Пушачи vs. Непушачи

  • 5 184
  • 133
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 343
Драги съобразяващи се пушачи, давате ли си сметка, че много от приятелите ви непушачи, които ви отговарят, че няма проблем да запалите, когато сте заедно, всъщност лъжат, за да не ви обидят и да не се лишат от приятната ви компания?

# 121
  • София
  • Мнения: 3 249
Аааа, няма такива работи! Naughty Когато бях млада и глупава, лъжех. Сега ако някой ми пуфти в лицето, си казвам директно, а ако става дума за детето, съм направо ужасна. Всички гости до един пушат на терасата (остъклена) Пак добре, че не ги пращам навън да мръзнат зимата или да се сваряват в жегите.

Тъй като в семейството на леля ми се пуши безхаберно и безконтролно (а има малко дете - вече първи клас, но винаги е било така там), отказах да отида на рождения й ден, защото щяха да опушат тогава двумесечната ми дъщеря. Разсърди се, ама това е положението.

# 122
  • Мнения: 1 924
Пуша тайно и с угризения-3.5%(Sunglasses...хехе, има ученици ли във форума Laughing

Бях върл,пристрастен и нетърпящ възражения пушач: не съм се съобразявала с никого, но и не се е случвало съмда  попадала в обкръжение на непушачи,бебета и др, (ходех си по задимени кръчмета или пучех на открито)

Сега , по обективни причини, не пуша , по - скоро едва се удържам,но туй е друга тема.

Непосредствено след раждането, докато лежах в коридора, оттам на няколко пъти мина един тип лекар със запалена цигарка в ръка.

# 123
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Драги съобразяващи се пушачи, давате ли си сметка, че много от приятелите ви непушачи, които ви отговарят, че няма проблем да запалите, когато сте заедно, всъщност лъжат, за да не ви обидят и да не се лишат от приятната ви компания?

Да, знам го това. Затова не пуша там където само аз съм пушач или никой не пуши. Така не ми се налага да питам - може ли да запаля. Паля само там, където и други пушат.
Скоро имаше тема за забрана на пушенето на обществени места в Англия. Трябва да забранят и тук. Хем по-малко ще пуша, пък може и да ги откажа.
Добре че на работата ми не се пуши, иначе съм голям комин.

# 124
  • Мнения: 2
Отказах ги преди 2 год!

# 125
  • Мнения: 1 998
съобразявам се винаги,когато има непушачи
почти не пуша в къщи - а по терасите,защото в семейството само аз съм пушача Embarassed и на мен самата не ми е приятно като ми замирише на цигари в дома ми,ама пусти навик!

# 126
  • Мнения: 6 029
пуша на открито. тоест - съобразявам се. висим по терасите.

# 127
  • София
  • Мнения: 4 423
Пуша много, съобразявам се повече от колкото трябва с непушачите - мога да не запаля ( трудна работа), щом трябва.
Единственото място,  на което не се съобразявам е градинката, там си пуша, пуша...но гледам дима на къде отива - мразя да има вятър. Tired

# 128
  • Мнения: 520
Аз съм една странна пушачка.
Съобразявам се само когато реша и само с когото  реша.Но с присъствието на деца винаги.
Не обичам да се прибирам вмирисана на цигари.
Не обичам да вляза в асансьор ,в който някой е пушил.
Не обичам и миризмата на фасове.
Не толерирам пушенето на всякъде.

  Не се дразня ако ми правят забележки.




Eй това съм и аз.
2 Пъти съм ги отказвала , по време на бременностите, после пак съм започвала с пълното съзнание, че е много тъпо, но ми се пушеше.
Да допълня, че не  обичам вкъщи да вися на терасата и да пуша и затова не пуша, освен ако нямаме гости и децата не спят вече в другата стая Peace

# 129
  • Мнения: 5 713
Драги съобразяващи се пушачи, давате ли си сметка, че много от приятелите ви непушачи, които ви отговарят, че няма проблем да запалите, когато сте заедно, всъщност лъжат, за да не ви обидят и да не се лишат от приятната ви компания?
Много вярно.  Laughing
Аз не пуша т.е. двамата с мъжа ми не пушим. Забележки не правя.
Но така да мразя миризмата на цигари, става ми лошо. Особено в заведение, откачам. Затова и пропускам такива с лоша вентилация.

# 130
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Пуша но се съобразявам с околните .Срам ме е да пуша в градинката при децата ,например .

що ? да не им издишаш в лицата, я ???

# 131
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Драги съобразяващи се пушачи, давате ли си сметка, че много от приятелите ви непушачи, които ви отговарят, че няма проблем да запалите, когато сте заедно, всъщност лъжат, за да не ви обидят и да не се лишат от приятната ви компания?


Еми кофти за тях ... има си и лаф: "сливи ли имат в устата". На човек, ако му пука за здравето му, ще си каже ! На мен не ми пука за мойто и пуша !

# 132
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз съм дефакто пушач, но по душа непушач hahaha Паля доста рядко, обикновено само на заведение и всякакви неудобства, свързани с прекомерното пушене, са ми крайно неприятни. Мразя да влизам в задимено помещение, да ми смърди косата и дрехите, да ми дъхат на цигари, да ми се пуши в офиса и въобще всякакви такива смрадливи изпълнения Sick

# 133
  • в Низината
  • Мнения: 705
Пуша, но гледам да се съобразявам с околните. Вкъщи никога не се е пушело - само на терасата.

Общи условия

Активация на акаунт