Възглавница за кърмене на близнаци

  • 4 579
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 638
Мили мами с повече опит,

Някоя от вас ползвала ли е подобна възглавница за кърмене на близнаци? В повечето сайтове за близнаци я посочват едва ли не като незаменим аксесоар. Аз лично смятам сама да си я изработя, но ми се искаше да чуя и вашите мнения.
Ако някой го интересува ето и линк с повече информация http://www.mommysthinkin.com/ez-2-nurse_twins_nursing_pillow.htm

и снимка

# 1
  • Мнения: 7 803
ами те не са за близнаци специално  Tired аз имах такава и бях доволна. ти каква ще си правиш от твърдите ли?

# 2
  • Мнения: 405
Изглежда много добре!Бихте ли разказали повече за нея?! Какво ще речи "твърда"? Вътре не е ли дунапрен?
Благодаря  Hug

# 3
  • Мнения: 7 803
твърдите са от дунапрен. меките са с едни малки топченца вътре и на мен ми беше по-удобно с тях, защото се напасват към позата на бебето  Peace доколкото знам в магазините за ТСМ имало такива меки за по 8-10 лева

# 4
  • Мнения: 405
Джъмперче ,много благодаря за информацията!Предполакам ,че така ги знаят"възглавнички за кърмене".Ще поразпитам и дано открия.
Fata morgana,ти каква ще си правиш? Няма ли я при вас по магазините?

# 5
  • Мнения: 3 638
Тези възглавници са от дунапрен, има и надуваеми. Аз затова сложих и линка, за да се придобие по-добра представа.
Твърда трябвало да бъде, защото така издържа тежестта на двете бебета.

ето какво представлява:
;

Откъм вътрешния край е скосена, за да могат бебетата да лежат удобно, без да бъдат поддържани - т.е. и двете ръце на майката могат да останат свободни

# 6
  • Мнения: 7 803
с тази възглавница няма да имаш избор за позицията на бебетата  Peace

# 7
  • Мнения: 256
Аз имах такава възглавница/като синята,твърда/ и да си призная не можах да се справя с нея и сега сам я забутала в гардероба.Никак не ми беше удобна и въобще не можех да наглася бебетата в удобна и сигирна позиция.
Това може и да се дължи не моята неспособност,разбира се.Дано ти свърши работа,ако си я купиш.
Иначе не вярвай на всичко,което се брои за "неща от първа необходимост".Периодично освобождавам апртамента ни от "вещи от първа необходимост" Laughing
 

# 8
  • Варна
  • Мнения: 552
И две обикновени възглавници ще ти свършат работа, като седнеш "по турски" и облегнеш гръб на облегалката на леглото.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 225
     Аз също не съм ползвала защото така и не се навих да потърся по-сериозно. За сметка на това все още когато съм си вкъщи ги кърмя едновременно мадамите  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 051
Изглежда много удобно (гърбът е изправен, ръцете са свободни, бебетата - достатъчно разделени за да не се разсейват).

Но аз лично, например, не бих могла да я ползвам, тъй- като при нас се наложи съвсем друга поза като единствено възможна  - едното лежеше на краката на другото, чак до възрастта, в която можех да ги кърмя седнали.

# 11
  • Мнения: 3 638
Благодаря за всички отговори досега! И аз отворих темата, защото поне наглед ми се струва доста удобна възглавницата, но искам да си я направя сама, защото струва около 50 евро, а в дългия ми списък с двойни покупки не искам да включвам неща, които после могат да се окажат ненужни  Thinking
Иначе сте прави за позите, с тази възглавница се налага една единствена...

# 12
  • Мнения: 7 640

Иначе сте прави за позите, с тази възглавница се налага една единствена...

не я вземай от сега, не е от вещите първа необходимост.
Може да се окаже, че не се получава с кърменето, а пък в началото бебетата са малки, става и с подръчни средства.

Общи условия

Активация на акаунт