Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори

Кръстница на темта - Prosto_Az  bouquet

ОКТОМВРИ

marusj,20г.,София,1ва бременност stork-boy

Jutoo 29г, София 2ра бременост
Eli_Kozarski

galentinass ,25г,Варна,1ва бременност stork-boy     

НОЕМВРИ

stelad

miro_slava,25г,Варна,  1ва бременност       
Valec,26г,София,2ра бременност
svetul4ica,32г,София,2ра бремнност
mamma na deni ,30г,София,2ра бременност
Meчтание,38г,София,1ва бременност stork-boy

zitabg,23г,София,1ва бременност
tsetsito,София,1ва бременност stork-girl
Bobi2mama,3та бременност,Варна

mishunka, 24г,София,1ва бременност stork-boy
panty, 23г, 1ва бременност, Пловдив stork-boy
Еlle80,1ва бременност.София
dan4e02,2ра бременност,Пловдив stork-boy

ProstoAz,21г,Плевен,1ва бременност stork-girl
GI30г,Лондон 2ра бременост

MIMA 74,1ва бременност
lonita,29г,1ва бременност stork-boy
Пумпал,28г,Калифорния,1ва бременност

Eli===,29г,Монреал ,1ва бременност stork-girl
ani2,26г, 1ва бременност stork-boy
Stella-Maria,29г,1ва бременост
zozolina,37г,2ра бременност stork-girl
sladurka,26г,1ва бременност  stork-girl

Kanela ,32г,Будапеща,1ва бременност stork-boy     
bilba1,32г ,София,1ва бременност stork-boy               
madchen,25г,1ва бременност,София stork-boy
nunka,25г,2ра бременност,София
miss 2ра бременност,София
anelia_10 1ва бременност

mimi22 stork-boy
missZ,2ра бременност,САЩ stork-boy
taniqjul,32г,Бургас,1ва бременност
Diana T , 30г,София ,2ра бременност stork-boy

tedi@az 30г, Бургас,2ра бременност           
Дес,30г, 2ра бременност         
vanesa666,29г,1ва бременност
Caneto, 23г, София, 1ва бременност

Dari Marinova,Варна,1-ва бременност
rhea,33г,2ра бременност, Варна

Мома Катерина,32г, София,1ва бременност stork-girl       
gybka111,Варна, 2ра бременност  stork-boy       
vasiaqs,София,2ра бременност  stork-girl
STELLA B, 27г,Бургас, 1ва бременност

zorimimi,24г,София,2ра бременност
viki.1981,25г.,1ва бременност twin_neutral

krasimira00,21г,Плевен,1ва бременност stork-girl
mariana 75,София,1ва бременност stork-girl
скорпионка,Враца
Rusalka_79,Чирпан

dessislava_mihova30г, 1ва бременност
veter83  23г , 1ва бременност

Mira70 1ва бременност,Пловдив stork-girl stork-boy

lary, 23г.,1ва бременност,София stork-girl
Зора, 1ва бременност,Калифорния,Сан Франциско
shanti, Холандия

vi, 28г, София, 1ва бременност stork-girl

Azade 29г,1ва бременност stork-girl
Приказливка,2ра бременност.София

vessy80,26г,12ра бременност  stork-boy

Галка-26, 26г 3та бременост
Valenciq, 32г, Варна stork-boy
tuttifrutti,27г,Пловдив,1ва бременност
гоги 2ра бременност

биси,Варна,2ра бременност
каtiatq,25г,1ва бременност
bilkata, 2ра бременност
арабела 32г, 2ра бременност

stelunka , София, 2ра бременност
TIHA VODA,32г,2ра бременност stork-girl
Ditta,27г,1ва бременност,Велико Търново

serendipiti 1ва бременност  stork-girl

borya 1ва бременност
caramelche,31г,София,2ра бременност

юл4е , София,2ра бременност stork-boy
Jani4ka, 28г,1ва бременност,София
m_jov,1ва бременност,София stork-boy

ДЕКЕМВРИ

Клер,2ра бременност,София

Идеи за следващи заглавия на теми:

"Гордо си носим сладките кореми до Ноември месец ще станат още по-големи"/Ditta

Последна редакция: сб, 30 юни 2007, 16:18 от Дес

# 1
  • Там,където живеят Мишетата
Да ти го посрещна,а аз съм будна в новия ден от нам колко време!
Но да ви кажа писна ми вече да не може да се спи.В Плевен е такава жегаааи през сега по това време е не по-малко от 30 градуса без никъв полъх на вятъра и аз откачам  #Crazy

Дес темата е много готино оформена! Поздравления! Личи си кои са нощни птици и през ноща дори вършат чудеса!  Grinning   bouquet 

П.П ... Дали да не се опитам да поспинкм?  newsm78

# 2
  • На тиха улица
Здравейте, момичета. Кога изписахме предишната темичка?

Дес, оформлението на тази тема е супер   bouquet

Аз тази седмица си взех болничен, защото не виждам как щях да преживея жегата на работа.
Интересува ме работещите мами докога- до кой месец мислят да ходят на работа?

# 3
  • София
Дес, поздравления за морската ни темичка  Grinning

Мами, я да ви попитам...ходите ли на кола маска на триъгълника? С миналата бременност спрях, защото доста ме болеше. Сега пак спрях, защото ме боли, но много ме гризе, че се престаравам...Вчера ходих при козметичката и тя а-ха да ме убеди и там да ме мине, но ме хвана шубето да не получа контракции от болката Blush

# 4
Аз спрях още преди 2м. Винаги съм се стягала много и си ме понаболва,та ме хвана шубето и мене и спрях...

# 5
Aз с предишната бременност ходех редовно и като че ли много ме болеше,поне повече от преди.След като родих ходих веднъж и направо имах чувството,че ще ми одерат кожата #Cussing out От тогава не стъпих повече,имам чувството,че прага на усещането ня болка ми се е повишил,или незнам кво Thinking Сега действам собственоръчно,което никак не ме кефи Sad и все се навивам да отида да се пробвам ама смелост неидва.
Трябва да кажа,че преди да забременея и предният път си ходех посотянно и ми беше суперр,,ама сега....... ooooh!

Хайде хубава ден,аз ще се готвя за работа  bouquet

# 6
  • Пловдив
Привет и от мен и ние сме от ранобудните даже след малко излизме докато е осте хладно.Нашият тати ми обешта,че щте купува климатик макар ,че да ви кажа много не съм съгласна.А относно до кола маската аз ги махам с епилатор а специално триъгълника с бръснача.

# 7
  • Горна Оряховица
Дес, поздравления за морската ни темичка  Grinning

Мами, я да ви попитам...ходите ли на кола маска на триъгълника? С миналата бременност спрях, защото доста ме болеше. Сега пак спрях, защото ме боли, но много ме гризе, че се престаравам...Вчера ходих при козметичката и тя а-ха да ме убеди и там да ме мине, но ме хвана шубето да не получа контракции от болката Blush
Добро утро! Аз въобще не ходя по този повод на козметик, но след последния уйкенд, когато установих че нищо не виждам "там", направо не знам какво да правя. Искам нещо да ви споделя-вчера ми откраднаха портмонето, имах-нямах двайсеттина лева вътре, ама всичките ми дебитни карти и кредитни карти/вече блокирани/бяха там,личната карта-също, а съм жител на Русе и сега ще трябва там да ходя да вадя нова/като знам каква жега е сега в Русе.../В Горна е пълно с братя и сестри роми, които се изхранват точно с такива дребни кражби, и понеже знам това, вчера се ядосах най-много на себе си, с какви ли не думи се нарекох наум, посля излязохме и се прибрахме към2 ч., и вече ми мина... Икато си помисля, че това е второто портмоне в живота ми /първото също ми го откраднаха в Русе/, обикновено всичко ми е разхвърляно в чантата, сега бях решила да се вкарам в ред и ето какво стана...

# 8
  • Пловдив
Спрях да работя осте в третия месец по препоръка на доктора и защото е хранителен магазин и незнам дали знаете но е голямо натоварване стока приемаш нареждаш и т.н.

# 9
  • Пловдив
Момичета има ли някаква вероятност да се разболея от варицела ако съм я карала.Бяха ми казали че независимо дали съм карала до шестия месец било опасно .Има голям шанс моита щерка да се е заразила като беше на градина затова е спрях но не съм сигурна.Беше минала но от понеделник пак има болни деца а тя дотогава беше на градина.И сега съм доста притеснена а и сте ходят с тати двамата на море.

# 10
  • На тиха улица
Данче,

Щом си я карала-имаш имунитет и няма да се разболееш пак от същата шарка.Имам приятелка, която сега влиза в 6ия мсец, сина и тъкмо излиза от треската на варицелата и тя си го гледа през цялото време.Лекарите и я бяха успокоили, че не е опасно за нея, щом и тя я е карала.Но ти за всеки случай си питай джи пи то или потърси инфо в нета.

# 11
  • Пловдив
Azade благодаря ти за информацията успокои ме малко но сте говоря с джипито.

# 12
Здравейте мили мамчета  Hug
Аз, май от много мързел, пропуснах цяла тема да се включа  Embarassed Сега бързам да се запиша пона на първа страничка  Wink
Толкова темички сте подхванали и обсъдили, че честно казано не се наемам да се включа да давам мнение, че 100% ще изпусна повече от половината.
Все по-упорито се попълва списъка с щъркелчетата - Честито на всички новоощъркели се  baby_neutral Ние си чакаме за нашето, надявам се на 3D-то на 9-ти най-накрая и аз да разбера. Ама много ми се иска да е розовичко  Praynig  Та по тоя повод, чакай те да задам аз един тъп въпрос - 3D-то вагинално ли е или коремно? Една приятелка вчера ми вика, абе как ще водиш дедето с теб, ти не знаеш ли че е вагинално?! и аз сега съм в шах  Confused Мами, моля ви споделете, че да не разочаровам баткото и в последния момент да го карам да излиза от кабинета! /иначе съм записана при Марков/
Мното, много хубав ден ви желая и дано е малко по-разхладителен   bouquet

# 13
Добре дошли на всички нови мами! Клокото повече, толкова по-весело  Laughing
dan4e02 не си притеснямай за варицелата, аз бях в началото на 3-ти месец, когато сина ми я изкара. Няма проблеми, щом си я минала

# 14
  • На тиха улица
Caramelche,

триизмерния ехограф е коремен.И аз бях при Марков и съм с отлични впечатления. Ще останете доволни и ще се вълнувате много- прегледа си струва.

# 15
Коремно е, Карамелче  Shocked Всъщност вагиналния ехограф май се ползва само в началото, когато не се вижда добре с обикновен сърцето. С вагинален тази бременност мен въобще не са ме гледали, защото отидох в девета седмица. Предния път отидох в шеста и само тогава ме гледаха - един-единствен път. Това дали е 3д или 4д не е свързано с начина на гледане, а с изображението, което виждаш.

Данче, варицелата може да повтори, но мноооого рядко, ако е карана мнооооого отдавна и ако имунитетът е мноооого слаб. Освен това между третия и шестия месец защитата на бебето е най-добра - плацентата е най-трудно проходима за бактерии и вируси. Така че аз на твое място не бих се притеснявала.

# 16
  • София
Добро утро и от мен, момичета! Чудесна нова тема!

Добре дошли на новите мами в темата! Hug Ох, толкова много неща обсъждате, че вече забравям какво исках да ви пиша.

Както и да е. Днес сънувах, че имам момиченце. Приличаше много на сестра си, ама беше с тъмна косичка. Ха дано сънят ми да се сбъдне, защото предпочитам пак да имам момиченце!  Praynig Иначе за приликите - моята дъщеря ми е одрала кожата, няма грам на баща си. На моя приятелка пък и двете момченца са досущ като баща си и свекърва й. Така че нищо не се знае!

Хайде, хубав ден и дано да не е много горещо!

# 17
  • Вселената
Здравейте момичета
как сте в тия жеги ? от утре дават малко дъждец дали ще познаят
Клер аз също сънувах че си имам момиченце даже го видях русичко
а сега сто процента мъж записали сме го на диск на фм на който и да пусна клипчето
всеки вижда че е момче така че при нас грешка няма да има
сега мислим мъжки имена

# 18
Много благодаря момичета, успокоихте ме  Hug че дребното /то хич не едребно вече де, ама аз така си му викам/ само пита кога сме на преглед и няма търпение и той милия. Пък за приликата той си 100% мой син  Wink случвало се е дори да ни бъркат за брат и сестра  Joy Аз тази нощ сънувах, че е момче. А дано е обратното  Simple Smile Вие как сте със сънищата? Аз напоследък не пропускам бебешка нощ, все такива ми се въртят, когато успея да заспя

# 19
  • София
Здравейте!

Дес, благодаря ти, че си ме включила в списъка, на 29г. съм (за да е по-пълна информацията).

Момичета, днес следобед съм на фетална морфология при д-р. Румен Димитров във "Фемина" и съм ужасно напрегната, стискайте палци всичко да е наред. Резултатаите от БХС ми са на границата 1:238 и ми препоръчаха първо да направя ФМ и чак ако се види нещо обезпокоително да решавам за амниоцентезата.

# 20
Ха добър ден и от мен! То не,че аз не бях будна около 3-4 сутринта,ама си викам да не влизам да пиша,че ще ме помислят за луда Joyдруг път ше знам като не мога да заспя от горещините ще си пускам сама постове и ще си отговарям Shocked hahaha
Чудесно оформление Дес наистина!
А триъгълника си го оформям все още само с  бръснача...

# 21
  • Варна
здравейте и от мен момичета  Heart Eyes

днес на пук на всички прогнози във Варна май ще е най-голямата жега.

Azade аз мисля докато мога да работя -  стига да се чувствам добре. Е ако ми натежи или ме хване щурото че няма да имам време да се подготвя за бебето може и по-рано да излезна отпуска или болничен.

# 22
  • София
Здравейте, сладурки! Ама мноооого сте приказливи бре! Не може човек да ви изчете  Laughing

Мнооооооого ви благодаря за страхотните пожелания, дано и на вас ви се случват само и единствено хубави неща!!!   bouquet
Деееееес, вече може и на мен да ми сложиш едно рооооооооооозово щъркелче, явно работят по поръчка  newsm44 newsm44 newsm44 Всичко на бебка и е наред, има си всичко и много, ама много ме ритка вече. То милото и то откача в тези адски горещини. Вчера тръгнахме в 4:30 сутринта към Созопол и в 7:30 вече не можеше да се диша, каква е таз работа... И като пристигнахмеее.... цамбурррррррррр в моренцетоооо....  smile3521 Заливам терасата с ледена вода по сто пъти на ден, и все едно нищо... Завиждам на дребосъците, че могат да перкат голички  Laughing
А за епилирането - аз ползвам епилатор и в книжката му пише да не се ползва по време на бременност, защото е много по-болезнено. И при мен си е точно така  Confused и понеже и аз вече не си виждам триъгълника, милото съм го натоварила с тази задачка  Mr. Green
Добре дошли на новите мамита!
Прегръщам ви всички и ви желая прекрасен ден!  Hug  bouquet

# 23
Честито розово щъркелчеnunka   bouquet Moжe би най-накрая ще има баланс м/у сини и розови щъркелчета Joy Завиждам ти за смелостта да идете на море...аз не се престраших..пък и всики около мене ме разубеждават да не рискувам.

# 24
  • Варна
Юлче много ти сладко патето.

Пу - пу да не му е уроки. Ще го гледам от време на време - нали казват че бременните трябвало да гледат хубави неща.

nunka   Честито ти мома хубаво е че ще имате това което желаете

Ееех тази вечер и аз може да направя цамбур в моренце след работа. Лошото че централния плаж е ужасен. А нали продадохме колата и сега пешеходим. И никой не ще да идва с мене - луда жена съм била. Crossing Arms

# 25
Честито nunka и от мен  Simple Smile
И аз умирам за едно моренце, ама ще ми се размине, дено дребното успея да изпратя поне. А ако искате да ни видите какви сме образи, качих една снимчица дето сме се снимали самостоятелно двамата с него  Mr. Green

# 26
  • София
Мамчета, завиждам ви за моренцето!

Така ми се иска и на мен, ама няма да стане това лято, мноооого далече ми се вижда, май се настройваме с таткото да отидем някъде на планина в някое хубаво хотелче с басейн, та дано се поразхладим малко Rolling Eyes
Ако знаете някое готино местенце с хубави условия ще се радвам да споделите.

# 27
  • София
Мдааа..значи не съм само аз така с колата маска. Малко ми поолекна Laughing Проблем си е...особено с голям корем. Миналия път помня, че много се мъчех да заобиколя някак корема, но ръчичките ми все бяха къси. Ще пробвам с депилатоар.
Иначе и на мен прага на болка ми падна рязко след раждането. Повече ме боли на зъболекар, на кола маска, ако се ударя...шантава работа.

И ние сме ранобудни и сега се връщаме от разходка. Сутрин се става в 7ч, вечер се ляга в 22ч...аз едвам гледам от този режим. Следобяд не мога да поспя, щото дребока спи само 40мин. Tired

Тиха вода, много кофти случка...добре, че не си имала разни сантименти или много пари. Ужасно е да те оберат Confused
Данче, аз изкарах варицелата два пъти. Бях на 20г., когато ме повтори.
Карамелче, само в началото гледат с вагинален. После и да искат нищо няма да видят от там. Заведи баткото спокойно.
Мечтание, аз така си сънувах момченцето с черна косичка, мургавко и накрая като ми го показаха едно русо и бяло, щях да падна от масата Laughing

Взех си вчера резултатите от БХС и риска е 1:1200, просто прекрасно Simple Smile

Ох, само броя дните до завръщането на таткото...започвам да изнемогвам от умора вече Tired

# 28
  • Бургас
Здравейте майчета!

ДЕС Браво за красивата темичка!!!

Аз днес закъснях за работа, а вие вчера не само,
че сте изписали старата но и новата сте започнали... smile3501

Да ви се оплача, малката ми принцеса е болна.
Вчера я водихме на лекар и разбира се не казаха какво и е...просто лекарката и предписа широко-
спектърен и доста силен антибиотик  Confused малката и снощи и тази сутрин повръща след приема му...
та съм ужасно притеснена...дано не е нещо сериозно  Praynig
Аз довечера съм на преглед и може би бебчо да се разкрие, но сега се моля само да
е здраво детенце... newsm17

# 29
tedi@az,хайде отивай на доки и на тебе да ти слагаме едно щъркелче! Heart Eyes
Стискам палци всичко да е ок!

# 30
  • София
Здравейте мами,колко много сте изписали за тези няколко дни.Нямам никакво време да влизам да ви чета,че с наближаването на сватбата имам много задачи.Аз кола маска на триъгълника не правя но пък ползвам епилатор и нямам никакъв проблем с болката.А за работата мисля че всеки си преценява според това как се чувства.

# 31
  • Пловдив
И аз сте се размина с морето док забрани защото имам контракции макар и много рядко и не са болезнени но това е положението сега ще ходят само мъжо и щерката няма заради мен да лишавам детето. Tedi@az не искам да те шашкам но я следи внимателно защото миналата година юли месец изкарахме двустранна плевмония и даже лежахме две седмици в болница. Пожелавам ти успех при доктора и дано е това което желаеш.

# 32
  • Пловдив
Може ли да ме информирате къде мога да отида на 3d ехограф във Пловдив ,че нямам много информация.

# 33
  • Варна
Привет- кога успяхте да изпишете толкова........ Simple Smile
Да ви кажа аз нямам проблем със съня, но тази нощ с бебо си говорихме Simple Smile Започна напоследък все по-често да се обажда, а и явно вечер му е хубаво и хладно и ........и аз не знам.Та и аз тази нощ побудувах малко.Simple Smile
Иначе и аз използвам епилатор и нямам проблем за сега, но преди няколко дни исках да си сменя лакът на краката.....не ме питайте........милото ми помогна, но не може така Simple Smile т.е. не съм свикнала да съм зависима, ама явно ще трябва да го преживея няколко месеца Simple Smile
Хубав ден Ви желая!

P.S. Добре дошли на новите мами!

# 34
  • София
Мале мале,току що разгледах албумчето и като видях как са ви пораснали коремите почнах да се плаша че моя никакъв го няма,само вечер се появява като съм си похапнала а през останалата част от деня се е скрил навътре.

# 35
  • София
Момичета, може ли да ви задам един тъп въпрос? Никога не съм имала окосмяване по корема, откакто забременях по-точно около втория месец ми се появи доста сериозно (поне в моите очи) окосмаване  #Crazy, имате ли такъв проблем и как се справяте, особено сега когато се ходи с гол тумбак  Grinning Пробвах да махна малко с епилатора - щях да умра от болка. Иначе на ръцете и краката се справям с епилатора, а на триъгълника с бръснача.

# 36
  • Пловдив
lary не се шашкай аз със каката като влезнах да раждам мислеха,че съм във шестия месец и ме наплашиха че няма да е по голяма от 2 кг. и като се роди 3.040кг се чудеха къде се е събрала госпожицата.

# 37
Може ли да ме информирате къде мога да отида на 3d ехограф във Пловдив ,че нямам много информация.

Торакс, Селена. Аз само за тези места знам  newsm78 Но е възможно и други лекари да имат в частни кабинети.

Аз спрях да сънувам, след като в началото направо сънувах цветни приказки  Simple Smile От горещината телевизорчето май не работи  Simple Smile

Триъгълника го оформям само с депилатоар или бръснач, за друго нямам нерви. На козметик космите си не поверявам ,че може после да ме съдят за тежла телесна повреда или убийство. С епилатор краката вече не ме болят, като в началото, кожата ми вече не е толкова суха и направо нищо не усещам. Освен това тази бременост космите ми, ако въобще се появят, растат много бавно фръц-фръц. Аз затова бях решила, че ще е момиче, че предния път с Иво беше ужасТ, то не бе тестостерон, не бе чудо. А дано само не се окаже някоя мека китка сега Mr. Green  

Юлче много ти сладко патето.
Благодаря, благодаря, да ти се връща  Laughing

# 38
  • Пловдив
m_jov въпроса ти изобщо не е тъп аз съм на същото положение и ги махам с бръснача защото с епилатора много боли а иначе не ги понасям и като поникват много ме сърби макар,че мажа с лосиони.

# 39
  • София
Ей колко много сте изписали, кога свърши старата темичка и вече нова...
Аз си ходя на работа, чуствам се добре, но не издържам дълго време седнала и си правя разходки.
Мисля другата седмица да си запазя час за преглед и може случайно бебчето да реши да се покаже какво е Simple Smile
Вече все по-често го усещам как мърда, даже и таткото вече го усеща  Simple Smile
Каката само пита кога ще ми разпорят корема, за да извадят бебето  Laughing, нещо се е вбебешорила съвсем - иска да суче, лази по земята...ще видим като се роди бебо какво ще е положението.
Снощи успях да се наспя и днес едвам отлепих...май ще се наложи да си взема няколко дни болничен, че от тези жеги много се измарям и ми идва нанагорно ранното ставане и късното лягане.
Приятен ден  bouquet

# 40
  • Пловдив
юл4е а знаешли каква е сумата която се заплаща и колко по рано да си запиша час.

# 41
  • старата столица:)
Здравейте!
Дес, темичката ни е чудесна,както винаги!
nunka, чесита девойка!
tedi, успех на прегледа!
Аз днес се раздлехи с моите ученици.... Sad подариха ми огроооооомен букет и албум с техни снимки и разни послания, много сладко и весело.Те всичките смятат, че ще имам момче  Grinning Имаше сълзи и прегръдки, мъчно ще ми е ама ще ми мине.
По выпроса за кола маската - аз си карам с бръснача,защото космите ми имат ужасната способност да растат подкожно, а и изобщо не трая на болка.А и аз забелязах, че космите по корема ми като че ли се увеличиха...ще карам с по-дълги блузки и рокли,не смятам да ги бутам.

# 42
  • Пловдив
panty немога да ти испратя съобщение сигурно кутията ти е пълна.

# 43
Ами в Торакс общо излиза към 40 и няколко лева - преглед, ехограф, снимки. Можеш да звъннеш за час, а може и направо да отидеш, но ще ти се наложи да почакаш.
За Селена не знам, май е малко по-евтино.

# 44
  • Плевен
Ditta имаш страхотни ученици,наистина.И твоя мъж ли иска син?Моят още упорства че бебо няма да е момиче имал усещане,аз ще му дам на него едно усещане,само ме ядосва Laughing
А относно сънищата вече 2 пъти сънувах че раждам момченце със секцио Confused,е поне беше хубавко и много кротичко.
Аз не смея вече краката да си мина с епилатора,камо ли триъгълника,нещо супер много ме боли и ме е страх да не си навлека някоя беля.А и по коремчето ми се появи един мъх,вярно че е светъл,но май се забелязва,дано изчезне след раждането.
юлче твоят бебок е страшен сладур.
Сладурка избра ли вече име,май се колебаеше между Александрина и Ивайла?

# 45
  • София
m_jov моят резултат сущо беше на границата на риска,но аз отидох при Томова и тя каза че според нея всичко му е ок и се отказах от амнио.Дано да е пражилно решението ми.

# 46
  • Бургас
http://www.biberonbg.com/info/izbor_na_ime.htm
http://horoskop.rozali.com/zagadki/p605.html
http://www.imena.hit.bg/imenata.htm

По повод имената...вижте няколко статии, в нет-а има още много разбира се,
но тези ми се сториха мн интересни!

Добре дошли на новите мами!   bouquet

и Благодаря на всички Ви за подкрепата и аз искренно се надявам малката да оздравее
по-скоро и бебчето ми също да е добре!

Целувки и до скоро!

# 47
  • София
Момичета, може ли да ви задам един тъп въпрос? Никога не съм имала окосмяване по корема, откакто забременях по-точно около втория месец ми се появи доста сериозно (поне в моите очи) окосмаване  #Crazy, имате ли такъв проблем и как се справяте, особено сега когато се ходи с гол тумбак  Grinning Пробвах да махна малко с епилатора - щях да умра от болка. Иначе на ръцете и краката се справям с епилатора, а на триъгълника с бръснача.
Не се притеснявай за космите по корема.Всички мой приятелки които са раждали са го имали този проблем и казват че след като ти се подуе корема  изчезват така както са се появили.Аз бях изпаднала в див ужас като започна да ми се окосява корема,но после се поуспокойх.Просто трябва да имаме търпение и в никакъв случай не се опитвай да ги махнеш,защото после ще трябва да го правиш цял живот

# 48
  • София
bilba1, дано всичко е наред наистина. Лекарят, който ме следи каза че не вижда нищо обезпокоително, че всичко му изглежда наред и в норма, но сте видим днес какво сте ми кажат на ФМ. Аз имам добро чувство, но нищо не се знае. Дано си взела правилното решение. Все ме е страх, да не съжалявам някой ден, че не съм направила всичко необходимо.

# 49
  • София
lary, успокои ме за космалаците, ама някой път чак ме е срам от док като ходя на видеозон. Може би преувеличавам, щото никога не съм била космата и сега се чувствам като маймуна  Joy по корема.

# 50
  • Пазарджик
Здравейте мами Simple Smile
ето ме и мен ,вече г-жа Николова  Heart Eyes За доказателство качих 2-3 снимки в албумчето.
dan4e02 пробвай пак, уж я поизчистих Blush

# 51
  • София
lary, успокои ме за космалаците, ама някой път чак ме е срам от док като ходя на видеозон. Може би преувеличавам, щото никога не съм била космата и сега се чувствам като маймуна  Joy по корема.
За мен беше голям шок като почнах да се окосмявам,защото аз съм меко казано маниачка на тяло без косми,но после се успокоих че е само временно и после пак няма да имам нищо.А за притеснението ти като ходиш на лекар мисля че е неоснователно,защото те горките какво ли не са виждали пък и знаят какво причиняват хормоните по време на бременност.

# 52
  • Плевен
Panty много си хубава и хич не ти личи коремчето,къде си скрила бебока  newsm03

# 53
  • София
Честито panty    Laughing
Много любов ви пожвлавам и дълги години семейно щастие   bouquet

# 54
  • София
Здравейте мами Hug
Дес, страхотно оформление - винаги ги правиш толкова красиви тия нашите темички - браво и благодаря Peace
Панти - от 15 дни се опитвам да ти пиша нещо на личната, ама много си я препълнила - бързо да триеш Naughty
Сега да ви се оплача момичета - сутринта бях на изследвания и сега видях резултатите. Всичко е 6, но хемоглобина ми е станал 110 - преди винаги ми е бил едва ли не мъжки. Звъннах на доки и тя ми каза да взема Малтофер Фол, по едно хапченце сутрин за да предотвратим падането му още повече. И уж не е страшно и е нормално на границата за бременност, но аз много се притесних сега. Не ми е зле, не се чувствам уморена, ама много ме хвана шубето. Не съм наясно какви са последствията от ниския хемоглобин и доколко е опасно. Моля, кажете вие какво знаете по въпроса Cry
Предварително ви благодаря Praynig

# 55
  • Плевен
Не се притеснявай моя е някъде  около 90 и пия хапчета по 3 пъти на ден,но док каза че всичко ще е ОК щял да се вдигне от лекарствата

# 56
  • Пазарджик
Благодаря момичета  newsm03
бебо ,милия ,като видя толкова много народ и суматоха и сам се спотаи. Иначе много слушкаше , само към края на веселбата си дръпна едно хорце ,та мама се видя в чудо от ритничета , но така си е - на сватба ,като на сватба!

# 57
  • София
Аз също пия Малтофер Фол вече около 10дни.Мойта лекарка каза че няма нищо страшно и че това е често срещано при бременните жени,така че спокойно и горе главата.
Panty честито и от мен,щастлив семеен живот!!! Simple Smile
Уххххх и мен ме чака същото събитие другата седмица,а роклята още не ми е напълно готова

# 58
  • Пловдив
Мами как са вашите бебоци моят не спира да шава даже на моменти ме преболява с такава сила ме рита.Не се притесняваи mishunka аз също съм със страхотна анемия но откакто пия фероградомет съм добре но за сметка на това имам албумин и левкоцитите не са във ред така,че съм я втасала яко.

# 59
  • Пловдив
Кажете ми как се справяте със киселините аз имам почти постоянно.А да не говорим,че трябваше да спре да ми се гади и да повръщам още в четвъртия месец но май така ще си изкарам цялата бременност.

# 60
  • Пловдив
Пожелавам ви приятна почивка на всички мами аз отивам да спя ,че ми се приспа много незнам за вас но малко да се натоваря и се чувствам като парцал добре ,че имам помощ.

# 61
  • Плевен
Относно киселините,почти нямам в много редки случаи ми се появяват,но не повече отколкото преди да забремнея

# 62
на мен за киселини ми помага газирана вода. не, че имам много, но като се появят добре ми се отразява. също и малко биричка /това и за гадене помага/  Wink
какво стана с mimi22 дали са минали прегледите и изследванията? Аз исках да кажа, ме имам вуйчо, здрав и прав миньор на близо 60 г. вече, на когото се наложи да му правят изследвания наскоро /странични фактори от работата/ и се оказало, че човека е с един бъбрек и цял живот си е живял така и не само, че не е имал никакви проблеми, но не и знаел дори. Не, че това е успокоение, но все пак. Стискам палци всичко да е наред!!!

# 63
  • София
Здравейте на всички. Честито на новодошлите , пожелавам ви прекрасни бебчета на есен.
По повод обезкосмяване то на триъгълника - аз все още сама се справям - с бръснач.Не ходя на козметик за такова нещо. При първата ми бременност - до края се бръснех сама - с огледало. Свиква се.

# 64
Копирам ви нещо от поста на юнските мами, да се посмеете малко /отдадох се малко на шпионаж WinkLaughing

"Питат ме разни хора що не пиша, оти не се мяркам и бръсна ли си подмишниците. На някои ще отговоря, на други - не. На късметлиите - честито.
Сега, да поразчистя паяжините от блога...

Както повечето знаят, в къщи се завъди бебе. В тази връзка мисля, като един препатил (и оцелял веднъж!) ветеран-родител да споделя своя нескромен опит в борбата за оцеляване в условията на бебешка обсада, като надявам се да бъда от полза както за съвсем начинаещите, така и за малко по-напредналите. За прегледност, нещата са организирани по точки. Има и тиренца. Кв.м. означава "квадратен метър". Само не ми се оплаквайте, че в къщи всичките ви метри са едни такива дъъълги и нямате квадратни. В магазина има. И правоъгълни метри има, че и триъгълни. Шестоъгълни няма. Няма! От мен да го знаете. И така, да започваме:

1. Имате си бебе? Ами че къде ви беше акъла, бе шматки такива? Можехте да си вземете котка. А, имате си и котка? Е, на вас вече не може да ви се помогне. Оправяйте се сами и не четете нататък. Аз да не съм Банка ДеСеКа!
2. Разчертайте дома си на квадранти. Това ще облекчи планирането. Ето примерна наброска на моите квадранти, които с някои модификации и интерполации надявам се да могат да бъдат нагодени и към вашите условия:
- Квадрант "биберони и посуда" - около 1.5 кв.м. + 0.8 за микровълновата, без която не може;
- Квадрант "дрешки и завивки" (тук се включват и пелените) - около 2.4 кв.м;
- Квадрант "аксесоари" (колички, ванички, столчета за кола и т.н.) - около 7 кв.м., ако ги редите на етажи;
- Квадрант "спане" - 4.3 кв.м., в които придвижването е изключително опасно. По тази причина може да пожелаете за улеснение да си го очертаете с червена линия по пода. Не е задължително, както не е задължително и рисуването на черепчета с кръстосани кости, но пък ако ви доставя удоволствие - моля;
- Квадрант "хранене" - 4.3 кв.м., задължително обзаведен с миещи се неабсорбиращи покрития. Мокетът и постните бои са безкрайно неудачни, а ако сте финансово по-напред, то помислете за нещо от разработките на НАСА. Ще се изплати след време;
- Квадрант "къпане и прилежащите му щуротии" - 6 кв.м., като санитарен минимум. На тази територия всичко трябва да е изключително здраво и влагоустойчиво, закрепено с винтове поне 120/8мм, неръждаеми. Ел-уредите би следвало да са влагозащитени и по възможност изключени. Не си мислете, че 1-2 метра разстояние от ваничката са достатъчни - ще останете изненадани (а също може би и потресени, разтресени и понаелектризирани) от някои постижения на вашето отроче. Важна забележка: момченцата пикаят по-надалече, тъй като си имат някои анатомични улеснения. Но всички умеят да ритат във ваничката умело, като при сполучлив ритник количеството изтласкана вода е между 300 и 500 мл. (жокер: малка бира и голяма бира), а далекобойността е от 2.4 до 6 собствени дължини (жокер: тук се има впредвид дължината на бебето, а не някакви си там глупости, дето си ги мислят жените, че и мъжете);
- Квадрант "играчки" - започва се с 1 кв.м. и постепенно се достига до 60, че и отгоре. Допустимо е навлизането в другите квадранти, ако се налага поради липса на място. Все пак е добре основната част да е отдиференцирана от другите квадранти, но карай, както дойде.
- Това не е квадрант, но е от изключителна важност (!)- това е коридор с дължина поне 20 метра, ширина минимум 1.1 метра, освободен от всякакви препятствия, разположен изцяло на територията на вашия дом: маршрут, по който да препускате нощно време с изключени светлини и скорост приблизително 1.3 мах в случаите, когато бебето е сънувало кофти сън, има колики или просто е решило да се позабавлява (а може и зъбки да му никнат, кой да ти каже?!). Поради спецификата на нощните полети повтарям: убедете се, че нищо не пречи на свободното движение по коридора, в противен случай рано или късно ще събудите тъщата/комшиите/квартала (според това колко киловата звукова мощност се получава от съчетанието на бебешкия рев + вашите псувни).
Тук именно възниква резонният въпрос: "Ми то от тия квадранти ми свърши гарсониерата! Ние къде ще живеем?". Хм. Както казах по-рано - да сте мислили по-рано. Да живеят им се дощяло, ама-ха!
3. Не подценявайте защитното облекло!!! Дори изчистени с мокра гъба, петната от мляко, с които щастливо ви е дарило малкото същество на изпроводняк за работа удивително напомнят на тези по роклята на Моника Люински. Ако все пак се случи непоправимото и цъфнете на работа пременен по въпросният начин, не унивайте - пробвайте да спретнете импийчмънт на шефа. При Клинтън не стана, ама той си беше голям гявол.
4. Използвайте нужните аксесоари. Днес в магазините има всичко. Когато гледахме първото си дете преди 15 години, нямаше нищо. Един (1!) памперс струваше колкото средна пица, така че се ползваха само по празник (дори веднъж, висейки на опашка пред детската кухня чух как две майки обменяха опит как може да се опере памперс, така че да се ползва отново<!!!!!> Честна дума!). Затова днес ми е необяснимо това макар и рядко срещаното поведение в стил: "А, то на бебето какво му трябва! Нас баба как ни отгледа? Пари за глупости няма да давам". Ми ако щеш. На мен пък ми се живее.
5. Стресирайте комшиите. Направете си ремонт на банята (задължително е ползването на канго, минимум три дни, по три пъти на ден, по три часа). След такава обработка изреченията в стил "Ааааа, ама вашето бебе едничко ли е? Амиии? А аз си мислех, че са поне близначета!" рязко секват. Ако ли случайно пак започнат да се прокрадват, парирайте тенденцията с "Абе едничко ни е, ама мисля да му разширим стаята за сметка на хола. То за какво ли ни е такъв голям хол? Пък и им хванахме цаката на ремонтите вече."
6. Изучете нужния жаргон - ще се изумите колко е полезно. Освен ако не искате да попаднете в моето положение, когато по телефона ми наредиха да купя порт-бебе за изписването. Отидох в магазина и бодро изписках: "Искам синьо порт-манто!" Продавачките ме зяпат в недоумение. Усещам грешката си и се поправям: "Искам синьо бебе-манто!" Подхилкване от отсрещната страна и нов героичен опит от моя: "Искам син бебе-порт, да му се не види!".
7. Посетете форумите, в които се обсъждат проблемите по отглеждането на въпросните същества. Там освен всичко друго, ще разберете, че не сте единствените, които се чувстват като идиоти. Много сме. Помагаме си. Също така ще намерите много забавни истории, а има и теми, които със сигурност ще оцветят сивото ви ежедневие. В такъв форум намерих и описание как се сменят накладки, писано от жена за жени. Жалко, че не помня къде беше. Спомням си вторият коментар: "Нашата кола е същата! Може да пробвам!" На което авторката на първият пост отговаря: "А, Фолксваген ли е? Пасат?" и достойният отговор: "А, не знам, но също е зелена и е комби!"
8. Тъжно, но факт - свърши ми бирата, а с нея и бликащата от мен добронамереност. Оставям ви сами да се оправяте нататък." Joy  Joy  Joy

# 65
Здравейте, бъдещи ноемврийски мами!   bouquet
Надявам се да ме приемете във вашата компания.
На 32 г. съм, втора бременност - термин 26.11.
Лек ден и леко справяне с жегите  Simple Smile на всички ви!

# 66
Здрасти,арабела!
caramelche, много е забавно това! Laughing

# 67
 Привет арабела  welcome

# 68
  • София
Привет арабела 55 
caramelche,  супер забавно беше това ...  rotfImao 

# 69
  • София
caramelche много е готино това  Laughing
Арабела, добре дошла   bouquet
За киселините - на мен ми помагаше тоник.

# 70
  • София
Добре дошла, Арабела! Hug
Caramelche, оправи ми настроението, много забавно, за жалост подозирам, че има и доста истина в него! hahaha

# 71
  • На село (близо до Лондон)
Изписали сте много теми откакто не съм се вкл^чвала  Wink. Малко ви завиждам за горещините тук имам само дъжд и потопи последните седмици  Sad. И ние плануваме да дойдем малко на топличко и на море след 2 седмици. По въпроса за космите на корема и аз ги имам  Sad, но знам че ще изчезнат след раждането (както с Филипко) така че не ги махам. Киселини още нямам, но хемороиди и запек в изобилие  Wink дал господ. 

# 72
хихихи и на мен добре ми дойде този прочит Joy madchen права си че си е доста истината, но ми хареса начина по които е поднесена   newsm62

# 73
  • София
Приятно писание. И на мен ми хареса.

# 74
caramelche,ама това е супер забавно и за жалост супер вярно! Но поне се посмях Joy Киселини имах в изобилие в началото,но изчезнаха и мислех,че са ме забравили,но се оказа,че ТЕ се завръщат Shocked
Добре дошла на arabela!

# 75
  • Вселената
dan4e 02 Аз нямам кисилини но са ми казвали че в аптеката
има антицидни таблетки против киселини
пробвай от тях  АЗ пия много газирана вода и затова сигурно нямам
расте му косичка на бебчето затова са тези киселини

# 76
  • Пловдив
Предполагам ,че може да е от косата но толкова рано.Все пак благодаря ще попитам в аптеката пък да видим.С каката имах чак в деветия месец и се роди с дълга черна коса и то къдрава.

# 77
Това с косата и киселините не е ли поредната бабина деветина? newsm78 Аз съм чувала за друго,доста по-логично обяснение, не мога точно да си го спомня, но беше свързано с растящата матка и притискането на стомаха...

# 78
  • София
Странно  , но и моите киселини се възобновиха. Аз пия тоник също - като че помага. Много са неприятни.  Мен друго ме притеснява повече - досега почти нямах пъпки , а сега изведнъж , цялото ми лице пъпчасало . Ужас , дали е от жегата , дали друго нещо.........Сега какво да ги правя тия пъпки? Спървата си бременност нямах изобщо , кожата ми беше светнала.

# 79
  • София
А, това за косата хич не е вярно. Ето с каква коса се роди щерката, а не съм имала грам киселина  Wink тук е на по-малко от месец.

Последна редакция: ср, 27 юни 2007, 15:41 от Jutoo

# 80
Jutoo,линкчето при мен не работи

# 81
  • София
 Мен друго ме притеснява повече - досега почти нямах пъпки , а сега изведнъж , цялото ми лице пъпчасало . Ужас , дали е от жегата , дали друго нещо.........Сега какво да ги правя тия пъпки? Спървата си бременност нямах изобщо , кожата ми беше светнала.
Това с пъпките може и да е от хормоните - така ми каза козметчката, и аз съм се опъпчила - почиствам с тоник за лице, но не помага особено. Жегите и те спомагат за образуването на пъпки...но кво да се прави, ще траем  Simple Smile

# 82
  • София
Jutoo,линкчето при мен не работи
Странна работа, тука помолих и една колежка да го отвори -  и няма проблем при нея.

# 83
  • Плевен
И при мен не работи

# 84
  • София
А сега? Simple Smile

# 85
  • Варна
Аз го отворих

Сладуранка и кокоранка - пу- пу

# 86
Шушонче!Сега се вижда! Heart Eyes

# 87
  • София
Малеее....не си поплювате за половин ден  Crazy
Отворих си нова страница за да мога да чет аи пиша отговор заедно  Laughing

Мишунка, няма нищо опасно, щом ще пиеш лекарства. Опасно е да имаш анемия и да не  я лекуваш. Особено при теб това 110 изобщо не еповод да се шашкаш.

Панти, честтито г-жо! Дълъг и щастлив семеен живот ви пожелавам   bouquet После юще отида да видя снимчиците Simple Smile

Допълнително косми нямам. Никъде. Но аз съм си много руса, имам малко косми и то е мъхче по-скоро.

Данче, сама трябва да видиш от коя храна са ти киселините. Чак 8-9м няма спасение...сега е рано и просто изпускаш от кое се появяват. Когато с епоявят се спасявам със сода бикарбонат

Jutoo леле ама коса е имала каката Heart Eyes И личицето й е изписано, като на голямо момиченце Simple Smile
Моят беше плехи докъм 6м, ако не и повече...ужасен беше. Плешив, а само отстрани с едни проскубани косми, като на диригент. Та го подстригвах, като беше само на няколко седмици. Laughing

Ще взема по-често да ви се оплаквам...малкото като легна  в12.30 и аз с него, та спахме до сега...а той още спи  Grinning Като нов човек съм  Hug

# 88
  • София
Здравейте, мами! Мърдате ли още? Мен шефът днес официално ме "изгони" от работа и каза да не се вясвам, освен 2 пъти седмично за по малко да си наглеждам хората, иначе мога да си върша работата и от къщи /добре че има Интернет..../. Не ще нито отпуска, нито болнични, да му се не начудиш. И аз много-много не се дърпах, така ще я карам до края на юли, после - цялата отпуска и направо майчинството, живот и здраве. Сега си седя у нас и пръхтя като кобила, място не мога да си намеря от жега, и аз като повечето от вас нощем не мога да спя. Чакам с нетърпение след месец да се пренеса на новата "къща", там поне климатик ще имам....

Развеселихте ме с темата за "триъгълника", аз там нямам никаква видимост вече и таткото помага. Иначе от кола-маски изпитвам ужас и не мога да си представя тази манипулация "там". Аз по рождение нямам ни един косъм по тялото /освен триъгълника и под мишниците, ама не много обилно/ и тези неща са ми чужди, веднъж опитах да си направя кола маска под мишниците и я отлепих барабар с кожата, оттогава не ща и да си помисля за такова нещо. А по корема още нямам нищо, но дори и да се появи мъхче или нещо подобно, ще го преживея, защото знам, че е временно.

Добре дошли на новите мами. dan4e02 , един съвет - когато пишеш последователни постове, вместо да публикуваш нов, по-добре натисни "редактирай" на последния  и допълни в него каквото има. Така се пести и място в темичката, щото Дес не може да смогне вече като гледам  Simple Smile

Аз нали съм се зарекла до 9-ти месец да не купувам за бебето никакви работи, ама откакто разбрах, че ще е госпожица, и само се заглеждам по тия пусти витрини, пък там като наслагали все разни розови изкушения, направо да влезеш и да изкупиш магазина! Обаче стискам аз и все още удържам, но докога ли?.....

За киселините, малко бабини деветини е това с косата....То верно, че са ни в коремите тия бебета, ама не са ни в стомасите, че да ни предизвикват киселини с косички и тем подобни.....
Хайде чао и да ви е леко! Днес съм само на студена диня, че не се издържа иначе в тия жеги....

# 89
  • Пловдив
Благодаря ти tsetsito просто незнаех,че става така но сте го имам в предвид и така сте правя.

# 90
Лелееее срама нямате, бе дами Mr. Green Ама аз като казах,че снощи стоях до 100 часа,молЪ ви сЪ..... smile3555 Grinningтая вечер мисля да си легна на време Joy Така като гледам,май няма да устискате о 8 довечера и ще трябва нова тема Grinning......... То хубаво си пишете,ама как да ви изчета в тая жега пред комп седи ли се smile3534?Шегувам се ей.......

За косата и киселиниет и аз да кажа - не е вярно.Мойта лудетина се роди с голямо косище (което так и не окапа,като на други бебета) а нямах хич киселини Naughty

Утре ми е последният работен ден и ако не се появи някой летен курс ще си карам така до октомври,когато хич незнам какви ще ги върша.Абе правя си аз сметки без кръчмар,ама....Мисля да раждам по рано от термина,нали ще съм секцио ама кой знае..... smile3517

Вече забравих кой какво беше писал и аз имах ли какво още да кажа (ехххх старост-нерадост newsm7) затова ви оставям ,ако се сетя пак ще пиша.Еййй нЕма такава жега нееееееееееееееееееееееееееее Rage cry tantrum

# 91
Дес,заради нас май ще се наложи да излиаш почивка вече  Laughing  То не,че аз съм се разпосвала много много днес,ама...  Crazy
май все ми се струва,че няма какво много много да кажа...

Напоследък съм изпаднала в някакво състояние и се чувствам като майка орлица... и не знам,но ми се струва,че е нормално да съм по-зла отпреди  newsm78  а така се чувствам. Но... то е защото всъщност съм уязвима,а никога не съм била така...и съм като плъх в ъгала!  Никога не съм се чувствала толкова зависима... ох да идва вече бебщо,не издържам!

# 92
Лелеее, кога сме изписали 5 страници? Сутринта не бяхме ли на първа още?

Иво си намери гела за зъбки, прегриза го и се дрогира. Сега е хиперактивен и пищи ултразвуково от кеф, шпионира съседката и после си води дълги разговори с нея. Т.е. тя говори, а той й вика "айди де", щот толкова може  Mr. Green Освен това за пръв и сигурно за последен път се опита да ми каже, че му се ака. За последен, щото умната му майка, като го видя как кляка и ъмка, реши, че е жаден... както и да е, сега се забавлява самостоятелно с един кабел и само от време на време идва да ми се ухили.

Вече нямам търпение да тръгнем за морето, тази жега ще ме умори. Освен това ще фалираме от сметката за студена вода, не помня вече колко пъти си взехме душ от сутринта с малкия мъж.

# 93
хахахаха,юл4е, да ти е живо и здраво юначето!! Joy Добре се посмях с него!
ProstoAz, много добре те разбирам...аз не съм чак толкова зла,колкто някак си безразлична към хората...ето вчера имахме един приятел на гости и той ни разказва за грандиозните си планове за частен бизнес, за печалбите, които очаква и други в тоя дух...обаче на мен ми идеше да му изкерщя в лицето- е и??Ние пък ще си имаме бебе!!!Знам, че е малко егоистично от моя страна, но...изслушвам проблемите на приятелите си или плановете им или стремежите им и всичко ми бледнее пред моето бебе... Confused
дали като се появят бебета ще сме си пак старите "ние"?...

# 94
дали като се появят бебета ще сме си пак старите "ние"?...

Мне. Не се надявай. Първите месеци все още си супер чувствителна душа и ревеш за всичко - от изгрева на слънцето сутрин до коликите посред нощ. После постепенно ставаш един изключително организиран и наблюдателен човек, способен да върши по няколко неща едновременно - вадиш поредната хартия от устата, бършеш, успокояваш, докато готвиш, переш и миеш чинии едновременно, освен това си откриваш и телепатичните заложби. Все пак общуваш със същество, което не говори. Интересно е, действа много развиващо и обогатяващо на личността, но ако знаех какво ме чака, честно казано, нямаше никога да се навия да имам дете. Затова и исках второто да дойде веднага след първото, че да мине наведнъж и после цда се отдам на себе си и професията си.
Ако бяхме изчакали с второто няколко години, щяхме да се разубедим най-вероятно - Младен мисли, че Иво е перфектен и все още не е сигурен дали ще обича и второто колкото него, а аз - гледането  на малко дете просто ми идва в повече, макар че си го гледам сама и се справям добре с това.

# 95
  • Пловдив
гледам, че много бавно се пълнят тия теми Laughing и затова да се запиша и аз - термин 19.11, момче и момиче, първа бременност.
киселини още нямам и вече спрях да повръщам, кеф. иначе и хемоглобина и кръвното са ми много ниски, пия ферофолгама по 1 на ден.
аз пък съм станала много разсеяна и съм оглупяла, но се надявам след раждането, най-късно като спра да кърмя да се поправя Grinning
успехи и усмивки на всички!

# 96
  • Плевен
Супер имаме си и близначета сред ноемврийските бебоци,да са ти живи и здрави Мира

# 97
Еййй втора близнашка мама в списъчето ни,привет Мира welcome Дано ти се отбиваш по-честичко насам,че другото мамче не е писала от мноооооооооооооооооого отдавна Grinning
юлче,твоя юнак и мойта лудетина ако се съберат ще стане купон май Joy Преди малко я измъкнах от басейна на съседите с голям зор,кефеше се яко.Сега тича навън след каките и командори Mr. Green

# 98
Добре дошла и на mira70  bouquetЧудесно е,че ще имаш близнета! И то разнополови! Общо взето мечтата на повечето мами във форума Joy
Дес,много забавен е предишния ти пост Joy
юл4е,то и тоето писание звучи интересно и малко обезкуражаващо в същото време... newsm78,аз каквато съм си бъзливка дали ще мога да се оправям в последствиеееее....
И майчета-наистина ли няма да сме си същите? ConfusedНе ща да се променям де..и още нещо-толкова ли е натоварено да си майка? Аз много си обичам работата и много ми се иска да си работя Crossing Arms,искам да се върна възможно най-бързо на работа,дори и на 4 часов раб.ден...мечти,мечти май общо взето,но такак ми се иска и в работата ми нищо да не се променя,освен един гаден женски фактор там #2gunfire #2gunfire #2gunfireИма нужда от почивка,никой не ми е отказал отпуска и все не си я планувам,защото ще си почивам и мързелувам и в същото време ще ми липсва офиса.Дано не звуча като луда Blush

# 99
  • gatorland
Мира, честито за близначетата! Това е пълно щастие, две разнополови на един път.

Сладурка, не бой се, щом настояваш на кариерата си ще можеш и нея да вместиш в графика. Просто трябва малко повече организираност. Ако имаш помощ хич няма да е зле, особенно в началото. Аз се върнах на работа 6 седмици след като родих, но тук такъв е стандарта и не е необичайно. Имах късмет да имам нашите на разположение да помагат. Определено да имаш някой в къщи е от голяма полза, но в апартамент не го препоръчвам. Тогава гъчканицата може да има обратен ефект. Сега вече нямам помоща на нашите, но не мога да кажа че е по-трудно. Водим малката на гледачка, с това най- трябваше да свикнем, защото изисква да тръгнем по-рано сутрин, но за сега всичко е добре. Така че споко, винаги могат да се комбинират и двете. Аз съм голям работохолик и също като теб не можех да си представя да не ходя на работа. Сега пък си мечтая за едно БГ майчинство. Определено този път ми е по-трудно, не заради друго, просто умората е много голяма, а първия път си липсваше. Но както каза Юлчето, не сме същите Mr. Green.

За киселините и косата на бебето наистина не е вярно. Моята се роди с огромна коса, пък аз киселини тогава нямах.

Дес, благодарско за щъркелчето.

# 100
  • Горна Оряховица
Ехооо! Многа сте бързи! За оглупяването,озлобяването, и другите екстри на бременността- имам ги накуп всичките- вдигнах скандал на комшийката по къща на село, защото си беше изтървала козела/за пореден път/ в нашата градина, и той беше осрал/сори/  поляната, на която се въргалят сума деца-гостенчета /после ми стана жал за жената/ Откраднаха ми портмонето без въобще да усетя/ревах близо час/, а и в темичката ни вчера се впрегнах не на шега по една определена тема/ наложи някои от вас да ме укротяват с лични съобщения/.И какво излезе-дали от бременността, дали от друго, ама наистина съм слабо копие на себе си отпреди 5 месеца, нещата ще си дойдат на мястото, от личен опит ви казвам, но не веднага след раждането, а може би 7-8 до 12 месеца след него. След това, и слон да ни гази, ще видите, няма да има ефект-слаби и щастливи, ще кръстосваме градинки и ще броим зъбчета. Добре дошли на новите мами, и софиянки ,внимавайте с разходките вечер, вчера гледах по телевизията, че ще пръскат срещу комари при вас, което не било опасно/казаха веднъж/, но да се ограничали вечерните излизания/казаха после/!

# 101
Simple Smile  Тази вечер се живее,а момичета? Не знам как е при вас,но в Плевен подухва ветрец  Shocked   Laughing

А за екстрите,изброени и от Тиха Вода... много са гаднички.Гледам и Дита,а ссигурно и други мами ги имат Simple Smile Аз,обаче нямам личен опит и наистина съм малко уплашена,че исмам желание да бия всички,да ги целя с камъни и да ги овиквам за всички гадости дето правят! В един момент искам да разкъсам някой,отстоявайки правата си,после ми се плаче че,видиш ли,егото ми е наранено... не мога да се разбера. Хем съм уязвима,хем пък си викам,че съм толкова силна сега,когато съм с бебо... Не знам - полудявам,дано скоро всичко се оправи Simple Smile

Добре дошли на всички нови мами!   bouquet   mira70  - Сладурка правилно ти е казала! Ти си богоизбрана! Благородно ти завиждам и ти желая от все сърце всичко да мине гладко като по стъкло и да се радваш на прекрасни близненца Simple Smile.... Както и всички ние на нашите момиченца и момченца!

# 102
Привет пак и от мен! Mr. GreenТо трябва някакви форумни награди за най-редовен писател във форума да дават-аз тогава ще спечеля JoyПък ако изляза в отпуска как ли ще е Wink Дес,трябва да слага по нова тема на два дни,щото сама ще си пиша hahahaАма ми е скучно без форума,а и нали само бременеенето ми е в акъла и само обхождам форумите FlutterТопло ми е,тежко и е,че пак преядох ooooh!,ама пуста лакомия не мога да я преборя и сега даже пак си мисля за хапане и така си нагъвам хляб...уж преди го бях ограничила,а сега...ще откажа да се тегля следващия път на консултация Crazy
А за работата...чак кариеристка не съм,защото там където работя чк кариера не се гради,о ми е приятно да работя с хора и ми харесва саата работа,другото което е при мене социалните контакти са много важни и не искам да ги пропускам,че ще лудна иначе..а дори и някой ден да имам много пари и да не се налага да работя(значи никога Laughing),пак ще намеря с какво да се занимавам..мисля Wink

# 103
  • Пловдив
Привет мами маи аз съм от най ранобудните.Сега след малко ще излизаме с госпожицата.Ще ви помоля да ми кажете как да си кача снимка в албума.Сега погледнах .че сте говорили за работата Sladurka и при мен не може да се говори за правене на кариера но съм свикнала да общувам с хора постоянно и сега ми е малко кофти и ми липсва работата но все пак трябва да си пазим бебоците.ProstoAz не се шашкаи нормално е при мен също е така и се карам със всички даже на малката викам почти без причина.

