Гледах ... ! Хареса ми! Препоръчвам го! - 3

  • 40 180
  • 627
  •   1
Отговори
# 315
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Това трябва да е значи. ТВ филм е. Дано да го дадат и по тукашната ТВ, че съм й голям фен на Остин.

Аз съм гледала ето този - пак е ТВ, но сериал.

На мен не ми излизат  Blush
Не знам в по-горния ми пост защо не излиза активен линка  http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=40203  , но филмът е от 95 година. Това не му пречи да е хубав, аз например и на "Гордост и предразсъдъци" харесвам най много телевизионният сериал.

# 316
  • Мнения: 1 434
Има екранизация от 95 и сега тази  новата  е  от 2007  по книгата на Дж Остин.

# 317
  • Мнения: 994
Има екранизация от 95 и сега тази  новата  е  от 2007  по книгата на Дж Остин.

Да, 95та е бил за кино - игрален, а този от 2007ма е ТВ филм. Пускали са го в Англия, но аз съм в САЩ и още не е стигнал до нас. А и ДВД не са направили, така че ще има да почакам. Оказа се обаче, че не съм гледала 95та година версията, тъй че нея ще потърся на първо време.
Това трябва да е значи. ТВ филм е. Дано да го дадат и по тукашната ТВ, че съм й голям фен на Остин.

Аз съм гледала ето този - пак е ТВ, но сериал.

На мен не ми излизат  Blush
Не знам в по-горния ми пост защо не излиза активен линка  http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=40203  , но филмът е от 95 година. Това не му пречи да е хубав, аз например и на "Гордост и предразсъдъци" харесвам най много телевизионният сериал.

Оправих ги. И аз най-много харесвам на "Гордост и предразсъдъци" ТВ версията от 95а година.  Има и друга ТВ версия (пак английска), но от 80та година. И тя не е лоша, но 95та е the best.  Версията от 80та година я даваха по БНТ преди много, много години - аз имах бегли спомени, но си я издирих и гледах наскоро на ДВД. Като малка ме беше впечатли сериала и понеже няколко пъти съм гледла вече 95та година исках да видя дали и 80та е добър.

# 318
  • Мнения: 7 091
Гледах Rocky Balboa, със Силвестър Сталоун, честно казано ми хареса, може би защото съм израснала с Роки-тата Simple Smile, но филма не беше тъп в никакъв случай. Дори леко ме изненада.

Persuasion и мога да кажа откровено, че не ми хареса, но това е може би под влияние на това, че съм чела книгата. На мен лично не ми допадна екранизацията на книгата ( а филма уж е по книгата). Определено Гордост и предразсъдъци на ББС е степени над него. Както  и за мен новата екранизация на Гордост и предразсъдъци беше просто  Sick като изключим изпълнението на Кира Найтли, но просто гаргарата, която си бяха направили със сюжета, некадърно подбраните актьори, много трудно го догледах!
 #Crazy

# 319
  • Мнения: 1 434
Обожавам европейското  кино   само   дето  не остава  време за голям  екран  ...
Гледах  5x2  на Франсоа Озон  хареса ми също  http://www.imdb.com/title/tt0354356/  bouquet


пс  Винаги книгата   повече  ми е  харесвала от екранизацията   в  99 % от случаите... Wink

Последна редакция: вт, 31 юли 2007, 20:35 от bluevelvet

# 320
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Има и друга ТВ версия (пак английска), но от 80та година. И тя не е лоша, но 95та е the best.  Версията от 80та година я даваха по БНТ преди много, много години - аз имах бегли спомени, но си я издирих и гледах наскоро на ДВД. Като малка ме беше впечатли сериала и понеже няколко пъти съм гледла вече 95та година исках да видя дали и 80та е добър.

Гледала съм я, даваха я лятото на 83 година и много ми хареса тогава. Ако я намеря ще ми е интересно да видя дали и сега ще ми хареса.

# 321
  • Мнения: 994

Гледала съм я, даваха я лятото на 83 година и много ми хареса тогава. Ако я намеря ще ми е интересно да видя дали и сега ще ми хареса.

Аз го намерих на ДВД, издавано 2004 - пак е на  BBC.

Ето тук подробности - http://imdb.com/title/tt0078672/dvd

Дано и ти го намериш някъде из нета. На мен ми беше много приятно да го гледам.

# 322
  • Мнения: 1 783
Гледах  5x2  на Франсоа Озон  хареса ми също  http://www.imdb.com/title/tt0354356/  bouquet


Нали е хубав? И на мен много ми хареса, аз съм голяма почитателка на френското кино.

# 323
  • Мнения: 7 091
Гледах The Painted Veil, много ми хареса. Препоръчвам разбира се и книгата да се прочете, защото все пак душевната борба и развитие на героите са много по-въздействащи с описанието на Моъм, но и адаптацията във филма не е никак лоша, актьорите са добре подбрани.
 Peace

# 324
  • Мнения: 1 725
Наскоро гледах, благодарение на препоръка тук в темата
The Namesake

Филмът е режисиран от Мира Наир и сюжета се отнася за едно индийско семейство емигранти в Щатите. Препоръчвам за гледане, особено за тези които се интересуват от индийската култура, има моменти от филма и в Индия  Peace

# 325
  • Мнения: 1 063
Наскоро гледах, благодарение на препоръка тук в темата
The Namesake

Филмът е режисиран от Мира Наир и сюжета се отнася за едно индийско семейство емигранти в Щатите. Препоръчвам за гледане, особено за тези които се интересуват от индийската култура, има моменти от филма и в Индия  Peace
Това е един от филмите, за който тъкмо щях да пиша. Peace Добре се е справила режисьорката.

Другите два, които ме впечатлиха:

 - The road to Guantanamo (2006) - интерсен е, с документални наслагвания. Историята: четирима приятели пакинстанци, които в невинно пътуване за Афганистан са заловени като терористи от американска военна база.
 - И аржентинският The Dark Side of the Heart (1992). Поет, любов, думи, търсене, все в този ред.

Ще гледам непременно 5x2 (2004) на Оzon.  bouquet

Всъщност липсват препоръките на калпазанка!

# 326
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Страстите Христови, как се превеждат?

# 327
  • Мнения: 4 111
Страстите Христови, как се превеждат?

Passion of the Christ

# 328
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
 Лилянчо   bouquet

Само дето не си спомням паролата си за DMCA-removal-from-Google  Sad

Някой има ли идея, какво да правя?

# 329
  • Мнения: 4 111
Мога да ти дам моята, ако искаш. На лични.

Общи условия

Активация на акаунт