Кръщене при липса на брак при родителите

  • 9 695
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13 512
2 пъти в София съм била кръстница на такива деца- искали са само моето кръщелно свидетелство и акт за раждане на детето. Църквата май вече от нищо не се интересува, освен от пари Laughing

# 16
  • Мнения: 649
Ние не сме женени, на всичкото отгоре таткото не е кръстен, но това няма значение. Ще ги кръстим след 2 седмици Party! Важното е, че  кръстниците са кръстени!

# 17
  • Мнения: 649
Май по-важното е и двамата родители да са били кръстени, както и кръстника. Иначе дали имат брак или не - никой не пита. Но за другото питат, някъде и документи искат.
Специално питах за това, дали има проблем, че нашия татко не е кръстен, но няма!

# 18
  • Мнения: 13 512
Май по-важното е и двамата родители да са били кръстени, както и кръстника. Иначе дали имат брак или не - никой не пита. Но за другото питат, някъде и документи искат.
Специално питах за това, дали има проблем, че нашия татко не е кръстен, но няма!
определено и това не е пречка.Аз също съм питала.

# 19
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Изискването е кръстника да е кръстен в църква.
Това е единственото изискване. Кръстникът носи своето кръщелно свидетество, а вие свидетеството за раждане на детето + другите неща, които се изискват за ритуала.

# 20
  • Мнения: 8 769
Здравейте, знаете ли дали като тръгнем да си кръщаваме детенцето ще имам проблем с таткото , тъй като не сме женени?
Аз пък от така поставения въпрос разбрах,ч е таткото едва ли не няма да дойде на кръщенето...  Joy
Нямате пречка, както са казали другите-важното е кръстника да е кръстен. Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 4 294
Кръщенето няма нищо общо с това дали родителите имат сключен брак  Naughty
Също така няма значение дали родителите са кръстени или не, те не кръщават.
Важното е кръстникът/кръстницата да са кръстени  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 7 033
Ние с мъжът ми нямаме брак, кръстихме малкият на 6 месец - никакъв проблем.

# 23
  • Мнения: 179
Кръщенето няма нищо общо с това дали родителите имат сключен брак  Naughty
Също така няма значение дали родителите са кръстени или не, те не кръщават.
Важното е кръстникът/кръстницата да са кръстени  Peace


Точно така  Peace
Ние също нямаме брак, кръстихме си детето преди 2 дни.

Общи условия

Активация на акаунт