В каквъв съд се съхранява кърма в хладилник/фризер?

  • 4 376
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 727
и мен ме вълнува темата,търсих пликовете за замразяване,но няма никъде.Затова ползвам борканчета от детски храни,и аз намерих от стерилните чашки за орина,но като ги отворя имат някаква миризма и затова засега ги избягвам

# 31
  • Мнения: 4 546
Тя не може да се съхранява повече от 3 месеца
в библиотеката и бг мамма пише до 6 месеца при дълбоко замразяване. а на няколко пъти във форума се споменава, че ен се съхранява повече от 3 месеца. защо тази разлика? превантивна мярка ли е?

# 32
  • София
  • Мнения: 1 078
Тя не може да се съхранява повече от 3 месеца
в библиотеката и бг мамма пише до 6 месеца при дълбоко замразяване. а на няколко пъти във форума се споменава, че ен се съхранява повече от 3 месеца. защо тази разлика? превантивна мярка ли е?
Не съм сигурна,така съм чула или чела тогава.Нямам спомен от какъв източник.Но и нямах фризер,а замразявах в камера.Но и не смятам,че има нужда да се пази толкова.То и да го направиш в 1-я ден,след 6 месеца детето вече ще е захранено и с пюрета и с кашички Wink

# 33
  • София
  • Мнения: 5 079
Съхранявах в стерилни контейнерчета, които се продават във всяка аптека. Peace

# 34
  • Мнения: 4 546
Тя не може да се съхранява повече от 3 месеца
в библиотеката и бг мамма пише до 6 месеца при дълбоко замразяване. а на няколко пъти във форума се споменава, че ен се съхранява повече от 3 месеца. защо тази разлика? превантивна мярка ли е?
Не съм сигурна,така съм чула или чела тогава.Нямам спомен от какъв източник.Но и нямах фризер,а замразявах в камера.Но и не смятам,че има нужда да се пази толкова.То и да го направиш в 1-я ден,след 6 месеца детето вече ще е захранено и с пюрета и с кашички Wink
ами аз точно това си мисля - ако живот и здраве,  първите дни имам кърма да цедя , да си я замразявам и да я ползвам по-нататък за пюретата  Wink

# 35
  • Мнения: 1 269
аз сьхранявам в контейнерчетата на авент  Peace

# 36
  • Варна
  • Мнения: 506
Използвала съм и стерилни чашки  за урина предимствата са ,че са евтини малък грамаж са и се използва цялото количества размразена кърма на 1 път.

 newsm10
и аз така, от 75 мл. Много съм доволна

# 37
  • Мнения: 103
Това с контейнерчата за урина е страхотна идея   bouquet

Но да ви попитам, изварявате ли ги преди това в стерелизатора или направо ги пълните? Hug

# 38
  • Мнения: 2 727
Не се изваряват,те са стерилни и са за еднократна употреба.
Първия път като ги използвах и аз реших да ги изваря,нестава деформираха се

# 39
  • Мнения: 160
Добре де,с риск да бъда малко по-груба и не до там компетентна,тъй,като все още не съм кърмила... как може да си замръзявате кърма??  Thinking  На мен ми звучи първо безкрайно гнусно ... второ какви точно хранителни стойности има след като се размрази?

Да се съхрани някой и друг час в хладилник да,ама във фризера??   Сори,ако съм обидила някой,нищо нарочно...  Blush


Не мога да разбера кое ти е  безкрайно гнусно?

# 40
  • София
  • Мнения: 861
Мога да споделя моя опит - почти от раждането Борис е изцяло на изцедена кърма. Така и не засука от гърда. Понеже цедях значително повече от нуждите му в началото - започнах да замразявам излишъка - първо в малки пликчета с цип. Имах 20 бр - много плътни и качествени, като свършиха обаче не успях да намеря такива - взех някакви други, които изпускаха по шевовете отстрани и се отказах. Тогава започнах да замразявам в бурканчета от бебешки храни и сокчета на Queens - разбира се стерилизирани. Имах само едно спукано шишенце защото го бях препълнила. Бяха ми безкрайно удобни, защото ги слагах директно в уреда за затопляне на Авент и така ги размразявах или затоплях. Периодично давах от по-старите запаси, за да не ми престояват повече от 2 месеца, а прясната съответно замразявах. По едно време бях напълнила два рафта от фризера с кърма. Вече не цедя, но все още похапва кърма. Имам доста бурканчета от пюре на Ганчев, които стават за замразяване, както и шишенца - ако на някой ще му свършат работа мога да му подаря.

# 41
# 42
  • Мнения: 421
Ами БЕЗКРАЙНО ГНУСНО ми се струва да си замръзявам кърма и после да храня бебето си с нея. А аз не мога да разбера ти скара ли ми се или какво??

Всеки има право на мнение! Всеки прави това,което сметне за правилно! На вас НЕ ВИ се струва ГНУСНО и затова го правите.Аз предполагам,че НЯМА да го правя.  Ако в това виждаш проблем,та да ми го пишеш с толкова огромен шрифт,при това с червени букви,можеш да ми кажеш и да търсим начин да се разбираме.

  п.п   А... ,чак сега видях,че два пъти си ми пуснала един и същи пост! Направо ме разсмя миличка,думи нямам    Laughing   Мама не ми се е карала така,и то защото си изказвам личното мнение!

# 43
  • Мнения: 1 593
ProstoAz, когато пусках темата, не съм се интересувала на тебе гнусно ли ти е или не, и дали ще замразяваш или не...
 
аз имах конкретен въпрос, и съм благодарна на момичетата, че намират време да ми отговорят. И двата ти поста нямат нищо общо с отговора на темата В каквъв съд се съхранява кърма в хладилник/фризер?

А ти ако искаш си отвори отделна тема да обсъждаш с желаещите колко е гнусно да съхраняваш храна.  bash

към другите момичета: моля ви да подминете този вид изказвания без да се впечатлявате, винаги ще се намери някой с подобно изказване дори и в най-"неконфликната" тема.  Peace 

# 44
  • Мнения: 160
Първо не съм пускала поста два пъти ,проблема се е в сървъра,на denito2 също е повторен поста!
Второ не ти се карам,а ти привличам вниманието,и явно съм успяла защото много държах да разбера какво точно имаш предвид!
И трето щом си толкоз наясно какво значи в форум да се пише с главни букви,би трябвало да знаеш че когато някой пуска тема с конкретен въпрос,най малкото е не етично да квалифицираш действията му като гнусни!

Мама може да не ти се е карала че си изказваш личното мнение,но явно не си научена че има ситуации в които,като няма какво да кажеш по добре си замълчи ,още повече ако не можеш да дадеш компетентен отговор на зададения въпрос,тука опира до възпитание,да не говорим че обиждаш не само авторката на поста,а и всички които са споделили своя опит!

И не, не ми се струва гнусно,да изцедя собствената си кърма в стерилизирана помпа,и да я пресипя в стерилизиран контейнер,да я замразя,и да се предложи когато ме няма!

А това да търсим начин да се разбираме, просто няма да го коментирам!!!

И накрая  съвсем добронамерено:
дано имаш достатъчно кърма в изобилие, да си кърмиш бебето успешно(стига да не ти се струва и кърменето гнусно?)и никога да не ти се налага да замразяваш кърма,въпреки че това е алтернативен вариант пред това да предложиш АМ когато се налага  !!!

А интересно ми какво  мислиш за банка за майчина кърма?Или не знаеш че има проблемни деца които могат да се хранят само с кърма и с нищо друго!

Последна редакция: пт, 06 юли 2007, 16:01 от gerinet

Общи условия

Активация на акаунт