Отговори
# 30
  • Мнения: 1 230

Защо за всички ДГ да е 40 лв. Има много богати и много бедни. За някои 40 е  пей сърце, за други - непосилно. 
Аз мисля, че идеята таксата да зависи от доходите е отлична идея.
[/quote]

Да ама в България почти всички се осигуряват на МРЗ  Mr. Green

# 31
  • Мнения: 5 370
Мога само морално да ви подкрепя, защото'часът и мястото на срещата" са ми непосилни. Mr. Green
По другата тема-и 100 лева да ми направят градината, съгласна съм, да, но да има на базата на какво да се направи това. Ремонтирана, чиста, приветлива, здравословно хранене и всички други екстри.

# 32
  • Мнения: 599
Аз ви подкрепям отвсякъде.Немога да дойда пред НДК,защото ми е далече София,но стискам палци нещата да се променят в положителна насока.Доколкото знам от майки с деца в градините/щото мойто вече е ученик/,във Варна вече незатварят през лятото.Допреди 3г.и тук почиваха за по 1 месец,та се чудех къде да го дявам детето,щото съм на работа.Неотстъпвайте,сигурна съм,че ще имате голяма подкрепа,въпреки някои......

# 33
  • Мнения: 1 470
     Да ви кажа първо,че от градината която посещаваха моите деца,съм страшно доволна.И като имате в предвид че живея ткочно срещу "Испанският колеж",и тяхната прословута градина на надарените,като имате в предвид че съм рваеботилае във френската детска градина,към френското у-ще,което се помещава над хотел Хемус,във сграда на руското училище...Та нашата обикновенна държавна градина,в Овча Купел2,ги минаваше и като база-имахме си прекрасни градинки,плувен басейн,салон фискултурен,и салон за празници,англииски,зимата-ски,танци и др.,храната беше перфектна,а обучението-няма дете от нашият набор да не е кандидатствало някъде и да не е прието,и госпожите бяха страхотни като хора.Е и ние родителите помагахме,но си заслужаваше определено.Лошото е че в региона са 4ясли,и към 6ДГ,което е крайно недостатъчно.
    А във връзка с частните,ДГи гледането им от родители,и тн.Тук-ДГ са много скъпи,и не си заслужават от опит го казвам...А това дето един ден един родител го гледа,а на другият друг,би било въэзможно ако имахме приоритет ние майките за гъвкаво работно време,но тук в България работим дори и събота и неделя,камо ли през седмицата да се освободиш,пък и в ДГимат цели системи на обучение,което започва в ясленска възраст.
    А за това дали държавата е длъжна?!Ми аз длъжна ли съм да си плащам данъците,да съм добър гражданин,и да възпитавам отговорни хора,които утре също ще си плащат вскички сметки и данъци,и ще се грижат?!Тя не е длъжна,тя просто няма право да оставя децата на произвола на съдбата...По тошово време са разработвани цели проекти,за възпитаване и развитие на нацията ни,не само в ДГ,не само в училище,а и извън него.И никой не се е извинявал за това че дадено дете има проблем със семейството.Трябва да спрем да си прехвърляме топката.Всички сме длъжни на тези деца,ако искаме качествен продукт!

# 34
  • Мнения: 2 534
...във Варна вече незатварят през лятото.Допреди 3г.и тук почиваха за по 1 месец,...
Ей това още се чудя как стана ...
Каза варненския кмет - ще работите,  и хоп ... чудеса , варненки работят лятото , софиянки трябва да си  "почиват" два месеца  Mr. Green

# 35
  • София
  • Мнения: 1 074
Побут.

# 36
  • Мнения: 2 891

Защо за всички ДГ да е 40 лв. Има много богати и много бедни. За някои 40 е  пей сърце, за други - непосилно. 
Аз мисля, че идеята таксата да зависи от доходите е отлична идея.

Само да попитам, как ще стане, при положение, че повечето хора укриват доходи  newsm78

Принципно съм съгласна с вас   bouquet

     Да ви кажа първо,че от градината която посещаваха моите деца,съм страшно доволна.И като имате в предвид че живея ткочно срещу "Испанският колеж",и тяхната прословута градина на надарените...

Италианския лицей ли имаш предвид?

# 37
  • Мнения: 1 470
     Боже,вярно-Италианският лицей...Изложих се май,ама вече бръмнах #Crazy!!!Съжалявам!!!

# 38
  • Мнения: 183
Напълно подкрепям протеста.Дори пуснах тема в "Нашите деца"
за безизходицата ми заради дългата отпуска в детската градина на детето ми.Но, протеста е в работен ден и нямам никаква възможност да дойда.Не мога да си пусна дори половин ден отпуска, защото имам 24 работни дни отпуск, а градината ще почива 30 работни дни.
Най-искрено пожелавам успех!

# 39
  • Мнения: 385
ще подкрепим протеста

# 40
  • Мнения: X
подкрепям ви, макар и само виртуално и от далече

аз още преди се изказах в другата тема относно таксите - да са според дохода
а заплатите отдавна трябваше да се превеждат само по банков път - това трябва да стане задължително, тогава много пари ще изкочат от сивия сектор

успех и дано стане бързо промяната

# 41
  • София
  • Мнения: 1 074
Пожелателно е това, може би постепенно ще стане, но засега не виждам начин.

# 42
  • Мнения: 47 963
и аз подкрепям протеста, но не мога да дойда защото съм на работа
на тези които мислят че държавата не им е длъжна-no comment просто, моля само не пълнете темата с глупости
всички сме съгласни, че детските заведения трябва да са повече, да се спазва раб време, да не се почива лятото, ако трябва да се повиши таксата, да се увеличат заплатите на персонала, да се гледат децата ни добре

# 43
  • Мнения: 4 371
В една анкета по въпроса ми се мерна, че към 40 човека биха дошли, но тук са се разписали твърде малко хора Thinking

# 44
  • Мнения: 920
В една анкета по въпроса ми се мерна, че към 40 човека биха дошли, но тук са се разписали твърде малко хора Thinking

29.06. е работен ден. Не знам кой го организира, но ако имаше повече акъл, би го направил в почивен ден. Ще си направят разходка майки, татковци и деца, и ще покажат исканията си.

Общи условия

Активация на акаунт