Гледах ... ! Хареса ми! Препоръчвам го! - 3

  • 40 164
  • 627
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 19
Днес гледах филма "Mrs. Doubtfire (1993)"  Joy Laughing голям смях е препоръчвам го, както и филма"Къдрокосата Сю"  Peace.
Благодаря  bouquet за идеята за Коледните филми ,приемам още такива  Whistling Thinking

# 331
  • Мнения: 4 111
Те много стари тези филми, гледала съм ги преди години. Иначе не са лоши.

# 332
  • Мнения: 994
Наскоро гледах, благодарение на препоръка тук в темата
The Namesake

Филмът е режисиран от Мира Наир и сюжета се отнася за едно индийско семейство емигранти в Щатите. Препоръчвам за гледане, особено за тези които се интересуват от индийската култура, има моменти от филма и в Индия  Peace

А чела ли си книгата? С резерви съм обикновено към адаптации по книги. А и книгата не мога да кажа, че е голям връх.  Но може би частта за Индия ще е интересна.

# 333
  • Мнения: 4 370
Гледах Къща от пясък и мъгла. Очакваш че нещо интересно ще се случи, бавно се развива действието и накрая края е тъп.

# 334
  • Мнения: 3 491
Наскоро гледах, благодарение на препоръка тук в темата
The Namesake

Филмът е режисиран от Мира Наир и сюжета се отнася за едно индийско семейство емигранти в Щатите. Препоръчвам за гледане, особено за тези които се интересуват от индийската култура, има моменти от филма и в Индия  Peace

А чела ли си книгата? С резерви съм обикновено към адаптации по книги. А и книгата не мога да кажа, че е голям връх.  Но може би частта за Индия ще е интересна.
Книгата ми хареса в пъти повече от филма (който на нейния фон ми се стори праволинеен, и не ми съответсваше на прочита). А книгата я обичам много, близка ми е, макар че като литература разказите на Джумпа Лахири ми харесват повече.
На същата режисъорка, Мира Наир, ми харесва много повече филмът "Мonsoon Wedding". Хем не е боливудщина, хем индийски нрави и емоции - колкото щеш. При това създава много ведро настроение.

# 335
  • Мнения: 1 783
Гледах Къща от пясък и мъгла. Очакваш че нещо интересно ще се случи, бавно се развива действието и накрая края е тъп.

Аз пък смятам, че е един от много добрите филми в последните няколко години. Прекрасна игра от Дженифър Конъли и Бен Кингсли. Показва колко дълбоки са различията между местните американци и имигрантите в САЩ.

# 336
  • Мнения: 1 063
Пропускам цитатите, за да не стане претрупване, но в The Namesake имаше няколко много хубави кадри. Като запечатани фотографии. Ако беше малко по-експресивен, а не така "буквален", щеше да е по-добре, но справила се е Наир. Моментите от Индия са малко.
Книгата я прочетох точно навреме за да ми допадне. От този тип литература е, която се оценява според подходящия момент. Поне за мен.
Не съм гледала филма споменат от блажка - "Мonsoon Wedding". Звучи интересно.

# 337
  • Мнения: 1 725
Относно "The Namesake", аз не съм чела книгата, може би филма сравнен с нея не е толкова добър  Thinking Гледах го основно заради Мира Наир, ще потърся и "Monsoon Wedding". Благодаря!

И аз също понякога се разочаровам от филми направени по книги, като Шифърът на Леонардо или последната кино версия на "Гордост и Предразсъдъци", много зле беше и като сюжет, режисура и актьорски състав....

Последна редакция: чт, 02 авг 2007, 10:58 от AniSim

# 338
  • Мнения: 1 952
Снощи гледах Дистърбия - смешен ми беше.

# 339
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Препоръчвам "Пропукване"/Fracture с Антъни Хопкинс. Интересен филм, копирам резюмето:
Резюме : Адвокат възнамерява да се изкачи нависоко по стълбата на кариерата си, да открие необичаен конкурент в лицето на манипулативен престъпник, по следите на когото е тръгнал.

# 340
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Някой гледал ли е Down with love с Рене Зелуегър?
От няколко дена го мъча в Замунда, но няма сийдъри. Кажете дали си струва?

# 341
  • Мнения: 1 732
Препоръчвам "Пропукване"/Fracture с Антъни Хопкинс. Интересен филм, копирам резюмето:
Резюме : Адвокат възнамерява да се изкачи нависоко по стълбата на кариерата си, да открие необичаен конкурент в лицето на манипулативен престъпник, по следите на когото е тръгнал.
Снощи го гледах. Хареса ми.
Особено очите на сър Хопкинс.
Бъррррр!

# 342
  • София
  • Мнения: 5 828
Някой гледал ли е Down with love с Рене Зелуегър?
От няколко дена го мъча в Замунда, но няма сийдъри. Кажете дали си струва?

О, да, много сладко филмче, разтоварващо  thumbsup

# 343
  • Пловдив
  • Мнения: 704
 Shocked
след като 5 дена нямаше и пукнат сийдър за този филм, след моя постинг тук, го изтеглих за нула време
каква сила е форумът  Grinning

# 344
  • Мнения: 19
Shocked
след като 5 дена нямаше и пукнат сийдър за този филм, след моя постинг тук, го изтеглих за нула време
каква сила е форумът  Grinning

 Partyдааа така е  Peaceмного сме силни сме Peace

Общи условия

Активация на акаунт