Настинка и бременност

  • 5 522
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 346
Здравейте мами, от вчера съм с хрема и гърлобол, хубавото е че нямам температура.....споделете с какво мога да облекча болките в гърлото/ от чай с мед няма никакъв ефект/.
Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 404
Гери,незная какво да ти препоръчам,но смятам,че трябва преди всичко да се консултираш с лекар.Успех.

# 2
  • Мнения: 364
Здравей аз прекарах около три четири седмици с гадната настинка започнах да смуча хомеопатични хапчета Хомеожен - почти никакъв ефект, мамите ме посъветваха да си взема има едни таблетки за смучене с прополис те много облекчават болките в гърлото така че ги препоръчвам. За кашлица пък можеш да пиеш Тавипек - той е от лавандулово масло. Всички тези лекарства са на билкова основа и никое от тях не вреди на бебето гарантирано. Иначе старите лекове с чай мед и лимони нищо друго не помага.
Има си антибиотици и хапчета за бременни но аз лично не искам да пия нищо такова по добре с билковите лекарства те не вредят това е сигурно. Вярно малко по бавно действат но има ефект.
Ако случайно вдигнеш температура - парацетамол и компреси с оцет - моят мъж така ми свали температурата за половин час от 38.4 до 37 градуса а по късно съвсем падна.

Направо през последният месец се специализирах с в лекуването на тази скапана настинка.

Пожелавам ти успех и стой си повече на топло яж плодове и пий повече чайчета - бързо уздравяване.

# 3
  • Мнения: 3 926
Гери, първо в коя седмица си? Аз искарах две грипо-настинки до сега, а първата беше съвсем в началото. Сега ще ти дам рецепта за едно изпитано лекарство - сокът от 4 лимона се слага в тенджерка с 2 с.л. мед. Това всичкото го слагаш на котлона и преди да заври го махаш. Сипваш го в чаша и пиеш - до 1 час след това трябва да си го изпила.
Можеш да си купиш всичко хомеопатично - Осцилококцинум, Стодал, Хомеожен-9 за гърлото. И само топла вода, лимони, портокали... чайове с мед.. Grinning
Успех и да оздравяваш бързо Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Geri
Здравейте мами, от вчера съм с хрема и гърлобол, хубавото е че нямам температура.....споделете с какво мога да облекча болките в гърлото/ от чай с мед няма никакъв ефект/.
Благодаря предварително

Аз така бях през почивните дни. Гърлобола облекчих със сместа "мед с джинджифил". Лапваш по малко, като бонбон и смучеш под езика. Има невероятен ефект!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 315
Аз изкарах вече 3 грипа и Осцилококцинум и Стодал-сироп за кашлица ме спасиха. Те са хомеопатични. Абсолютно безвредни за бебето!

# 6
  • Мнения: 272
съпругата ми изкара грип в 8 г.с. - пи фервекс и много прясно изцеден сок от лимони
лекарката ни каза, че може да приема до около 1,5 грама на ден витамин С

миналата седмица я заболя гърлото и след преглед в спешното и изписаха Биопарокс
това е спрей и се впръсква в устата - невероятен е
беше я подкарала към гнойна ангина а това я оправи за 2-3 дена
в листовката му пише, изрично, че е подходящ за бременни

Доктора УНГ каза да забравим за антибиотици в 3ти месец

# 7
  • Мнения: 46
Когато бях болна ми изписаха парацетамол, но ме предупредиха че може да се пият само два на ден (аз имах температура), стрепсилс за гърлото и ядох много мед с чесън (много е гадно) но този мед ме вдигна на крака без много лекарства. Но лекарства могат да се пият тогава когато плацентата се е оформила, защото тя предпазва бебето.
Най-добре е да се консултираш с лекар.
Бързо оздравяване!

# 8
  • Мнения: 500
Цитат на: Assinka
Гери, първо в коя седмица си? Аз искарах две грипо-настинки до сега, а първата беше съвсем в началото. Сега ще ти дам рецепта за едно изпитано лекарство - сокът от 4 лимона се слага в тенджерка с 2 с.л. мед. Това всичкото го слагаш на котлона и преди да заври го махаш. Сипваш го в чаша и пиеш - до 1 час след това трябва да си го изпила.
Можеш да си купиш всичко хомеопатично - Осцилококцинум, Стодал, Хомеожен-9 за гърлото. И само топла вода, лимони, портокали... чайове с мед.. Grinning
Успех и да оздравяваш бързо Heart Eyes

Тази резепта и аз съм я ползвала, но с една поправка- медът се добавя след това, защото ако се затопли макакар и не да ври, губи лечебните си свойства.Като лимоните могат и да са с корите, нарязани на парченза. Иначе тази резепта е безотказна, толкова сесии болна и с висока температура съм изкарала и съм се съвземала само благодарение на това чудо. Иначе в аптеките трябва да продават и прополис на спрей- това за самите болки в гърлото.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 845
Копирам ти мнението си от друга тема:
След консултация с лекар може да опиташ с биопарокс-спрей за нос и гърло. Антибиотик е, но на него пише, че може спокойно да се впръсква при бременност и кърмене. Помага ми доста. Сега кърмя, и го ползвам.
Друго може да пробваш мед с лимон-сокът на 1 лимон с 1-2 лъжици мед и малко топла водичка за по лесно размиване. Ами става нещо като цитронада и е приятно за пиене.
За нос мога да ти препоръчам кремче ментол от аптеката-намазваш леко ноздричките отвтре-помагало ми е, а почти имам синузит. Друго-дъвки -аirwaves. За гърло-топла кола, колкото и абсурдно да звучи. Иначе може да пробваш някакви смеси за гаргара, питай в аптеките-имаше нещо много ефикасно, но не си спомням името му. Иначе на Др Тайс има сиропи и хапове.
И най-важното-стой си вкъщи и не контактувай както с евентуално болни, така и със студа навйн.
Дано скоро се закрепиш и да си изкараш лека бременност оттук насетне.

# 10
  • Мнения: 1 383
Цитат на: Medea
Цитат на: Assinka
Гери, първо в коя седмица си? Аз искарах две грипо-настинки до сега, а първата беше съвсем в началото. Сега ще ти дам рецепта за едно изпитано лекарство - сокът от 4 лимона се слага в тенджерка с 2 с.л. мед. Това всичкото го слагаш на котлона и преди да заври го махаш. Сипваш го в чаша и пиеш - до 1 час след това трябва да си го изпила.
Можеш да си купиш всичко хомеопатично - Осцилококцинум, Стодал, Хомеожен-9 за гърлото. И само топла вода, лимони, портокали... чайове с мед.. Grinning
Успех и да оздравяваш бързо Heart Eyes

Тази резепта и аз съм я ползвала, но с една поправка- медът се добавя след това, защото ако се затопли макакар и не да ври, губи лечебните си свойства.Като лимоните могат и да са с корите, нарязани на парченза. Иначе тази резепта е безотказна, толкова сесии болна и с висока температура съм изкарала и съм се съвземала само благодарение на това чудо. Иначе в аптеките трябва да продават и прополис на спрей- това за самите болки в гърлото.


Струва ми се абсурдно да се варят лимони. Аз също ползвам подобно рецепта, но слагам прясно изцеден лимонов сок и мед, предварително разтворен с малко топла вода. Не трябва да се бърка с метална лъжица. Мисля, че така витамините се запазват най-добре.

# 11
  • Мнения: 8 769
Цитат на: tsveti7
Струва ми се абсурдно да се варят лимони.

На мен също ми се струва нелогично!В пресните плодове витамините са си 100%.
Без да имам претенции да разбирам особено много от хомеопатия, искам да ви кажа,че от лекари знам:осцилококцинума е превантивно средство. Приема се, когато си бил в контакт с болни, но когато се разболееш полза от него няма.

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Туфи
Цитат на: tsveti7
Струва ми се абсурдно да се варят лимони.

На мен също ми се струва нелогично!В пресните плодове витамините са си 100%.
Без да имам претенции да разбирам особено много от хомеопатия, искам да ви кажа,че от лекари знам:осцилококцинума е превантивно средство. Приема се, когато си бил в контакт с болни, но когато се разболееш полза от него няма.


Може да се взима ударна доза, при първи признаци на разболяване!Оксцилококцинума де...
Особенно за деца е важно да се дели капсулката на порции и през 2 часа да вземат по една "доза"!

Пазете се мили бъд. майчета! Грип в 1-вият 3 местър крие рискове  Close .

# 13
  • Мнения: 3 926
Ама те лимоните не се варят, а се загряват. Това е изпитан метод в нашето семейство - действа безотказно.

# 14
  • Мнения: 1 023
аз съм със същото - настинката, де - в момента:
лимони (по 3-4) прясно изцедени и мед - 2 пъти на ден
-стрепсилс за гърлото
-"pinosol" - капки за нос - много са мазни, ама действа.
парацетамол - само първите два-три дни, щото температура, пък една никва ниска...
обаче, вчера док каза:
само стрепсилс (или там някви смучещи се с исландски мъх), капки за нос, гърлото със сандрин или сода и лимони и мед до безсъзнание!
бързичко се оправяй!

милк

Общи условия

Активация на акаунт