Крем за лице за мазна кожа, ама МНОГО лек

  • 8 994
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 341
Препоръчайте, моля! Кожата ми от скоро е мазна, така че съм в процес на трупане на опит в контрола над това й състояние. Това, което пробвах до момента, вкл. тестери на медицинска козметика за мазна и проблемна кожа, ми се вижда ужасно тежко като текстура. Това, което примерно при Avene и Noviderm се води "емулсия", го уесещам прекалено гъсто и плътно. Няма ли нещо от типа на флуидите? Голяма гадост се оказа това мазната кожа! #Cussing out Започнах искрено да съчувствам на всички, които до преди и моята да стане такава, не съм разбирала.

# 1
  • Мнения: 9 074
В същото положение съм.
Знаеш ли сега от какво съм много много доволна - но не знам дали ще се довериш, че като гледам, ползваш скъпа козметика...ползвам на Нивеа крем за смесена кожа - Agua Beauty.



Родих се с тоя крем, честно...

# 2
  • Мнения: 12 591
Ако не държиш да е с фактор мога да ти препоръчам околоочния гел с ройбос RL - произвеждат го Талодерма за "Лечител" и затова почти не се намира извън дрогериите на "Лечител". Супер леко и хидратиращо е гелчето - аз го използвам вместо нощен крем върху цялото лице, а понякога и през деня. Освен, че е леко, страхотно избистря тена

# 3
  • Мнения: 341
В същото положение съм.
Знаеш ли сега от какво съм много много доволна - но не знам дали ще се довериш, че като гледам, ползваш скъпа козметика...ползвам на Нивеа крем за смесена кожа - Agua Beauty.



Родих се с тоя крем, честно...

Не бе, не. До преди това ползвах на Garnier флуида с грозде и на L'Oreal флуида от серията Happyderm - и двете за нормална и смесена кожа. Но просто нещо ми се промени кожата. Тестерите, които взех, са на марки медицинска козметика, но взех и на Garnier от серията Pure едно кремче и трябва да ти кажа, че то май идва най-леко от всичките.

# 4
  • Мнения: 9 074
Да, и аз съм ползвала този гарние-крем от Пюър серията - много бях доволна. Този е подобен, даже е по-лек и наистина хидратира. Като го сложа сутрин, почти през целия не изпитвам нужда да си мия лицето по 100 пъти или да го чистя с разните ми там трикове и гелове Crazy
Към 13 лв. е някъде.

# 5
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз зимата съм с Аква бюти, а лятото с Нивеа Софт!

# 6
  • София
  • Мнения: 2 521
Аз препоръчвам Eucerin Hydro-Protect Matt LSF 15.
Течна емулсия, стъклено шишенце с помпичка. Струва около 25 лв. / 50мл.

# 7
  • Мнения: 64
и аз съм в същото положение и нещото, от което съм най-доволна за лятото е околоочния гел с ройбос на Талодерма Peace и аз ти го препоръчвам, страхотен е просто  bouquet

# 8
  • Мнения: 9 074
Околоочен за лице  Thinking
Става ли?

# 9
  • София
  • Мнения: 4 743
и аз съм в същото положение и нещото, от което съм най-доволна за лятото е околоочния гел с ройбос на Талодерма Peace и аз ти го препоръчвам, страхотен е просто  bouquet
И аз съм с него от окло 2 седмици. Ползвам го като нощен крем и кожата ми е в отлично състояние, много се избистри лицето ми и не ми излизат никакви пъпки  Crazy

# 10
  • Мнения: 4 380
И аз съм в същото положение, но мога да ти кажа вече от височината на годините, че мазна коже не е чак толкова зле. Отдавна прехвърлила 30-те, нямам и намек за бръчки.
Така че...има си и предимства. Grinning

Това което ти трябва е флуидът на Клиник. Аз съм пробвала какво ли не- по-леко от него не съм.

CLINIQUE DRAMATICALLY DIFFERENT MOISTURIZING LOTION

# 11
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Първо,радвай се,че ти е мазна кожата,защото по-късно ще ти се образуват бръчки.
Второ,това,което ти показва xenia не е за твоя тип кожа,същия продукт,но гел е за мазна кожа
Трето прудукта,който ти показват не е крем,а е 3та стъпка в грижа за кожата на Клиник и след него се слага друг крем. Можеш та прочетеш в сайта на Клиник

# 12
  • Мнения: 4 380
Пардон- трябваше да уточня.
Пробвала съм и двете и това ми е по-комфортно. Въобще...според мен мазната кожа трябва да избягва продукти направени специално за мазна кожа.  newsm78 Те излишно изсушават и стягат кожата и въобще ги чувствам като маска на лицето. Аз винаги се ориентирам на продукт за нормална, но лек. newsm78

Пробвай най-добре и двете как ще ги чувстваш! newsm78

Къде прочете Люба, че след лосиона се слага друг крем? ТОВА е същинския увлажняващ продукт и под макияжа повече нищо не и е нужно. Мисля, че сапунчето и тоника не е нужно да са на Клиник.

# 13
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Консултант в магазин ми го е казвал xenia .
Да,така е не е нужно да са на Клиник сапуна и почистващия лосион.Дори аз се замислям дали да не си сменя сапунчето с друга фирма,защото ми опъва доста кожата,тъй като ми е суха.

# 14
  • Мнения: 4 380
Консултант ти е казвал, че след лосиона трябва да се нанася крем? А крема не ти ли посочи?

Много са зле тези консултанти... Sick

# 15
  • Мнения: 341
Да, и аз съм ползвала този гарние-крем от Пюър серията - много бях доволна. Този е подобен, даже е по-лек и наистина хидратира. Като го сложа сутрин, почти през целия не изпитвам нужда да си мия лицето по 100 пъти или да го чистя с разните ми там трикове и гелове Crazy
Към 13 лв. е някъде.
Ми всъщност като потребност на кожата усещам не толокова, даже хич не хидратацията, колкото да не ми лъщи и да не ми стават пъпки заради омазняването. По-скоро това трябва да е целта на крема. Искам да сложа нещо сутрин и да съм спокойна, че лицето ми през целия ден няма да лъщи.

Иначе ме заинтригувахте с този околоочен гел на Талодерма. А от къде могя да го купя? Срещала съм огромните теми за Талодерма, но не съм наясно какво представлява тази козметика, а и нямам време да търся. В смисъл дали е каталожна търговия или се продава в магазини? newsm78

Иначе СЪРДЕЧНО БЛАГОДАРЯ за съветите!   bouquet
Много ви обичам, защото сте едни такива услужливи и винаги готови за помощ  Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 4 743
В аптеките се продава, а околоочният гел в магазините "Лечител". Аз от такъв магазин си го взех Peace

# 17
  • Мнения: 661
и аз съм в същото положение и нещото, от което съм най-доволна за лятото е околоочния гел с ройбос на Талодерма Peace и аз ти го препоръчвам, страхотен е просто  bouquet
И аз съм с него от окло 2 седмици. Ползвам го като нощен крем и кожата ми е в отлично състояние, много се избистри лицето ми и не ми излизат никакви пъпки  Crazy
Искате да кажете, че ползвате околоочния гел с ройбос и за крем за цялото лице, така ли?Само вечер ли го нанасяте или и като дневен крем?Аз имам такъв гел, но го ползвах само за очи.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 743
и аз съм в същото положение и нещото, от което съм най-доволна за лятото е околоочния гел с ройбос на Талодерма Peace и аз ти го препоръчвам, страхотен е просто  bouquet
И аз съм с него от окло 2 седмици. Ползвам го като нощен крем и кожата ми е в отлично състояние, много се избистри лицето ми и не ми излизат никакви пъпки  Crazy
Искате да кажете, че ползвате околоочния гел с ройбос и за крем за цялото лице, така ли?Само вечер ли го нанасяте или и като дневен крем?Аз имам такъв гел, но го ползвах само за очи.
Като нощен го ползвам сега в жегите. Достатъчен ми е; кожата ми е млада и все още няма кой знае какви нужди освен почистване и хидратация и с него ми е добре.Странното е, че като съм си го ползвала по предназначение- за контура, не ми харесва как го усещам, неприятен ми е. Crazy

# 19
  • Мнения: 1 952
По приниц съм със смесена кожа и овладявам положението, сега обаче...еее няма оправия в тая жега.
Значи мия си лицето с гелче, тоник, матиращ крем и след няма и два часа лъщя.
Казвайте спасение някакво.

