Помагат ли ви бабите и дядовците за децата?

  • 9 123
  • 123
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 097
Помагат, да. Някои по задължение, така да се каже, други с повече желание...Може още много да се желае  Rolling Eyes

# 16
Да, помагат ми - и моите и на мъжът ми родителите. Аз си отглеждам децата, а те ми помагат като се налага. С любов! Нали са деца на техните деца.

# 17
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Не.Синът ми даже ги е забравил.Идват на година по 3-4 пъти.

# 18
  • Мнения: 6 417
Не ми помага никой. Освен детегледачките...

# 19
  • София
  • Мнения: 7 242
Искат и доколкото могат ми помагат /взимат детето/. И това е добре и за трите страни.

# 20
  • Мнения: 2 910
Помагат ми с желание, когато имат време, най-често след като свършат работа идват и я извеждат на разходка. Но най- много ми помага бабата на мъжа ми, на която дори я оставям по цял ден, да ми е жива и здрава Hug

# 21
  • Мнения: 323
За ежедневните грижи по-скоро не помагат. Няма и нужда.
Родителите на съпруга ми обаче винаги са на разположение, когато имаме нужда да оставим децата на някого и се сърдят, когато това НЕ се случва често.
Безценни са миговете с баба и дядо. Не бих лишила от тях децата си.
И при мен е точно така.
И при мен е така.Благодарна съм.

# 22
  • Мнения: 1 881
Не, справяме се сами, нямаме баби в София. За по 3-4 седмици годишно не е при нас, даваме я да гостува. Детето се чувства прекрасно, иска да ходи и си мисля, че му липсват и други близки. Ако имах възможност бих давала и по - често детето, не съм против да заобича и други хора , освен родителите си! А обичта се поражда с грижата и всекидневното общуване......

# 23
# 24
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Да, много.
През деня дъщеря ми я гледа свекърва ми, така ще бъде докато тръгне на градина през септември. Отдават и цялата си любов и внимание Heart Eyes. Дъщеря ми си има само един дядо /срещу 4 баби Mr. Green/ и миговете, прекарани с него са прекрасни за него и нея Heart Eyes.

# 25
  • Мнения: 4 406
о, да, винаги са на линия!

# 26
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Не ми помагат, отглеждат ми я  Twisted Evil

# 27
  • София
  • Мнения: 1 979
Този въпрос много ме вълнува - помагат ли ви бабите и дядовците във всекидневните грижи за децата. И ако го правят, по задължение ли е или с любов и желание? И мислите ли, че е добре децата ви да прекарват повече време с вашите родители?

Във всекидневните грижи - не, тъй като всички са работещи. Иначе майка ми е най-всеотдайна и най-помагаща, когато има възможност, а това се случва през седмицта за по 1-2 часа на ден. Аз и на толкова съм благодарна.
Мисля, че е добре децата да прекарват повече време с бабите и дядовците, стига да има желание де.
В противен случай, детето се отчуждава и самото то не иска да остава с бабите и дядовците. Ние сме точен пример за това.

# 28
  • Мнения: 689
Майка ми и баща ми, да са ми живи и здрави, помагат много. Не мога да се оплача, особено майка ми...

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 385
Моята майка почина преди година, но докато беше жива с много любов и желание се грижеше за Дария, може да се каже, че тя я гледаше докато тръгна на ДГ. Баща ми работи, но в свободното си време винаги гледа да я вземе , да се разходят и забавляват и много се обичат. Родителите на съпруга ми, за съжаление не проявяват никакъв интерес или желание да са с  нея, вярно, че са възрастни и живеят далеч, но все пак. Много ми е мъчно, когато тя разказва как еди-кой си в ДГ имал две баби (подчертава), идвали да го вземат и т.н., а тя си нямала, изобщо не чувства свекъра ми като баба. 

Общи условия

Активация на акаунт