От къде/каква хавлия и бял плат за кръщене?

  • 3 318
  • 5
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 418
Момичета помагайте! Трябва да купя хавлия и бял плат за миро за кръщенето на малката, а идея си нямам от къде и каква да е тази хавлия (бяла ли) и плата какъв трябва да е. От Варна съм.

# 1
  • Мнения: 7 106
хавлийките не са ли две? Една за попа и една за детето, след като го мокрят/топят в казана?
Съвсем обикновена хавлиена кърпа за попа, и една малко по-голяма за детето, цвета няма значение.
Бял плат не сме взимали  Rolling Eyes, за какво  е той?

# 2
  • Варна
  • Мнения: 418
Белият плат е за "миро". Не знам какво значи, така ми го казаха в църквата. Май той е за детето след като го мокрят, но не съм сигурна. Май ще трябва да отида пак до църквата да питам по-подробно.

# 3
  • Мнения: 154
на мен освен хавлийките ми искат и носна кърпа,но не знам за какво им е.майка ми обиколи целия град да търси.Казахани също,че хавлийката за детето да не е някакъв халат или супер скъпа, защото след като го избършат се сгъва и се прибира и вече не се бърше с нея.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Най - добре иди и питай. newsm78
Ние скоро кръстихме детето, но не във Варна и попа каза да донесем хавлия, да избършем детето, без да уточнява. Кръстницата купила халатче и сега си го ползваме Grinning. Питах го оставя ли се кърпа в църквата - каза по желание итн. Явно навсякъде е различно Rolling Eyes
 От мои приятели, които кръстиха детето тук на Св. Константин знам че са носили малка, обикн. кърпа, която са оставили в църквата, а детето са бърсали с бял плат, който им казали да приберат и да не ползват до незнамси кога. За целта са използвали бебешка памучна пелена.

# 5
  • Мнения: 374
В ролята на "миро" при нас влезе 1 голям бял единичен чаршаф, който после можеш да си го ползваш. Така ни обясниха от църквата.

Общи условия

Активация на акаунт