# 20
  • Мнения: 12 591
viv@, сега в жегите и денем го използвам, стига да знам, че няма да се подвизавам на слънце през деня. Иначе наистина след намазването има едно особено усещане, като лепкавост, ама не точно, не знам как да го обясня. В темата за Талодерма бяха обяснили, че е поради наличието на много минерали в самия ройбос. Така или иначе, това усещане преминава за няколко минути и ти остава само добре хидратираната кожа

# 21
  • Мнения: 661
viv@, сега в жегите и денем го използвам, стига да знам, че няма да се подвизавам на слънце през деня. Иначе наистина след намазването има едно особено усещане, като лепкавост, ама не точно, не знам как да го обясня. В темата за Талодерма бяха обяснили, че е поради наличието на много минерали в самия ройбос. Така или иначе, това усещане преминава за няколко минути и ти остава само добре хидратираната кожа
МЕРСИ МНОГО!  bouquet

# 22
  • Мнения: 341
По приниц съм със смесена кожа и овладявам положението, сега обаче...еее няма оправия в тая жега.
Значи мия си лицето с гелче, тоник, матиращ крем и след няма и два часа лъщя.
Казвайте спасение някакво.

Еее, то и аз за тва питам, ама дали има такова? newsm78 Знаеш ли, аз имам едно добро средство против лъщене, ама не е крем. На Avene от серията Clenance (за мазна кожа) има един почистващ и матиращ лосион. Представлява синьо прозрочно шишенце, което съдържа течна фаза и утаяваща се на дъното прахообразна фаза. Когато се разклати, двете се смесват и се нанася с памуче. Прахообразната фаза има матеращ ефект и абсорбира мастната секреция. Аз го нанасям на носа, челото и брадичката и наистина матира. Но все пак е почистващо средство, не е крем. Струва около 16-17 лв.

# 23
  • Мнения: 493
Аз бих ти препоръчала крема на Гарние Есентиалс хидратира и мисля че щте бъдеш доволна  Peace

# 24
  • Мнения: 1 952
Не ми трябва хидратация обаче, а матиране.

# 25
  • София
  • Мнения: 76
Мога да ти препоръчам Hydracristal fluid na Uriage - продава се в аптеките - около 25-27 лв е. Те имат и една серия за мазна и проблемна кожа в зелено, но от нея съм пробвала само ексфолииращата маска, от която останах много доволна.
В същата аптека - тази на Славейков - момичето ми даде мостричка на някакъв крем за мазна кожа, матиращ, нещо от сорта на EXFOLIAC беше марката, а кремчето беше Ligne Femme (може да бъркам в правописа, но не е пред мен), но не съм го пробвала и не мога да дам отзиви.

# 26
  • Мнения: 2 427
А за мен най-добрият крем който съм ползвала е Сорбета HydAction на Диор.Много лека хидратираща емулсия,която оставя върху кожата някаква копринена гладкост и сочност,без да омазнява.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 328
Консултант в магазин ми го е казвал xenia .
Да,така е не е нужно да са на Клиник сапуна и почистващия лосион.Дори аз се замислям дали да не си сменя сапунчето с друга фирма,защото ми опъва доста кожата,тъй като ми е суха.
Напълно подкрепям, Люба - за това, че овлажняващият лосион/гел е само третата стъпка от почистващата серия на Клиник. Моята кожа е особена, с проблем, наречен себорея, така че трябва да внимавам нито да я изсуша, нито да я омазня прекалено. Но след трите стъпки задължително следва подходящ за сезона и типа кожа крем, а върху него при добро желание може да се нанесе Моисчър-а, пак на Клиник. А пропо, той може да се нанася и върху грим, през целия ден, когато кожата се почувства дехидратирана. Има и спрей от същата серия, и околоочен гел.
Но за това, че "третата" стъпка на Клиник в никакъв случай не замества крема, няма съмнение - той служи само за постигане оптимален воден баланс на кожата, така да се каже. Всичко останало го дава кремът. За пример ще пейстна упътването от самия сайт на Клиник, за употреба на Superdefense Triple Action Moisturizer - Apply daily after your Clinique 3-Step Skin Care program. Avoid eye area.

Що се отнася до предхождащите я две стъпки, лично аз съм доволна от течния сапун Extra-Mild и почистващия лосион 2 /за суха към комбинирана кожа/ - така успявам да почистя лицето си, без да го изсуша до степен, че да почне да се лющи. Овлажняващият лосион се оказа по-тежък за кожата ми, затова го оставих за зимата, а от пролетта ползвам гела.

# 28
  • Мнения: 173
Clarins Hydra Mat

Струва около 45 лева, като беше в комплект с прекрасна кутия, маска за лице и околоочен гел.

Страшно е икономичен и буквално ми изчезнаха порите. Козметичката ми беше изумена.

# 29
  • Мнения: 1 952
Clarins Hydra Mat

Струва около 45 лева, като беше в комплект с прекрасна кутия, маска за лице и околоочен гел.

Страшно е икономичен и буквално ми изчезнаха порите. Козметичката ми беше изумена.

Хм,  е това е приказка.
Ще пробвам.

# 30
  • Мнения: 4 380
Clarins Hydra Mat

Струва около 45 лева, като беше в комплект с прекрасна кутия, маска за лице и околоочен гел.

Страшно е икономичен и буквално ми изчезнаха порите. Козметичката ми беше изумена.

Хм,  е това е приказка.
Ще пробвам.

Обаче всички тези матиращи средства са нож с две остриета. Подсилват омазняването на кожата още повече. Освен това крем с матиращ ефект най-често се чувства като маска на лицето. Аз поне колкото съм ползвала винаги са така. Шисейдо има страхотни матиращи (абсорбиращи) кърпички, които прекрасно се справят с омазненото лице през лятото. Хвалят ги като най-доброто за справяне с лъскаво лице. Все се каня лично да ги пробвам, но за сега нямам лични впечатления.

# 31
  • Мнения: 4 380
Консултант в магазин ми го е казвал xenia .
Да,така е не е нужно да са на Клиник сапуна и почистващия лосион.Дори аз се замислям дали да не си сменя сапунчето с друга фирма,защото ми опъва доста кожата,тъй като ми е суха.
Напълно подкрепям, Люба - за това, че овлажняващият лосион/гел е само третата стъпка от почистващата серия на Клиник. Моята кожа е особена, с проблем, наречен себорея, така че трябва да внимавам нито да я изсуша, нито да я омазня прекалено. Но след трите стъпки задължително следва подходящ за сезона и типа кожа крем, а върху него при добро желание може да се нанесе Моисчър-а, пак на Клиник. А пропо, той може да се нанася и върху грим, през целия ден, когато кожата се почувства дехидратирана. Има и спрей от същата серия, и околоочен гел.
Но за това, че "третата" стъпка на Клиник в никакъв случай не замества крема, няма съмнение - той служи само за постигане оптимален воден баланс на кожата, така да се каже. Всичко останало го дава кремът. За пример ще пейстна упътването от самия сайт на Клиник, за употреба на Superdefense Triple Action Moisturizer - Apply daily after your Clinique 3-Step Skin Care program. Avoid eye area.

Що се отнася до предхождащите я две стъпки, лично аз съм доволна от течния сапун Extra-Mild и почистващия лосион 2 /за суха към комбинирана кожа/ - така успявам да почистя лицето си, без да го изсуша до степен, че да почне да се лющи. Овлажняващият лосион се оказа по-тежък за кожата ми, затова го оставих за зимата, а от пролетта ползвам гела.

Карима, увлажняващия лосион е абсолютно самодостатъчен. Това че препоръчват за даден крем да се минат 3-те стъпки, означава дефакто, че препоръчват да се нанася на почистено лице. Останалото е търговски трик и мисля, че на всеки това би трябвало да е ясно. Увлажняващи КРЕМОВЕ принципно не се препоръчват за мазна кожа. Лосиони и емулсии са най-доброто. Всичко останало е тежко.

# 32
  • Мнения: 4 770
 Аптеки и дрогерии "Лечител" само в големите градове ли ги има?  Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 5 475
CLINIQUE DRAMATICALLY DIFFERENT MOISTURIZING LOTION

  един глас и от мен !Много съм доволна. Peace

# 34
  • Мнения: 1 952
Аптеки и дрогерии "Лечител" само в големите градове ли ги има?  Rolling Eyes

Що питаш?

# 35
  • Мнения: 4 770
  Защото не съм от голям град, естествено...  Rolling Eyes

# 36
  • sofia
  • Мнения: 4 296
CLINIQUE DRAMATICALLY DIFFERENT MOISTURIZING LOTION

  един глас и от мен !Много съм доволна. Peace
И ти ли не слагаш крем отгоре?

# 37
  • Мнения: 1 952
Питам какво ти трябва от Лечител?

# 38
  • Мнения: 4 770
  Ами моята кожа не е мазна, но чувам добри отзиви за гелчето с ройбос и бих пробвала... иначе нищо спешно.  Mr. Green  Мерси за въпроса!     bouquet

# 39
  • Мнения: 1 952
Аха, ми това гелче може да се намери и в много аптеки, а ако го нямат налично, може да си гоо поръчаш.

# 40
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аха, ми това гелче може да се намери и в много аптеки, а ако го нямат налично, може да си гоо поръчаш.

Хехехе, браво, това е един конкретен и изчерпателен отговор на един също толкова интересен и конкретен въпрос.

# 41
  • Мнения: 4 770
     Party  Мерси!   bouquet Тука всички казват, че само там го има..

# 42
  • София
  • Мнения: 4 743
     Party  Мерси!   bouquet Тука всички казват, че само там го има..
Това е продукт на "Лечител" и мисля, че само в магазините им се предлага  Thinking
Сетих се, че можеш да питаш в темата за Талодерма къде в твоя град има такъв магазин.

# 43
  • Мнения: 4 770
  Благодаря ти, ще опитам! А към кого да се отнеса?  Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 1 952
Продава се във всяка аптека.
Уверявам те, поръчвала съм го много пъти от съвсем обикновени аптеки, а не от Лечител.

# 45
  • София
  • Мнения: 3 328
Консултант в магазин ми го е казвал xenia .
Да,така е не е нужно да са на Клиник сапуна и почистващия лосион.Дори аз се замислям дали да не си сменя сапунчето с друга фирма,защото ми опъва доста кожата,тъй като ми е суха.
Напълно подкрепям, Люба - за това, че овлажняващият лосион/гел е само третата стъпка от почистващата серия на Клиник. Моята кожа е особена, с проблем, наречен себорея, така че трябва да внимавам нито да я изсуша, нито да я омазня прекалено. Но след трите стъпки задължително следва подходящ за сезона и типа кожа крем, а върху него при добро желание може да се нанесе Моисчър-а, пак на Клиник. А пропо, той може да се нанася и върху грим, през целия ден, когато кожата се почувства дехидратирана. Има и спрей от същата серия, и околоочен гел.
Но за това, че "третата" стъпка на Клиник в никакъв случай не замества крема, няма съмнение - той служи само за постигане оптимален воден баланс на кожата, така да се каже. Всичко останало го дава кремът. За пример ще пейстна упътването от самия сайт на Клиник, за употреба на Superdefense Triple Action Moisturizer - Apply daily after your Clinique 3-Step Skin Care program. Avoid eye area.

Що се отнася до предхождащите я две стъпки, лично аз съм доволна от течния сапун Extra-Mild и почистващия лосион 2 /за суха към комбинирана кожа/ - така успявам да почистя лицето си, без да го изсуша до степен, че да почне да се лющи. Овлажняващият лосион се оказа по-тежък за кожата ми, затова го оставих за зимата, а от пролетта ползвам гела.

Карима, увлажняващия лосион е абсолютно самодостатъчен. Това че препоръчват за даден крем да се минат 3-те стъпки, означава дефакто, че препоръчват да се нанася на почистено лице. Останалото е търговски трик и мисля, че на всеки това би трябвало да е ясно. Увлажняващи КРЕМОВЕ принципно не се препоръчват за мазна кожа. Лосиони и емулсии са най-доброто. Всичко останало е тежко.
Ксения, няма да споря. За мен нещата са напълно ясни. А и ти сама го казваш - "...препоръчват да се нанася на почистено лице...", т. е. третата стъпка само приключва процеса на почистване. Разбира се, всеки е свободен да мисли и да действа според волята си. Само подчертавам, че третата стъпка не дава нищо повече на кожата, освен овлажняване. Няма подхранване /което е нужно на всяка кожа, за да регененрира/, няма фактор.

# 46
  • Мнения: 4 380
Цитат
Само подчертавам, че третата стъпка не дава нищо повече на кожата, освен овлажняване. Няма подхранване /което е нужно на всяка кожа, за да регененрира/, няма фактор.

Не. Няма. Но въпроса е за увлажняващо средство. След Клиник ползвах какво ли не...то ланком ли не беше, Герлен, Диор сега (няма свършване да му се невиди)...също нямат фактор, нито подхранване. За ланком всъщност не съм сигурна, но след "хидра мат" не искам изобщо да чувам за тази марка. newsm78 И сегашния Диор не може да стъпи на малкия пръст на емулсията на Клиник, но аз средства не повтарям, така че едва ли ще се върна към емулсията отново. Но да и намеря достойна замяна не е лесно. newsm78 Като усещане преди всичко.

# 47
  • София
  • Мнения: 3 328
Темата е за много лек крем, а въвеждащият постинг на Inomi също говори за крем, не за овлажняващо средство. Както и да е... Peace
И при мен темата "проба-грешка" /ако за това говориш/, няма свършване, но при мен освен мазна, както вече съм казвала, кожата е и със сухи участъци заради себорея. Наистина е хубаво да има промяна в ползваната бяла козметика, иначе се стига до привикване, а оттам до алергиите пътят е съвсем кратичък. Но, от друга страна, струва ми се, Монда беше писала, че ползва трите стъпки от 7 години и още не й се е наложило да ги смени с подобен продукт от друг производител.

# 48
  • София
  • Мнения: 289
[ Но въпроса е за увлажняващо средство.

Не увлажняващо средство, а овлажняващо.

А сега по темата: Аз препоръчвам крема на  Eucerin Hydro-Balance. Аз съм със смесена към мазна кожа и съм много доволна от този крем.

# 49
  • Мнения: 5 362
Много съм доволна от Нормадерм на Виши Peace

А за околоочния с Ройбос и аз да попитам,как така става и за лице?Нали е околоочен? newsm78 Или...?!?

# 50
  • Мнения: 485
При положение ,че кожата около очите е най-деликатна от цялото лице , значи продуктите за около очи са подходящи за цялото лице, стига да поиска човек да опита как ще се чувства с тях и да оцени резултатите.

А в темата за Талодерма можеш да обясниш всичко което се сетиш за твоята кожа и лично amadis(Плами) ще ти препоръча техни продукти- те са медицинска козметика.  Прочети  една страница от последната тема и ще разбереш за какво става въпрос.

Желая ти успех

П.П цената на околоочния гел с Ройбос във всеки един магазин "Лечител" е точно 2,98лв. Разфасовката е 25ml (все пак е за около очи) - на мен една кутийка ми стига за един месец при нанасяне вечер на цялото лице.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 2 576
И аз съм много доволна от гела с ройбос на Талодерма. Нанасям го на цялото лице - вечер. Но през деня искам крем с фактор, който да няма ефекта на лъщене. И аз съм с мазна кожа  ooooh!. Ще следя темата.

# 52
  • Мнения: 1 952
Подусещам реклама на Талодерма. Няма лошо, само ще кажа, че точно техните продукти за мазна кожа ми омазниха кожата много, много повече.
Не съм първата оплакала се, имаше и други, момичето е запознато.

# 53
  • Мнения: 341
Благодаря на всички ви а предложенията!   bouquet
Съжалявам, че с темата провикирах някои от вас да влязят в спор помежду си, но пък и това е полезно за по-доброто изясняване на технологията при ползването на продуктите.  

# 54
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Подусещам реклама на Талодерма. Няма лошо, само ще кажа, че точно техните продукти за мазна кожа ми омазниха кожата много, много повече.
Не съм първата оплакала се, имаше и други, момичето е запознато.
Всеки споделя от какво е доволен  Peace.

Последна редакция: пт, 29 юни 2007, 17:36 от Tedulina

# 55
  • София
  • Мнения: 4 743
Подусещам реклама на Талодерма. Няма лошо, само ще кажа, че точно техните продукти за мазна кожа ми омазниха кожата много, много повече.
Не съм първата оплакала се, имаше и други, момичето е запознато.
След като 'момичето е запознато' не виждам какъв е проблема.
Освен това, всеки, който похвали даден продукт реално прави реклама. Целият подфорум красива мама може да бъде възприет като реклама (или антиреклама в някои случаи..), защото огромна част от темите препоръчват дадени продукти.
Всеки споделя отзиви, другият сам си решава. Не мисля, че някой хвали Талодерма умишлено- все пак това е евтина козметика и щом си има ефект в/у нечия кожа, може би е добра. Самата аз съм получавала алергии от продукти в пъти по-скъпи.. всичко е индивидуално.
Съжалявам за оффтопика, просто леко се подразних от думите ти. Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 3 328
Не виждайки смисъла да се рекламира нещо, което и без друго е донесло полза на много хора, ще кажа, че и аз харесвам въпросното гелче с Ройбос, както и доста други продукти на Талодерма, и че има други, пак техни, които не ми понасят. Едва ли има смисъл да се рекламира нещо, което струва под 3 лв.

# 57
  • Мнения: 43
Аз също съм доволна от гелчето с ройбос,но крема им за мазна кожа е отвратителен.Ползвах нощния в тъмно синята опаковка,който ужасно ми омазни кожата.

# 58
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Аз съм със суха кожа,а крема на Талодерма ми лъщи ужасно,значи за мазната кожа си представям какво е

# 59
  • Мнения: 1 952
И аз споделих опит, като гледам и  други имат същият.

# 60
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
извинявам се предварително че се намесвам в спора и мненията за Талодерма/не че това е темата тук де Crazy/но Аз лично многооо го съм доволна от именно споменатите дневен и нощен крем за мазна кожа.... Embarassed
от около 10 години ползвам какво ли не,но не съм и очаквала да съм доволна от продукт с цена по 3лв./все пак все още е популяно виждането 4е колкото по-скъп е един продукт,то той е толкова добър-е Не е !според моя личен опит/

а по темата и питането ...най-лек крем/гел/ за мен е този на Clinique...от 3-те стъпки серията...лек и лесен за нанасяне,кожатата не лепне след като се нанесе,но при мен след 2-3 часа кожата ми лъщеше като за световно Crossing Arms

това е   bouquet

# 61
  • Мнения: 1 724
Аз съм с мазна кожа, даже проблемна и ДВАТА крема на Талодерма (дневен, нощен) за мазна кожа ми идват много тежки, въобще не попиват, а оставят един мазен филм на кожата, пробвах един- два пъти да се мажа с тях, сега така си стоят...май ще ги хвърля най-накрая.

Иначе гелчето с ройбос е добро попадение  Peace

За авторката на темата препоръчвам Супердифанса на Клиник, за 3 и 4 тип кожа, макар като текстура да не изглежда лек, попива много добре.  Чудесен крем с фактор, който не лъщи и подхранва кожата своевременно. Другият вариант е ако в летните жеги всичко ти се струва тежко, да ползваш само тоник с матиращ ефект, Avene например имат такъв от серията Cleanance.

# 62
  • Berlin
  • Мнения: 11 237
здравейте. аз също си търся кремче за мазна кожа. ползвах овлажняващия флуид на гарние, но ми излязоха пъпки от него и го спрях (той беше за всеки тип кожа). въпросът ми е има ли кремче или флуид с подобна текстура като този на гарние и кои са те?

# 63
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Момичета ,за лятото е най-подходящ флуида на Биодерма с фактор 50+,много е лек и приятен и имате добра фотозащита през горещите дни-това са мойте отзиви за продукта,кожата е добре хидратирана и не се омазнява . Peace

# 64
  • Мнения: 4 770
А как се казва точно, номер?  newsm78

# 65
  • Мнения: 7 947
Момичета ,за лятото е най-подходящ флуида на Биодерма с фактор 50+,много е лек и приятен и имате добра фотозащита през горещите дни-това са мойте отзиви за продукта,кожата е добре хидратирана и не се омазнява . Peace
Аз си взех на Биодерма дневния крем с матиращ ефект, оцветен, но никак не съм доволна - все едно си с маска и го усещаш...а и след 4,5 часа вече лъщиш...Много, много ми го хвалиха, ама явно на различните кожи действа различно! В интерес на истината опитах тестер на Мерк Ексфолиак/100/ и май него ще си взема...ако тук не срещна др.предложения Laughing

# 66
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Флуида,няма нищо общо с крема. Grinning

# 67
  • Мнения: 7 947
Флуида,няма нищо общо с крема. Grinning
По принцип съм малко скептично настроена към козметиката, от която веднъж съм била недоволна! Затова споменах за крема, но кожи различни - на едни може да понася, на други - не. Но тъй като и аз си търся добър продукт за прекрасната ми мазна кожа - затова пиша и ще следя! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт