Имам едно запитване

  • 1 035
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Дъщеря ми е на 17 години и тази година за пръв път ще работи като помощник сервитьор. Запознати ли сте с изискванията за тази длъжност дали трябва много език? Мерси! newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 2 079
Много език трябва навсякъде и то главно да знае български.  Crazy
А щом като ще е помощник - значи ще има и друг, който да го знае.  Peace
Но разрешително от Инспекцията по труда със сигурност трябва да има! Naughty

# 2
  • под тепетата
  • Мнения: 9 270
Може би и здравна книжка...

# 3
  • Мнения: 5 468
А не е ли говорила с работодателя? Зависи, къде ще е сервитьор. На някои места искат език, на някои - не е необходимо.

# 4
  • Мнения: 2 577
Да, наистина зависи къде ще е сервитьор.......
НО СПОКО !!!
Изобщо може и да не й трябва. Ако знаеш какъв глад е тук за персонал - нямат вече  собствениците много претенции, да има кой да е на смяна там пък........ навсякъде висят табелите, а да не говорим за курортните селища..... А и сезона отдавна е започнал - няма кой да работи и докато избират ще свърши

# 5
  • Мнения: 20
Мерси за отговорите ви

# 6
  • Мнения: 24 467
Дъщеря ми е на 17 години и тази година за пръв път ще работи като помощник сервитьор. Запознати ли сте с изискванията за тази длъжност дали трябва много език? Мерси! newsm78

Първо след като е непълнолетна е необходимо, за да започне работа, разрешение от Инспекцията по труда. След това на нея следва да й връчат длъжностна характеристика, в която да пише какво ще прави и какви са изискванията за заемане на длъността. Тези изисквания могат да са много различни- от пълна незаинтересованост от страна на работодателя за познанията по чужд език до необходимост от отлично владеене на няколко такива. Не може да се даде еднозначен отговор на този въпрос.

# 7
  • Мнения: 22 414
Щом е на 17г трябва разрешение от инспекцията по труда, за полагане на труд, т.к. е непълнолетна.
Трябва медицинско издадено от личният лекар също така.
Щом става въпрос за помощник сервитьор, това ме навежда на мисълта, че по-скоро ще кара стаж или нещо подобно. Ако е това, което мисля обикновенно ги карат да сменят пепелниците и да отсервират съдовете. Едва ли за тази дейност ще и трябва какъвто и да било език, тъй като няма да се налага да разговаря с клиентите.
Най-добре е заедно с нея да се срещнете с работодателя и да разбереш какви изисквания има той.

# 8
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Това "помощник сервитьор" ми звучи, че ще сменя само пепелници, и ще отсервира.

Не мисля, че ще й е необходимо въобще за говори, та какво остава пък и на чужд език.

Общи условия

Активация на акаунт