Хайде момичета, помогнете

  • 1 950
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 555
В началото на бременността ми и мойта маточна лигавица беше малко по-тънка. Тогава лекаркарката ми ми направи изследване на прогестерона, но той се оказа в норма  т.е. мисля че тънката лигавица се дължи на липса на прогестерон и, ако в началото на бременността ти изпишат прогестеронов препарат всичко ще е наред.  Peace

Разбира се това е съвсем непрофесионално мнение, наистина отиди при още някой лекар и ти пожелавам всичко да е наред.  Praynig

# 16
# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 47
Мерси Ивон,
а маточна лигавица и стени на матката едно и също ли е, прости ми за тъпия въпрос?

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 47
Здравейте момичета,
Благодаря ви отново,че се отзовавате да ми отговаряте и така ми вдъхвате кураж.
И аз Крисчън мисля, че съм на точното място, за втори път отивам при него - първия ми потвърди необходимостта от кюртаж и сега в петък 22.06. - отново ходих, за да се уверя, че всичко е ОК и да започваме с опитите, макар че съм много притеснена все още и мисълта да не стане пак не ме напуска, уви.
Но тези му думи ме притесниха, още повече, че и той изглеждаше загрижен. Нищо не ми каза за лечение, може би на втория преглед, който ми назначи на 11-ия ден от следващата менструация ще повогорим повече, ако се потвърди.
Знам, че е един от най-добрите той и за Даскалов съм чувала също, че е добър и направо не знам дали да ходя за второ мнение, щото на доста недобри доктори съм попадала.

# 19
  • Мнения: 1 426
Ами по принцип се твърди, че след кюртаж трябва да минат около 6 месеца, за да се възстанови напълно лигавицата на матката. Мисля, всъщност убедена съм, че няма нищо страшно при тебе.
Лигавицата е вътрешната част от стената - предполагам, че докторът е имал нея предвид, при кюртажа ти остъргват от лигавицата, не от самата стена.

# 20
  • Мнения: 150
Споко аз сам с подобен проблем и с лекарства се оправят нещата!А за второто мнение ти си знаеш аз мразя да си спеням лекарите и да обикалям като цветарка. Peace

# 21
  • Мнения: 2 422
venda8  така или иначе д-р. Даскалов не приема в момента нови пациентки защото се мести пробвайте тоя и другия месец и ти сама ще прецениш дали да търсиш второ мнение. Wink
Защо на 11 ден?? newsm78

# 22
  • Мнения: 150
Овулацията може би???maiapetrova това е събитие да не се заядеш с мен! Grinning Grinning

# 23
  • Мнения: 4 700
venda8, ти на кой ден си ходила на преглед като ти е каzал Минев, че лигавицата е тънка? В първите дни на цикъла е нормално да е тънка, както и когато е нямало овулация. Тогава лигавицата съЩо остава тънка.

Даскалов няма да приема пациенти иzвестно време. А лично моето мнение zа Минев е много отрицателно (от личен опит). Ако те интересуват подробности можеШ да ми пиШеШ на лични.

Но пак ти каzвам, не се притеснявай, дори да ти е тънка лигавицата. Четох в един медицински сайт, че това е нормално след абраzио, но че трябва да се следи дали се нормалиzира. Добре си реШила да отидеШ на лекар преди да zапочнете с бебеправенето.  Peace

  bouquet


П.П. Мая, 11ти ден сигурно zаради овулацията, ама то zависи колко дни е цикълът.

# 24
  • Мнения: 4 324
Съжалявам за аборта Sad

Лигавицата на матката е нормално в началото на цикъла да е тънка. Като идеш на 11-ти ден попитай колко милиметра е. Лигавицата на матката се удебелява след овулацията и се подготвя за евентуална имплантация на оплодената яйцеклетка.

Всъщност как е менструацията ти - в смисъл колко е обилна и с каква продължителност? Като преди забременяването или е различна?

Но наистина ако лигавицата на матката е тънка, то това лесно се коригира с хапчета.

Успех и късмет!

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 47
Здрасти Верити,
Благодаря ти за милите думи и съчувствието, наистина имам нужда от тях, въпреки, че на някой може да звучи това самосъжалително, но е така.
Значи аз отидох при него на 22 юни, а мензиса ми дойде на 4 юни и той отброи 18 дни и според него в този период не би трябвало толкова тънка да е лигавицата, макар че той говореше само за стени на матка, не за лигавица.
Менструацията ми след аборта стана по-различна, не ме боли вече толкова, напротив, но като течене стана доста по-оскъдна, тече обилно два дни и после вече от третия мога и ежедневна превръзка да нося, което много ме учудва.
Колкото и гадно да звучи си викам, тоя аборт ме лиши от предишните мъки при менструация, сега от няколко месеца забравих какво е менструална болка, не знам това добре ли е, зле ли е и вече не ми тече обилно, напротив.

# 26
  • Мнения: 4 700
Така както го описваШ имам чувстото, че нямаШ овулация. Така беШе и след моя аборт, оскъдна, беz болки. Окаzа се, че нямах овулация. А тънка лíгавица е нормално да имаШ, когато няма овулация. Може би zатова те вика Минев на 11 ден, zа да види дали расте фоликул.

До скоро, че трябва да тръгвам.  Wink

# 27
  • Мнения: 939
Така както го описваШ имам чувстото, че нямаШ овулация. Така беШе и след моя аборт, оскъдна, беz болки. Окаzа се, че нямах овулация.
Naughty И аз нямам, ама това не значи, че не ме боли ooooh!. От болка ми се е случвало да спя нощем седнала, а аз търпя много на блока. Сто пъти споменах "болка", ама ми се губи синоним точно сега на тая думичка...

# 28
  • Мнения: 4 700
Mi6inkata , права си. То и това, което каzвам пак не е гаранция, че е така. Просто при мен беШе така. Дали има или няма овулация само лекар може да каже.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт