Пералнята вече не иска да "гълта" омекотителя - идеи?

  • 30 316
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 5 283
Ами това е. От един месец може би пералнята не "гълта" омекотителя. Тя е с три "отделения", в средното се слага прах, а в лявото - омекотител. Напоследък забелязах, че като свърши да пере отделението за омекотител е пълно с вода почти догоре, а омекотителят си е още там. Преди всички отделения бяха празни след приключването на прането. А и дрехите си миришат само на прах, твърди са - с две думи, личи си, че не се е "включил" имекотител  Cry Ако ви се е случвало, споделете, че иначе ще трябва да викаме майстор - а не ми се мисли колко ли ще струва  newsm78

# 1
  • Мнения: 4 300
Изваждаш чекмедженцето , в което се слага праха,  измиваш го хубаво и го връщаш обратно.
Аз си го правя профилактично на 2-3 седмици ( мия го в миялната) и няма роблем.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 283
Изваждаш чекмедженцето , в което се слага праха,  измиваш го хубаво и го връщаш обратно.

И на мен това ми беше първата идея, но не се вади  #Crazy:

# 3
  • Мнения: 1 655
И аз така действам като Рокси при същия проблем. Не може да не се маха контейнерчето, приложи малко техника и сила. Моята пералня е Аристон и на пръв поглед контейнера е невъзножно да се извади, но има чалъм, трябва да се открие само.

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Задължително трябва да се измие, това отделение най- бързо се "запушва". Не може да не се вади контейнерчето- виж дали няма някакъв механизъм. Peace

# 5
  • Мнения: 8 505
Със сигурност се вади.Опитай по различни начини.На моята пералня просто трябва да се дръпне по-силно,а на тази на майка ми след свободния ход се извърта нагоре.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 283
Доколкото разбрах от мъжа ми, за да се извади, трябва да се разглоби. Да поясня, че пералнята е AEG, но доста стар модел, затова си мисля, че като нищо може да не се вади  newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 2 521
Запушила се е дюзичката през която преминава омекотителя като се налее водата и нивото и мине нивото на онова клапанче и потича.
Аз лично за да не се запушва си разреждам омекотителя който слагам в равни части с вода предварително. Освен това чекмедженцето се вади и почиства и изсушава след всяко пране, така даже и не мухлясва отделението.

# 8
  • Мнения: 3 886
Изваждаш чекмедженцето , в което се слага праха,  измиваш го хубаво и го връщаш обратно.

И на мен това ми беше първата идея, но не се вади  #Crazy:
И при мен беше така.Трудно се извади но се беше запушило от омекотителя и от прахта във второто отделение.Измиих го и после тръгна.Каква марка е.Не може да не се маха.Аз бая си играх докато го извадя Peace

# 9
  • Мнения: 1 858
Доколкото разбрах от мъжа ми, за да се извади, трябва да се разглоби. Да поясня, че пералнята е AEG, но доста стар модел, затова си мисля, че като нищо може да не се вади  newsm78

И аз имах такава пералня. Не може да не може да се извади, защото то трябва се се вади и да се мие иначе се запушва. Твоята с какво отваряне е? С горен капак или отпред? Ако е с горно отваряне и е купена втора ръка наистина нма как да го извадиш защото това, което се вади го няма. Ако обаче сте си я купили нова няма как да  не може да се извади контейнерчето.

 И аз как обясних...

# 10
и аз имах такъв проблем,сума ти време прах без омекотител.не можеше да се извади чекмедженцето,но един ден се ядосах и взех да ръчкам с един шиш.оказа се,че се е отпушило.сега няма проблеми

# 11
  • Мнения: 5 178
На нашето Горене има и едно като гъбка в средата на отделението и там се запушва. Редовно я развивам тази гъбка и с със старата четка за бибероните на малкия я измивам добре. Според мен омекотителя като се смеси с прах за пране става нещо кашесто като сапун и то задръства..
Офф ама и аз го обясних

# 12
  • Мнения: 1 858
На нашето Горене има и едно като гъбка в средата на отделението и там се запушва. Редовно я развивам тази гъбка и с със старата четка за бибероните на малкия я измивам добре. Според мен омекотителя като се смеси с прах за пране става нещо кашесто като сапун и то задръства..
Офф ама и аз го обясних

Омекотителя и прахта никога не се смесват. Те са в отделни прегради и омекотителя пералнята го взима с последното плакнене.

# 13
  • Мнения: 5 178
Имах предвид като с сипваш прах с моите "сръчни" ръце и пада от праха в преградата за омекотителя

# 14
  • Мнения: 1 269
Аз имах същия проблем. Затлачило се беше от засъхнал омекотител  и случайно попаднал прах за пране. Моето чекмедже си мислех, че не може да се вади, но като извиках техник по друг повод го помолих и той без проблем се справи с изваждането. Явно има някакъв  специфичен чалъм, защото мъжа ми като се опита , отделението за препарати се пукна  от едната  страна.   Моята перална е Атлантик от 96г и не съм виждала друга като нея, камо ли резервни части да има някаъде.  Мъжа ми  от години се занимава с кухненски мебели и се зачуди баш на наща пералня да не може да извади чекмеджето! Почиствам с четка , но не е същото.

# 15
  • София
  • Мнения: 2 521
Според мен омекотителя като се смеси с прах за пране става нещо кашесто като сапун и то задръства..

Искаш да кажеш, че накрая когато дрехите ти са вече изплакнати и остава само омекотяването и последна центрофуга, ти отново им слагаш прахчица?!?! Ле ле еее  #Crazy newsm78

# 16
  • Мнения: 479
И аз имам същия проблем, който обаче дори след измиване и почистване не се оправи. Вече си мисля дали не се е случило нещо с програматора  Thinking Пералнята е Горенье.

# 17
  • Мнения: 1 858
Имах предвид като с сипваш прах с моите "сръчни" ръце и пада от праха в преградата за омекотителя

Ееее, това вече е друг въпрос Crazy

# 18
  • София
  • Мнения: 2 521
И аз имам същия проблем, който обаче дори след измиване и почистване не се оправи. Вече си мисля дали не се е случило нещо с програматора  Thinking Пералнята е Горенье.
А налива ли вода в отделението за омекотител? Ако там откриваш вода значи е запушено и не може да изтича. Ако откриваш само омекотителя без вода, значи е програмен проблем - така си мисля аз.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 515
А налива ли вода в отделението за омекотител? Ако там откриваш вода значи е запушено и не може да изтича. Ако откриваш само омекотителя без вода, значи е програмен проблем - така си мисля аз.

Напоследък забелязах, че като свърши да пере отделението за омекотител е пълно с вода почти догоре, а омекотителят си е още там.


Четете бре хора.  Peace


А по темата - трябва да може да се извади. Огледай го хубаво и намери чалъма. Както казват момичета, сигурно е запушено от засъхнал омекотител и затова не минава. На моята трябва да се бутнат едни нещица нагоре и така да се извади. Представям си, ако не можеше да се вади докъде щеше да е мухлясало вече.  ooooh!

На мен понякога ми се случва, ако омекотителя е по гъст да остане половината в отделението, но на следващото пране минава.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 521
Концентрираните омекотители - тези на които шишета пише 1л=4л са по-гъсти и трябва да се разреждат.
А въпроса ми беше към Тодоран, а не към авторката на темата, защото цитира пералня Горенье.

# 21
  • Мнения: 479
И аз имам същия проблем, който обаче дори след измиване и почистване не се оправи. Вече си мисля дали не се е случило нещо с програматора  Thinking Пералнята е Горенье.
А налива ли вода в отделението за омекотител? Ако там откриваш вода значи е запушено и не може да изтича. Ако откриваш само омекотителя без вода, значи е програмен проблем - така си мисля аз.

А въпроса ми беше към Тодоран, а не към авторката на темата, защото цитира пералня Горенье.

Много благодаря за отговора. Всъщност веднъж налива, дваж не налива вода в отделението за омекотител. То и в отделението, дето се слага прахът за основно пране (т.е. средното) струята е доста слаба и не успява да "глътне" цялото количество прах. Вероятно проблемът е в програмирането.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 521
Тодоран, относно силата на струята на водата - може проблема да е в запушен филтър на входящата вода.
Аз съм на последен етаж и по принцип страдам от слабо налягане на водата и затова прахът винаги го слагах вътре в барабана преди да сложа дрехите.
А напоследък смених праховете с течни препарати защото установих, че праховете ми дразнят кожата.

# 23
  • София
  • Мнения: 462
И аз имам такъв проблем с невадещо се чекмедже Sad Хуувър ми е пералнята,бая дъртичка.
Опитвах няколко пъти да го вадя,с отверка - половината пералня разглобих и не става пустото Sad

# 24
  • София
  • Мнения: 5 283
Момичета, ако знаете какво стана  #Crazy

Вчера си казах, че не може една пералня да е по-инат от мене и почнах да я мъча. Въртях, суках, и то взе, че се извади, проклетото чекмедже!!! Обаче да знаете какво беше вътре  Sick Щях да повърна, с извинение към тези със слаби стомаси. Черно кафява плесен  Sick Засъхнал прах, "каша", лигави неща - УЖАС  Sick Цяла вечер вчера търках с четка (за зъби) и сода бикарбонат, до днеска вечерта киснах във Фрош и преди 2 часа го върнах упоритото чекмедже. Пуснах една "празна пералня" - само началото и края (за да го изплакне) и сега перем с омекотител. Ще пиша, ако все още има проблем.

П.С. Зад отделенията за прах и омекотител има една пръчица и на нея е "забита" една капачка - това пък какво ще да е  newsm78

# 25
  • София
  • Мнения: 462
Зелено човече, как го извади? Развинтва ли с отверка нещо или само с дърпане?

# 26
  • София
  • Мнения: 5 283
Зелено човече, как го извади? Развинтва ли с отверка нещо или само с дърпане?

Повдигнах го леко нагоре и "по диагонал" и го клатушках наляво-надясно и то накрая излезе.

За съжаление ПАК не беше глътнало омекотителя  #Crazy, въпреки сериозното почистване, така че СЪБИРАМ ДРУГИ ИДЕИ, ВКЛ. КООРДИНАТИ НА МАЙСТОР НА МЕРАЛНЯ (София, марка AEG, но стара)

# 27
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Изваждаш чекмедженцето , в което се слага праха,  измиваш го хубаво и го връщаш обратно.

И на мен това ми беше първата идея, но не се вади  #Crazy:

Да не би пералнята да е Аристон. Нашата е такава вадя го почиствам го идеално и пак е запушено и не поема нищо дори вода.

Общи условия

Активация на акаунт