Мнения за строители и инвеститори

  • 59 221
  • 93
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 794
Здравейте,
От както започнахме да си търсим жилище видях колко малко информация има за строителите и инвеститорите в интернет (като изключим персоналните им страници). Във форумите за недвижими имоти добра дискусия рядко се получава. А покупката на жилище е нещо важно! Важно е изпълнението и коректността от страна на фирмата строител и понеже покупката "на зелено" става все по-честа практика, е хубаво да прочетем по нещо за фирмата, на която си даваме парите и разчитаме да ни построи дом!
Тук, в този форум знам, че мнения и информация буквално "валят" по всякакви теми. Голяма част от вас са купували или имат познати, който са купили жилище ново стройтелство и имат мнения и наблюдения за някой от фирмите.
Хайде, давайте! Simple Smile Кой от кого е доволен и кой от кого недоволен?!
(дано повече да са доволните Simple Smile )

# 1
  • Мнения: 3 323
Ако видиш някъде РСИнжинеринг - бягай надалеч! Не само некачествено строителство, а и безкрайна некоректност. Не ми се изпада в подробности, вече няколко години се опитвам да забравя този кошмар!

# 2
  • София
  • Мнения: 794
Аз слагам линка към темата, където сме коментирали Тобо - Проект :

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=201390.0

# 3
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
"Аспекти" - това е новата фирма на Димитър Барбуков!
Имахме допир с тази нова фирма, но доколкото чувам май сме направилидобре като сме се отказали.

# 4
  • София
  • Мнения: 794
"Аспекти" - това е новата фирма на Димитър Барбуков!
Имахме допир с тази нова фирма, но доколкото чувам май сме направилидобре като сме се отказали.
За Аспекти и аз се интересувах от комплекса им "Дъга" в Полигона. Те бяха обявили 650 Е/кв., но истината се оказа доста по-различна ...
Чистата квадратура на апартамента се калкулира на 650 Е/кв, отделно си плащаш земята върху която се строй и те задължават да купиш мазе и гараж!!!! И като теглиш накрая чертата и ти хвръква главата!

# 5
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
В белия списък слагам Прогресстрой
http://www.bbcc-bg.org/index.php?option=com_members&task=vie … 66&Itemid=111
Страхотни хора  Hug

# 6
  • Мнения: 209
С две ръце гласувам за фирма Контракт сити. Имаме апартамент в техен блок точно така купен "на зелено". Изпълниха всичко в срок, качеството е на ниво! Доволна съм!  newsm10

# 7
  • София
  • Мнения: 1 511
Вълканов и Миланов - доволни сме. Построиха блокчетата в срок, работят добре и са коректни.

# 8
  • София
  • Мнения: 794
Някой чувал ли е за строителна фирма  "Ай Ди Ес Билдинг" ООД, знаете ли нещо повече за фирмата?
Аз за пръв път ги чувам и в интернет нищо не открих! Строят в Младост 2 до сградите на КБК и Бетон Контрракт.

Ще се радвам ако сте чували нещо за тази фирма и дадете инфо!

# 9
  • Мнения: 647
Хайде и аз да се възползвам от темата и да попитам за "САТ 99" ООД Mr. Green

# 10
  • Мнения: 928
Преди време бях пускала такава тема. Добавям я за по пълна информация Simple Smile
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124914.0
И ние купихме на "зелено", но все още нямам мнение за фирмата строител. Може би след време Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 794
Преди време бях пускала такава тема. Добавям я за по пълна информация Simple Smile
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124914.0
И ние купихме на "зелено", но все още нямам мнение за фирмата строител. Може би след време Hug


Чудесно, че даваш линк! Не съм ти видяла темата, а доста се порових преди да пусна тази. Сега ще прегледам мненията.

# 12
  • Мнения: 1 608
Следя темата.

# 13
  • София
  • Мнения: 794
А за Стар Сити да знаете нещо?

# 14
  • Мнения: 1 449
Добро мнение.
Пиши на лични какво точно те интересува.

# 15
  • София
  • Мнения: 794
Добро мнение.
Пиши на лични какво точно те интересува.

Бяха продали вече хубавите си апартаменти, за това не ти писах.

Сега поредното ми питане за строител, дано някой има информация Simple Smile
ЛПСтрой ООД (www.lpstroy.com) имат няколко построени сгради в Младост 1А
Ако някой знае нещо да казва Simple Smile

# 16
  • Мнения: 337
Гласувам "ЗА" ArtBuildUp http://www.artbuild-up.com/
Имаме апратамент в тяхна сграда. Купихме го на зелено. Бяха коректни в сроковете (даже изпреварваха с около месец) и предадоха всичко както е по договор.

# 17
  • Мнения: 1 288
записвам се да следя темата. и аз се интересувам предимно от апартаменти в младост.
за лпстрой първо казаха едни цени, а сега са вдигнали до 950 евро на квадрат, което е безумие според мен за младост.  ooooh!

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
, а сега са вдигнали до 950 евро на квадрат, което е безумие според мен за младост.  ooooh!

ами май вече не е безумие. Младост е един супер скъп район вече.

# 19
  • Мнения: 647
, а сега са вдигнали до 950 евро на квадрат, което е безумие според мен за младост.  ooooh!

...Младост е един супер скъп район вече.
А остана ли някой евтин въобще?
Безумието е в това , че построяването на 1 м2 луксозно строителство/ доста луксозно при това/ излиза около 350 евро , а ние го плащаме на 1000 евро !

# 20
  • София
  • Мнения: 794
[
, а сега са вдигнали до 950 евро на квадрат, което е безумие според мен за младост.  ooooh!

ами май вече не е безумие. Младост е един супер скъп район вече.

Има нещо вярно, до нас в Младост 2 има и такива, които продават и над 1000 Е/кв (Артекс и Лафа Комерс)
а Младост 1 и Младост 1А по принцип са по-скъпи райони от Младост 2.  А цените скочиха безумно много за последните няколко месеца.

# 21
  • Мнения: 1 426
С две ръце гласувам за фирма Контракт сити. Имаме апартамент в техен блок точно така купен "на зелено". Изпълниха всичко в срок, качеството е на ниво! Доволна съм!  newsm10

а ааз не  newsm11

# 22
  • Мнения: 303
, а сега са вдигнали до 950 евро на квадрат, което е безумие според мен за младост.  ooooh!

...Младост е един супер скъп район вече.
А остана ли някой евтин въобще?
Безумието е в това , че построяването на 1 м2 луксозно строителство/ доста луксозно при това/ излиза около 350 евро , а ние го плащаме на 1000 евро !

Пропускаш цената на земята, разходи за проектиране, инфраструктура и прочие. Освен това на зелено цената е по-ниска. Че има добра печалба, спор няма, само дето не  200%, както си мислиш.

# 23
  • София
  • Мнения: 215
С две ръце гласувам за фирма Контракт сити. Имаме апартамент в техен блок точно така купен "на зелено". Изпълниха всичко в срок, качеството е на ниво! Доволна съм!  newsm10

а ааз не  newsm11

 Моля ти се, сподели защо ?  Praynig

# 24
  • София
  • Мнения: 794
С две ръце гласувам за фирма Контракт сити. Имаме апартамент в техен блок точно така купен "на зелено". Изпълниха всичко в срок, качеството е на ниво! Доволна съм!  newsm10

а ааз не  newsm11
Да, за Контракт сити съм чувала само добри неща, това е първото отрицателно мнение, което чувам за тази фирма.

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
lo80, не знам ти до къде стигна в намирането на жилище, но аз съм втрещена  Shocked. За сетен път се убеждавам, че няма нито една вярна и актуална информация в Нет-а.
А да платиш 80м2, но реално да живееш в 55м2, само щото си в т.нар. ново строителство вече ми се струва прекалено  Crossing Arms

Сподели, плз...
ТИ какво откри и разбра?  Thinking

# 26
  • София
  • Мнения: 794
lo80, не знам ти до къде стигна в намирането на жилище, но аз съм втрещена Shocked. За сетен път се убеждавам, че няма нито една вярна и актуална информация в Нет-а.
А да платиш 80м2, но реално да живееш в 55м2, само щото си в т.нар. ново строителство вече ми се струва прекалено  Crossing Arms

Сподели, плз...
ТИ какво откри и разбра?  Thinking

Ние вече "купихме" жилище, но още не смея да се похваля... Т.е. подписахме договор със строителя и дадохме първата вноска, която е с наши средства. По договор до 45 дена трябва да дадеме втората вноска, която вече е с банков кредит. И сега бера големи ядове с банката- Пощенска банка.
Всеки ден се обаждат да искат нови и нови документи, които стават готови примерно за 5 работни дни или за 10 работни дни... Залудях! Всеки път казват-това е последното и след ден-два-седмица се обаждат да искат още нещо!
На 11 септември подписахме договора със строителя и веднага след това отидохме в банката. Вече имахме разгледани документи и предварително одобрение за кредит, та бяхме по напреднали. Имахме и част от документите подготвени. Занесохме веднага и документите от строителя. Хората знаеха какво е нужно за банката и ни ги дадоха веднага.
Е, скоро месец ще стане, от банката още се помоткват! Днес се обадиха за пореден път да искат поредната гъзобришка! Е да, ама тя става за 30 работни дни!!!
Излудях направо! Тези 45 дена по договор няма да ни стигнат за никъде, като ги гледам банкерите как действат! Страх ме хваща!

Иначе купихме жилище от ЛП Строй, без агенция. Аз последно бях спряла да звъня по обявите от интернет, обикалях по строежите и щраках табелите, после звънях директно на строителите.

Стискам палци бързо да си намериш жилище и да нямаш ядове с банката после.

# 27
  • Мнения: 1 426
С две ръце гласувам за фирма Контракт сити. Имаме апартамент в техен блок точно така купен "на зелено". Изпълниха всичко в срок, качеството е на ниво! Доволна съм!  newsm10

а ааз не  newsm11
Да, за Контракт сити съм чувала само добри неща, това е първото отрицателно мнение, което чувам за тази фирма.

не само отрицателно мнение, но дори смятам да ги съдя изключително некоректно постъпиха. Сумата не е голяма, но самия факт че постъпиха доста подмолно и вече 2 години не си направиха труда да изпълнят обещаното.
п.с. подизпълнителите им са ужасни и никога нищо не им е наред, пробутват ужасно скапана дограма и т.н. мога цяла страница да изпиша.......

# 28
  • Мнения: 647
... и т.н. мога цяла страница да изпиша.......
Ами напиши я ! За някой може да е важна.Аз нямам впечетления от тази фирма ,така , че нищо лично!

# 29
  • при моите любими
  • Мнения: 2 528
Писала съм по въпроса, но не знам къде, затова и тук ще си кажа мнението. Взехме си апартамент от  фирма Римен Вътков http://vatkov.com/, мога да кажа, че направиха всичко в срок и са много коректни, както сме доволни от самата сграда като изпълнение. Нашият апартамент е в комплекс Перлите и техен инвеситор е Транчинвест- мисля, че са италианска фирма. С тях всъщност сключихме сделката  и са много коректни и изпълнителни. Не съм сигурна обаче, че всички сгради са на Транчинвест, които се предлагат от Румен Вътков. Само мога да кажа (и всички може да видите), че в сайта им има обявени цени на всички апартаменти които предлагат и отговарят 100% на реалноста. Колкото пише толкова и давате, описани са и какво влиза като цена - мазета и общи части. Не пише само, че влиза и % от земята но това се включва в договора, но не се доплаща за нея. Наистина обявените цени и площа на апартаментите са реални. Това е от мен.

# 30
  • Мнения: 1 152
lo80, а би ли казала на каква цена купихте кв.м.?
Аз исках да купя от тях/препоръчаха ми ги/, но не ме устройваха сроковете на изпълнение на обектите им или пък всичко беше продадено вече.

# 31
  • Мнения: 1 152
А някой собственик на апартамент от Контракт сити в Дружба 1?

# 32
  • София
  • Мнения: 794
lo80, а би ли казала на каква цена купихте кв.м.?
Аз исках да купя от тях/препоръчаха ми ги/, но не ме устройваха сроковете на изпълнение на обектите им или пък всичко беше продадено вече.
Купихме на 900 Е/кв. в Младост 1А е жилището.
Иначе на мъжа ми приятел си купи жилище от Контракт сити в Дружба 1, но не съм го виждала от много време този човек и незнам подробности. Като цяло беше доволен от ситуацията до момента.
На мен Контракт сити не ми харесаха единствено, заради лихвата, която ти начитат при разсроченото плащане, защото и ние бяхме ходили при тях, но бяха разпродали хубавите си апартаменти в Дружба.

# 33
  • Мнения: 3 067
фирма "СТОБИС 2000".. строят перфектно и бързо.. съпругата на собственика е малко дръпната, но накрая се оказа свестна жена.... изпълниха всичко в срок! строят красиво!

# 34
  • Мнения: 647
фирма "СТОБИС 2000".. строят перфектно и бързо.. съпругата на собственика е малко дръпната, но накрая се оказа свестна жена.... изпълниха всичко в срок! строят красиво!
Съгласна PeaceИ ние купихме магазин от тях, нямам почти никакви забележки .

# 35
  • Мнения: 67
, а сега са вдигнали до 950 евро на квадрат, което е безумие според мен за младост.  ooooh!

...Младост е един супер скъп район вече.
А остана ли някой евтин въобще?
Безумието е в това , че построяването на 1 м2 луксозно строителство/ доста луксозно при това/ излиза около 350 евро , а ние го плащаме на 1000 евро !
Как го калкулира, че излиза около 350 евро, а освен това земя също струва пари, проектирането също, външните връзки също  и т.н.

# 36
  • Мнения: 647
, а сега са вдигнали до 950 евро на квадрат, което е безумие според мен за младост.  ooooh!

...Младост е един супер скъп район вече.
А остана ли някой евтин въобще?
Безумието е в това , че построяването на 1 м2 луксозно строителство/ доста луксозно при това/ излиза около 350 евро , а ние го плащаме на 1000 евро !
Как го калкулира, че излиза около 350 евро, а освен това земя също струва пари, проектирането също, външните връзки също  и т.н.
Ето ти добра възможност да се изявиш- нали си строителен инженер , направи ни една груба калкулация колко струва строежа на 1 м2 в момента в определен от теб район на София.Вземи за база средните цени на земята за района , предполгам знаеш какви са цените на останалите неща свързани със строителството и ни кажи колко струва. Няма да е лошо да знаем за какво плащаме все пак.

# 37
  • Мнения: 1 426
350 E, но без земя, проект, инфраструктура

# 38
  • Мнения: 67
350 E, но без земя, проект, инфраструктура
Съгласна съм, порядъка е такъв + проект около 15-20 Е/м2 + 5-10 Е/м2 строителен надзор, а за земята и инфраструктурата сумата е много различна - зависи от района и даденостите /дали има ток, вода, канал наблизо/ + такси за Разрешение за строеж + Такси разрешение за ползване + Различни такси към експлоатационните дружества + обслужване на кредитите /почти всички купуват земята и строят с кредити, а това струва пари/. Печелбите от жилищно строителство в момента са големи, но не чак толкова много както повечето предполагат.

# 39
  • Мнения: 712
Аз пък наскоро чух, че вече строителството излиза реално около 700 евро за кв.м. Не знам какво влиза в тая цена, но приятелят ми работи в тоя бранш и според него такива са цифрите в момента.

За ЛП Строй -  Блоковете, които са около нас изглеждат добре, но разпределението, което гледах, не ми се видя особено удачно. На един от проектите почти се зарадвах като видях че има кухня като отделно помещение, но ..... нямаше прозорец. Не знам дали това е грешка при правенето на скицата, или наистина е така.

За Арт Билд - когато си купувах жилище (2004 г.), тяхната оферта беше 310 евро на кв.м, което ме устройваше, но ако не бях попитала какво влиза в цената, нямаше да разбера, че имало и мазе, но то не било включено в цената. Питам аз, след като не е включено, значи не е задължително. Аз не ща мазе, а те ми отговарят че не може без мазе и трябвало да си го платя. Е, извинявай, ама кога щях да го разбера, ако не бях попитала? Като не ми стигнат парите ли? Аз се спрях на Григо-Х, за 350 евро на кв.м, но поне знаех какво включва цената и имах достъп до пълната информация.

# 40
  • Мнения: 221
А за Варна някои може ли да сподели опит?

# 41
  • Berlin
  • Мнения: 11 254
повдигам темата. ще започвам да търся апартамент. въпросът ми е към живелите вече известно време в новите жилища - имате ли някакви оплаквания като течове, пукнатини и разни такива? защото все пак трябва и да е качествено строителството, а не само в срок и коректно. ще се възползвам определено от предните положителни мнения.

# 42
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Още един глас за Контракт Сити. Имаме три апартамента строени от тях- двата в една сграда, третия в различна. Никакви забележки!!!
Като доказателство ще спомена, че с главния им инженер живем в една кооперация. Да не е луд ако е некачествено?!

# 43
  • Мнения: 2 231
А някой собственик на апартамент от Контракт сити в Дружба 1?
Аз Mr. Green
Да кажа, засега и ние сме доволни от Контракт сити
http://www.contract-city.com/. Завършиха обекта почти в срок, изпълнението е сравнително добро. Мислим пак да купим втори от тях, но след година, като се оправим с тоя. За нас най-важното при избора е че не са мушенници и да изгорим с парите. Те са сериозни откъм тази гледна точка, а пък и от строистелството сме доволни. Мога да ги препоръчам.
А относно "циганските" истории с лихвата и разни други неща за които искаха пари било "политика на компанията" и част от "договорните отношения", но май и другите процедират така, за съжаление. #Cussing out

# 44
  • София
  • Мнения: 350
Проектирал съм интериори на няколко апартамента в сгради на "Артекс". За цени не мога да кажа нищо, но ... изпълнението бе на доста високо ниво, а разпределенията са доста по-функционални от останалите, изискваха много по-малка намеса от моя страна.

# 45
  • София
  • Мнения: 6 955
Проектирал съм интериори на няколко апартамента в сгради на "Артекс". За цени не мога да кажа нищо, но ... изпълнението бе на доста високо ниво, а разпределенията са доста по-функционални от останалите, изискваха много по-малка намеса от моя страна.

Напълно си прав, нивото е високо , сградите красиви и си личи кое е качественото. Имам лични наблюдения  Peace

# 46
  • Мнения: 13
Твърдо "НЕ"  за "КРОС Интернешънъл". Апартамента ни трябваше да е готов декември 2006. Закъсняха с близо 10 месеца, а на всичкото отгоре не можем да довършим ремонта, защото покрива  ТЕЧЕЕЕЕЕЕЕ!!!! Тече и от балкона, не са сложили навсякъде топлоизолация, и....., и..... - не ми се мисли за всички глупости, които натвориха.  Изобщо не знам кога ще можем да се нанесем.......

# 47
  • Мнения: 2 231
Твърдо "НЕ"  за "КРОС Интернешънъл". Апартамента ни трябваше да е готов декември 2006. Закъсняха с близо 10 месеца, а на всичкото отгоре не можем да довършим ремонта, защото покрива  ТЕЧЕЕЕЕЕЕЕ!!!! Тече и от балкона, не са сложили навсякъде топлоизолация, и....., и..... - не ми се мисли за всички глупости, които натвориха.  Изобщо не знам кога ще можем да се нанесем.......
уЖАС  #2gunfire Направо те съжалявам. Sad
Аз като имах в предвид, че нашата фирма е издала обекта почти в срок имах впредвид 1 месец закъснение, но 10 #Crazy, та това си е почти година. Crossing Arms. Забрави за премеждията и се наслаждавай на новото си жилище. Heart Eyes А защо не си искате да Ви платят неустойки или да Ви обезщететят за закъснението newsm78

# 48
Бягайте надалеч от Стобис 2000 ООД.закупих наскоро магазин от тях и имам непрестанен теч както аз така и другите собственици.
не могат да отсранят течовете в сградата вече 6 месеца.

# 49
  • Мнения: 2
Здравейте!Имате ли информация за фирми строители в Стара Загора

# 50
  • Русе
  • Мнения: 3 711
И за Русе за строеж на къща.

# 51
  • Мнения: 22
Приятелка си купи апартамент от Вълканов и Миланов. Доволна е. Изпълнението е много добро, доста неща са били включени в цената, за разлика от моя. При нея и външна врата по избор (цвят), вътрешни врати, радиатори и т.н. Все неща, които при мен ги няма. Моят строител ми постави външна врата без да се консултира за цвят. Предполагам, че е много трудоемко да питат 50 човека кой какъв цвят врата иска, но пък щом някои го правят, защо други не могат?!!

Не мога да препоръчам Евробилд Груп, строят в Ман. Ливади. Много лошо отношение към клиент.

# 52
  • Мнения: 59
Мхм имах малък стаж в строителния бранш та имам малки наблюдения за разни тук пловдивски фирми.... Значи апартаменти на "Стоянстрой" знам и чувам само ужасни неща - криви стени, ама така криви, че като дойде мебелната фирма и трябва да ги свестявате хората, отделно съм чувала и за падаши стени... Все хубави изненадки. Общо взето от пловдивските фирми, а и те са доста известни и в цяла България - Арнаудов и Язов за сега няма оплаквания към тяхното строителство!

# 53
  • Мнения: 59
Здравейте!Имате ли информация за фирми строители в Стара Загора
Виж тук:
http://catalog.stara-zagora.org/index.php?page=catalog&c1=15 … ;c4=1&spage=0
По принцип знам няколко, които миналото лято строяха в Стара Загора, но не са старозагорски...

# 54
  • Мнения: 2
Интересува ме фирма която да строи качествено в Стара Загора.Аз знам много,ама не сам наясно коя как се справя.Имам намерение в много скоро време да тръгвам да търся,но ще ми бъде по лесно ако някои сподели нещо по въпроса,защото чувам много противоречиви коментари за новото строителство.

# 55
  • Мнения: 12
Здравейте!Относно Стара Загора препоръчвам фирма Старт - прекрасен дизайн и отлично качество  Wink

# 56
  • Мнения: 85
Твърдо НЕ за Адонай АД - комплекс "ПЕРЛАТА"-кв.Витоша ВЕЦ-СИМЕОНОВО,София.  Twisted Evil  #2gunfire Трябваше да бъде готово преди година и половина и непрекъснато ни мотае с измислени срокове.  newsm78 Всеки път като се обадим след три месеца ще бъде готово. Криза, ама пък чак толкова.  #Cussing out Има ли други ужилени от тях.......? Cry

# 57
  • Мнения: 673
И още едно ТВЪРДО НЕ за Металург Инжинеринг. Закъснели срокове, отвратително строителство, направо под всякаква критика.   #2gunfire

Ужасно съжалявам, че не си купихме жилище от Буларт Билдинг. Наши приятели си купиха - много качествено строителство. Рядко се вижда такова нещо в днешни дни.

# 58
  • Мнения: 18
Здравейте! Отдавна не е писано в темата, но аз имам питане за фирма Ебонит Лайт ЕООД - качествено ли стоят или не, спряхме се на апартамент, чийто строител е Ебонит Лайт, моля някой ако има впечатления нека сподели, благодаря Ви! Притеснява ме качеството на сградата, защото над целия апартамент има голяма открита тераса.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 570
защото над целия апартамент има голяма открита тераса.

Ако позволите съвет - не го купувайте. Ние сме в такъв и имахме течове от терасата, които фирмата не искаше да си оправи. Макар, че нашият апартамент е от друга фирма - Артбилд.

# 60
  • Русе
  • Мнения: 3 711
По принцип има ли открита тераса, трябва много много сериозно хидроизолиране. Мисля, че и най-добрите фирми няма да го направят идеално и ще има проблем след това. А вече дали ще иска да го оправи, да длъжна е, но то да сте направили ремонта вече, да живеете там, да ви протече, след това да идва да го оправят. А вашите главоболия.
Според мен също не купувайте такъв апартамент.

# 61
  • Мнения: 18
bazel, Meggysan - много Ви благодаря за милите съвети  Hug Явно ще търсим апартамент без тераса над него или поне не над целия апартамент  Naughty

# 62
  • Мнения: 13
И моето мнение е да не купувате апартамент с тераса над него! За кои сгради на Ебонит Лайт става въпрос? Ако е за тези на Симеоновско в комплекс Светлина, те са буквално срещу нас - гледката от терасата ми е към тях. Струват ми се качествени. Предполагам, че и другите им сгради са такива.

