Често огладнява

  • 673
  • 5
  •   1
Отговори
  • Кредитен консултант - Варна
  • Мнения: 136
Значи бебчо е на 5 месеца без 5 дни и е само на кърма ,не е захранен  В началато като се роди се хранеше на 4 часа - сам си правеше режима , кърмех го на поискване но то беше точно на 4 часа с 5-6 часа пауза през нощта- като по учебник. От около месец или месец и половина обаче започна да  яде кратко - за 5-6 минути и спира .Предлагам му другата гърда ,но просто не иска . Не е като да не му стига ,защото след него изцеждам кърма ,а и другата гърда стои пълна. Не изглежда гладен а ми се хили доволен и не иска повече да яде.Но след ТОЧНО 2 часа пак е гладен. В началото го отдавах на започнали зъбки,но те така и не пробиха. Сега го отдавам на горещините ,но пък го храня в хладни и полутъмни стаи така че и това май не е .Каквото и да правя - все тая- яде малко и след 2 часа пак иска. Някой имал ли е такъв случай ?  newsm78

# 1
Моето дете винаги е сукало по много и начесто. Никога не е имал режим. Казват, че е въпрос и на темперамент. По принцип навсякъде пише да се  се остави детето само да определи колко често да суче, но в една статия на Dr. Greene пишеше, че при честото сукане има опасност детето да се научи да суче по-малко, без да се наяжда и скоро да иска да цока пак. Нарича го nibbling-похапване. Светозар поне в началото спеше по 6 часа през нощта, но след 3-ия месец почна да се буди да цока първо на 3 часа, после на 2, а накрая на всеки час и според мен точно си похапваше по малко без да се наяжда. Опитвала съм какво ли не, но оправия нямаше. Чак към 1г. и 9месеца намали сам суканията на 1 път през нощта.
От друга страна детето не суче само когато е гладно, а и когато има нужда от близост с мама и иска да го гушнат. Ти можеш най-добре да прецениш какъв е случаят, но ако си решила да кърмиш екологично- на поискване, с късно захранване, до момента, когато детето само се откаже, трябва да оставиш бебишока сам да решава кога да цоцка.

# 2
  • Мнения: 5 277
и аз съм на мнение,че трябва да му даваш да суче когато иска. При нас това режим е непозната дума - нито за ядене,нито за спане.  То сигурно не е добре така,но не си представям да ги държа гладни докато дойде време за ядене или пък да ги карам да папкт като не искат. Е,сега като сме и на друга храна ме ядосват като не искат да си ядат яденето когато трябва и постоянно изхвърлям,но какво да се прави - и те си имат собствено мнение Simple Smile

# 3
  • Кредитен консултант - Варна
  • Мнения: 136
Аз си му давам когато поиска и не смятам да го спирам ,но не ми се стори нормално след като е бил на 4 часа да мине на 2 .Точно след 3-ия месец стана и при него.  За собствено успокоение питах дали е нормално и явно се случват такива работи. Не е нужда от гушкане ,защото е много гушкан и носен ,а си е глад.
Ще трябва да се свиква.  Rolling Eyes

Благодаря за инфото - беше ми много от полза
  bouquet

# 4
  • Мнения: 4 242
Пораства детенце, и нуждите му също, по- бързо усвоява храницата си и огладнява по скоро. А може просто да си увеличава количеството така. Или повече жажда да го мъчи и да иска да суче често по малко, за да си набавя нужната водица чрез кърмата, жега е пуста ooooh!
Ключа явно го знаеш и действаш, кърмене когато и колкото иска Grinning

# 5
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Не знам на какво се дължи, но и денем и нощем мойта Убавица суче на час и половина-два. В последните дни може би заради зъби нощем повече от час не откарва без сукане. Вече съм се примирила, че няма да се сшя още 3 години Mr. Green Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт