Погача на 5 месеца?

  • 1 461
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 674
 Леле какви работи прочетох за погачата!!! #Crazy
 Сладка питка беше направила свекърва ми на изписването, след като се прибрахме. Бяхме си семействата СЪС мъжете! На мен ми казаха, че може да направя погачата (когато се събират само жени), когато си искам и аз си чакам да си свършим ремонтите и други глупости и сега смятах да я правя, понеже вече всичко е в ред!
 Обаче сега прочетох стари теми, където пише, че се прави на 40 ден!!! Иначе на 40 ден ние ходихме на черква, а после в 3 къщи, където ми дават яйца, лук, ям хляб със сол и захар (абе, глупости на търкалета)!
 Та сега мога ли да я направя тази погача или вече няма смисъл? newsm78

# 1
  • Мнения: 2 388
ако ти се събират приятелки на купон - направи я, какво толкова! Wink

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Аз,само да питам,защо си яла лук и там другите вкуснотии и какво си правила 3 дена у вас/без лоши чувства/.А,пък за питка на 5 месечно бебе не съм чувало,но ако,е за купона всичко може Peace

# 3
  • Мнения: 9 050
На мен тази традиция с погачата не ми беше много присърце и не я правих. В нашия род се прави питка на прощъпулника. Така че съм я оставила за тогава. Можеш да я отложиш за прощъпулника. А ако сега искаш да си събереш приятелки - събери си ги.

# 4
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
На мен моите баби ми казаха, че сладка питка се прави когато детенцето направи само първите си крачки. Питката се промушва между крачетата отзад напред и се раздава на 3 къщи. Прави се в сряда за здраве.

# 5
  • Мнения: 674
 siska79, ходихме на черква и ведага след нея в 3 къщи на приятели, за по15-20 минути, като ми дадоха там по 1 яйце, 1 глава лук и там слагат на масата хляб, захар и сол, от които си хапвам. После лука и яйцата трябвало да изям - с лука си готвих 1 месец (ха-ха), а яйцата ядох през няколко дни, понеже бебето се обриваше от млечни продукти и яйца!
 А и намазваха бузките на горкото бебе с брашно, за да има трапчинки. Габи наистина има ЕДНА много сладка, но тя си е още от като се роди! Mr. Green
 Искам да уточня, че ИЗОБЩО не вярвам в такива глупости. Направих го просто, за да спазя въпросната традиция и доста се смяхме при приятелките ми, където ходих на глупостите с лука и брашното! hahaha

# 6
  • Мнения: 674
 Благодаря ви за отговорите! По-добре наистина да я отложа за прощъпулника. То и без това детето ще проходи, докато се наканя да й направя погача! newsm62

# 7
Уфф, и аз много се чудя за тази погача. На 40-я ден му четоха чиста молитва,но това събиране на роднините ме ужасява.Бебо е вече на 2 месеца,мисля да не я правя. Който иска идва  ни на гости и вижда детето.

# 8
  • Мнения: 9 050
Ами аз не я правих, защото нямам баби наблизо да помагат, а на 40-тия ден още не се бях възстановила напълно от секциото и ако трябваше да чиста, да приготвям някакви неща, после да се занимавам с бебо, който пък може да не е на кеф......Не ми се понрави.
И на мен ми казаха това, което са казали на Mopsy. С допълнението, че майката, като отива да раздава питката, трябва да тича  Laughing
Ама ще тичам, щом трябва.....

# 9
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
То ако не я направите до 40 ден, няма смисъл след това. Прощъпулника си е отделно нещо. Ние я правихме, но не сте изпуснали кой знае какво.

# 10
  • Мнения: 674
 Даже много се радвам, че няма да трябва да я правя, понеже ако бяха само приятелки - добре, ама разни свекита и бабки да ми се мъкнат - не благодаря! ooooh!
 Сега с чиста съвест ще им кажа, че е късно за погача! Mr. Green

# 11
  • Мнения: 35
ако си търсиш   повод  за купон   направия  няма лошо  bigdance2

# 12
  • Мнения: 3 499
Даже много се радвам, че няма да трябва да я правя, понеже ако бяха само приятелки - добре, ама разни свекита и бабки да ми се мъкнат - не благодаря! ooooh!
 Сега с чиста съвест ще им кажа, че е късно за погача! Mr. Green
  Laughing
elina_king ти ме уби със всичките си постинги /от смях/  Joy

# 13
  • Мнения: 1 440
Аз пък даже не съм чувала за такава традиция...и по-добре че родата не е, защото така се вживяват в традициите, че не искат да слушат как аз виждам нещата ooooh!

# 14
  • Мнения: 5 183
На мен тази традиция с погачата не ми беше много присърце и не я правих. В нашия род се прави питка на прощъпулника.

И при нас така.

Общи условия

Активация на акаунт