# 63
  • Мнения: 106
Да отбележа за протокола, мои роднини живеят в апартамент на около 20 години, част от апартамента им е под тераса, но покрита от покрива, досега не са имали проблеми. За откритите тераси, риска е по-голям, ако не са изпълнени както трябва. Дори и да са, съседа отгоре винаги трябва да си почиства снега, защото дори да не потече, мазилката по тавана след време ще се напука. Иначе така е доста по-тихо и спокойно, няма какво да се лъжем, в по-голямата си част новото строителство е с по-кофти шумоизолация от панелките...И доста фирми послъгват, че всички апартаменти в сградата са разпродадени и имало свободни само на последен или подтерасен етаж, първи или с кофти изложения - север, северозапад и тн. Гледат да бутнат тези на някой, а после се оказва, че в сградата имало и други свободни апартаменти...

# 64
  • Мнения: 18
Много сте мили  Hug Сградата се намира в Дървеница - предлага се от агенция, но разбрахме, че строител е Ебонит Лайт. Много Ви благодаря   bouquet

# 65
  • Мнения: 537
Много сте мили  Hug Сградата се намира в Дървеница - предлага се от агенция, но разбрахме, че строител е Ебонит Лайт. Много Ви благодаря   bouquet
И коя е сградата в Дървеница?
Ебонит построиха една грамадна китайска стена в Студ.град, на Симеоновско шосе.

# 66
  • Мнения: 18
Много сте мили  Hug Сградата се намира в Дървеница - предлага се от агенция, но разбрахме, че строител е Ебонит Лайт. Много Ви благодаря   bouquet
И коя е сградата в Дървеница?
Ебонит построиха една грамадна китайска стена в Студ.град, на Симеоновско шосе.

До метростанцията в Дървеница!

# 67
  • Мнения: 106
Не се сещам коя е сградата, но ако е на първа линия до метрото има риск блока да се тресе. Или ако е на самия булевард гарантирано ще е прашно и шумно.

# 68
  • Мнения: 18
Сградата е доста голяма с 5 входа, на първа линия на метрото е, защото от едната тераса се вижда метрото на 50м. А ние така се зарадвахме, че сме открили нашето жилище, но като помислихме, май има повече минуси отколкото плюсове  Thinking

# 69
  • Мнения: 106
Това с тресенето на блока от метрото съм го чувала от познати. Получавали се някакви вибрации. Това значи, че ще се образуват по-често пукнатини. Метрото не е толкова голям плюс, особено ако ще минава под терасите. Живяла съм близо до голям столичен булевард и наистина е доста шумно. Дори и да си сложиш хубава дограма вечер като започнат да се изрязват с моторите е много кофти. Лятно време е абсурд да се спи на отворени прозорци. През ден трябваше да бърша прах, сега живея на вътрешна уличка и праха забърсвам един път седмично. Ако апартамента е под открита тераса, на първа линия до метрото и пред булевард, аз лично мисля че няма смисъл да се купува. На други хора пък това може да им допадне. Най-добре слушайте себе си, понякога и във форума нещата се преекспонират и може да изпуснете добра оферта. Моя приятелка живее под открита тераса в Бояна и вече 5 година няма течове. Всичко зависи от качеството на хидроизолацията и дали въобще я има. Аз например ценя тишината и спокойствието, но има хора на които им е кеф да живеят в близост до оживени улици и булеварди. Всичко е относително. Успех в търсенето!

# 70
  • Мнения: 18
Много благодаря LadyLady  Hug В голяма чуденка сме, предложихме им 10% да ни свалят от цената и те веднага се съгласиха, покупката ще е с кредит и искат още в понеделник да подпишем предварителния договор  Shocked, но ние още не сме сигурни, че искаме това жилище - като изключа терасата над целия апартамент и метрото, което минава отдолу - още на първи оглед много ми хареса - въпреки че е на шпакловка и замазка. Но ако влезем и направим ремонт и започнат течове ужас  #Crazy - извинявайте момичета за спама, но просто съм под напрежение, а тук срещам подкрепа и затова си позволявам да споделя.

