коли по тротоарите - протестирам!

  • 3 693
  • 86
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11
Мисля, че е дошло време да се повдигне дебата изобщо за културата на българина по пътищата - бил той пешеходц или водач. Съгласна съм с Polar fox - вие къде си паркирате колите? Аз досега не съм спирала на тротоар, но ако ми се наложи, ще го направя. Но, от другата страна на монетата, съм виждала майки с колички да пресичат на червено, докато влачат другото дете за ръката. Виждала съм майка, която, както си бута количката, спира на средата на улицата, надупва се и започва нещо да си оправя колелото. Колите, съответно, я заобикалят. Всичко е въпрос на култура и възпитание, няма значение от коя страна на проблема стоиш.

Напълно съм съгласна, че въпросът е принципен и засяга ТОЧНО културата ни - обща и на  взаимоотношенията. Аз също съм виждала абсолютно безхаберно пресичащи хора, които застрашават както себе си, така и водачите на автомобили. И пак стигаме до едно - ако се санкционираха тези нарушения, вероятно случаите на надупени майки и на паркирали пред входа коли щяха да бъдат единични...
Вярвам, че и да ти се наложи, ще паркираш така, че все пак преминаването по тротоара да не изисква прескачане, нали Wink

# 31
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Освен колчета на тротоарите, пред всяка пешеходна пътека трябва да има спящ полицай и знак стоп ...

# 32
  • София
  • Мнения: 1 244
На много места в центъра, където са поставени колчета, те са разбити или изкорубени, за да могат живеещите/работещите наблизо да си паркират...  Tired А паяците понякога дори срещу "подкуп" отказват да вдигат... не знам защо   33uu

# 33
  • София
  • Мнения: 1 057
Има доста теми по този въпрос. Беше отдавна, но на една майка и беше хрумнала идея, да се разпечатат малки листчета с призив към шофьорите, които да се слагат на прозорците на паркиралите по тротоарите автомобили. Нещо от рода, че не е нужно да застрашават живота на дете, спирайки по този начин...
За съжаление не можах да открия темата, както и краткия текст, който беше измислила. Ще потърся пак и ще дам линк...

# 34
  • Мнения: 11
Lucan, би било чудесно ако откриеш предишна такава тема, сигурна съм, че не за пръв път се дискутира.  Peace

# 35
  • Мнения: 3 116
Момичета, аз я имам листовката обаче се чудя как да я кача че да е достъпна за всички. Приемам идеи  newsm78

# 36
  • Мнения: 1 371
Само колчетата може да оправят малко нещата. И аз съм шофьор, ама не спирам по тротоари.  Simple Smile Наглеците са толкова нахални, че ми идва да им спукам гума, да издраскам колата...Изобщо предизвикват само агресия.  Sad

# 37
  • София
  • Мнения: 1 842
И аз съм съгласна, че въпросът е принципен и засяга културата ни. Нашата улица е еднопосочна, широка и няма движение, а тротоарите са си направо огромни. Има място да паркираш в края на тротоара и в същото време да има място за пешеходците и количките. Няма защо да обяснявам, че колите са паркирани точно в средата на тротоара или още по-лошо - напряко. Аз лично много мразя да вървя по улицата (защото има майки, които нарочно си карат количката по улицата, вярно че е по-гладко, ама все пак) и когато Сани се возеше в количка всеки път си трових нервите. Сега живот и здраве ще трябва да бутам двойна количка и съм решила вместо да се ядосвам, просто вземам един ключ и с него по колите. Само не знам дали ще мога да го направя - въпросът е принципен и засяга културата МИ. Но съм сигурна, че поне няма да си трая и ще вдигам яко скандали.
Иначе честно казано не вярвам, че телевизията, листовките или каквото и да е ще ни помогне.

# 38
  • Мнения: 4 546
оо, това с ключа съм го правила.  Twisted Evil действа  за постоянни нарушители - пирмерно, решил човекът, че от терасата най-добре ще си вижда колата, ако я паркира точно на тясната пътечка за входа. а ти трябва да вървиш в калта  Close
ако не ме беше страх, че ще си изпрося боя, бих го прилагала много по-често, и огледалата бих им чупила.

# 39
  • Мнения: 498
Абсолютно съм ЗА за протест! #Cussing outТова е просто ужасно!Даже днес сутринта една мамина фльорца с извинение реши да ме напсува и да тръгне да ме бие. hahahaИ то защо?Защото не може да излезе от паркиралите коли по тротоарите,а аз я чаках на улицата да излезе за да се разминеме.И това се случва между блоковете!Просто безобразие! #Cussing outНе дай си Боже да му се наложи на човек да свърши работа по центъра! ShockedНо незнам дали паркинги и гаражи ще ни помогнат.До колкото знам от майка ми която работи дълго време в Пътна сигнализация (тогава бяха заедно с “паркинги и гаражи” ) нямаме голям шанс защото паричките играят по-добра роля от много разярени майки!!! #2gunfire

# 40
  • Мнения: 3 116
Това е листовката:

http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=2862&AlbumId=97940

Малко лошо качество е, че я конвертирах от doc към jpg Sad

# 41
  • Мнения: 773
  Аз от доста време умолявам мъжа ми да ми монтира шипове отстрани на количката, които да мога да изкарвам при нужда с копче на дръжката. А може и направо към производителите да се обърна да го включат, като екстра към окомплектовката на количката.
  
   С две ръце съм за колчета по тратоарите. Една майка преди време беше предложила даже да се заснеме филм на какви препятствия сме подложени по улиците. Паркирани коли, високи тратоари, начини да излезнеш от подлез. Вероятноста да срещнеш в подлез рампа, която ще ти свърши работа е доста малка.  Факта, че 80% от количките са с двойни гуми явно никой не го засяга. Спомням си много добре едно мое преживяване в метрото. С триста зора успях да вкарам някакси количката в тесните релси, като с едната ръка трябваше да я държа на друго място, защото помощната дръжка беше така монтирана над рампата, че тази на количката се пъхаше зад нея. Как и да е успях да стигна почти до средната площадка и с изненада установих, че не мога да продължа защото чистачката е оставила кофата точно на края на релсите. За щастие една жена ми се притече на помощ и успяхме да измъкнем количката от метрото. Точно тогава се замислих, че ако бях с близнаци щеше да си наложи и да я вдигаме над всички съоражения за излизане, защото пътеките за вход и изход не бяха по широки от 80см.  Или поне аз не видях място от което да може да се измъкне по широка количка.

  Не е лошо също тока нашите управници да почерпят малко опит и от другите държави. Напролет бяхме в Италия със съпруга ми или по точно в Анцио. Голямо беше учудването ни от едно просто тяхно правило, по времето, когато децата излизат от училището уличката се затваря за превозни средства и дацата могат спокойно да излезнат от училището.  bouquet

# 42
  • Bapнa
  • Мнения: 762
И аз протестирам, ама файда няма ... Веднъж задръстих една улица с количката, защото и от двете страни на тротоара нямаше място и отнесох сума ти псувни, ама никой не слезе от колата да го набия  #Cussing out #Cussing out

# 43
  • Мнения: 1 896
Проблема е по-дълбок-трябва да се изградят паркинги. По-добре за това да се натиска общината. А държавата-да приеме закон при строителство на бизнес и жилищни сгради да се строят и подземни/надземни паркинги, гаражи и т.н.

Нашият блок в Гео Милев има подземен гараж, наоколо другите също имат. Въпреки това от цяла кооперация единствено ние и още един съсед си държим колите в гаража. Останалите ги мързи да влизат вътре и всеки си е "препикал" по едно място на тясната уличка пред блока - ако някой неосведомен им спре на " тяхното" мястото, го очакват супер неприятности. Тъй че според мен си е до манталитет в голяма степен наистина.
Номерът с колците в нашата махала също не минава - намират се хора да ги изтръгнат, последните колчета които видях не изкараха и 1 седмица. А най-новото е че вече се паркира и в части на парка Гео Милев върху тревата, защото там видите ли мястото не е заплюто от никой и няма кой да прави проблеми.
Не знам наистина какво може да се направи - ще разпечатам листовките и ще слагам където видя, аз и сега не пропускам да повдигна въпроса като видя някой гадно спрял който да си е при колата. Но не е лесно.  Sick

# 44
  • Мнения: 3 478
Браво! Прибрах се от Варна преди няма и 2 седмици и това беше нещото, което ме дразнеше най-много. Бях бясна цял месец. Вярно е че няма парко места за всичкия този наплив от коли, но нещо трябва да се направи. Недопустимо е майки да бутат колички по платното, защото няма как да се качат на тротоара, аз бях възмутена. Може би наистина е омагьосан кръг и тези хора трябва да паркират някъде, но определено нещо трябва да се направии по този въпрос. Като за начало няма да е лошо де що има гараж превърнат в магазинче да се върне обратно с функция гараж и да се ползва по предназначение. Няма да оправи положението напълно, но според мен ще има промяна.

Общи условия

Активация на акаунт