Кое ви харесва в държавите,в които сте?

  • 3 786
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 093
-Харесва ми че мога да отида на концерт на групи и изпьлнители за който само сьм си мечтала в Б-г или на шоу тип Бродуей
-Харесва ми кафето в Starbuck
-харесват ми алкохолните магазини. Има невероятна селекция на вина от цял свят, включително и на Домейн Бояр и др. бг. вина
-харесва ми есентта, много е пьстро и красиво
-харесва ми че езерото прелича и мерише на море
-харесва ми че бюрокрацията е минимална. Разбира се има много правила, но те са ясни и установени, така че ако ги спазва човек няма проблеми. Много често документи се подават по интернет и не се виси на опашки
-харесва ми че хората тук ще те поздравят за успехите ти или ще те окоражат и няма да те критикуват
-харесва ми че амбициите се насьрчават и че може да постигнеш много с упорит труд
-харесва че мога да намерия от пиле мляко
-харесва ми че живея в такьв космополитен град и че мирогледа за света ми се промени толкова много и мога да бьда толеранта кьм другите култури.
-харесва ми че мога да отида на почивка в Куба, Карибите или Щатите на доста прилични цени ( това все още не сьм го правила)


# 16
  • Мнения: 2 563
Етническото и религиозно разнообразие.
Движенията за граждански и човешки права.
Отношението към природата.
Възможността да инвестираш за старините си.
Електронното банкиране и факта, че не ми се налага да ходя в банката за всяко малко нещо.

# 17
  • Мнения: 2 254
Удобствата-от всякакъв род(на прима виста-с дете съм в заведение-не се пуши,има столче за него,има маса в тоалетната да сменя памперса...).
 Това,че мога да си свърша почти всичко(да не напиша всичико) по телефона.
Библиотеките вече споменаха,да кажа и аз.
Фестивали цяло лято из парковете,за смешни пари,или без такива ти пее кой ли не....

# 18
  • Мнения: 27 524
Строгия контрол от полицията. Уредеността като цяло. Умереният климат (но пък жалко, че няма 4 разграничени сезона, както у нас).

# 19
  • Мнения: 1 783
  • Професионалните възможности
    Уважението към жените - не съм чула един път да ми подмята някой простотии по улиците, както за съжаление е практиката на много мъже в България
    Парковете
    Чистотата по улиците, дори и там където се върви, а не само коли се карат
    Уредеността на държавните учреждения
    Любезността на хората - познават те не познават, ти се усмихват и поздравяват, не срещам простаци, които за щяло и не щяло ме псуват
    Уважението към личността и индивидуалността
    И колкото и еднотипни да изглеждат американците, не съм била другаде където да съм видяла толкова голямо човешко разнообразие, макар че тъпанари има навсякъде
    Възможността да се прави всичко електронно

# 20
  • Мнения: 1 072
Зачитането на личният избор на другите.
newsm10

# 21
  • Мнения: 664
Здравеопазването и социалната политика като цяло.
чакането по 3 часа в спешното не ме притеснява, защото знам, че после много добри лекари ще се погрижат за детето ми (както се е случвало нееднократно и съм им много благодарна).

Многото градинки и паркове за децата в Париж.

Харесва ми кухнята(с изключение на някои неща, които ми идват много мазни).

Езикът, влюбена съм в този език, никога не се уморявам да го слушам.

Учтивостта на хората.

Многобройните кафенца и бистра, където можеш да си седиш необезпокояван с часове.

Сигурно пропускам доста неща в момента...


# 22
  • Мнения: 2 907
Ето това :

# 23
  • Мнения: 136
-чувството им за естетика и подреденост, без значение дали става въпрос за красиви паркове,градини,добре подредена маса или вътрешна декорация.
-любезността и търпението им- въпреки,че понякога ми идва в повече
-толерантността им 
-липсата на йерархия в училища,детски градини и т.н
-възрастните двойки,които вървят усмихнати и хванати за ръка

Последна редакция: сб, 23 юни 2007, 16:32 от KpoTka DuBa KoTka

# 24
  • Мнения: 4 111
Харесват ми много неща, със сигурност нещо ще пропусна. Ще започна със сладкото, правят уникално вкусни торти, пасти, други сладкарски изделия. Има много фурни за хляб и хлебни изделия, също много вкусни. Харесва ми музиката, която създават, песните, които пеят. Умеят да се забавляват, обичат да танцуват, ценят високо културата си, ходят на театри, обожават актьорите си, обичат певците си. Дълбока почит към църквата – кръстят се винаги когато дори само минават покрай църква. Харесва ми, че мога да ходя безплатно на лекар и изписаните от него лекарства също са ми безплатни (не при всички здравни каси е така). Харесва ми, че за тях децата са номер 1. Има безплатни детски болници. Харесва ми, че си плащам сметките в тото-то и не се редя на километрични опашки. Ако забравя да платя сметката никой не идва да ми спре водата или тока, просто се трупат, да не говорим, че никой не влиза вкъщи да ми отчита водомера, електромера или парното. Харесват ми пътищата им, големите магазини, от които мога да си купя всичко, което ми скимне. Щях да пропусна фрапето. Правят хубави сувлакита (приличат на Дюнери), хубави големи палачинки, пълнени с какво ли не (крепес). Обичат цветята и зеленината, естествена почти няма, добре се грижат за градинките си. Чисто е. Сметта се събира нощем.
Харесва ми, че отстояват позициите си, стачкуват когато са недоволни, постигат целите си, задружни са.

# 25
  • Мнения: 3 371
Харесват ми много неща, със сигурност нещо ще пропусна. Ще започна със сладкото, правят уникално вкусни торти, пасти, други сладкарски изделия. Има много фурни за хляб и хлебни изделия, също много вкусни. Харесва ми музиката, която създават, песните, които пеят. Умеят да се забавляват, обичат да танцуват, ценят високо културата си, ходят на театри, обожават актьорите си, обичат певците си. Дълбока почит към църквата – кръстят се винаги когато дори само минават покрай църква. Харесва ми, че мога да ходя безплатно на лекар и изписаните от него лекарства също са ми безплатни (не при всички здравни каси е така). Харесва ми, че за тях децата са номер 1. Има безплатни детски болници. Харесва ми, че си плащам сметките в тото-то и не се редя на километрични опашки. Ако забравя да платя сметката никой не идва да ми спре водата или тока, просто се трупат, да не говорим, че никой не влиза вкъщи да ми отчита водомера, електромера или парното. Харесват ми пътищата им, големите магазини, от които мога да си купя всичко, което ми скимне. Щях да пропусна фрапето. Правят хубави сувлакита (приличат на Дюнери), хубави големи палачинки, пълнени с какво ли не (крепес). Обичат цветята и зеленината, естествена почти няма, добре се грижат за градинките си. Чисто е. Сметта се събира нощем.
Харесва ми, че отстояват позициите си, стачкуват когато са недоволни, постигат целите си, задружни са.


малееее, вземи ме там Heart Eyes. не щеш ли размяна за студена и мрачна страна  Laughing.
ако кажеш, че и намаления има прекрасни, ужас, тръшвам се на мъжа ми и ще рИва поне до понеделник час по-скоро да бЕгам от тук  Grinning. особено сега, тук сигурно няма и 18 градуса и ни залива поредната порция дъжд и студ, бляк, че гадост всемирна  Sick.

иначе тук ми харесват малко неща, но съм се примирила  Crazy Laughing . организирани са, макар и малко дървени/каквото и да значи това  Crazy/, има хубави намаления  Twisted Evil, образованието им е на ниво, чисто и спретнато, няма хаос, пътищата са отлични, стандарта на живот ми харесва също и май това е.

# 26
  • DE
  • Мнения: 967
Харесва ми това, че майка и татко са наблизо. Харесва ми също, че приятелите ми са тук. Отчасти ми харесва манталитета на хората. Харесва ми климата! Хората са красиви и много от тях са умни и образовани. Харесва ми морето и планината. Общо взето почти всичко в БЪЛГАРИЯ ми харесва, затова се върнах!!!

# 27
  • Мнения: X
много неща
най-вече невероятното спокойствие и красива и ЧИСТА природа
както и климата (колкото  и да е невероятно)
многото възможности за спорт
персоналния и индивидуален подход към всяко дете в училище
т.нар. Скандинавски дизайн - елегантен със своята простота

възможността за младежите да си доучат, ако навремето ги е мързяло или просто да си дигнат успеха за университет

уважението към околните

всичко, което се прави за възрастните и различните (т.е. хора с някакви нарушения, наречени с обидната дума "инвалиди" в БГ)

липсата на бюрокрация и възможността да се използва ИНТЕРНЕТ за всичко това
абсолютно еднаквия стандарт за цялата страна, независимо къде се намираш, навсякъде има същите магазини, същите заплати и т.н.
за тоалетните да не споменавам

# 28
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 630
Спазването на законите в повечето случаи, уредеността на ежедневието, възможността да свърша много административни задължения по пощата/телефона/Интернет

Кухнята

Виното

Езикът

Светлините на Айфеловата кула

# 29
  • NL
  • Мнения: 520
Най-много се кефя на специалните алеи за велосипедисти и че мога да карам колело на воля без да попадна в някоя дупка или шофьор на Икарус да ме напсува,че той бил с предимство Rage.
Също така ми харесва начинът по които се грижат за къщата си и обществените места- въобще,че са нация с чувство към чистота и ред.
Харесвам си и заплатата ,преди да са ми взели нужните данъци по нея Joy Joy Joy.

Общи условия

Активация на акаунт