Свиква ли се с болката?

  • 4 733
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 100
Купих си нови сандали. Не съм си купувала сандали от 2-3 години. Просто не мога да си харесам. Е, днес го направих, но ми убиват. Та, не искам да ги хвърлям, нито да ги връщам. Ще свикна ли с болката?

# 1
  • Мнения: 2 936
ако те убиват някъде-лепни си лепенка  Peace
аз така днес обух едни сандали с връзки и на единият крак ,там където минава връзката-така ме убиваше...но веднага сложих лепенка!
въпрос на няколко дни е да ти свикне кракът с новите обувки!

# 2
  • Мнения: 1 100
Не мога да сложа лепенка. Обива ми между пръстите, ама по-нагоре. Няма как да се сложи лепенка.

# 3
  • Мнения: 27 524
Не, не се свиква. Занеси ги за съвет при добър обущар или просто ги хвърли/подари  Peace

# 4
  • Мнения: 1 817
Или ги върни, или ги смени с по-големи! От неудобни обувки може дори да се получи изкривяване на гръбначния стълб.

# 5
  • Мнения: 5 362
Опитай да ги смениш в магазина.Не вярвам,че ще успееш да ги върнеш,кой връща пари в днешно време ooooh! Но поне да ги подмениш с по-удобен модел,ако трябва и да си доплатиш даже.
Не се издържа с неудобни обувки,от опит ти го казвам.

# 6
  • Мнения: 7 186
Ако не се отпуснат до няколко обувания, не ги носи.
Няма смисъл да се мъчиш да свикваш с болката. Една неудобна обувка може да ти скапе настроението за цял ден.
Може да ги занесеш на обущар да ти ги разшири. Дано да се оправят.

# 7
  • Мнения: 6 618
Аз не свиквам с болката не бих ги носила.

# 8
  • Мнения: 1 541
 Grinning Можеш предполагам да свикнеш.....а дали ще свикнеш и със странната походка от болката, "естетичните" рани по краката ти и тн. То вярно, че е Трай бабо за хубост, ама чак пък толкова Twisted Evil  Това в кръга на шегата (добронамерена)- да не се засегнеш   bouquet
В ученическите си години направих подобен експеримент, че нали трябваше да сме модерни и сега си нося красив белег от операция, понеше където ми притискаха стъпалото скъпите ми обувки (които сега като се сетя как изглеждаха, не бих обула и с пистолет в глава) ми направиха киста и трабваше чичо доктор да я маха.....Сама реши струват ли си тези сандали нещо такова!

Ted_Ka, в чужбина можеш да върнеш всичко(без козметика и др. санитарни де) , че и парите ти дават без да те гледат като тровени с гъби и за това е такъв съвета  Wink  Аз все още място не мога да си намеря от яд, че тук търговците сякаш се отървават от стоките си и после няма назад....българска работа  Crossing Arms сори за офф-а   bouquet

# 9
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Не се свиква с болката. Или поне аз не мога да понасям да ме боли постоянно.
Имам два чифта обувки, които съм слагала веднъж или два пъти, поради същите причини.
Дано да ти ги сменят в магазина!

# 10
  • София
  • Мнения: 1 176
По-добре не ги носи, ако не ги разшириш при обущар. ( аз си носих така едни обувки, не е скъпа услугата така или иначе)  Ще си направиш краката на рани, аз така миналото лято след мъки изхвърлих с кеф едни супер неудобни сандали ...

# 11
  • Мнения: 565
Аз съм имала доста такива, но след няколко обувания всички се оправиха. Предполагам че зависи от какво са направени. Ако наистина не са ти удобни дори тогава - не ги носи.  Peace  bouquet

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Аз от неудобни токчета си деформирах пръстите на краката -  изкривиха ми се

# 13
  • Мнения: 2 492
Аз от неудобни токчета си деформирах пръстите на краката -  изкривиха ми се

Моя милост си има за спомен мазол на кутрето ... ходя на педикюр редовно и пак не може да се оправи .
Така , че никакво свикване - купуваш нови , колкото и да струват сегашните ти сандалки , не са по - скъпи от краката ти , които са ти до живот .
  Naughty

# 14
  • Мнения: 2 811
абе ти за едните обувки  ще си изродиш стъпалата. на мен ми излезнаха сума ти пришки кокълчета мазоли и тн от обувки и просто не рискувам. бих ги подарила. красивите стъпала са по ценни от красивите обувки.

# 15
  • Мнения: 2 229
Зависи къде ти убиват. Rolling Eyes На мен всички сандали първоначални ми убиват отзад, където са каишките, но минава и затова не си струва да ги хвърляш.
Но ако ти убиват отпред или ти стягат нещо на пръстите може и да не свикнеш, не знам, зависи...

Опс видях, че ти убиват на пръстите...ако до няколко дни не мине, зарязвай ги.. Tired

Последна редакция: нд, 24 юни 2007, 13:19 от Serendipity

# 16
  • София
  • Мнения: 2 160
Аз не свиквам с болката не бих ги носила.

 smile3521

# 17
  • Мнения: 13 512
Недей да се опитваш да свикнеш с болката.Защо? Не са ти удобни- махай. Последствията може да са сериозни- рани, белези, пришки,мазоли...кому е нужно?

# 18
  • Мнения: 1 100
Е, жалко. Ами болката е адска. Майка ми казва, че няма какво да се направи, но все пак ще ида на обущар. Мисля, че може да се оправят.

# 19
  • Мнения: 3 268
Не мога да изтърпя такова страдание,а и има една много готина приказка за твоя случай:"Какво от това,че светът е широк,когато те стяга обувката"

# 20
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз до сега с неудобни обувки не съм успявала да свикна.

Обувам един, два пъти, и ако не не ми станат удобни - хвърлям.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 481
От почти всяка нова обувка ме болят някъде ходилата, но с 2-3 обувания свиквам и болката изчезва. Получавам плюски и от нови, супер удобни джапанки, явно имам нежни крака (40-ти номер  Mr. Green )
Но щом казваш, че болката е адска,  май няма смисъл да пробваш, махай сандалките.

# 22
  • Мнения: 1 313
Не се свиква. Имала съм обувки, които съвсем леко ми убиват първия ден като ги сложа и после всичко е наред. Но обувка, която носиш с дни и продължава да ти убива едва ли ще се оправи. Няма смисъл да се мъчиш да свикваш.

# 23
  • Мнения: 4 733
С болката се свиква, но гледай да не ти деформират стъпалата.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 588
Ами не знам дали се свикава, защото не ми се е случвало досега.
Обикновено почти всички нови обувки ми убиват първите няколко пъти, но  минава бързо.
Смени ги, ако можеш. Peace

# 25
  • Мнения: 5 317
свиква се. Peace

# 26
  • Мнения: 1 100
Днес на училище май не усетих проблеми. Тази вечер обаче си обух маратонките, защото ми беше студено на крачката.  Laughing Утре пак ще видя.

# 27
  • Мнения: 302
Предполагам, че до няколко обувания ще спрат да ти обиват  Peace

# 28
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Не знам дали се свиква, но аз си купих едни обувки март месец...страшно ми убиваха отпреде на пръста...след 3-тото обуване вече ми бяха изключително удобни, така че им дай шанс според мен  Crazy Laughing

# 29
  • Мнения: 1 733
Ама ако са такива , които минават между пръстите, колкото и шанс да им даде, няма да се оправят. Веднъж си направих подобен експеримент, на третия ден целите ми крака бяха в лепенки, които непрекъснато бяха напоени с кръв, ходех, куцайки, на четвъртия ден сандалите отидоха в шкафа и повече не ги обух.

# 30
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Daniele, всички сме имали неприятни моменти с чехли между пръстите...аз свикнах, а също имах пришки и рани и лепенки, но просто толкова много си харесвах чехлите, че не исках да ги оставям...не знам дали е до крак или до чувствителност, или до търпимост, или до ....и аз не знам  newsm78 идеята ми е, че понякога в началото изглежда, че няма как да се носи, но после не се сваля...сега друг е въпросът, ако тя самата усеща, че наистина не може да ги носи и...да...бе не знам...аз си казах от моя опит и какво съм направила  Peace

# 31
  • Мнения: 189
Много рядко се случва нова обувка, която не те убива, но се свиква. Аз си купих за първи път това лято чехли с ленти между пръстите, първите два пъти ми разраниха краката, но вече свикнах и не ме боли.

# 32
  • Мнения: 2 386
На мен всички обувки ми обиват, дори ортопедичните и на Др Шол. Приела съм го и знам, че като ми минат раничките ще съм ок  Cry

# 33
  • Paris
  • Мнения: 1 727
При 80% от случаите обувките се отпускат и вече няма проблем. Обаче при останалите 20% могат да оставят непоправими белези, дори деформации на стъпалото, както ми направиха на мен едни "шибани" ботички Sick

# 34
  • Мнения: 526
Зависи от обувката,от крака...Аз не бих могла да изтърпя.Като малка се правех на модерна с остри обувки и високо токче,които ми бяха супернеудобни-месеци наред.Резултата сега е деформиран кокал на крака SadА какви мъки са,за да си намирам удобни обувки заради тоя изпъкнал кокал,няма да ви обяснявам.Да не говорим,че е и грозно.

# 35
  • София
  • Мнения: 6 060
Не е съвсем по темата, ама да питам, ако знаете - обущарят само разширява тесните обувки ли? Имам едни чехли, които много си харесвам, но кожата им отгоре (съжалявам, не знам точната дума  Embarassed) има доста твърд ръб и ми прави ужасни мазоли... Въобще не стават за дълго ходене, и с лепенки не е по-добро положението, защото се разместват и разлепват. Та, има ли оправия това или ще стискам зъби и занапред? Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт