давам избор? Аз не съм натикала хората в купе за пушачи на сила. Нито пък съм накарал майката с малкото бебе насила да влезе в задименото кафе и да седне там да си клюкари с приятелки.

# 93
  • Мнения: 9 050
преди години като пътувах с влак и на мен ми се е случвало да седна в купе за пушачи и да има непушачи,но много по-често е ставало обратното.като седнехме във вагон за непушачи,винаги има някой,запалил цигара в коридора.по заведенията е същото.има някакви фиктивни маси за непушачи в едно помещение с масите за пушачи.и понеже в смесени компании непушачите винаги се съобразяват с пушачите,се търсят повече маси с пепелници и за да не губят клиенти,собствениците на заведения слагат пепелници на масите за непушачи.мисля,че точно обратното пушачите са много по-нетолерантни.вие колко пъти като сте излизали с непушачи се съобразявате с тях и не пушите?или си намирате приятели само по пушенето?

Много пъти съм излизала с непушачи и съм се съобразявала с тях. Ако ме помолят да не пуша - не пуша. Ако много ми се пуши, излизам пред заведението. Имам приятелка с белодробни проблеми. Никой от компанията ни не пуши, когато тя е с нас. Тя пък от друга страна се съобразява с нас и избираме заведение, в което лесно можем да излизаме навън за по цигара и да се върнем обратно, дори и това заведение да не е от най-любимите и.

Вагони за непушачи няма. Поне преди нямаше. Вагоните са разделени на половина - първата част е за непушачи, втората - за пушачи. За това е имало по някой с цигара в коридора. Защото сие бил в половината за пушачи и си е в правото си да пуши там.
Съгласна съм, тъпо е такова разделение. Искра Радева беше казала в един Сблъсък нещо много вярно. Да разделиш заведението на маси за пушачи и маси за непушачи е все едно да разделиш един басеин на половина за пикаещи и половина за непикаещи.
Обаче за това не са виновни пушачите, а законотворците и собствениците на заведения.

Аз нямам нищо против да се обсобят ( наистина обособят ) зони за пушене. Това, срещу което има против е аз да се намирам в някаква такава зона, в която пушенето е разрешено и да ми дойде някой непушач и да ми каже да не пуша.

Последна редакция: чт, 28 юни 2007, 14:39 от ZinaSt

# 94
  • Мнения: 6 164
Няма смисъл да се спори. Зина, самият факт, че в други европейски държави е забранено да се пуши дори на тротоара, трябва да ти говори, че за да се приеме такъв закон, значи има причина. Няма какво да се пениш и да тропаш с крак, нямам представа дори в какво искаш да ни убедиш. Това, че тук още този закон не действа, вероятно ти внушава фалшивата представа, че ти си права в убежденията си и трябва да продължаваш да спориш. Отдавна е решено кое е правилното и кое не е. Въпрос на време е. Peace В Италия една позната каза, че е успяла да изпуши 2 цигари за престоя си. Кефа, а. Mr. Green

# 95
  • Мнения: 9 050
Няма смисъл да се спори. Зина, самият факт, че в други европейски държави е забранено да се пуши дори на тротоара, трябва да ти говори, че за да се приеме такъв закон, значи има причина. Няма какво да се пениш и да тропаш с крак, нямам представа дори в какво искаш да ни убедиш. Това, че тук още този закон не действа, вероятно ти внушава фалшивата представа, че ти си права в убежденията си и трябва да продължаваш да спориш. Отдавна е решено кое е правилното и кое не е. Въпрос на време е. Peace В Италия една позната каза, че е успяла да изпуши 2 цигари за престоя си. Кефа, а. Mr. Green

Аз не знам за такава европейска страна. Това вече го дискутирахме назад в темата. В Италия можеш да си пушиш както и където си искаш. Италианците пушат като комини. КЪдето е успяла приятелката ти да изпуши 2 цигари, там е можела да изпуши и 20, ако иска. Да не би в Италия местата за пушене да се местят всеки ден и да е трудно да ги откриеш?

# 96
  • Мнения: 9 050
Излиза, че щом имаш достатъчно думички в речника си и можеш да редиш логични изречения, имаш право да вредиш на околните. Надявам се, че сте достатъчно убедителни поне за пред себе си, мен не можеш ме убеди, че понеже майката си лафи с приятелки, ти с чиста съвест ще и тровиш детето и че проблема си е само неин като е по-тъпа от тебе, и не може да защити и един докторат по философия примерно, па седнала и претенции да има.

Нямам докторат по философия. Счетоводител съм. Това не ми пречи да мисля, че майка, която е завряла детето си в задимено кафе е безотговорна и на тази майка проблема и е в собствената и глава, а не в пушачите. Това е все едно аз да си изведа детето навън, докато мият улиците и да се възмущавам, че са ми намокрили количката.
Мога да се лиша от кафето, но не бих вкарала детето си на задимено място. Още по-малко пък бих искала всички да спрат да пушат, защото аз, въпреки че знам, че там се пуши, все пак искам да седна точно там и точно сега и затова всички клиенти в заведението ще се съобразяват с мен.
Айдееее! Светът не се върти около непушачите, нито около майките с малки деца. Около никой от вас не се върти света.

Ако седна в кафе и някой до нашата маса говори по мобилния си телефон, имам ли аз право да го накарам да затвори, защото облъчва детето ми?
Или ако вляза в едно заведение, в което има wireless интернет, имам ли право да искам да спрат интернета, защото е вредно излъчване? Не! Нямам право. Имам правото да не влизам там, ако мисля, че е вредно.

# 97
  • Мнения: 9 050
Около никой от вас не се върти света.
И вице върса Grinning
Абсолютно. Аз не мисля, че около мен се върти света. И не твърдя, че трябва да се разреши да се пуши навсякъде. Н
Някой други твърдят, че НИКЪДЕ не трябва да се пуши и пушенето трябва да се забрани и едва ли не да ни вкарват в затвора, ако пушим.

Пак повтарям. Аз съм ЗА обособените зони за пушачи. Обаче, като съм си в обособена зона, където мога да пуша, ако обичат непушачите или да не идват там или ако идват да се съобразяват, че там се пуши и да не мрънкат, че видиш ли в зоната за пушачи никой не се съобразява с това, че има непушач.

# 98
  • Мнения: 14 654
Обаче, като съм си в обособена зона, където мога да пуша, ако обичат непушачите или да не идват там или ако идват да се съобразяват, че там се пуши и да не мрънкат, че видиш ли в зоната за пушачи никой не се съобразява с това, че има непушач.
А пейката на детската площадка обособена зона ли е ? А спирката на автобуса, сигурно и тя е обособена зона ?

# 99
  • Мнения: 4 406
този спор съвсем нямаше да го водим, ако законът беше ясен и пушачите си стояха в отделно помещение от непушачите. две зали, напълно отделени, са достатъчни. иначе табелките по масите сега смятам за върховна тъпотия.

# 100
  • Мнения: 9 050
Обаче, като съм си в обособена зона, където мога да пуша, ако обичат непушачите или да не идват там или ако идват да се съобразяват, че там се пуши и да не мрънкат, че видиш ли в зоната за пушачи никой не се съобразява с това, че има непушач.
А пейката на детската площадка обособена зона ли е ? А спирката на автобуса, сигурно и тя е обособена зона ?

Да съм писала, че ако пуша на пейката нямаш право да ме помолиш да не го правя? Не съм. Разбира се, че имаш право. В момента в България няма такива зони, така че въпросът ти е малко странен. Аз писах, че съм за СЪЗДАВАНЕТО им.
Въпросът не е дали пейката е такава зона. Ясно е, че не е. Въпросът е, че ако дадена пейка се обособи за пушачи, непушачите да си ходят на другите пейки, които не са обособени зони. А не да сядат на единствената пейка за пушачи и да казват, че пушенето им пречи и затова и на тази пейка няма да се пуши, нищо че е обособена.

# 101
  • Мнения: 9 050
този спор съвсем нямаше да го водим, ако законът беше ясен и пушачите си стояха в отделно помещение от непушачите. две зали, напълно отделени, са достатъчни. иначе табелките по масите сега смятам за върховна тъпотия.

Абсолютно. Тук сме на едно мнение.

# 102
  • Мнения: 2 309
този спор съвсем нямаше да го водим, ако законът беше ясен и пушачите си стояха в отделно помещение от непушачите. две зали, напълно отделени, са достатъчни. иначе табелките по масите сега смятам за върховна тъпотия.
Бъркаш!
Или трябав да се забрани напълно,пушенето в затворени помещения или не!Защото има ли в компанията дори един пушач,всички подире му и отново "заобиколени" с дим!

# 103
  • Мнения: 14 654
Добре, смятате ли, че е редно да се пуши в зоните, които са предназначени за игра на деца, аз смятам, че не. ОБаче законът не го забранява и затова всичко е наред- пушите си и там. Каква толерантост е това, да твърдиш, че понеже е открито нищо няма да им стане на децата?

# 104
А защо не погледнем и от другата страна.Преди години работех като барманка в един ресторант.Като влезеш вътре не можеш да видиш от дим НИЩО.Е,до тук бива-ще кажете нищо ново.Само където шефа забраняваше на персонала да пуши даже и в почивката.При питане защо да не можем да пушим-той отговаря "за да не одимявате клиентите".Е,извинете много,но те одимяваха нас не ние тях.Аз разбирам да е ресторант за непушачи съм съгласна.Имахме колега непушач който му ставаше лошо от дима.

# 105
  • Мнения: 9 050
А защо не погледнем и от другата страна.Преди години работех като барманка в един ресторант.Като влезеш вътре не можеш да видиш от дим НИЩО.Е,до тук бива-ще кажете нищо ново.Само където шефа забраняваше на персонала да пуши даже и в почивката.При питане защо да не можем да пушим-той отговаря "за да не одимявате клиентите".Е,извинете много,но те одимяваха нас не ние тях.Аз разбирам да е ресторант за непушачи съм съгласна.Имахме колега непушач който му ставаше лошо от дима.

Ако аз работя в Нефтохим, обаче ми става лошо от изпаренията, не искам Нефтохим да започне да произвежда домати вместо бензин, а просто отивам да работя другаде.

# 106
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Ако аз работя в Нефтохим, обаче ми става лошо от изпаренията, не искам Нефтохим да започне да произвежда домати вместо бензин, а просто отивам да работя другаде.

Примерите ти не са удачни.

# 107
  • Мнения: 4 406
има ли в компанията дори един пушач,всички подире му и отново "заобиколени" с дим!
ако тази компания седи в залата за пушачи, ми е все едно колко цигари ще запалят. ако седят в залата за НЕпушачи, никой от тях няма да запали.
ти бъркаш.

# 108
  • Мнения: 9 050
Ако аз работя в Нефтохим, обаче ми става лошо от изпаренията, не искам Нефтохим да започне да произвежда домати вместо бензин, а просто отивам да работя другаде.

Примерите ти не са удачни.

Защо, напротив. Аз си мисля, че примера на бившата барманка е неудачен. Шефът и може да забранява на персонала си каквото си иска. Това си е неговото заведение и ако иска ще забрани на служителите си да пушат. Нормално. По същия начин, по който е нормални в кръчмите, където всички клиенти пият, персонала да не пие по време на работа, дори и в почивките си.
Не разбрах този пример. Дамата има предвид, че клиентите от толерантност към персонала не трябва да пушат ли?

# 109
.Имахме колега непушач който му ставаше лошо от дима.

Ако аз работя в Нефтохим, обаче ми става лошо от изпаренията, не искам Нефтохим да започне да произвежда домати вместо бензин, а просто отивам да работя другаде.
В цялата ситуация парадокса е че персонала опушва клиентите... Laughing
Пък и всеки студент с малко средства му се налага да работи каквото и да е за да може да се издържа.Просто погледнах от другата страна.
А какво ще кажете да зачекна темата рожденни и именни дни?
Имаме семейни приятели които са непушачи и в тях като се отиде на р.ден-всички пушачи са заточени на терасата.(като бити кучета)така или иначе купона става там защото май пушачите са душата на компанията.
Какво ще им стане веднъж в годината да се пуше в някоя стая.???
Моя мъж също не е пушач и аз пуша само в една стая(и заради детето),но когато ми дойдат гости ща  не ща им разрешавам да пушат в хола...

# 110

Не разбрах този пример. Дамата има предвид, че клиентите от толерантност към персонала не трябва да пушат ли?
[/quote]
Имам предвид че шефа изкарва много тъпи доводи.Ако каже-"просто така реших няма да пушите"-ОК.Но че опушваме клиентите?!?

Последна редакция: чт, 28 юни 2007, 15:42 от Nassi74

# 111
  • Мнения: 9 050
Ми не знам. И аз и съпруга ми сме пушачи, но вече година и половина вкъщи има абсолютна забрана за пушене. Не в хола, изобщо в къщата. Пушенето - на терасата. Гости, не гости - вън на терасата. Ако не им харесва, да не идват.
Досега не съм имала познат, който да се оплаче от това. Съоблазяват се хората. Даже ги научих, след като пушат, да си мият ръцете преди да ми награбят бебешока.

# 112
  • Бургас
  • Мнения: 702
Имаме семейни приятели които са непушачи и в тях като се отиде на р.ден-всички пушачи са заточени на терасата.(като бити кучета)така или иначе купона става там защото май пушачите са душата на компанията.
Какво ще им стане веднъж в годината да се пуше в някоя стая.???

Е това пък е повече от нахално!
Ами какво ще им стане. За да ти е кеф на теб после два месеца къщата им ще мирише на циганско.
Какво толкова.

# 113
  • Мнения: 8 769
Ще поуталожите ли страстите или да удрям катинара?

# 114
  • Мнения: 46 508
Имаме семейни приятели които са непушачи и в тях като се отиде на р.ден-всички пушачи са заточени на терасата.(като бити кучета)така или иначе купона става там защото май пушачите са душата на компанията.
Какво ще им стане веднъж в годината да се пуше в някоя стая.???

Ще им стане това, че после трябва даминат няколко седмици преди да се измирише напълно. Апартамент, в който не се пуши, страшно много се вмирисва.
Не давам да се пуши вътре, след като се роди детето.

# 115
  • Мнения: 6 029
Ще поуталожите ли страстите или да удрям катинара?

удари го, моля ти се...

# 116
Имаме семейни приятели които са непушачи и в тях като се отиде на р.ден-всички пушачи са заточени на терасата.(като бити кучета)така или иначе купона става там защото май пушачите са душата на компанията.
Какво ще им стане веднъж в годината да се пуше в някоя стая.???

Е това пък е повече от нахално!
Ами какво ще им стане. За да ти е кеф на теб после два месеца къщата им ще мирише на циганско.
Какво толкова.
То затова вече никой не им ходи на рождените дни...Това е от уважение към гостите същото е и с влизането с обувки...Явно тук в БГ хората не са свикнали да уважават гостите си.
"Ела ми на гости-ама няма да пушиш,ще си миеш ръцете да не ми изцапаш белия китеник,ще си събуваш обувките,ама и между другото-донеси ми подарък...ЕЕЕ супер!!!
Когато човек кани гости за 1 час на кафе е друго,но когато кани на рожден ден...което се предполага че може да е няколко часа и зимата-ай,на балкона...И след всичко това казваме че Българите са много гостоприемни.Айде моля ви се...Аз също имам дете и не ми е приятно някой да влиза с обувките в къщи и затова празнувам в заведение-защото виждате ли може да ми разлеят червено вино на чистичкия килим...
Доня Туфиня обичам да споряяя-недей!Иначе трябва да набия мъжа ми с цялата енергия дето я имам. Laughing

Последна редакция: чт, 28 юни 2007, 16:39 от Nassi74

# 117
  • Мнения: 46 508
... Това е от уважение към гостите същото е и с влизането с обувки...Явно тук в БГ хората не са свикнали да уважават гостите си ...

Уважението трябва да е двустранно.
Все пак говорим за жилище, не за кръчма Stop
Никога не бих влязла с обувките, с които съм ходила навън, на гости с дете, което лази, пипа и лапа всичко от земята, а пък, ако и цигара някой палне, голямо уважение ще бъде, няма що  ooooh!

# 118
  • Мнения: 19 295
Имаме семейни приятели които са непушачи и в тях като се отиде на р.ден-всички пушачи са заточени на терасата.(като бити кучета)така или иначе купона става там защото май пушачите са душата на компанията.
Какво ще им стане веднъж в годината да се пуше в някоя стая.???

Е това пък е повече от нахално!
Ами какво ще им стане. За да ти е кеф на теб после два месеца къщата им ще мирише на циганско.
Какво толкова.
То затова вече никой не им ходи на рождените дни...Това е от уважение към гостите същото е и с влизането с обувки...Явно тук в БГ хората не са свикнали да уважават гостите си.
"Ела ми на гости-ама няма да пушиш,ще си миеш ръцете да не ми изцапаш белия китеник,ще си събуваш обувките,ама и между другото-донеси ми подарък...ЕЕЕ супер!!!
Когато човек кани гости за 1 час на кафе е друго,но когато кани на рожден ден...което се предполага че може да е няколко часа и зимата-ай,на балкона...И след всичко това казваме че Българите са много гостоприемни.Айде моля ви се...Аз също имам дете и не ми е приятно някой да влиза с обувките в къщи и затова празнувам в заведение-защото виждате ли може да ми разлеят червено вино на чистичкия килим...
Доня Туфиня обичам да споряяя-недей!Иначе трябва да набия мъжа ми с цялата енергия дето я имам. Laughing

това е много глупаво олакване.гостоприемността не се изразява в това да правиш компромиси с децата си.смятам за мнооого нагло някой да иска да пуши в жилище на непушачи.нали все пак пушачите сте пълни с компромиси,не би трябвало да се оплаквате в този случай.а да не говорим ако има дете във въпросната къща.аз не бих позволила да се пуши вътре само за да им е кеф на някои хора,които не могат да се откажат от вредния навик.

# 119
Като ви чета мненията и се сещам за филма "Куче в чекмедже"как "гостоприемната"баба беше заковала гостенчето на един стол и не му даваше да мръдне за да не направи някоя пакост.
Интересното е,че вие смятате не пушенето за някаква невероятна добродетел.А пушачите са някакви такива същества-дяволоподобни-вредят на всички.
Мен пушенето ме успокоява,а и повечето пушачи също.Затова и пушачите са по-малки скандалджии...И СМЕ ПО-ТОЛЕРАНТНИ!!!Затова давам пример като спирам да пиша в тая тема за да не дразня госпожите-пуританки(които като са не пушачки все едно са ангели небесни)...И отивам да ПУШАааа...

# 120
  • Мнения: 8 769
Темата наистина се изроди. Аман!

Общи условия

Активация на акаунт