НЕРАЗПОЛОЖЕНИЕ И ЛЕКА ТЕМПЕРАТУРА

  • 1 037
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 584
Лекувам детето си отскоро с хомеопатия, доктора при който го водя каза че практикува класическа хомеопатия ,но мен някои неща започнаха да ме притесняват! Когато малкия се разболя с хрема без други симптоми му изписа калиум йодатум9 СН и  ферум фосфорикум 9 СН - първото 3пъти на ден , а второто два пъти на ден! Детето се оправи наистина , но аз се зачудих че изписа две неща наведнъж! Сега синът ми е пред разболяване май ,започна да киха от два дни , очите му са леко влажни, днес е с температура 37-37,2 , а и баткото е с ангина от 3 дни и аз и се обадих да питам трябва ли да давам нещо или да чакам да се проявят някакви по-силни симптоми, тя ми изписа Беладона 9СН два пъти тази вечер и едни път утре сутринта  и трябва да й се обадя !! Чела съм във форума че Беладонната е за висока температура, ох и аз не знам май прекалено се вглеждам в нещата, но като лечител все още не е завоювал доверието ми и засега съм мнителна към нещата които изписва на сина ми!! Много ще се радвам да видя мнения на някой който се занимава с хомеопатия и е по-навътре в нещата от мен!!

# 1
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 - Вие по-добре знаете от" класика" Ви. Беладона   е при рязко вдигане на висока Т. и още една дузина симптоми, като се прави Диференциална диагноза с поне още 5 хомеопатични л-ва за Остро състояние. Но кой да знае и учи, по-точно да ги обучи... И това съвсем не е случайно - нали ако повече ги научат, няма да въртят такъв оборот на фирмата - учител...

# 2
  • Мнения: 1 559
Предписанието по телефона ли се състоя? Rolling Eyes Ако не си дала Беладона, съветвам те да не го правиш.
Както и Александър е отбелязал, със самообразоването си по форумите ти си по-наясно с Беладона от вашия "хомеопат". Освен че се появяват внезапно  с висока Т и интензивни физически симптоми, острите състояния на Беладона се характеризират с червено и горещо лице; студени ръце и стъпала; блестящи очи и разширени зеници. При Беладона всичко е внезапно - и физическата симптоматика, и психическата (бурен гняв). Синът ти, който от два дни поддържа ниска Т, надали е Беладона (направо невероятно би било). Беладона вдига рязко висока Т.

При Т 37 - 37,2, кихане и навлажнени очи не бих мислила за лекарство, ако детето е весело, спокойно, играе. Всъщност как се чувства детенцето? Това е много показателно.

Общи условия

Активация на акаунт