Лили Иванова в "Тази сутрин"

  • 4 890
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 704
да,думата означава "много свещи", но имам някакъв смътен спомен, че старогръцкият корен е "полю" - един вид са дублети..
и за да не се излагам евентуално друг път така, помолих за доказателства от някой запознат с материята

# 46
  • Мнения: 920
Полиелей е правилното - поли + елей.

# 47
  • Мнения: 4 380
Полиелей е правилното - поли + елей.

Това е остарялата дума, от където възниква всъщност полилей. Това успях да открия в гугъла. А речникът казва полилей. Поли на гръцки е "много". Елей- предполагам свещички? Кой е на ти с гръцкия?

# 48
  • Мнения: 4 380
Цитат
Да допълня, че не смятам, че Лили Иванова си прави пластични апарати заради някой от нас. Не. Тя го прави за самата себе си. Тя има вътрешната потребност да изглежда млада и да се харесва. Явно няма потребността някой да харесва дома й. Няма нищо страшно.

Нещата са много преплетени тук с "вътрешна потребност" и подчинение на обществени норми. Колкото по-публична е дадена личност, толкова повече е длъжен да съобразява вътрешните си потребности с изискванията на статуса си. Някои могат да си позволят да нямат никакви вътрешни потребности по отношение на външен вид, облекло, лично возило и домашна обстановка, други дори да я нямат тази потребност, не могат да си позволяват да бъдат занемарени. Чувстваш ли разликата?

# 49
  • Мнения: 4 302
Точно такъв си представях дома й.
Щом се чувства добре в него, да си го обзавежда както си иска.

# 50
  • Мнения: 6 167
аз мисля, че след като лили иванова си показва местообитанието, то е логично да се обсъжда.
при все цялото ми уважение към нея , като певица и голяма звезда тя ни/ми е дала разрешението си в момента, в който
си е отворила входната врата за камерите.

никой не е застрахован от кича, а тя все пак е на поне 67 години. и макар да изглежда супер раздвижено, в крайна сметка си остава една възрастна жена, която може и да не е в час и да й е удобно там, където е.
къщата й сигурно има доста стойностни неща, като картини и пластики разни, мебели и тн,  но би могла да си наеме някой, който да й го подреди и промени. но ако няма нужда - да си живее и така.

# 51
  • Мнения: 4 380
никой не е застрахован от кича, а тя все пак е на поне 67 години. и макар да изглежда супер раздвижено, в крайна сметка си остава една възрастна жена, която може и да не е в час и да й е удобно там, където е.
къщата й сигурно има доста стойностни неща, като картини и пластики разни, мебели и тн,  но би могла да си наеме някой, който да й го подреди и промени. но ако няма нужда - да си живее и така.

Тя се изказа негативно за това, че наричали песните и "нафталинени". Мога да се съглася, че им дава втори живот със съвременен аранжимент и не звучат чак толкова старомодно, има и няколко съвсем добри хита, но настрана музиката и, домът и е наистина нафталинен от където и да го погледнеш и издава много точно възрастта и пък и вкуса и. Странното е, че тя се върти постоянно сред най-богатия руски елит, който не икономисва на професионалисти в дизайна на дома. И как не е възприела поне малко... newsm78

# 52
  • Мнения: 920
Дизайнерът прави дома по вкуса на клиента.

# 53
  • Мнения: 4 380
Дизайнерът прави дома по вкуса на клиента.

Това се опитвам да обясня. По вкуса на клиента, но отчитайки законите на хармонията, на правилно построяване на композиция, цветови съчетания и стилистика.
Един дизайнерски интериор не противоречи на презумпцията "на нея така си и харесва". Точно обратното- на нея много повече би и харесвало иначе. Peace

# 54
  • Мнения: 6 167
Дизайнерът прави дома по вкуса на клиента.

не съм сигурна, истинския професионалист няма да играе по свирката на клиента за всичко, напротив.
в крайна сметка, ако изпълнява всичко по вкуса на клиента какъв специалист е?

а това, че лили иванова отваря дома си ( който явно търпи доста критика) за публика ми говори, че не са й правилни
много преценките.

# 55
  • Мнения: 920
Дизайнерът прави дома по вкуса на клиента.

не съм сигурна, истинския професионалист няма да играе по свирката на клиента за всичко, напротив.
в крайна сметка, ако изпълнява всичко по вкуса на клиента какъв специалист е?


Тънкият нюанс. Ако тотално се разминава с представите му, ще откаже.
Но винаги се намира такъв, който приема.
Доста кич виждаме по холивудските светски събития. Всичкия, правен от дизайнери.

На вкус и цвет товарищ нет, казало магарето...

# 56
  • Мнения: 4 380
Дизайнерът прави дома по вкуса на клиента.

не съм сигурна, истинския професионалист няма да играе по свирката на клиента за всичко, напротив.
в крайна сметка, ако изпълнява всичко по вкуса на клиента какъв специалист е?


Тънкият нюанс. Ако тотално се разминава с представите му, ще откаже.
Но винаги се намира такъв, който приема.
Доста кич виждаме по холивудските светски събития. Всичкия, правен от дизайнери.

На вкус и цвет товарищ нет, казало магарето...

Мадам Гоца, много вярни впечатления. Wink Наистина има ужасни неща правени от дизайнери, но да не слагаме пък и всички под един знаменател...И налагането на всезнаещи и авторитетни клиенти и бездарност на дизайнера- всичко това си казва думата, но в идеал не би трябвало.

Работата между клиент и дизайнер е много интересна. Колкото повече има взаиморазбиране и колкото повече работят в сътрудничество, толкова повече дизайнът ще отразява същността на човека без да губи от същността на дизайн все пак. Тук ключовата дума не е "игра по свирката", а сътрудничество и в този контекст добрия дизайнер е и добър психолог. Ако нещо от представите на клиента се разминава с правилата, той затова е там, да обясни, разкаже и покаже как и защо това не би трябвало да е така и да открият идеалния вариант двамата.

# 57
  • София
  • Мнения: 1 074
Аз я харесвам и уважвам.  Crossing Arms
Слушай песните й, уважвай енергията й на тези години, волята за живот, добротата й да помага на толкова много хора. ПолИлеят е последна грижа  :peace

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт