Кърмим се на поискване Да давам ли вода в жегите

  • 1 426
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Бургас
  • Мнения: 289
Коко до сега не пие вода  Само на кърма е Да започна ли да му давам вода в жегите   bouquet на тези които ще ми отговорят

Последна редакция: вт, 26 юни 2007, 12:53 от antineq

# 1
  • Мнения: 1 183
Аз знам,че от кърмата си взима детето достатъчно течност,но можеш и да пробваш да му дадеш,ако я пие нека пие  Peace

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 289
До сега Коко не пие вода - само на кърма е Да му давам ли вода в жегите newsm78   bouquet на тези които ще ми отговорят

# 3
  • Мнения: 288
Ами може да му даваш по мъничко,то детенцето само ще си покаже дали иска ,като опита1-2 пъти Hug

# 4
  • Мнения: 2 631
Пробвай!
Няма да навреди.
Най-вероятно ще ти откаже и не насилвай.
Наблягайте на кърмата.

Миналото лято с щерката бяхме, като скачени.
Едва това лято сериозно пропи вода.

# 5
  • Мнения: 1 243
Даваи вода,дъщеря ми без вода неможе на ден изпива по 300-400гр Grinning

# 6
  • Мнения: 5 183
Най-вероятно ще ти откаже и не насилвай.
Наблягайте на кърмата.

Подкрепям!
Карайте си на кърма и бъди рахат.

# 7
  • Мнения: 2 631
И още нещо:
Представи си, че ти цял ден си САМО на айрян и на прясно мляко - на поискване!
Ще ти се пие ли и вода!?

 Mr. Green

Предлагайки вода, сокове, чайове, компоти и пр., неминуемо води до намаляване на интересът към кърмата, както и на самата кърма!
 Naughty

# 8
  • Мнения: 2 381
Аз не давах миналото лято, когато бяхме на вашата възраст.Ако кърмиш на поискване, няма нужда от вода.

# 9
  • Мнения: 3 205
Аз също не съм предлагала вода миналото лято, не виждах смисъл, при условие, че тогава той беше пристрастено кърмаче. Сучеше сутрин по час и половина без прекъсване, както и през целия си следобеден сън - 2 часа.
Гледай памперсите - урината не трябва да потъмнява. Детето трябва да изглежда свежо и игриво. Като натиснеш с пръст ръчичката или крачето, вдлъбнатината трябва да изчезне. Около очите не трябва да има тъмни кръгове.

# 10
  • Мнения: 738
Здравейте!!!Ние също се кърмим не точно на поискване,но се опитвам да въведа някакъв режим.Относно даването на вода-изпива солидно количество около 75-100 мл когато сме навън на разходка, но това не му пречи да е доволно малко гогунче!!!

# 11
  • Мнения: 3 499
То си получава достатъчно вода от кърмата.Когато е гладно кърмата е по-маслена и гъста и храни детето,  а когато е жадно - тя е повече вода. Няма никакъв проблем и да е само на кърма, получава достатъчно вода от нея.Не е грешно да даваш и водичка, но според мен няма смисъл.

# 12
  • Мнения: 1 273
Боби, въпреки че е бил само на кърма до 5 месеца навършени, пие вода от раждането си. В началото слагах захар  ooooh!. Понякога много мрънка давам му цица- не ще, давам му вода и  пие, значи за мен е бил жаден. Но в кърмата все пак 80 % е вода, така че и да не пие вода  си поема достатъчно. Ти все пак му предлагай. Hug

# 13
  • Мнения: 27 524
Предлагай, ако иска - давай. Ако не - не настоявай.

# 14
  • Мнения: 22 512
И да дадеш,не мисля,че ще иска.Поне моят син не искаше.Първото лято,след като се роди,живеехме в Испания,там летата са ужасно топли,изкарвах бебето навън след 20 часа.Никога не пожела да близне вода,започна да пие чак около 7-8 месец.Бил е на кърма до 12м.

# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
До сега Коко не пие вода - само на кърма е Да му давам ли вода в жегите newsm78   bouquet на тези които ще ми отговорят
Той е почти на 6 месеца - вероятно скоро ще захраниш, ако не си вече. Можеш да му предлагаш чиста неподсладена вода - дали ще я пие, е друга работа Grinning Много кърмени бебета не пият вода или я приемат в незначителни количества. Това е нормално, ако сучат достатъчно. Не пречи да се предлага, разбира се, особено ако се тревожиш или роднините ти оказват натиск, но имай едно на ум, че може да остане с предлагането само.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 979
Дъщеря ми хем беше на кърма на поискване, хем и на вода. И до ден днешен непрекъснато се налива с вода. А сега по жегите 2 литра на денонощие не и мърдат.
Така че опитай да 'предложиш' вода, ако иска ще пие, ако не - значи кърмата му е достатъчна. Предполагам, че щом досега не е пил, да ти откаже.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 079
Не мисля, че има нужда ако детенцето наистина е кърмено НА ПОИСКВАНЕ. Peace

# 18
  • Мнения: 1 117
От два дни предлагам на Борислав вода , но той я отказва. А ние също се кърмим на поискване.

# 19
  • Мнения: 386
Аз  предлагам вода 30мин след хранене, ако не е заспала защото обикновено заспива докато суче.

# 20
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Миналата година по това време бяхме само на кърма и не искахме вода въпреки жегата. Можеш да му предлагаш. Ако иска нека да пие, ако не иска не го насилвай  Stop

# 21
  • Мнения: 3 760
Преценявай по вида на детето и по теглото на напишаните памперси  Laughing Бебчо е вече голям и спокойно можеш да му предлагаш чиста преварена водица. Ако иска ще пие.
Миналото лято моята не пи никаква вода.
Даже плажувахме на морето - беше само на кърма.

Общи условия

Активация на акаунт