Пак за зъбчетата

  • 928
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 5 605
Здравейте мамчета. Имам въпрос към вас - малката е вече на 1 година, а още има само 2 зъба и то не са избили целите. Случвало ли се е на някоя от вас? Какво ще ме посъветвате? Педито каза, да не се притеснявам, че ще излезнат. Но бебетата около мен вече имат по 6-8 зъба. Sad Мислите ли, че трябва да се консултирам със стоматолог?

# 1
  • Мнения: 244
Не се притеснявай ще й поникнат.Преди колко време ви излезнаха другите 2 зъбчета.
На бебето на моя позната първото зъбче излезе на 1г и 1м  bouquet

# 2
  • Мнения: 984
На моята Ния й излязоха след първата година наведнъж 8 зъба, а сега пробиват други 4, пак наведнъж. В момента е на 1г. и 5 м.

# 3
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Не се притеснявай, щом вече има избили зъбчета и другите ще излезнат изобщо не ти трябва консултация със стоматолог за това. Има деца, които се сдобиват с първо зъбче на годинка и нещо има и такива, които имат по 10 зъба на една годинка ...

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 525
Дъщеря ми е на 1г1м и има 6 зъба,които са избили преди около 4-5 месеца и от тогава нищо!Спокойно ще и излязят!

# 5
  • Мнения: 4 784
Няма нужда от консултации. Притеснително е, ако детето е на 2 годинки и няма зъбки. На мен са ми поникнали зъбчета за пръв път на 1,8г.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 423
Не се притеснявай, при всяко дете е различно. Лично на мен първото зъбче ми е поникнало след първата годинка.  Simple Smile Няма повод за притеснение.  Peace

# 7
  • Мнения: 2 910
Първото зъбче на Марти изби чак на 1г. и 1м., месец по- късно избиха 4-5 зъбчета наведнъж и постепенно останалите, като последният й кътник изби няколко месеца преди да навърши 3г.
Не се притеснявай, ще избият всичките Peace

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
На Тери първото зъбче изби 2 седмици преди годинката.Сега сме само с 8 резци и леко показал се кътник.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 605
Знаех си, че трябва да ви питам вас, та да ми вдъхнете увереност и да престана с тази параноя! Мерси момичета  Hug наистина се успокоих. Heart Eyes
Не се притеснявай ще й поникнат.Преди колко време ви излезнаха другите 2 зъбчета.
На бебето на моя позната първото зъбче излезе на 1г и 1м  bouquet
Ами първия излезна на 8 месеца, а втория - на 10.

# 10
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Виждаш по лентичката на каква възраст е моето дете - първото зъбче проби преди малко повече от седмица и определено не расте както аз си мислех - едва се вижда, а вече от 10 дни е пробило.Мисля, че никакви стоматолози не са нужни.

# 11
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Моето момченце е на 11 месеца и половина и няма нито едно зъбче Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 5 079
Изобщо да не ти пука, все ще излезнат, лошото е, че може да тръгнат няколко наведнъж.
Моят първи зъб се е появил на година и 1 м....  ooooh! Без зъби не съм останала, спокойно, при всяко детенце е различно. Wink

# 13
СПОКО!Не съм чула на някое дете да не му излезнат зъбите.  Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 14
  • София
  • Мнения: 6 011
Не се притеснявай излишно.На моя приятелка момиченцето и нямаше зъби и коса почти до 2 годишна възраст.Направо беше като изънземно.Да видиш сега каква красавица е!

# 15
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Нв виждам нищо притеснително, колкото по-късно поникнат зъбките по-добре. И двете ми деца за годинката бяха с по две малки зъбета и въобще не ме е притеснявало.

# 16
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Съседчето е по същия начин. Другата седмица става на годинка. Не се тревожи. Аз съм чувала, че ако до година и няколко месеца не е израстнал нито един зъб, тогава трябва да потърсиш лекар.

# 17
  • Мнения: 8 769
Ще избият зъбчетата. Не се тревожи.
Има деца, на които едва тогава започват да никнат зъбите...

# 18
  • Мнения: 5 103
Човек без зъби  няма, тка, че спокойно ще избият Peace

Общи условия

Активация на акаунт