# 71
  • София
  • Мнения: 1 570
Ние можем да даваме мнения и съвети въз основа на нашия опит, но решението си е ваше, както и последствията Hug Кога да подпишете договор, ще си решите вие, все пак вие давате парите. Да не би да чакат хора на опашка за това жилище? Wink

# 72
  • Мнения: 106
По принцип новите сгради са с 5 годишна гаранция и ако има теч строителя трябва да го отстрани, но тук е България и обикновено си правят оглушки, и трябва да се разправяте в съда. По принцип терасата, която е над вас се води обща част, защото ви е покрив и ако има теч, пари трябва да дадат всички, разбирай, че никой няма да даде. Ако беше частична тогава отговорен е собственика на апартамента над вас и проблема лесно се решава след жалба в общината. Ако цената на жилището пък е много добра, после можете да си направите хидроизолация и поне 5-10 години ще сте спокойни. Тази зима беше тежка, видяхте ли следи от течове? Друго за което се сещам е, че когато сте под тераса ще ви е по-студено зимата, но с топлоизолация заедно с хидроизолацията, освен ако не са положени, ще си решите проблема. Иначе ще ви е много спокойно защото няма да има комшии над вас. Не бързайте с Предварителния, ако нямате одобрение от банката. Гарантирам ти, че апартамента никой няма да бърза да го купи. Даже натискайте за още отстъпка, позовавайки се на гореописаните аргументи, та после ако трябва да давате още пари за хидро и топлоизолация да не ви е яд. Имайте предвид, че една качествена такава е над 5 000 евро може би за вашата площ. Ама пък ако всичко е ок, може да не ви се наложи. Разбирам притеснението ти, с покупката на апартамент човек винаги трябва да внимава, ама пък после винаги има ядове. Аз не съм под тераси, до метро или на шумен булевард, но си имам други ядове. Съфорумките сигурна съм и те, за което е споделяно в други теми.

# 73
  • София
  • Мнения: 6 011
Да си изкажа и аз мнението - апартамент под тераса - никога! Дори да не протече първите 1-2 години, после почти 100% има течове, рядко съм чувала някой да няма проблем.
Хубавата хидроизолация е ужасно скъпа, ако ще трябва вие да я поемете /дали сега или в бъдеще/, един познат на своя сметка си оправи терасата, за да не тече на съседите отдолу, мисля каза към 15 000 лв. че е дал и след година пак им протече... сега навеси щял да прави, ама пак добре, че е разбран човека.
Относно живота на оживен булевард - ако до този момент не сте живели на подобно място, първите месеци ще ви се види ад. Ние дойдохме от тиха уличка на оживено кръстовище, месеци наред не можехме да заспим от шума, после свикнахме. Прането никога не ми е мирисало на чисто, докато не си реших проблема с покупката на сушилня. Стъклата ни са винаги мръсни. През лятото като си отворя прозореца - не чувам телевизора.  Crazy
На ваше място не бих избързвала, жилища много се предлагат поне.  Peace

# 74
  • Мнения: 18
Невероятни сте  Hug Много Ви благодаря за отзивчивостта, получих много полезни съвети   bouquet

# 75
  • София
  • Мнения: 8 280
Сградата е доста голяма с 5 входа, на първа линия на метрото е, защото от едната тераса се вижда метрото на 50м. А ние така се зарадвахме, че сме открили нашето жилище, но като помислихме, май има повече минуси отколкото плюсове  Thinking

тази сграда е на Греко

# 76
  • Мнения: 18
Сградата е доста голяма с 5 входа, на първа линия на метрото е, защото от едната тераса се вижда метрото на 50м. А ние така се зарадвахме, че сме открили нашето жилище, но като помислихме, май има повече минуси отколкото плюсове  Thinking

тази сграда е на Греко

А Греко е?!

# 77
  • София
  • Мнения: 8 280
строител, нали за тях е темата
имат един безумен монумент, които още  не е завършен след ХИТ/Принцес посока Бизнес парка в Младост 4 от ляво на пътя.

Светлина 1 (според инфото на стрницата  им) са "Младост 1" 104, 105 и 106 блокове

Последна редакция: нд, 22 апр 2012, 14:17 от Desem

# 78
  • София
  • Мнения: 6 011
Това при Хит-а го довършват, вече са монтирали част от стъклената фасада.  Peace Това високото е бизнес-сграда, до него има ниска жилищтна част.  Peace

# 79
  • Мнения: 3 609
Виждам,че мненията ви са компетентни и се надявам да можете да се изкажете и по моя случай.Ние, след дълго търсене намерихме апартамент, от Идеа Билдингс, в Любляна.Чудесно място с доста зеленина, спокойно и тихо е, доколкото знам строят качествено и в срок. Харесахме на последен етаж, в двете спални има леки скосявания над спалните, а дневната е с голям френски  прозорец. Ще съм благодарна ако споделите мнение   bouquet
https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png  Това е скицата.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 570
Привет, аз като купувах жилище, приятелка ме посъветва- спалня под 12 кв.м . да не взимам. И добре, че я послушах. Та виждам, че и двете ти спални са под този минимум, ще са много малки.

