Зъбната фея и Дядо Коледа

  • 2 198
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 225
Вашите деца вярват ли в Дядо Коледа и зъбната фея?
Моето "да", а е вече почти на 7. На есен е в първи клас. Страхувам се да не му се подиграват децата. А и като разбере истината, ще каже:" вие ме излъгахте".
Ще се радвам да споделите опит.

# 1
  • Мнения: 941
незнам,моето е още малко и нямям опит,но знам,че и други деца на тази възраст вярват в приказни герои.Децата ни толкова бързо растат,живеят в такова време,в което всичко е компютри,джиесеми и пари,не виждам нищо лошо в това да запомнят детството си с такива неща и по-дълго да си останат ДЕЦА!

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Доколкото зависи от мен бих поддържала вярата им колкото е възможно по-дълго време. Дори с риск да ме упрекнат един ден. Децата, възрастните също, имат нужда да вярват.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 865
Писала съм по подобна тема преди време във форума.
Децата ми вярват в дядо Коледа точно толкова, колкото в Спящата красавица, Пепеляшка и Трите прасенца. Вълнуват се, харесват ги, участват във вълшебството, но знаят, че всичка е на игра.
Не бих ги лъгала, още повече за нещо, в което влагат толкова чувства.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 385
Доколкото зависи от мен бих поддържала вярата им колкото е възможно по-дълго време. Дори с риск да ме упрекнат един ден. Децата, възрастните също, имат нужда да вярват.

Подкрепям това мнение, дори когато трябва да отговарям на въпроси като: От къде влиза Дядо Коледа, когато нямаме камина и комин? Защо не ми донесе крокодил-марионетка (убих се да търся, но не намерих Embarassed)?

# 5
  • Мнения: 2 567
Писала съм по подобна тема преди време във форума.
Децата ми вярват в дядо Коледа точно толкова, колкото в Спящата красавица, Пепеляшка и Трите прасенца. Вълнуват се, харесват ги, участват във вълшебството, но знаят, че всичка е на игра.
Не бих ги лъгала, още повече за нещо, в което влагат толкова чувства.

Така е и при нас. За моята, дядо Коледа е толкова реален, колкото приказните герои  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 3 740
Моите са вече за женене, а продължават играта от сърце.
Нещо зъбната фея спря да идва, остана ни само зъболекарят.

# 7
  • Мнения: 6 029
моята дъщеря вярва в подаръците от дядо Коледа и зъбната фея Laughing и си ги чака.... зъбната фея обаче идва само веднъж ей!

# 8
  • Мнения: 804
И моите деца вярваха в тези толкова прекрасни неща. Разказва им безкрайни измислени от мен истории за феи, джуджета, приказни гори... Сега го правя с внука си. Той дори си има цяла теория за феите на сънищата - ако заспиш бързо идва не една, а цели три феи. Аз, дето съм бабе, обичам да чета приказки и вълшебни истории и то не в резултат на старческо вдетиняване. Колкото по-дълго вярваш във вълшебни неща, толкова по-добре.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 242
Трудно ми е да кажа дали вярва или не Thinking Знам обаче, че с най-голямо нетърпение очаква дядо Коледа и подаръците, които той носи, пише му писма и му рисува картинки, а за Зъбната фея никога не забравя да си скрие зъбчето си под възглавничката и сутринта щастлива да ме разбуди, за да ми каже какво й е оставила в замяна. Иначе знае, че подаръците ги правя аз, а дядо Коледа и Зъбната фея може би са съществували някога или пък са много далеч и не могат да обиколят всички деца... Но това не намалява магията и очарованието.
Казах й просто защото тя сама ме попита дали съществуват. Питах я тя как мисли. Отговорът беше, че според нея няма дядо Коледа и Зъбна фея. Общо взето потвърдих, но оставих една вратичка, а именно, че може би някога, някъде....

На мен като дете ми каза братовчед ми. Честно казано се разсърдих на майка. Почувствах се излъгана. Затова подпитвай детето то какво мисли по въпроса и ако видиш, че се доближава до "истината" му я кажи, като обаче запазиш красотата на приказката.

# 10
  • Мнения: 3 456
Вярва, но тя е само на 3.

# 11
  • Мнения: 279
Синът ми е на 10 години и все още вярва.Все си мислех,че като тръгне на училище ще се намери някой да го информира и така и стана,но той не вярва на децата, защото все още намира подаръци под елхата и на мястото,на което е оставил изваденото зъбче.Както сам казва Дядо Коледа и Зъбната феичка ходят само при децата,които наистина вярват в тях.Голям е вече,но все още не ми се иска да му развалям илюзията.

Последна редакция: чт, 28 юни 2007, 17:44 от stella_70

# 12
  • Мнения: 3 622
Синът ми е на 10 години и все още вярва.Все си мислех,че като тръгне на училище ще се намери някой да го информира и така и стана,но той не вярва на децата, защото все още намира подаръци под елхата и на мястото на изваденото зъбче.Както сам казва Дядо Коледа и Зъбната феичка ходят само при децата,които наистина вярват в тях.Голям е вече,но все още не ми се иска да му развалям илюзията.

Моя син е на 9 години и при нас е същото продължава да вярва и мисля, че не е лошо  Wink

Общи условия

Активация на акаунт