Не обича сурови плодове и зеленчуци!

  • 1 193
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 254
Искам да ви кажа, че съм се видяла в чудо. Това мойто дете не иска да яде никакви пресни плодове, сок от пресни плодове, и естествено никакви зеленчуци (освен в манджи). Много се притеснявам защото сега в тия жеги отказва и манджите. Всъщност яде само банани и те вече му писнаха.
Как да го накарам да ги прояде? Дайте някакви съвети?

# 1
  • Мнения: 1 165
Всеки с вкуса си-като не обича пресни,тези от бурканчетата яде ли?Все пак и това е някакъв вариант...На прима виста се сещам да пробваш да му предложиш плодовете/зеленчуците в някакъв интересен за детето вариант-примерно нарязани на кубчета,наредени като някаква фигурка и т.н.
По принцип и ние в момента сме с подобен проблем,но малката е болна и се надявам храненето й да се нормализира.От 3-4 дни е само на сухари и течности ooooh!

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина е същият случай, но поне пие прясно изцедени сокчета, та компенсирам по някакъв начин. Отдавна вече не се ядосвам - предлагам й плодове, защото ние ядем много и в къщи винаги има - тя дори не иска да опита, после цедя и така...

# 3
  • Мнения: 592
Ами май нищо не може да се направи.Голямата ми дъщеря до ден днешен не вкусва ни плод ,ни зеленчук.Моля я с какво ли не,но тя категорично отказва дори да опита,а като и набутам нещо в устата(последно беше праскова)я изплю все едно и дадох отрова.
Надявам се ,че един ден ще ги прояде,но кога ли...

# 4
  • Мнения: 1 881
Ще ти кажа как моето дете прояде и сега обожава сурови зеленчуци. Купувама добре изглеждащи морковчета, чушки, малки краставички. Измивам, обелвам и по малките зеленчуци подреждам в малки стъклени чашки. Чушката почиствам и също предлагам в чинийка или на ивички в чашка. Предлагам също съвсем леко сварени и нарязани на лентички тиквички. Може да ви изглежда смешно, но когато предложиш на детето две  - три такива чашки, оранжеви, зелени, червени, изкушено е поне да опита Laughing Така де, децата също са естети:) Сега вече обича сурови зеленчуци и като минем през пазара, обикновено иска морков или чушка, мия на място и се почва:)

Така яде и паста в различни форми от около 1, 5 години. Сварявам и подреждам в малко стъклено бурканче сварени  и подредени макарони. Тя си седи в количкта, държи бурканчето и си хапва Laughing

# 5
  • Мнения: 721
Небесна, много добра идея ми даде Peace Много ти благодаря

# 6
  • Мнения: 294
И синът ми не обича. Аз му ги бутам под всякаква форма, например в попарата, която пасирам, на шейк (давам му го от моята чаша и той е много доволен ,че пие като мама Simple Smile ) и периодично му ги предлагам сурови. Така вчера откри динята и толко му хареса,че направо плачеше между залъците  Joy
Измивам, обелвам и по малките зеленчуци подреждам в малки стъклени чашки.
страхотна идея, само как остават здрави стъклените чашки, не ги ли изхвърля ?
 А сетих се и още един начин - пасирани и замразени плодове ( може да сложиш и малко кисело млекце и захар) - става нещо като сладолед, който му давам с лъжичка, много е доволен Simple Smile

# 7
  • Мнения: 24 467
Може да се добавят към кашата или крема /плодовете, напр./ в настърган или пасиран вариянт, да се свикне постепенно с вкуса им.

# 8
  • Мнения: 1 881
страхотна идея, само как остават здрави стъклените чашки, не ги ли изхвърля ?
 А сетих се и още един начин - пасирани и замразени плодове ( може да сложиш и малко кисело млекце и захар) - става нещо като сладолед, който му давам с лъжичка, много е доволен Simple Smile


Еееее, как не съм се сетила, ледено мляко +плодове, сигурно ще й хареса, благодаря много за идеята:)

Ами странно, но досега чашка не е чупила като й давам. Когато не давам обаче чупи най - много:)

# 9
  • Мнения: 867
    Синът ми не искаше да пие сокови, докато не откри сламката. Видя дядо си че пие със сламка, пробва и му хареса. Сега сам ходи до сокоизстиквачката, за да ми покаже че иска сок!
   Иначе плодове яде-но в неговата чинийка, нарязани подходящо, така че да си ги държи сам! Пасиран плод от много малък не иска, така че въпросът е да се събуди любопитството му!

# 10
  • Мнения: 4 621
Моята дъщеря е същата, само че тя не обича и манджи ooooh! Сокове пие натурални, но не и фрешове. Обича кисело мляко, филийка и кремче. Понякога успявам да я излъжа да пасирам плодове с кисело мляко или да хапне 1 -2 парченца краставичка (единственият зеленчук, който поне опитва). Е все се надявам, че ще прояде  Thinking

# 11
  • Мнения: 254
Благодаря Ви, ще опитам с подреждането и подходящото нарязване.
Иначе в кисело мляко и в плодово кисело мляко даже съм опитвала, но само като усети суровия плод край.

# 12
  • Мнения: 1 081
Моето пък в тия жеги едва го накарвам да отвори уста, камо ли да яде. Отказа всичко и плодове и зеленчуци, кащите също. Пак сме в изходна позиция, все едно не сме захранени.

# 13
  • Мнения: 5 362
Небесна, много добра идея ми даде Peace Много ти благодаря
И на мен.Не се бях сещала за това.
  bouquet

# 14
  • Мнения: 2 897
Небесна, много добра идея ми даде Peace Много ти благодаря
И на мен.Не се бях сещала за това.
  bouquet

Ще пробвам и аз,дано и при нас да има ефект  Simple Smile

# 15
  • Мнения: 5 370
Калина е същият случай, но поне пие прясно изцедени сокчета, та компенсирам по някакъв начин. Отдавна вече не се ядосвам - предлагам й плодове, защото ние ядем много и в къщи винаги има - тя дори не иска да опита, после цедя и така...
И аз мислех да пускам тема по същата причина!!!!
Реших си проблема, като купих една модерна сокоизстисквачкка-че бяхме с някаква стара-и гледачкта му цеди всякакви комбинации-днес е пил ябълка+нектарина. Сокове не отказва никакви, непрекъснато има в хладилника заредени+фрешове

# 16
  • Мнения: 1 467
Можеш да пробваш готвени на пара, така се запазват най-много витамините и минералите в тях.

Общи условия

Активация на акаунт