с бебе на море

  • 2 179
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 769
Моят Жорко е на два месеца и в момента с мъжа ми се чудим дали можем да го водим на море, моля посъветвайте ме какво да направя и кое е по-добре.
Според мен за плаж е мъничък, но пък като сте решили да ходите на курорт-идете. Просто не го водете на плажа, или поне не преди 18ч. Peace

# 31
  • Мнения: 244
Ние август ставаме на 6 месеца и аз мисля да отидем на море ще ходим на плаж но рано за малко и под чадър това не ме притеснява вече ходихме до Русе смяната на климата не му се отрази така че според мен всичко зависи от детето ако то е спокойно няма проблем иначе съм виждала и 3- 4 месечни бебета на море и нищо им няма

# 32
  • Мнения: 393
 Синът ми е на 5 месеца и не смея да го водим на море.

# 33
  • Мнения: 1 085
-деца до 1г изобщо не трябва да се излагат на слънце (дори и под чадр на плажа си е опасно).на море с тях ОК, но на плажа сутрин до 10-10,30 и следобед след 17,30.
- на море с бебе,а храната- ако е захранено обикновено му се купуват супи, готвени най-често с остатци от предишния ден, подправки и т.н.Може и вариант готвено от вкъщи и стерилизирано в бурканчета, но става само докъм година и половина максимум 2.
-Режима задължително доста пострадва.
- А че се разболяват- вярно е за повечето деца, дължи се на смяната в климата, организма става по-податлив на вируси, особено първите дни.
- и не на последно място пътуването- за мойте деца е истинско изпитание, макар че пътя до морето е около 3 часа.

# 34
  • Мнения: 491
Престоят на морето сам по себе си не е проблем - наистина и по морето се раждат деца и никой не ги изнася от там докато стигнат подходяща за ходене на море възраст Wink Но пътуването и смяната на климата не трябва да се подценяват. На 1,5 месеца бебчето ти тепърва ще се е адаптирало към климата извън утробата и може да му е стресираща нова смяна. Иначе съм убедена, че няма да се изтегнете да се пържите по цял ден на плажа Laughing

Каквото и да решите - Успех и да сте много здрави Simple Smile

# 35
  • Мнения: 1 085
Не мисля че деца под една годинка трябва изобщо да ходят на море.На много места съм го чувала.Даже преди една или две седмици имаше точно такова предаване по първи канал ''Здраве'' май се казваше и говореха за децата на море и кога трябва да ходят.Там препоръчаха да се водят децата след една годинка.Също разговаряха какво да правим с тях и как да се отнасяме!

# 36
  • Мнения: 491
Аз участвах във въпросното предаване "Здраве". А там въпроса за ходене на море беше зададен два пъти на докторката, като първия път тя каза, че деца се раждат и на морето и препоръча как да се държим като го заведем, а втория път каза, че е препоръчително да не се водят до една годинка - но една от гостуващите мами много настояваше да чуе точно това, защото имали спор с таткото (той искал да ходят, а тя не) и за това въпроса беше зададен повторно за получаване на желания отговор!

Но всеки си има мнение по въпроса. Аз пак ще повторя - според мен по притеснителното са дългият път и смяната на климата за такова малко бебче. Аз, че отдавна не съм малка, а вече и не ми викат "бебче" щом отида на морето ми се запушва носа. А и други проблеми имам от смяната на климата, но въпреки всичко ходя, щото обичам морето и съм си взела морско момоче от Бургас Sunglasses И въпреки, че бургаския татко не си е ходил там от Нова годин, ще изчакаме малчо да навърши три месеца и тогава ще пътуваме!

# 37
  • София
  • Мнения: 7 190
Аз лично не се притеснявам от самото море (нали и там се раждат бебета), и е ясно че ще го пазите от слънце.
Въпросът е, че на тази възраст например Магдалена имаше колики, бая ревеше, ставахме по 3-4 през нощта, много изтощителна работа......, и изобщо не бих си и помислила за море.
В този смисъл най-вече ще зависи от бебето  Laughing
Иначе ние бяхме сега през юни, и си изкарахме страхотно, но с 9-месечно бебе все пак.
Според мен сами ще прецените като се появи мъничето.
Успех!

# 38
  • Мнения: 1 897
Рано му е на бебето за море.Пък и с толкова малко бебе на море...ще е една почивка-не ти е работа. ooooh!

# 39
  • Мнения: 9 990
То тук е друга уловката-те не водят детето на море, а себе си.Много ясно, че бебето няма да играе на пясъка например. LaughingТа-като са с бебе нямат нужда от разходка, разнообразяване и почивка ли?Дали ще си кърми в кварталната градинка или в Морската градина е същото.Аз лично се заведох на море с децата в началото на лятото-голямото си играеше на пясъка, а бебето-месец и малко-си спеше в количката.Е, нахраних го, но това бих направила на всяко друго място така или иначе.Но пък ми беше гот.И пак ще ходим, бебето ще е на 5 месеца и ще му е за втори път Mr. Green
Та-кой както си го направи.И един съвет-не мъкнете половин къща-там, където отивате също има аптеки и магазини, нали? Hug

# 40
  • Мнения: 244
То тук е друга уловката-те не водят детето на море, а себе си.Много ясно, че бебето няма да играе на пясъка например. LaughingТа-като са с бебе нямат нужда от разходка, разнообразяване и почивка ли?Дали ще си кърми в кварталната градинка или в Морската градина е същото.Аз лично се заведох на море с децата в началото на лятото-голямото си играеше на пясъка, а бебето-месец и малко-си спеше в количката.Е, нахраних го, но това бих направила на всяко друго място така или иначе.Но пък ми беше гот.И пак ще ходим, бебето ще е на 5 месеца и ще му е за втори път Mr. Green
Та-кой както си го направи.И един съвет-не мъкнете половин къща-там, където отивате също има аптеки и магазини, нали? Hug
newsm10 най ме радват такива мами като тебе мисля че повечето трябва да сме така не трябва да се притесняваме толкова за децата защото еди кой си казал че може да му стане нещо на детето  ама може и да не му стане smile3511 така че смело напред към морето(аз нямам ърпение да заминем   grinning039

# 41
ние вече ходихме и на бебо му се отрази добре,само че сега понеже е с малко температура и майка ми започна с паниките.казали й че всички бебета след морето се разболявали и се стигало чак до пневмония.ВЪЗМОЖНО ли е или няма място за притеснение?Той е на 10 месеца и вдигна темп. 10 дена след като се върнахме от морето.Вечер е по висока-38,2 и като му дам Нурофен се успокоява,иначе е контактен има си апетит и се съмнявам да не би пак да му избива зъбче?!

Последна редакция: вт, 24 юли 2007, 14:21 от d11i

# 42
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
на нас ни забраниха море през първата година, заради кожни проблеми. Сега за пръв път ще ходим да видим голямата вода. Лично аз бих се притеснявала да водя толкова малко бебенце на море... но пък хората живеят на морето и имат малки бебета. По скоро ще се измъчите всички си мисля.

# 43
  • Мнения: 4 362
моля за консултация!чакам да родя всеки момент.решили сме с мъжа ми,живот и здраве всичко да е наред,септември да ходим на море.дали не е рано за бебчето-то ще е на месец и половина? Sunglasses

Моята дъщеря я заведох на море когато бе на 2 месец.Естетвено много внимавах и я държах много малко на плажа,повече бяхме по капанчетата  Peace

# 44
  • Мнения: 38
Аз те съветвам предварително да не си правиш никакви планове, защото не знаеш как ще сте с коликите - ако има само ще се измъчите. Ако не (искрено ти пожелавам) - помисли коя баба ще вземеш да го гледа, докато вие с мъжа ти сте на плажа. Защото дори и под чадър стоенето на плажа е много вредно за малки бебета - пясъкът и водата много отразяват УВ-лъчите, а бебешката кожа е адски нежна. Аз точно така възнамерявам да направя - с баба на море края на септември, бебка ще е на 4 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт