Моля ви за помощ-съвет за храненето

  • 423
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 377
 Praynig
Момичета, дайте спешно съвет какво да правя? Бебчето ми е на 16 дни и се оказва че май е мързеливичко и не иска да суче. За 9 дни, откакто сме в къщи е наддало само 150 гр. Роди се 3300, а сега още не може да ги достигне, сега е 3230. Като го сложа на гърда суче малко и заспива и опитите да го събудя са безуспешни. После сле не дълго се събужда и иска още. Имам подозрения че кърмата ми не му е достатъчно, защото на два пъти след като е посукало за половин час изцеждам около 20-30 гр., само веднъж съм изцедила 60 гр - и то преди кърмене. Лекарката иска до четвъртък да се помъчиме още с кърма и ако няма подобрение тогава да взимаме решение за АМ, но като гледам как се мъчи , особено ноще , не съм сигурна че ще издръжа. Страх ме е от недохранване да не ми се повреди детето Сърцето ми се къса.
Какво бихте направила вие? Аз съм на крачка от това да й се обадя на лекарката още днес и да ми казва хапчетата за спиране на кърмата и по колко гр. АМ да му дава на хранене.

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Веднага пусни тема тук-http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0 и никакво спиране на кърмата!Ще се регулират нещата спокойно!Дъщеря ми първия месец беше придала око 400 грама!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Не давай АМ. Нещата ще се нормализират. На тази възраст на детето не му трябва много кърма и тези грамажи, които изцеждаш не са никак малко. Пусни темата в кърмаческия http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0 там момичетата ще ти помогнат с повече съвети.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 877
Не давай АМ. Нещата ще се нормализират. На тази възраст на детето не му трябва много кърма и тези грамажи, които изцеждаш не са никак малко. Пусни темата в кърмаческия http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0 там момичетата ще ти помогнат с повече съвети.
Peace
Успех!

# 4
  • София
  • Мнения: 2 734
1.Нормално е за 16 дни да не може да достигне килограмите с които се е родило.Сега е в процес на адаптация,затова задържа,просто още е малко,заспива защото сукането е уморително,след като се буди пак след половин час,кърми го когато поиска.В тези първи седмици е почти невъзможно да се движите по режим.Бебето се оказва на гърдата почти през цялото денонощие,знам,че е много изморително,но само това е начина да преминете през тези първи кризисни моменти и да продължите да се кърмите успешно!По този начин и кърмата ще се регулира според нуждите на бебчо,и той ще суче достатъчно и ще натрупа сили по-бързо!Бебчо не е мързелив,просто му трябва повече време.
2.150 грама за 9 дни е нормално наддаване за кърмено бебе и то през първите 2 седмици.В началото има задържане,после ще започне да наддава по-скоростно.600-700 гр. за кърмено бебе за първия месец изобщо не са малко,както биха ти казали повечето лекари.Те се водят по таблици за наддаване,изчислени за изкуствено хранени бебета.Бебетата на АМ винаги наддават повече,затова лекарите много често внушават,че кърмата не стига и препоръчват дохранване!
3.Цеденето не е определящо за количеството кърма,което бебето изсуква.Бебето поема от гърдата обикновено около на половина по-голямо количество,отколкото изчежда помпата.Затова не се води по това колко си изцедила!Единственият извод,който можеш да си извадиш от цеденето е,че след като изчеждаш мляко след кърменето,бебчо е изсукал достатъчно,след като е оставил мляко в гърдата,а това значи,че имаш достаъчно кърма,която да покрива нуждите му!
3.Детето ти в никакъв случай не е недохранено.Честото нощно кърмене е решаващо за поддържането и увеличаването на лактацията!И в никакъв случай не вземай хапчета за спиране на кърмата.Това са много коварни медикаменти,които предизвикват адски проблеми!Ако се притесняваш много,може да му даваш по около 30гр. АМ за дохранване(първо кърмиш!),като в никакъв случай не разреждаш кърменията!Ще видиш,че постепенно кърмата ти ще се увеличи и ще премахнеш добавката!Но не се обезсърчавай така изведнъж и не спирай да кърмиш!Проблемите,които описваш са съвсем нормални за всяко новородено,няма нищо трагично и опасно за детенцето!Наистина,заповядай в кърмаческия,там ще получиш много ценна информация!
Кураж и успех!

# 5
  • Мнения: 27 524
Поддържам всички мнения. Аз така се отказах като теб след 2 седмици и съжалявам. Недей! Отиди при кърмачките или модовете да ти преместят там темата, ще се справиш. Кърмата е най-ценното. Добре си хапва бебето. Моето свали 400гр след раждането и след 20-тина дни ги върна.

# 6
  • Мнения: 1 288
според мен е нормално в началото да имаш по-малко кърма или на бебето да му е по-трудно да суче и да си взима необходимото. не се отказвай. слагай го по-често на гърдата- така то няма да е гладно, а кърмата ще ти се увеличи. пий  повечко течности. успех  Peace

Общи условия

Активация на акаунт