кога ще "проговори"

  • 3 032
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 568
Нашето второ бебе - блондинка - е вече на 1 г и 1 м и не съм чула почти нищо смеслено от него - само мау и бау и това е. Иначе си се оправя доста добре с чаровни усмивки, целувки и махане с ръчичка, всички баби в квартала са и фенки.
Доколкото си спомням каката не тази възраст правеше кратко изречение. Как са вашите бебоци - нормално ли е такова развитие?

# 1
  • Мнения: 91
За нормално, не знам. Ние казваме - мама, баба, бу и ало. Нищо повече. Иначе всичко разбира, а си знае и как да си поиска това каквото си е наумила. Явно днешното поколение са мързеливи в това отношение, защото около нас мамчетата постоянно се оплакват, че децата не приказват. После ще се чуди ме как да им затвориме устите ама дупе да ни е яко! Laughing

# 2
  • Мнения: 3 760
На година и месец май нищо не казваше  Thinking От време на време "мама", но рядко и по-скоро несъзнателно....
Още не говори - по-точно непрекъснато бърбори, но смислените думи са 7-8  Laughing Вече си личи, че я е яд като не я разбираме, така че предполагам скоро ще се понапъне  Peace

# 3
  • Мнения: 27 524
Говоря, бре  newsm78
 Joy
И моето още не говори, закъде бързаш? Има време  Hug

# 4
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Година и един месец и  изречения?!?!? Или първото ти дете е абсолютен гений, или нещо си слънчасала. Няма такова нещо - казват няколко думи и това е. И това, че е блондинка, няма нищо общо.

# 5
  • Мнения: 9 894
някаква мания да ви порастват децата бързо, виждам в този форум. Моето не казва дори "мама", а не е нито рус, нито е със забавено развитие.

# 6
  • Мнения: 1 165
Година и един месец и  изречения?!?!? Или първото ти дете е абсолютен гений, или нещо си слънчасала. Няма такова нещо - казват няколко думи и това е. И това, че е блондинка, няма нищо общо.
Да и аз така мислех-все пак децата са още малки ,за да вържат две думи в смисено изречение,но онзи ден педито ме попита точно това-дали малката прави изречения(напр."Дай мамо").В една книжка за развитието на бебетата по месеци също пише,че детето на тази възраст прави кратки изречения.В крайна сметка и ние казваме само отделни думи и това не ме притеснява,защото всичко е индивидуално и децата не могат да се развиват като  "по книга".

# 7
  • Мнения: 9 894
едно педи ме пита дали синът ми на 6 месеца седи на гърне, дали ходи с проходилка и дали ходи на детска кухня, и добави, че трябвало вече. Въпросите на педитата понякога са странни и неуместно обобщават. Поне педитата не би трябвало да провокират у майките съмнения дали детето им се развива нормално.

# 8
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Да и аз така мислех-все пак децата са още малки ,за да вържат две думи в смисено изречение,но онзи ден педито ме попита точно това-дали малката прави изречения(напр."Дай мамо").

Да, педито може да пита и дали си е написало дипломната работа вече, нали? Що се връзваш? На една приятелка педиатърката и беше казала на 9-10 месечно бебе да показва животни, да имитира какво "казват" и на следващото посещение - след месец - щяла да провери какво е научило. Е как ще стане тая работа, кажете? Дете на 11-12 месеца ще знае 10-тина животни как казват? Излишно е да виказвам, че не само детето не научи нищо до следващия месец, ами и педито вече беше забравила какво е заръчала.

# 9
  • Мнения: 27 524
Моето педи се облещи  Shocked, когато на година и 4 месеца попита - ходи вече нали и аз казах не.  Mr. Green

# 10
  • Русе
  • Мнения: 2 354
а всъщност дали има значение за проговарянето дали е блондинка или брюнетка  newsm78

# 11
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Заглавието на темата е просто уникално Shocked
Дъщеря ми на година и месец нищо не казва Peace

# 12
  • Мнения: 27 524
а всъщност дали има значение за проговарянето дали е блондинка или брюнетка  newsm78

 Joy Joy Joy

# 13
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
Ами да видим има ли значение.Детето на едно приятелско семейство(блондинка)проговори чак
след 3 годинки(дотогава само със знаци),но сега е голяма бърборана(на 6 е).Мисля,че е много
интелигентно дете,с богата фантазия,и има лидерски качества(бре,как я похвалих).Трето дете е,първите две са проговорили доста по-рано.
А за заглавието на темата помислих,че става въпрос за Блонди.Блонди ти кога проговори? Peace

# 14
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Заглавието е уникално  Laughing
След известно време ще я молиш да млъкне малко... Laughing

Общи условия

Активация на акаунт