# 104
  • София
Добро утро и от мен!

Лепнала съм се за pc-то от един час, ужасно ми се спи, а като легна се ококорвам. Доста неща сте изписали от вчера. Мъча се тука с една чаша нес кафе (че от миризмата на обикновеното еспресо ми става лошо, а си имаме такава готина машина вкъщи - такъв каймак прави). Да ви кажа, че вчера на ултразвука всичко му се видя идеално на бебето и съвсем ме успокоиха, че нищо му няма и да не правя амниото. Камък ми падна от сърцето, а и таткото се успокои и е много щастлив, че му видя пишлето. Grinning

# 105
Добро Утро и от мен!   Аз вече пих кафенце и съм добре.А попринцип спя малко и ставам доста доста рано - към 7.30

dan4e02
   -  щракаш в/у "Качвайте снимки в албумче"     После коре в ляво някъде има "Вход" - натискаш там   вкарваш
                  Потребителско име:november2007
                  Парола:bebe
Появяват ти се два албума - на коремита и другия... щракаш в/у който от двата искаш в след това някъде в дясно ще видиш  - "добави снимка в албума"     Щрак там,после   "Броуз"  и от твоя комп  си слагаш снимката.... Накрая - "Добави"

Аз сихурно утре ще ида малко до морето... и после ще хода на доки малко Simple Smile че не съм си виждала бебо от... бая време Simple Smile

# 106
  • София
Усетих бебчо вчера и таткото успя да го усети - толкова сме щастливи (доста се бях притеснила).
Мира, добре дошла!
TIHA VODA, чувствам се като теб - значи ще отмине. Това е добре, защото иначе след някое време може да ме освидетелстват. Simple Smile

# 107
  • София
m_jov Много се радвам за прекрасния резултат на феталната морфология.Чесно казано и аз се доверих на нея и мисля,че така е правилно.На нас също ни каза Доц.Томова,че няма нужда от амнио и на бебо всичко си му е наред.И нашия тати видя пишока и е много щастлив от факта.

# 108
  • Горна Оряховица
Добро утро! След като се поразговорихме /поразписахме/ за мъже, деца, работа и лятна почивка, интересно ми е да знам, какво правите в свободнота си време. Аз съм нощна птица- обикновено след работа предпочитам да се прибера в къщи, плета, шия, бродирам, радвам се на цветята си, на кучето и морското си свинче,на семейството, обичам да готвя и да посрещам гости /но не обичам да ходя на гости/,. Когато се стъмни, у дома не ми се стои , и ме обхваща един ентусиазъм за купони и обиколки на "кръчми", преди едни, сега от малко по-друг тип. Обаче започва малко да ми тежи-доспива ми се рано и се одрямвам, малко след като ми е станало весело ooooh!Честичко се завъртам  в "хоби" -форума, а напоследък съм се запалила и по фотографията. Лятото ходя на фитнес, зимата мързелувам /мразя я /. Вие какво правите , когато няма "какво да правите"?

# 109
  • София
Днес май няма да е такава убийствена жега, имам едно излизане предиобед и май няма да е толкова зле. Вчера ми се наложи да отида до офиса в 14ч. и не ме питайте как се добрах дотам, добре че имаме климатици в цялата сграда та като влязох се свестих.

# 110
  • Варна
Добро утро и от мен   bouquet

Днес и при нас се живее.

TIHA VODA аз хода на работа гледам гипсиран мъж и вече забравих кое беше свободно време и какво правя. Но преди мноооооооооооого време  newsm78   .... обичахме събота и неделя да миткосваме напред назад по пикници и разходки . Вечер - спортуване на маса с приятели. Аз най-много обичам разходките... Също имам залитания по фотографията но от близо половин година не ми е оставало време да си снимам за кеф.

Еййй туй бебе не се спря от сутринта. Ама да ме видите каква поза на стола съм заела да не го притискам  Joy

# 111
  • София
Много ми се ще да се включа по темата със свободното време, но при мен някак липсва. Всяка минута се запълва от грижи за детето, кучето, къщата, двора, сметки, прегледи и т.н. Всичко е разграфено. Само, докато малкото спи гледам да си похапвам или да легна малко с него да презаредя батериите.

Бебока много рита...вече се вижда и без да се вглеждам. Особено снощи, както бях по една сатенена нощничка, съвсем се забелязваше Simple Smile  И е станал дост аголям, защото вече започна освен ниско долу да ме рита и около пъпа, та даже и над него Simple Smile Ей, невероятно е! Хем завиждам на мамите с близнаци, че отглеждат две дечица накуп, хем не съвсем, защото си е друго да изживееш две беременности Simple Smile Даже ми е малко тъжно, че ми е за последен път...надали ще се навия за трето.

Днес е доста по-хладничко и ви пожелавам хубав ден!  bouquet

# 112
Добро утро и от мен!  Hug
TIHA VODA , много ми хареса този въпрос - "Вие какво правите , когато няма "какво да правите"?"  Simple Smile Напоследък любимото ми занимание, когато "няма какво да правя" е нищо да не правя  Mr. Green излежавам се блажено и зяпам телевизора, само дето подобни моменти нещо рядко се случват. Иначе, вечерно време дай ми да се разхождам на някъде, да седна на биричка и да разцъквам всякакви теми и приятни хора, обичам природата и при всяка възможност се емвам на разходчица, ама сега гледам да не е далеч от цивилизацията - я Панчарево, я Баяна, мечтая за Витоша, ама пътя хич не ми понася. Едно време обичах много да рисувам и да се занимавам да творя разни работи от глина, дърво и т.н., ама....ехееее минало бешело и понякога ми липсва, но време не остава за мойте глезотии. Сега творя в кухнята  Wink
Аз за мойта работа, да ви призная хич няма да ми липсва. Не, че не си я харесвам, не че няма свестни хора, ама нещо се уморих от шефове дето са забравили от къде са тръгнали и що е това човек?! Дори ми минава през главата мисълта, че може и да не се върна на същото място...
А тази сутрин добре се дишаше навън. Дано цял ден да е така  Peace
madchen честито подритване!! Ейй, няма такова чувство и удоволстие  Heart Eyes а и винаги се сещам за една позната, която изпитваше погнуса от това, че бебето й "покаело в корема" ?!? е те това не го разбирам!!!

# 113
  • София
TIHA VODA, аз съм в болнични вече 2 месеца, сега започвам трети, но се включвам отвреме на време да посвърша нещо в офиса, най-вече откъщи но сега смятам да си ходя 3-4 пъти седмично  за по 2-3 часа за разнообразие. Иначе в началото на болничните трябваше да лежа и не ми даваха нищо да правя, но сега всичко е наред. Та като ходех непрекъснато на работа все за нищо не ми стигаше времето и си мечтаех така да имам мнооого свободно време и как сте си почивам, ще си гледам цветята на балкона, ще ходя по магазини за мебели и обзавеждане (до 2 месеца чакаме акт 16 на новия апартамент и след това ще сме заети с обзавеждане та отдавна сме на тая тема), ще ходя по кафенета с приятелки, абе ще си гледам кефа.
Да но то май не се получава съвсем така  Thinking За апартамента нещата отдавна сме ги измислили, отчасти и накупили вече, така че ни остава само да чакаме, за приятелките и кафенетата - ами те не са бременни и си ходят на работа когато аз се чудя с какво да се занимавам. Иначе вечер с мъжът ми си ходим на кръчми, в събота и неделя често сме извън София, обичаме да пътуваме и да се срещаме с приятели. Преди ходех на плуване, но сега лекаря ми каза че не ми препоръчва.

Има ли други мами, на които като мен им предстои смяна на жилището свързана с голееееми довършителни работи/ремонти и как се справяте, ще успеете ли за бебето? На нас много ни  се иска за бебето всичко да е готово и да се преместим, но започвам да се отчайвам нещо.

# 114
  • София
Добро утро и от мен,
Днес наистина се очертава да не е голяма жега Simple Smile
Обаче прогнозите за юли хич не са обнадеждаващи  Sad - само жеги го дават.
Да ви питам - вие издържате ли да седите? Снощи бяхме на заведение и аз направо полудях - през 10 мин се разхождах, че иначе всичко почва да ме боли...ужас някакъв. А пък колко разсеяна съм станала, не е истина просто - някой ми каже нещо и аз уж слушам и след 1 мин вече не си спомням нито думичка EmbarassedИзбягвам да се захващам с по-сериозни задачи, че да не оплескам положението. Притеснявам се обаче и да не стана по-непредпазлива като шофирам, май ще зарежа вече карането и ще разчитам на мъжо и такситата.
За свободното време - след работа висим на двора обикновено и си лафим с комшиите - децата си играят, а ние на спокойствие чоплим семки  Laughing, пием бира, сок - кой каквото може Laughing
Вие ще правите ли ремонт за идващото бебе? Ние сме решили едно освежаване август месец да спретнем пък да видим.
Ами това е засега от мен - приятен ден   bouquet

# 115
Тиха Вода и аз съм нощна птица,но напоследък се чувствам малко изморена... Хобитата обаче са ми доста по-различни
Най-често въраша работата си по обяд.След това метлосвам с пиятелки по кафета и магазини или пък се прибирам вкъщи и гледам телевизия.После с милото хапваме,било навън,било вкъщи и се срещаме с приятели - първо на кафенце,после можем да се прехвърлим в някое кръчме на по биричка и сиренце натюр Simple Smile   - от там има два варианта или продължаваме до късно или минаваме през видеотеката и си взимаме накой филмче...гледкаме и се гушаме.Може да мине и без видеотеката,тогава сме пред ТВ-то с PlayStation-a и се бием жестоко на разните му игрички.Накрая винаги се скарваме Хи хи хи...
Иначе редовно скитосваме из Б-я.Много хдоим на кино,събираме се да играем белот с приятели. След 2-3 дни чакаме да ни докарат още един комп,за да може да играем в мрежа. И така...Това е свободното ни време.Иначе работиме.

