Проблемите на детските градини във Варна-2

  • 43 290
  • 753
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 769
Е добре де последно не разбрах.............като има пари, къде е проблема?
Липсата на воля за работа.
След като има пари, проблема е в това че Обшината не може да получи облаги от детските градини. Само се вкарва в излишни разходи. Освен това терените са скъпи, а рушветите малки за строителство на ДГ.
Не, облаги при строителство от фирмите винаги има. Явно не могат да се разберат кой да гушне мангизите #Cussing out Терени общински има, но предпочитат да ги предоставят за строеж на жилищни кооперации.... #2gunfire Явно това лоби е по-силно.
приемането каза че ще започне поетапно най-рано през октомври  Peace
Малии, как така през октомври бе, тия хора въобще не ги обмислят нещата. Нали уж септември щели да я откриват...? На мен така ми казаха...Абсолютно сигурна съм, че даже и след октомври ще я отворят...хъх...точно в есенно зимния период на болестите.... ooooh!
СмиНсЧо, дадоха ли ти входящ номер? Защото на мен не....само устно ми го казаха  Grinning

# 31
  • Варна
  • Мнения: 893
запис! ще гледам да дойда довечера,но не обещавам.
за допълнителната нула - на мен наистина ми се чу 6000 а не 600, не знам ,явно съм била с глухите Embarassed

# 32
  • Варна
  • Мнения: 3 227
В Аспарухово има ли закрити детски градини?
Закрити в момента няма, но според информация / и слухове.../ от други майки СДГ № 22 "Горска приказка" е продадена, и в момента Общината я ползва под наем, като скоро се очаква да бъде закрита.
Ясла в квартала има само една.

Сега погледнах районирането в електронния регистър, и О! каква изненада - блокът ни попада точно в тази градина  #Cussing out Интересно как сме в района й, като е на половин час път пеша  Shocked

# 33
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
За Аспарухово мога да кажа, че градината в която аз бях на времето вече я няма, то даже май беше ясла, не градина. Намира се в Руските блокове до голямата градина, беше на 1 етаж, а на горния живееха хора. Отделно си има още една градина в руските, не съм много наясно как е сега, има една ясла ( или градина) до СОУ " Любен Каравелов" и една до парка, нагоре в квартала не си спомням дали имаше още градини. Някой от Аспарухово може да провери. Мисля че в руските блокове май имаше и яслени групи в един от блоковете, отделно 2 -те големи градини, това са ми спомените от преди 15 и повече години сега незнам как е.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Значи сега е така:
Ясла - само една, зад поликлиниката, в момента има 7 групи.
Градини - "Пинокио" е между руските блокове, няма яслени групи; другата голяма е "Валентина Терешкова" до парка, тя има филиал и в един блок до кметството; и третата е тази за която писах че май ще я затварят.

# 35
  • Мнения: 2 631

СмиНсЧо, дадоха ли ти входящ номер? Защото на мен не....само устно ми го казаха  Grinning

Питах аз, понеже бях подготвена от красенка, че не дават номера и служителката ми каза, че причината е, че няма още избран директор на яслата  newsm78 когато има избран такъв, ще се обадят  Peace
а иначе няма да се строи нова ясла ми казаха, а ще се ремонтира онкологията, която някога е била ясла, каза ми да следя как върви ремонта и да се ориентирам кога ще почнат да приемат  Shocked

# 36
  • Мнения: 3 405
Ние. с родените през 2007 кога да ходим в яслите за записване?  Grinning
Рано ни е май.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 2 133
за допълнителната нула - на мен наистина ми се чу 6000 а не 600, не знам ,явно съм била с глухите Embarassed
Имаш предвид, че го чу от кмета ли? Мисля, че и аз чух 6000 закрити места точно от него, на протеста под дръвчето Simple Smile Не си глуха, а аз не можех да си спомня къде точно го чух/прочетох за пръв път.  Grinning

# 38
  • Мнения: 2 282
Някои от нас не могат да се отлепят от тоалетната, така че ще пропусна и днешната среща.

# 39
  • Мнения: 578
http://more.info.bg/article.asp?articleID=736811&topicID=418&issueID=1927

Момичета вижте тази статия! Кали ако може да я добави при линковете.

Тук пише, че реалните молби са били общо 2050, пише също че неприетите са 473 и като капак се казва че приетите са 90%!

По мои изчисления имайки предвид първите две цифри неприетите са 23% следователно приетите са 77%, а не 90 както се твърди....

Да продължим със сметките 2050-473=1577 т.е това трябва да е точният брой приети деца за тази учебна година!  Ако вземем приетите за тази година и умножим броя им по 4 възрастови групи то получаваме цифрата 6308 т.е децата, които ходят на детска градина в града се въртят около тази цифра, а не са 11 000 както някой твърдеше на протеста.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 5 499
На мен пък друго ми направи впечатление. Как тъй капацитета е 1601, а са приети 2016. Как го разтегнаха тоя капацитет толкова. Или пак приемат по 40 деца в група и казват на учителките оправяйте се, а на родителите, ама вие нали искате детето ви да ходи на градина, тогава ще мълчите.

# 41
  • Мнения: 5 178
Мен друго  ме впечатли - . Записването е в едномесечен срок и вече започна., а сега де от кого е обявен срока и от кога - до кога е  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 42
  • Мнения: 3 595
Така проверих за Знание и Сила. Градината,която е била до пазарчето на Младост по не се знае точно какъв начин за минимална сума пари е станала частна собственост на директорката на въпросното частно училище. Училището не функционира вече, а сградата е продадена на Санита. Това е, което успях да науча.

# 43
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 256
Привет на всички борбени мами.Аз съм една от тези които ви подкрепят напълно и много исках днес да дойда на срещата за да се запозная с вас./ вчера се запознах с Юлия/ За огромно мое съжаление не успях да стигна на време до Морската градина.Много ще се радвам ако някоя от вас която е присъствала на събирането  ми пише повече подробности от нея и за евентуална следваща среща-къде и кога.Извинете , ама май трябваше да се представя-казвам се Пламена , на 31год. от гр.Варна , омъжена с две деца на 9 и 3,5год.Зодия ОВЕН , голям инат , от време на време звяр , борбена и целеустремена. Ще съм радостна ако ми отговорите. Чао засега.

Последна редакция: сб, 30 юни 2007, 12:37 от плами76

# 44
  • Мнения: 578
Мерси Ivy!

Или пак приемат по 40 деца в група и казват на учителките оправяйте се, а на родителите, ама вие нали искате детето ви да ходи на градина, тогава ще мълчите.

Чудесно обобщение! Но на страниците на регистъра се вижда че в момента групите са по тридесет деца, но наесен когато кмета реши да показва на обществеността колко много е направено, току виж групите станат по 40 деца.

http://www.aip-bg.org/index_bg.htm
На този сайт може да научиje как се иска информация от държавни и административни структури! Как да ги притисне човек така, че да получи това което му е нужно!

http://bgnewsroom.com/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%B … D0%B8%D1%82%D0%B5
Това е още една статия за нашия протест.

Последна редакция: пт, 29 юни 2007, 23:08 от JuliaP

Общи условия

Активация на акаунт