# 81
  • Мнения: 8
Искам да споделя- фирмата ИНТЕРНЕШЪНЪЛ БИЛДИНГС е повече от некоректна, строителството им е некачествено. Продават ипотекирани апартаменти, без идея кога ще бъдат заличени ипотеките, предаваните жилища не отговарят на критериите на АКТ 16 (не знам как се дават тези разрешителни), нямат електромери и водомери, за ток и вода да не говорим, закъсненията за предаване са с по 2 години, а самите жилища са с множество щети, които трябва да си отстранявате сами. Показателен е случая с ТЖК Царица Йоанна в Люлин-2, сега блок 276, който трябваше да бъде населен още през м. март, 2012. До този момент жилищата са все още необитаеми. НЕ КУПУВАЙТЕ ОТ ИНТЕРНЕШЪНЪЛ БИЛДИНГС С ПРЕЗИДЕНТ ИВАЙЛО КОЛЕВ И ПОДПРЕДСЕДАТЕЛ ЕНЧО ГУСТУНЛИЕВ. ЩЕ ОСТАНЕТЕ ИЗЛЪГАНИ.

# 82
  • Мнения: 28
Много благодаря LadyLady  Hug В голяма чуденка сме, предложихме им 10% да ни свалят от цената и те веднага се съгласиха, покупката ще е с кредит и искат още в понеделник да подпишем предварителния договор  Shocked, но ние още не сме сигурни, че искаме това жилище - като изключа терасата над целия апартамент и метрото, което минава отдолу - още на първи оглед много ми хареса - въпреки че е на шпакловка и замазка. Но ако влезем и направим ремонт и започнат течове ужас  #Crazy - извинявайте момичета за спама, но просто съм под напрежение, а тук срещам подкрепа и затова си позволявам да споделя.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Не искам да Ви отказвам , ама ако строител ви свали 10 % от цената , бягайте далеч и с висока скорост !

# 83
  • Мнения: 2
Някой тук има ли информация за Превренстрой/Превренинвест - Брацигово? Или за Груйчо Батачев? Confused

# 84
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
Привет, има ли някой който да си е купил апартамент в ТЖК Царица Йоанна в Люлин-2 на Интернешънъл Билднигс ООД?
Моля ви за отзиви.....
Харесах си апартамент там и много се чудя, но не намирам почти никакво инфо  newsm78

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Мнения за качеството на строеж на "Ори Билдингс" Пловдив /Комплекс Язов/?

# 86
  • София
  • Мнения: 1 554
Здравейте, и аз с молба за добри отзиви, за надежден инвеститор с обект на зелено към момента в гр. София. Благодаря!

# 87
  • Мнения: 8
Привет, има ли някой който да си е купил апартамент в ТЖК Царица Йоанна в Люлин-2 на Интернешънъл Билднигс ООД?
Моля ви за отзиви.....
Харесах си апартамент там и много се чудя, но не намирам почти никакво инфо  newsm78

Ами виж мнението по-горе и си помисли.  Simple Smile

# 88
  • Мнения: 3
Много моля, някой да сподели впечатления и информация за обекти, построени от Металург-инженеринг, предишен управител - Никола Димитров Мутафчиев, сегашен - Радослав Викторов Гогин.

# 89
  • Мнения: 2
РЕМОНТИРАЙ БАНЯТА.bg с две ръце съм за тях
много добри https://www.facebook.com/profile.php?id=100005716098362

# 90
  • Мнения: 4
Артекс е фирма, която се управлява по комунистически начин. Разпределението е добро, съвпада с комунистическия стандарт, за които го помнят. Материалите са високо качество и местата са добри, все пак са любимци на администрацията и се намира начин да мине сделката. С това свършват плюсовете. 

Плащат ниски заплати и съответно изработката е ниско качество. Всичко е криво, не пасва и тн… Отношението към клиентите е под нулата. Голяма част от ангажиментите, които поемат за високо качество не се изпълняват. Естествено за обезщетение не може да се говори, тъй като държавната администрация е зад тях.

Не на последно място са двойните цени, които много хора им плащат с надеждата да си осигурят по -добро място за живот. Между другото, плаща се на ръка и се сключва договор за поддръжка от 80-90лв. на месец за поне 5г.

# 91
  • София
  • Мнения: 1 554
Артекс е фирма, която се управлява по комунистически начин. Разпределението е добро, съвпада с комунистическия стандарт, за които го помнят. Материалите са високо качество и местата са добри, все пак са любимци на администрацията и се намира начин да мине сделката. С това свършват плюсовете. 

Плащат ниски заплати и съответно изработката е ниско качество. Всичко е криво, не пасва и тн… Отношението към клиентите е под нулата. Голяма част от ангажиментите, които поемат за високо качество не се изпълняват. Естествено за обезщетение не може да се говори, тъй като държавната администрация е зад тях.

Не на последно място са двойните цени, които много хора им плащат с надеждата да си осигурят по -добро място за живот. Между другото, плаща се на ръка и се сключва договор за поддръжка от 80-90лв. на месец за поне 5г.

В държавната администрация ли работите, че сте така сигурна в нейното послушание спрямо частната фирма Артекс?

# 92
  • Мнения: 109
Здравейте !

Някой има ли мнения за СИТИ БИЛДИНГ ООД Варна ?

# 93
  • Мнения: 1 563
Здравейте момичета !
Искам да попитам  някой има ли мнение за
ТЕХНО СТРОЙ БЪЛГАРИЯ ООД  София ?

Благодаря ви предварително ! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт