Момче-сини дрехи,момиче -розови.Задължително ли е?

  • 10 489
  • 176
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 243
Обличам Вики в всички цветове,инъче нашата количка има уранжево, червено и сиво Peace

# 16
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Обличам му всичко без розово, лилаво, сиво и черно.
Има дрехи и в синьо, бяло, кафяво, бежаво, зелено, оранжево, червено! много ми харесва, жълто.
Розовото и лилавото оставям за момичетата, а сивото и черното са ми прекалено тъмни за детете.

# 17
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
Няма да забравя как бях облякла една тъмносиня жилетка на сина ми и как ме смотаха бабите от
квартала-не трябвало да се облича детето в черно.Обличам го с всякакви цветове дрехи-така като направих справка имаме дори раирана блузка,в която има и розово рае.

# 18
  • Мнения: 6 618
Глупости ,как ще е задължително и аз обличам Саши предимно в оранжево .Избягвам единствено розовото.

# 19
  • Мнения: 1 426
Ами аз съм привърженик на неутралните цветове, но бабите за първата си внучка бяха купили всичко в розово - даже пелените ги бяха поръбили с червен конец!
Разбира се, дрешките ми останаха и за сина ми - който докъм три годишен го обличах почти само в розово! Глупаво би било да изхвърлям здрави дрехи заради цвета.
А хората в градинките - какво толкоз, тъкмо повод за разговор, като кажат: ау, какво хубаво момиченце! - а аз тръгна да отговарям, че не, момченце е. И ето, приказката станала, времето минало по-бързо, нищо лошо!

# 20
  • София
  • Мнения: 2 734
Моята има най-различни цветове дрехи-от розови до откровено момчешки в синъо.Щом някоя дреха ми харесва,не е определящ цвета й.Количката ни е в ярко зелено,бежово и камуфлажна щампа от светли цветове!Много често я бъркат,че е момченце,защото е малко по-едричка и бузеста.Затова гледам винаги да има някакъв момичешки акцент в тоалета!

# 21
  • Мнения: 4 111
Няма задължително. Желателно е момчето да не е с розови и лилави дрехи. Аз обичам ярките цветове и понякога му обличам и червени дрешки и хич не ми пука как ще се изкаже някоя ограничена лелка. Кенгуруто ни е тъмно синьо с ярко червено и не е "момичешко". Гледам сега е на мода мъжете да носят розови ризи... но засега дрехите ги определям аз, като порасне той ще си решава. Малко ми е пед....ско, но ще го преглътна  Wink

# 22
  • Мнения: 1 426
Цитат
хич не ми пука как ще се изкаже някоя ограничена лелка

Е, общо взето е прието негласно, че ако е в розово - значи е момиче, а ако е в синьо - най-вероятно е момче. Така че лелката не е задължително да е ограничена, за да направи съответното предположение...

# 23
  • Мнения: 4 111
Лелката първо може да попита какво е детето и тогава да прави генерални умозаключения.

# 24
  • Мнения: 393
 Аз рядко обличам сина си в синьо,повечето дрешки са зелени,оранжеви,бели.
Количката ни е в ярко зелено,бежово и камуфлажна щампа от светли цветове!
Нашата количка е същата.Мисля и лятната да не е синя.
 А иначе преди да го подстрижа често ме питаха дали е момиче,защото бил с дълга косичка и хубав като момиче.Веднъж дори беше облечен целият в синьо и пак:"Ау,какво хубаво момиченце!" newsm12Какво момичешко видя лелката не знам!

# 25
  • Мнения: 689
Аз също обличам Крис във всякакви цветове (без розово), като не наблягам на синьото и то точно заради приказките, че като е момче трябва да е в синьо. Сините му дрешки са обикновено подарени. Аз съм му купила до сега само 1 син гащеризон.

# 26
  • Мнения: 1 668
И аэ много се нервирам на такива хора, эащо трябва эадължително цветовете да съответстват на пола на детето  #Crazy аэ обличам бебка в всякакви цветове-эелено, синичко ,роэово и т. н. количката ни е светло синио с бяло ,просто тоэи цвят и модел ми допадна и я вэехме, не съм се съобраэявала с пола и т н Peace Така че обличай си детето както на теб ти харесва беэ претиснения  bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 3 404
Не, не е задължително.
Обличам малката, включително и в синьо. Просто харесвам цвета.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 423
Разбира се, че не е задължителен синия цвят. Обличам малкия във всички цветове. Имаме дрешки в зелено, оранжево, жълто, червено и др. Количката е тъмно синя. Имало е случаи когато е облечен в синьо и пак ме питат дали е момче или момиче.  ooooh!

# 29
  • Мнения: 1 426
 
Цитат
Лелката първо може да попита какво е детето и тогава да прави генерални умозаключения.
Май Джером Джером имаше един разказ с разсъждения по този повод: за майката на бебето е ужасно непростимо да му сбъркаш пола. Единственото по-непростимо нещо е да се обърнеш към него с "то"...
Половината майки се оскърбяват и само като ги попитат какво е детето - веднага почват разсъждения от сорта на
Че то отдалече си личи - как така непрекъснато ме питат!  Laughing

Така че угодия няма, ами дайте да не си пилим нервите и да си обличаме децата както на нас ни харесва, че ще минат няколко години - и вече няма да имаме тая възможност  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт