Какво е новото при мен (част 4)

  • 21 214
  • 303
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 380
Дано това да ви е единствения проблем с това дело.

Наистина Септември е далеч, но толкова много си чакала ще почакаш още малко. Сега поне вече можете да го виждате почти без ограничения (дано не ви е много далеч дома).

Успех!!!

# 16
  • Мнения: 1 843
Подкрепа ли, Фоксче...мисля си, какви изпитания ти праща съдбата...няма да е леко, ти си знаеш - бременна в незнам кой си месец и живот и здраве, детенце, което ще има нужда от 100% внимание...Пази се!
Някога съм се чудила и ядосвала на фрази като тази, че Господ пращал най-тежките изпитания, на тези, които обичал...Опитът, обаче като, че ли потвърждава тази иронична закономерност.

Всички думи са толкова тривиални на фона на действителността. Добре ти казаха горе, пиши често, пиши тук, пиши дневник за емоциите и усещанията ти, хем отдушник за теб, хем истински спомени за малчуганите. Трябва да надвиеш над времето.

# 17
  • Мнения: 883
Фоксче, толкова съжалявам, че трябва нещата да минават по такъв сложен път. Но другите са прави - не се ядосвай, събирай сили, че ще ти трябват. Ако Домът ви е близко ходете колкото можете по-често при Исак и използвайте времето да се опознавате.
А това с Държавен вестник е абсолютна глупост, ама и ние навремето (преди почти 8 години) минахме през същото с Борко. Той е роден извънбрачно, но в акта му за раждане беше посочен бащата (чужденец - от арабска държава, бил аспирант у нас и си заминал като завършил). Та тогава по съвета на познат адвокат наред с обявата в Държавен вестник (от която не се очакваше резултат) пуснахме и искане до посолството на съответната държава и хората проявиха разбиране и сравнително бързо (за около 2 месеца) издириха "таткото" (който си имал семейство и 2 деца и дори не подозирал, че си има още едно момченце в България) и той без проблеми подписа отказа. Ако имаш възможност да разбереш от коя държава е ББ, потърси контат с посолството на съотвентната страна (повечето вече имат сайтове и адреси за контакти чрез интернет) и виж дали няма да ти помогнат.

Много сили, търпение и късмет
 Hug

# 18
  • Мнения: 1 652
Фоксче ,  Hug !
Като прочетох това настръхнах:
Това е, единственото хубаво е, че видях майка му и като ме попита как изглежда и дали съм сигурна че се е отказала от него, а не е станала някаква грешка, ще мога да му отговоря.

И по този повед искам да си призная, че преди да вляза в този форум имах доста по-различно мнение за много неща по повод осиновяването, имах и много страхове .  Благодарение на всички, които са тук парченцата ми се подредиха. Бях затрила и съдебното решение от делото, сега си извадих ново, за да мога един ден да му помогна да открие тази, която го е родила, но за съжаление, там не пише нейните имена, а само неговото име.

Някога съм се чудила и ядосвала на фрази като тази, че Господ пращал най-тежките изпитания, на тези, които обичал...Опитът, обаче като, че ли потвърждава тази иронична закономерност.
Права си- дори самото осиновяване си е изпитание и не е случайно дадено. А що се отнася до иронията на съдбата- Фоксче-каква красива ирония са приготвили за тебе небесата!А?   bouquet
Дефи, къде беше?  newsm78 Липсваше ми. И аз пиша рядко, но чета сравнително редовно.

# 19
  • Русе
  • Мнения: 729
Здравейте пак и от мен.Не бях влизала няколко дни, защото пак ходихме при моето слънчице.Търчах напред назад да вадя документи #Cussing out направо ужас, но вече извадих всичко и съм ги изпратила.Делото ни е на 09.07.2007 и на 17.07 живот и здраве Раличка /това име ще носи нашето ангелче/ ще си бъде у дома.Всеки път когато я оставям там направо ми се къса сърцето.Но както казват много мина малко остана.Благодаря на всички за подкрепата.Сега започвам преустройства в къщи ,пазаруване и т.н. изобщо  Grinning ,това най-сетне се случва и с мен.
Искам да честитя както някой беше казал във форума  на всички за всичко хубаво за да не пропусна някой.Нека хубавите неща да са повече. Hug Peace Hug Peace

# 20
  • Мнения: 921
Много се радвам за вас, Лора77!!! Предполагам, че усещането е страхотно. Да ремонтираш, да пазаруваш, абе изобщо цялата тая трескава подготовка за новия човек в семейството. Всъщност мъъъъъъничко ти завиждам, съвсем благородно Mr. Green, разбира се. Успех на делото!!  Peace И да се отчетеш в темата "снимки" като си дойде детенце!

# 21
  • Русе
  • Мнения: 729
Със сигурност ще сложа снимки.Но това което искам да кажа е на Фоксче- наистина съжалявам за това което се случва.Знай че имаш подкрепата , поне морална от всички във форума.Ако можем и по друг начин да помогнем ще е добре, само пиши и мисля че всеки би си отзовал.Но ти бъди силна заради себе си и заради детенце.Дано нещата се подредят по скоро.Кураж.

# 22
  • Мнения: 160
съжалявам фокс4е,а аз си мислих 4е мои ат пат е най трудния все пак минаха повие4е от 3м от както за първи  видях вики.
колкото и да е трудно времето минава.аз наи-много се притеснявах от евентуална среста с б. майката,но слава бога това ми се размина.
съжалявам,4е не мога да ти дам съвет  се с това 4е крайният резултат макар и със закъснение сте е прекрасен.
кои съдебен състав ти води делото?
4увала сам лоши отзиви за 5 състав.

# 23
  • космополитно
  • Мнения: 941
Здравейте! Казвам го буквално задъхано Embarassed От няколко часа успях да реабилитирам домашната си нет връзка - навръх July morning! (този символ не го избирам, но явно се явява като еквивалент на сутрин!?) Какъв подарък за мен! С нетърпение отметнах ежедневните задания... Сега Тя спи и аз бух право във форума! И право в тази тема. На фона на последните няколко включвания ще звуча неадекватно и може би неемптично. Но исках да обявя: НОВОТО ПРИ МЕН Е, ЧЕ ИМАМ НЕТ! Сега ще почета първо тук, ще се разпиша, изравяйки вече позатрупани теми и се надявам скоро да съм в пълен синхрон на обсъжданията!
Забелязвам толкова нови имена-като нищо и аз ще създам подобно впечатление! newsm78
Сега красиви сънища за всички ви и един пъстър предстоящ ден! Толкова ми липсвахте! Hug

# 24
  • Мнения: 1 669
Не мога да се сдържа да не се похваля... Днес беше първата ни среща със социалната. Досега беше минала само една с едните от препоръчителите, и както бях писала - затиииишииие... Оказа се, че социалната излязла в отпуск, та днес се видяхме - първата обща среща... Казахме й, че излизаме от следващата седмица в отпуск и ще бъдем извън града, та до края на следващата седмица ще приключат всички срещи - с другите препоръчители, с нас поотделно и посещението в дома.... Малеееее, много съм развълнувана Laughing Laughing Laughing. Ами че в края на другата седмица ще сме приключили с всичко и ще чакаме само да ни направят доклада... Дано да е по-скоро... Стискайте палци!

# 25
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Супер bobkas, няма нищо страшно в тези срещи, дано не ви бавят доклада!

# 26
  • Мнения: 2 084
Фоксче, това с Държавен вестник е формалност, която дава право на съда да определи като единствен законен представител наличния родител и да узакони отказа. Чака се 40 дни. Щом е вписан в акта за раждане е по-добре да минете през това. Всъщност май няма начин да се избегне. Стискам ви палци! Чака те двойна радост!
На Лора и Раличка целувки!

# 27
  • Мнения: 1 669
Супер bobkas, няма нищо страшно в тези срещи, дано не ви бавят доклада!

Благодаря, wa_wa ! Искрено се надявам да е така. Дано не се наложи да чакаме 3 пълни месеца за доклада Laughing Laughing Laughing... Поне мъъъъъничко да съкратим срока... Embarassed
Успех на всички!

# 28
  • Мнения: 921
И аз стискам палци да напишат доклада бързо-бързо и да ви вписват в регистрите. Успех!!!
Много добре разбирам вълнението ти, защото аз самата само преди месец бях в същото положение!  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 9 517
Фоксче, това с Държавен вестник е формалност, която дава право на съда да определи като единствен законен представител наличния родител и да узакони отказа. Чака се 40 дни. Щом е вписан в акта за раждане е по-добре да минете през това. Всъщност май няма начин да се избегне.
Така е, спор няма, но нека сметнем - 29 юни + 40 дни (30 дни след обявата се чака и да предположим 10 дни преди да се публикува) прави... около 10 - 17 август.... , да кажем, че им трябва и още малко време - нека бъде 31 август, съгласна съм, но 26 септември????? Иде ми да отида в съда и да убия съдийката  #2gunfire #2gunfire.
Както и да е, стига съм се оплаквала, нека се похваля - в неделя  чухме първия писък - беше тихичък, притеснен, такъв един неуверен, но беше писък, придружен с дърпане към люлката и в никакъв случай не беше накланяне на главата и клатене Grinning. Е, не го прегърнах и разцелувах - нали трябва да съм строга, но умрях от кеф Joy

Бобкас, желая ви много скорошно вписване в регистрите и нареждане в редиците на чакащите.

Общи условия

Активация на акаунт