В каквъв съд се съхранява кърма в хладилник/фризер?

  • 4 375
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 672
аз в хладилника я съхранявах в шишето за хранене




# 16
  • Мнения: 948
Загледай ей такива в магазина, или нещо подобно, по 8 oz събират. Отгоре може да ги затваряш с ластик, тиксо, или някаква друга рационализация  Mr. Green

http://www.babiestravellite.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PR … Product_Code=PODL

Цедиш в меделските бутилчици, и прехвърляш в пликчетата (надписваш дата отгоре, и т.н.). Размразяваш по FIFO, първи вътре, първи вън  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 957
А колко струват стерилните чашки  за урина  и имат ли си капаче?

# 18
  • Мнения: 689
Аз съм съхранявала кърма в торбички за лед, но трябва да са в отделно чекмедже на фризера, защото поема миризма.
Съхранявала съм още и в стерилизирани бурканчета от пюре, като с цел да не се пръсне бурканчето се пълни 1 пръст под капачката и се затваря леко. Чак когато кърмата замръзне, тогава се затяга капачката.

# 19
  • Мнения: 117
Чашките на авент са много удобни, но имат един недостатък, кърмата замирисва в тях или поне моята и аз не съм я давала, струват около 20лв.10бр.А чашките за опина аз ги намерих за 0,40ст.бр.

# 20
  • Мнения: 128
Съхранявах в контейнери за кърма на Чико.
Чашките за урина са от пластмаса, която не е направена за съхранение на хранителни продукти.
По-добре пробвай в малки шишенца от минерална вода.

# 21
  • Мнения: 2 257
silver, тук при нас/теб, най-добри са Lansinoh торбички за съхранение на кърма. Има ги навсякъде в drug/grocery stores. Много по-добри (по-здрави) са от Gerber - ще се увериш сама, като ги пробваш. Всякакви контейнери, бурканчета и тем подобни заемат място във фризера. Между $4, $7 и $10 (грубо) е пакета с по 25 или 50 пликчета, не помня точно. Ето как изглеждат:

# 22
  • Мнения: 1 919
попитай в някоя аптека или бебешки магазин там ще ти обяснят и ще ти  покажат всичко продукти  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 865
А колко струват стерилните чашки  за урина  и имат ли си капаче?
Около 30,40 ст. струват и имат капаче, което при това се затваря мн. добре.

# 24
  • Мнения: 421
Добре де,с риск да бъда малко по-груба и не до там компетентна,тъй,като все още не съм кърмила... как може да си замръзявате кърма??  Thinking  На мен ми звучи първо безкрайно гнусно ... второ какви точно хранителни стойности има след като се размрази?

Да се съхрани някой и друг час в хладилник да,ама във фризера??   Сори,ако съм обидила някой,нищо нарочно...  Blush

# 25
  • Мнения: 1 216
Аз съм фенка на АВЕНТ и ползвам специалните за съхранение на кърма чашки и пликчета. Препоръчвам ги!

# 26
  • Мнения: 393
попитай в някоя аптека или бебешки магазин там ще ти обяснят и ще ти  покажат всичко продукти  Simple Smile
Тогава на място ще прецениш кои ще ти свършат работа. Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 1 078
Добре де,с риск да бъда малко по-груба и не до там компетентна,тъй,като все още не съм кърмила... как може да си замръзявате кърма??  Thinking  На мен ми звучи първо безкрайно гнусно ... второ какви точно хранителни стойности има след като се размрази?

Да се съхрани някой и друг час в хладилник да,ама във фризера??   Сори,ако съм обидила някой,нищо нарочно...  Blush

Аз ще отговоря,ако позволиш.
За час-два не ти е нужна,т.к. до тогава сама ще я произведеш.Но за след месец-два,когато,евентуално,може да ти спре или пък да се разболееш,или просто ще ти писне вече да кърмиш,но съзнаваш колко е полезно-тогава използваш замразената.Тя не може да се съхранява повече от 3 месеца.Когато я слагах във фризера(тогава,2000г., нямаше специални чашки и ползвах стерилизирани шишенца от сокчета),надписвах дата и час,за да мога да ползвам не по-късно от позволеното.Кърмата се размразява на стайна температура близо 2 часа,а не по бързата процедура,след което вече може да се затопли до необходимата температура и да се даде на бебето.Твърди се ,че по този начин необходимите полезни вещества се съхраняват най-добре.А до колко е вярно,вече не мога да отговоря.
Аз действах по този начин,защото вярвах,че кърмата ми е по-полезна от млеката,все пак я произвеждах в достатъчно количество.и с мисълта,че ще спира все пак някога ,замразявах,за да имам резерва.Разбира се,че първите шишенца ги изхвърлях,т.к. на тях така и не им беше дошъл реда Laughing
Сега,както виждам ,има някакви нови неща за замразяване и ,сигурно,ще ги използвам тях този път.

# 28
  • Мнения: 421
Благодаря за обяснението... Може би висчко е относително все пак.В смисъл ... абе де да знам,като дойде момента може би ще мисля и аз така.Сега ми звучи просто странно. Simple Smile  veshti4ka   Heart Eyes

# 29
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Аз пък ползвам контейнерчета за урина - продават се стерилни в аптеката - струват по 10-15 стотинки и събират по 80 грама  Peace
После направо изхвърлям  Peace

Общи условия

Активация на акаунт