Иначе и моя бебо много много рита.Таткото вече го усеща без проблем.А чувството наистина е невероятно! Вечер преди да заспим,както сме се скушили...и той миличкия ми примрял и стаил дъх в очакване да усети някое ритниче.Много е миличък Simple Smile

# 116
  • София
Ха здравейте и от мен Hug
Аз пак се събудих безбожно рано и досега пих кафе, изпратих Николай по работа, та даже и сем.Симсън изгледах, ха-ха Grinning
Одеве и хапчето Малтофер си пийнах и сега съм напълно готова за поредния шопинг ден. Добре, че днес е по-хладно. А за свободното време....С този нов дом, хем се радвам безкрайно много, хем от друга страна хич не ми е лесно всеки ден да тичам за нещо. Големи нерви, големи разправии - добре, че фазата с майсторите отмина вече. Вчера си купиме 2 дивана за хола - поне това отпадна и съм доволна много от избора. Днес обаче ще тичаме за да си платим щорите и ще ходим да поръчваме ратанови мебели за терасата-градина, и още какво ли не...
Оплаках ви се май,а Embarassed
Иначе аз и бебчо сме си добре, но после и до аптеката ще отскоча да си взема коприва и ще почна да пия чайчета от нея, че малко ми е притеснено за тоя хемоглбин Thinking
Хайде лек ден ви желая и до после мами Hug

# 117
  • София
Забравих да ви попитам нещо ooooh!
Момичета, вие какво мислите по въпроса с купуването на неща за бебо??
Аз ни помня дали ви споделих /защо ли не помня,хи-хи/, но сега, когато бяхме в Турция, влязохме в един Бенетон и аз неможах да се сдържа и купих едно малко, сладко, тъничко плетено одеалце - синичко, с едно спящо меченце - за завиване на бебчо. Ами не можах да устискам....И сега вече си направих списък с нещата, които ще ми трябват - имам предвид стерилизатори, шишета...ей такива неща. И мисля да започна едно по едно да купувам. Не за друго, но си мисля , че не искам в последния момент да тичам и да се шашакам или някой друг да ми ги избира тия неща..А и от финансова гледна точка - всичко на веднъж ще ни дойде много, не са евтини тия неща. Ви е как мислите??? Не ми се ще да се оставям на суеверия, но знам ли Thinking

# 118
Добро утро и от мен Wink Аз пак съм на линия Mr. Green В свободоното си време преди ходех на разходки,съчетани с бира и мезе и ли на фитнес чат-пат,сега свободното си време прекарвам ровейки в бебешки форуми,в готвене,чистене и подреждане на къщата и все ми се струва,че има още за дооправяне Joy
Рядко излизам да се видя с някоя дружка,щото е жега и чак толкова свободно време нямам,работя си още.

# 119
за ремонтите - ние почнахме от банята, и след 2 месеца къртене, мазане, лепене на плочки, фугиране, импрегниране и т.н., вече му се вижда края  Sunglasses ще си се къпя вкъщи  Mr. Green ама предстои теракот по коридора, мазане на врати, малко тапети тук-там, и разбира се разместване, за да се вмести новото креватче, и преподреждане на шкафове и гардероби за новите бебешки придобивки. Но това мисля да го свърша като изляза по майчинство  Peace
Сега голям проблем ми е как да се спася от комарите  Confused
mishunka   и аз се оглаждам постоянно в бебешорските магазини, не съм купила още нищо, но съм на прага на търпението си. Иначе в главата ми се въртят постоянно списъци кое кгоа трябва да се купи и от какво ще имаме нужда. Аз смятам да не робувам на бг предразсъдъци

# 120
Относно покупките аз лично смятам живот и здраве в края на 6-ия и началото на 7-мия месец да погледна списъците по форумите(то и в нашия ще има Mr. Green) и да почна малко по малко да събирам нещата Wink
Големи ремонти вкъщи не предстоят,но ще трябва да се пипне тук-там и най-големият проблем засега ми е мястото..с тия кошчета,скринчета за бебето и разни такива хич място няма да имам вкъщи,щото с милото си имаме една кокетна голяма гарсониера,но все пак гарсониера Confused Та..такива неща..отгоре на всичко на 15.08.ми почват очните ooooh!чудя се дали да ходя newsm78 и да ида не се знае кога ще ми почват изпитите,а имам и 2 за взимане още и дано тогава се чувствам добре,та поне тях да си взема-айде то от новата учебна година няма да стане...

# 121
ооо аз ще си ходя на всички изпити Simple Smile като изключим тези ,които са 10 дена преди и 20 дена след.... раждането.Дано да не се засечат 2  ooooh!   А иначе на очни няма да ми стъпи крака   Crossing Arms

# 122
  • София
mishunkа, относно нещата за бебето, ние с мъжът ми още преди две години докато живеех в Германия (изкарах там 6 год.) взехме и си накупихме някои неща, той даже искаше количка отдам да мъкнем, макар че още нямахме конкретни планове за дете, но си знаехме че и на него ще му дойде времето - е дойде му вече. Laughing
Иначе сестра ми роди през март момче и що неща е събрала и потребни и непотребни, нямам думи и по-голямата част ще ми бъдат преотстъпени Simple Smile Моя племенник толкова дрехи има, че сестра ми ги събира в чували, някои още с етикетите, но му са малки вече, а и нашето ще е момче живот и здраве, така че ще съм доста улеснена. Ще купим легло, столче за кола и малко дрешки, но има време, макар че само по детски магазини ходя и ако не за моето още, купувам за племенника Wink

# 123
  • София
 LaughingЗдравейте!Чакайте и аз да се запиша днес.
За нещата за бебето  , не се притеснявам да купувам. В смисъл не чи ходя целенасочено да пазарувам бебешки неща , но тъй като бебешките магазини някак си почнаха да ме привличат неимоверно много. Влизам  , застоявам се дълго и като нещо ми хареса , ей така - хоп - купувам го.Ако така го карам ще съм накупила повечето неща рано рано.  Пък не искам  , харесва ми да избирам и да очаквам да купувам и разглеждам и все да е останало нещо да се доизбира.

# 124
Добро утро, момичета!
Едва ви изчетох. По цял ден развеждам госта ни из Будапеща, доста се уморих вече, но в събота тръгваме за Варна. То  и там едва ли ще си почина, но ще опитам Wink
За хобитата - и двамата с мъжа ми сме маниаци-фотографи, направо сме болни, без фотоапарат ни се губи смисъла на всичко Joy Аз съм запалена планинарка, макар от 4 години /откакто съм с милото/ да не съм ходила на планина, той пък е луд по Варна и едва успявам да го накарам да минем табелата и да отидам някъде другаде. После пък и покрай бебо, кой знае кога ще видя планина. Тук е от равно, по-равно, направо трагедия Joy, а в България пък все времето ни е малко. Но някой ден ще побродя отново из Рила и Пирин Grinning
Ние смятахме да се местим в по-голям апартамент/или къща/, но ще изчакаме още 2-3 години. Сега нямам нерви и желание да обикалям и да разглеждам, а и като се сетя колко дълго търсихме желаните мебели, откачам. За ремонтите да не говорим.
Лек ден на всички и дано не ви е горещо. Тук вече трети ден максималната температура е 24 градуса, вечер 14 - снощи бях с дънки и яке Laughing

# 125
  • Пловдив
добро утро и от мен,
ако някой се чуди какво да прави със свободното си време - да заповяда у нас. правим ремонт на къщата и от сутринта съм полудяла вече. на всеки 60 секунди си повтарям "спокойно, бавнично, спокойно", щото иначе съм пъргавелка, ама с тоз корем доста се задъхвам.
добре че днес подухва леко и не е чак толкова топло.
аз много обичам да пазарувам, ама много. и хич не смятам да оставям пазаруването за бебетата за накрая, на бързо и без кеф. мисля да си купувам бавничко по малко да ми е кеф по-дълго време Grinning сега съм на тема количка, че това се оказва проблем с близнаците. искам да помоля софийските мами, ако ходят до мола (там май има магазин на mothercare) да проверят за ето тоз модел Maclaren Twin Techno® stroller - Sky Blue http://www.mothercare.com/gp/product/B000IERJK2/sr=1-6/qid=11830 … 4041&mcb=core
има ли го в наличност и колко струва. предварително благодаря!
хайде отивам да чистя прозорци, че пералнята изпра пердетата Simple Smile

# 126
  • Бургас
Здравейте ноемврийски майчета...  bouquet

ееееееее ама наистина не мога да Ви изчета от сутринта...

Снощи с мъж ми бяхме да видим бебчето!
И ДА СЕ ПОХВАЛЯ...едни 45-55% каза лекарката, че е момиче.
И двамата с таткото искаме още едно момиченце! така че ни зарадваха мнооооого!!!
За сега не казвам на никой обаче, надявам се др.месец да е вече 100% сигурно, че
да ми сложите и на мен розово щъркелче.
Другите новини са, че бебчо е добре, една седмица напред е и...най-важното е
че всичко и е Ок!

Каката обаче е с висока Т и днес ще съм на работа за малко...
Желая на всички Ви прекрасен ден   bouquet
 и дано голямата ми принцеса се оправи по-бързо!  newsm17