Отговори
# 45
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Вивита, ама защо, да няма да си правиш сапун? Ако да - кое те поддтикна към тази стъпка? Peace

  bouquet

# 46
  • Мнения: 2 292
децита, от време на време ми пращат дом. сапун. полzвам го и ми хрумна да опитам да си направя сама, но по ароматен и по спец  Wink

# 47
  • Мнения: 3 880
децита, от време на време ми пращат дом. сапун. полzвам го и ми хрумна да опитам да си направя сама, но по ароматен и по спец  Wink
А за какво го ползваш (и аз малко като Мара Подробната да разпитам Wink)
Като дете чувах да разправят, че миенето на косата с правен сапун било много хубаво и косата ставала чудна- здрава, лъскава и т.н. обаче пък по него време и нямаше много пфлегепродукти, така че незнам дали наистина е било така или поради липса на друга алтернатива newsm78

# 48
  • Мнения: 2 292
децита, от време на време ми пращат дом. сапун. полzвам го и ми хрумна да опитам да си направя сама, но по ароматен и по спец  Wink
А за какво го ползваш (и аз малко като Мара Подробната да разпитам Wink)
Като дете чувах да разправят, че миенето на косата с правен сапун било много хубаво и косата ставала чудна- здрава, лъскава и т.н. обаче пък по него време и нямаше много пфлегепродукти, така че незнам дали наистина е било така или поради липса на друга алтернатива newsm78

zа миене на ръце го полzвам  bowuu аz zнам , zе е добре zа косата катранения сапун, но zа него нямам рецепта.

# 49
  • Мнения: 911
гръмна ми лаптопа. чисто нов. докато го поправят, няма да ме има много-много. аz пък ще иzгърмя от стягане на багажи.

# 50
  • Мнения: 1 817
Виви, кокосово масло има във всеки супермаркет и се нарича Палмин. Струва около 1 евро за 500гр.
Чико, оздравяхте ли?

# 51
  • Мнения: 1 636
Не Зима,получи и Наzенспрей и zа първи път инхалаzионсгерет.Вече го иzпробвах.Първо се дърпа6е,но после мирна и zаспа,но само докато го иzклÜчих.Сега тича като луд,ка6ля и бър6е сополи.Но темп.няма гот zай данк.

# 52
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Прочетох набързо и по диагонал.  Mr. Green
 Вискара , добре съм, уча яко, а малката е при тагесфатера. Много съм доволна от него , дъщеря ми също. Винаги е весела и засмяна , когато я вземам оттам. Нали е най- малка и децата там й обръщат голямо внимание. Не мога да разбера откъде пишеш,разбрах че пътуваш постоянно, но ако си в Варна , началото на август имам голямо желание да почерпя по едно питие.Бързо въстановяване на малкия!
 Десита , миналата седмица гледах такъв договор за стволови клетки. Споко ,не съм бременна, моята приятелка е и ми беше на гости. Цената е 2200 евро , като касата нищо не поема, но има клауза в договора и листа за расрочено плащане. Най- голямата вноска е 170 на месец.Приятелката ми е българка и може след години да се върне в БГ да живее, така че , разисквахме и транпорта на стволовите клетки , евентуално. Има и такава клауза за транспорт.

Сердика, разпитах , за трансибирският поезд! Голямо пътуване било.  Shocked   Имало и спални вагони-  за двама. Тръгва от Москва до Пекин минава през Улан Батор/ ако искаш ще ти ги напиша всички точки/ , като цялото пътуване трае 7 дни.Съболезнования за лаптопа

Последна редакция: чт, 28 юни 2007, 15:13 от Шехи

# 53
  • Мнения: 1 817
Чико, значи все пак се подобрява! Щом няма температура.  Peace Дано му мине по-скоро на детето!

# 54
  • София
  • Мнения: 5 709
Казаха ми да питам при вас мили мами!
Интересува ме понеже с мъжа ми смятаме да заминем за Германия а аз съм бременна вече в 34 седмица ако родя там ще трябва ли да си плащам и евентуално какво? Казаха ми че понеже съм здравно осигурена няма да плащам но не мога да съм сигурна Rolling Eyes вие можете ли да ми помогнете?
И др ми въпрос е  ако родя там бебето получава ли гражданство или някакъв друг тип привилегия занапред? Доста объркано го написах надявам се да сте ме разбрали Hug Благодаря ви предварително!   

# 55
  • Мнения: 1 636
Димяни,май няма6 много време,като си в 34 седмиzа. Wink
Аz не съм сигурна,но бих каzала да.Който не е осигурен тук доколкото zнам плаЩа.Имах 2 приятелки,която си платиха раждането.Това бе6е обаче преди години.Сега БГ като е в ЕУ може да е друго.Но не вярвам БГ каси да се съгласят да поемат раzходите.
За гражданството от едната приятелка тя и мъжът и от БГ zнам,че детето като е пълнолетно може да вzеме немско гражданство.
Дано другите ти отговорят със сигурност.ЗаЩо не се обади6 в БГ и да попита6?
В кой град Ще сте?

# 56
  • Мнения: 1 178
Димяни, питай в zдравната каса в бг. дали имат спогодба и с коя немска каса и дали раждането се поема от тях. zа справка едно раждане спонтанно е около 2300? (цената на всяка болница е раzлична, така че това е ориентировъчно)
zа гражданството ако родителите не са де. и не са от три години в де. няма шанс zа немско гражданство (така е големият ми син, но малкия, който се роди след като навършихме три годишен престой тук има право да придобие немско гражданство)
zа други придобивки, ако работите и сте осигурени имате право на детски, които са в раzмер на около150?, zа друго не се сещам.

# 57
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Казаха ми че понеже съм здравно осигурена няма да плащам но не мога да съм сигурна Rolling Eyes вие можете ли да ми помогнете?
И др ми въпрос е  ако родя там бебето получава ли гражданство или някакъв друг тип привилегия занапред? Доста объркано го написах надявам се да сте ме разбрали Hug Благодаря ви предварително!   

ти къде си осигурена? в Бг ли? доколкото знам ЗК поема само спешни случай при пътуване в чужбина.най-добре иди и ги питай.

гражданство ще получи детето, ако 1 от вас е немски поданик.

# 58
  • Мнения: 1 636
Котарана,zа цената съм съгласна.
За гражданството обаче_моята колежка бе6е половин год.тук,като роди.Тогава тя се интересува и и бяха каzали,че детето може като стане пълнолетно може да ре6и бг или де.Тя бе6е обЩо тук 18 месеzа.

# 59
  • Мнения: 3 521
До колкото знам от ориентировъчния ни курс, за да придобие гражданство детето трябва 1. да е родено тук и 2. да има поне 7 години престой в страната. По другите въпроси нямам идея.

Общи условия

Активация на акаунт