Жегите - поведението на бебетата

  • 1 338
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 377
Бебето ми, което е на 20 дни, в първия ден от жегите беше много нервно, не можеше да заспи у, особено след обяд, а вчера и днес само спи и или аз трябва да го събудя да яде, или се буди на често за да хапне малко и пак заспива. Нормално поведение ли е? Трябва ли да се притеснявам?

# 1
  • София
  • Мнения: 5 079
Абсолютно нормално е. Какво можеш да очакваш от новородено? То, милото, въобще не знае какво му се случва. То това време е непоносимо, без оглед на възрастта, просто е нечовешко...  Sick

# 2
  • Мнения: 7 947
Естествено че е нормално - до началото на 2ри месец бебоците предимно спят! Будят се да похапнат и пак заспиват - поне при мен и при мойте познати е така! А за жегата - просто не го обличай - по гащета и една съвсем лека блузка или потниче, това е! Аз дори е имало дни когато съм го оставяла бебока само по памперс...Един съвет - давай му водичка, аз от първия месец му давах! Лято е все пак... PeaceИ още нещо - радвай се, че бебока спи, щото после като започне да шава и ходи, леле майко...

# 3
  • София
  • Мнения: 276
И моето бебе се държи така. Само дето не спи, а будува и се нерви горкичката Sad Но не яде както трябва - или много малко или не й стига защото я мързи да суче. То си е досадно в топлото, залепена за мен. Даже се поти. А навсякъде пише, че не се потяли новородените... глупости!

Много леко е облечена, опитвам се да я разхлаждам както мога, но нищо не помага.

# 4
  • Мнения: 498
Абсолютно нормално е!Ние сме на почти 3 месеца,а той или ще е нервен или няма да яде или ще спи като заклан!Няма угодия!А вечер като захладнее си е същия смехурко!

# 5
  • Мнения: 30
Ние сме на месец и половина и жегите ни влияят мн зле. Или ще спи по цял ден или ще плаче. А също и яде по-малко.

# 6
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Яде по-малко, реве и не иска да спи ...  ooooh!

# 7
  • Мнения: 1 440
Имай предвид, че бебчетата са свикнали с Т 36-37'С. Нашата педка каза, че в кувиозите бебетата ги държат само по памперси на 37'С. А и те сега наистина само спинкат...я да видиш после какво става Laughing

# 8
  • Русе
  • Мнения: 2 354
радвай се, че спи...
Моята маймунка не иска да спи, не иска да яде  ooooh! , когато й е некомфортно иска да се гушкаме, а познай какво е гушкане в тия жеги  ooooh!

# 9
  • Мнения: 11 003
Откакто навърши 1,5 месеца, много трудно успявам да я приспя през деня, но това няма нищо общо със жегите. В края на м. май спря да се буди нощем, издържаше 8-9 часа. От 2 седмици насам обаче си върна нощното хранене - може би е заради жегите.

# 10
  • Мнения: 2 159
неспим и много крещим Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 256
Тук/New York/ също настъпиха ужасни жегi,а и влагата е убийствена заради водата.
И двете са доста нервни.Когато сме навън са като парцалени кукли и не мога да ги събудя да ядат,ядат по малко,след това идват на себе си и искат да ядат,но отново малко.C една дума разбиха се и режимът им също.През ноща спят страшно много часове,което не е характерно за тях.Педиатърката каза,че бебетата се чувстват много по-зле в жегите от възрастните.

Не се притеснявай-нека спи много е малко

# 12
  • Мнения: 6 164
Нормално е. И да е нервно, да не спи, да отказва да яде. Събличай го голо, само да не е на течение и пред вентилатор.
Моят син почна да се буди в 5 сутринта от жегите, и да ляга чак в 7. По принцип спим до 10-11-12 на обяд, и затова това 5 сутринта ми се вижда #Crazy ...

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Много яде,много спи,много мрънка,много се върти...То ние се изнервяме и променяме в тия жеги,та камо ли бебоците.

# 14
  • Мнения: 123
Да, бебчовците де промениха много , моя по цял ден не ще да яде, само сучи около 1-2 мин, колкото да утоли жаждата, ноооо да видите нощем,луда ме прави , наваксва здраво, вече спим заедно , защото не се издържа, поне  като огладнее сам си намира цицата

Общи условия

Активация на акаунт