сърцебиене - дайте съвет

  • 28 474
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте! Имам сърцебиене от около месец ,което най силно го усещам вечер, когато заспивам, т.е. унасям се но се събуждам от сърцебиене и така доста време не мога да заспя. Сутрин като стана пак същото. Не се повлиява от Валидол. Ходих на лекар, направи ми кардиограма и ми каза ,че имам единствено синусова аритмия, което не е опасно и трябва да потърся помощ от психиатър и да пия успокоителни. Смята , че не е от щитовидната жлеза или от сърцето, а от нерви. Моля ви ако някой има същия проблем или някой лекар да даде съвет дали моята лекарка е права.  Cry

# 1
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
да мисля, че лекарката ти е права, но греши в едно - не психиатър, а психолог ти е нужен! казвам го от опит, кураж, ще се оправи всичко!

# 2
  • Мнения: 1 353
Здравейте! Имам сърцебиене от около месец ,което най силно го усещам вечер, когато заспивам, т.е. унасям се но се събуждам от сърцебиене и така доста време не мога да заспя. Сутрин като стана пак същото. Не се повлиява от Валидол. Ходих на лекар, направи ми кардиограма и ми каза ,че имам единствено синусова аритмия, което не е опасно и трябва да потърся помощ от психиатър и да пия успокоителни. Смята , че не е от щитовидната жлеза или от сърцето, а от нерви. Моля ви ако някой има същия проблем или някой лекар да даде съвет дали моята лекарка е права.  Cry
Това все едно аз съм го писала.Ходих на лекар ,като преди това пулса ми беше 120-изпих 4 валеряна и така отидох.Направиха ми кардиограма и пулса ми беше вече 98-казаха,че е нормално.Също ми казаха,че имам синусова аритмия и ми изписаха някакво успокоително за нервите(което аз не взех изобщо) и валерян,мента и глох на хапчета-от които се чувствам страхотно.Пия ги 3 пъти на ден и от както съм започнала нямам никакъв сърцетуп Crazy

# 3
Благодаря ви момичета! Снощи беше първата вечер от месец насам без сърцебиенето/ може би защото лекарката ми каза че ми няма нищо и това ме успокои/, но тази сутрин ставам от леглото и пак същото Cry Ужас. Аз мента, глог и валериан си ги пия, но те ми помагат за не повече от час, май само антистенокардина ми действа добре, но незнам дали да го пия, не ми е изписван от лекар.

# 4
  • Мнения: 27 524
Аз си го носех това цели 15 години, така че те разбирам прекрасно. Надживях го като отидох на кардиолог, който ми направи обстоен преглед, каза, че ми няма абсолютно нищо. Можел да ми предпише хапчета и да ходя на психолог, но каза да опитам да се справя сама. Уверенията му ме успокоиха и оттогава нямам вече тези панически пристъпи.
Споделяй, говори за това, има лекари он лайн, питай й тях и ще видиш, като споделят колко хора го имат този проблем и всички ти кажат, че всъщност няма такъв и ще ти мине. Успех! Здрава си, това е важното!  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 080
Това си е цяло мъчение .Два месеца поред получавах много кофти кризи .Лекарката ми изписа транксен ,обаче още се чудя дали да го пия .

# 6
  • Мнения: 402
Не разбирам от сърдечни проблеми, но от опит знам ето това:
1. Мъжът ми получаваше сърцебиене при всяко напрежение или скарване плюс изпотяване и прималяване, за което ходи на психотерапевт и с хапчета вече няма оплаквания. Но са му казали най-добре да се оправи сам. Диагнозата е panick attack=страхова невроза, сърдечна невроза.
2. Майка ми и аз получаваме от време на време невероятно силно сърцебиене, тя по-често, като по-възрастна. Чак тялото ни се клати. Тогава кръвното ни е ниско, а пулсът учестен. Тази седмица майка ми получила много силно и пулсът е бил 174, като се измерила с машинката вкъщи. Валидол не помогнал. Тогава се оправила чрез запушване на носа и надуване (както когато си пукаме ушите). Моментално спряло. Това баща ми го прочел в една стара книга Домашен лекар, досега не сме го знаели.

# 7
  • София
  • Мнения: 13 204
Това си е цяло мъчение .Два месеца поред получавах много кофти кризи .Лекарката ми изписа транксен ,обаче още се чудя дали да го пия .

На мен ми е изписван транксен за лечение на мигрена. Тамън днес се бях сетила колко ми беше гот с този транксен. На мен лично не ми е действал успиващо. Бях си в абсолютна кондиция, но нищо не беше в състояние да ме ядоса. Абе камъни да падат аз си бях супер спокойна... Grinning Grinning Grinning Ееееех...и сега ми се иска да съм така... Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 5 539
А на ехограф гледаха ли ти сърцето?
Аз също имам аритмия, онзи ден на ехографа се оказа, че имам пролапс и затова получавам сърцебиенето.

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Една приятелка имаше същите оплаквания. Мъжът й е лекар и я прати на хормонално изследване. Оказа се, че проблемът е от щитовидната жлеза, оперираха я и сега е о.к.

# 10
napravi hormonalni izsledvania.bazedova bolest.

# 11
  • Мнения: 278
И аз имах сърцебиене.Проблема се оказа щитовидната жлеза. Направи кръвни изследвания 

# 12
  • Мнения: 5 659
Аз също имам сърцебиене,установи се ,че е аритмия и ми изписаха: sotalex.Не знам дали да почвам да го пия или да изчакам.Все си мисля ,че е на нервна почва и ще мине с мента ,глог и валериан.Някой пил ли е това лекарство и какво му е мнението?

# 13
здравейте! Благодаря ви за мненията и съветите. Дадоха ми една билкова рецепта, която казват, че е много ефикасна за страхова невроза и изобщо всички симптоми на нервна почва.
Страшниче 50 г
Джоджен 20 г
Дилянка 20 г
Копитник 10 г
Цариче 10
Смесват се три супени лъжици и се варят в 500 мл вода докато изври половината вода. ПРавите си го всяка вечер и го пиете на три пъти - сутрин, обед и вечер.
Забравих да питам в продължение на колко дни, като разбера ще ви пиша.
Аз мисля да пробвам. Успех и на вас!

# 14
пие се 15 дни.
Успех момичета!

Общи условия

Активация на акаунт