Гледах ... ! Хареса ми! Препоръчвам го! - 3

  • 40 171
  • 627
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 5 828
Ако ви е харесал Pan's labyrinth, гледайте The Mirror Mask  Peace

Кой е този The Mirror Mask, не мога да намеря такъв  newsm78
Да не е Mask in the Mirror?

# 391
  • Мнения: 977
Fracture / Пропукване (2007):
http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=95539

Антъни Хопкинс няма равен...

# 392
  • София
  • Мнения: 18 679
Fracture / Пропукване (2007):
http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=95539

Антъни Хопкинс няма равен...
Вчера го гледах, уникален филм, напълни ми душата Peace

# 393
  • Мнения: 389
Кой е този The Mirror Mask, не мога да намеря такъв  newsm78
Да не е Mask in the Mirror?

Снимка - тук

http://en.wikipedia.org/wiki/Mirrormask

Съвместна продукция на САЩ/Великобритания, като стил много силно напомня "Лабиринта на Пан". Дори сюжета е някак сходен, но не толкова че по време на самия филм да правя паралел с другия. Въпрос на вкус, за мен беше удоволствие.

Разказва се за пътешествието на едно момиче в неин въобръжаем свят, като бягство от нарастващия натиск на реалния свят да порастне и да бъде сериозна. Отрицанието и страхът, че ще загуби майка си от страшната болест без да й каже колко съжалява за тежките думи я тласка в този свят, където трябва да бъде смела и да се пребори за спасението - на себе си и на майка си.

# 394
  • София
  • Мнения: 5 828
Значи е друг, а откъде да го намеря, че ме заинтригува?

намерих го, 10х  Simple Smile

# 395
  • Мнения: 389
Гледах го по HBO миналата неделя, зарязах чистенето заради него.  Mr. Green

А ето го и в Замунда: http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=63127

П.П. Опа, ти си го намерила. Нищо, ако някой друг иска ... да го има  Peace

# 396
Много тъп филм Цялото действие е в морето с 6-7 артисти които постепенно намаляват Никаква динамика!

# 397
  • Мнения: 21
Много тъп филм Цялото действие е в морето с 6-7 артисти които постепенно намаляват Никаква динамика!

Филмът е по истински случаи, а и на мен много ми хареса.  Peace

# 398
  • Мнения: 4 370
Fracture / Пропукване (2007):
http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=95539

Антъни Хопкинс няма равен...
Вчера го гледах, уникален филм, напълни ми душата Peace

И аз го гледах днес! Ако някой от тук разписващите се не го е гледал, да го изгледа незабавно!  Mr. Green Филма е як!

# 399
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Дом за смелите / Home of the Brave - Хубаво филмче със Самюел Джаксън. За това как се чувстват войниците след мисия в Ирак.

# 400
  • Мнения: 208
"School for scoundrels" е новият ми любим филм-комедия и драма едновременно.

# 401
  • София
  • Мнения: 18 679
Момичета, дайте малко сийд на 5х2 в замундата, че сме само две маймуни на клона и въобще не тръгва Sad

# 402
  • Мнения: 139
Някой гледал ли е Down with love с Рене Зелуегър?
От няколко дена го мъча в Замунда, но няма сийдъри. Кажете дали си струва?

Този с ретро костюмчетата? На мен ми дойде доста скучен, не помня добре, но като че ли беше мюзикъл...Абе беше с доста изтъркан сценарий. Май бяха наблегнали повече на ретро костюмчета и прически.

# 403
  • Мнения: 439
Цитат
Ето една теория - ако четеше на английски:

Part of it is momentarily visible to the viewer. The following is an approximate translation of the Japanese script beginning with the first line of the lower half of the notebook page:

(n.b., "[EDGE]" indicates the end of that particular line on the notebook page): ". . . I wanted [EDGE] . . . myself [EDGE] . . . that's why [EDGE] . . . connected [EDGE] . . . that is [EDGE] . . . although I cannot [EDGE] . . . I have to find out [EDGE] . . . message from my mother [EDGE] . . . I was not sure if I was loved by my mother [EDGE] . . . but that's not the case . . . [EDGE] thank you
Благодаря ти много за тази версия. На мен просто ми беше интересно какво мислят другите киномани, иначе и аз ползвам гугъл. Според мен до последно не се разбира точно каква е историята на японското момиче, там има доста недвусмислени неща, затова и търсех дискусия с други, които са харесали филма и искат да го интерпретират. Иначе този филм е и в моята 3-ка, наред с 21 грама и аморес перос, просто съм изцяло фен на Инарияту, признавам!
Литъл мис Съншайн не е никаква комедия според мен, а е истинска трагично-смешна история, на мен лично ми стопли душата. Всичко е представено по един простичък, но не наивен, и съвсем понятен начин, което може би дразни някои по-естетски вкусове. Не е важен толкова сюжетът или случващото се, а техният смисъл, през цялото време си задава човек въпросът Защо?

# 404
  • Мнения: 994
Благодаря ти много за тази версия. На мен просто ми беше интересно какво мислят другите киномани, иначе и аз ползвам гугъл. Според мен до последно не се разбира точно каква е историята на японското момиче, там има доста недвусмислени неща, затова и търсех дискусия с други, които са харесали филма и искат да го интерпретират. Иначе този филм е и в моята 3-ка, наред с 21 грама и аморес перос, просто съм изцяло фен на Инарияту, признавам!

Според мен всички тези трагични събития се случват имено заради глухото японско момиче и неговото желание за приобщаване към света на чуващите. Ако майка му не се беше самоубила, бащата нямаше да подари пушката на арабина и т.н. А майката предполагам че е посегнала на живота си заради нещастието на дъщеря си.
Това е лично мнение, аз така го почувствах и разбрах. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт