Резултати от спермограма- помагайте!

  • 10 193
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 902
Кандиларов е едно от НАЙ-НЕПОДХОДЯЩИТЕ места за спермограма.
Спермограми се правят в специализирани клиники по стерилитет.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 15
въздържание                                      4 дни
обем                                                    2.0ml
pH                                                    8
Сперматозоидна концентрация    27 500 000млн / ml    
Сперматозоиди с нормокинеза    61.4%    
Сперматозоиди с хипокинеза    *%    
Сперматозоиди с акинеза                  38.6%    
Левкоцити                                        1-2на поле    
Аглутинати                                          Няма
Общ брой нормокинетични сперматозоиди    33 750 000млн.    
Седимент    подвижни и неподвижни трихомони*** 

аз лично нищо не разбрах  Sad
Това са резултати от Лаборекспрес и нещо не ми изглеждат, пълни поне на мен. Като гледах из сайтовете показатели и стойности които се включват в стандартната спермограма , тази ми изглежда не особенно пълна.Идея къде във Варна могат да направят качествена спемограма

# 17
  • Мнения: 4 306
Предполагам, че това е първа спермограма. Ако са вярни показателите, не е лоша. pH е малко високо, а обемът е на долна граница /но това е възможно от притеснение, ако е за първи път/.
Ето във Варна къде може да направите достоверна спермограма: тук

# 18
  • Варна
  • Мнения: 15
Благодаре ти много за отговора и инфото. Да за първи път е , но ще направим една и в АГ болница за по-сигурно.Мерси отново

# 19
  • Мнения: 3 294
здравейте,и ние стигнахме до спермограма...но според мен имаме отклонения , моля погледнете,правена е при 4 дни въздържание
 обем.... 2.5
 цвят .... белезникаво жълтеникав
 втечняване ...... 45 мин
 вискозитет ...... повишен
 Рh .... 8
 брой сперматозоиди в 1 см3 ...27 960 000
 общ брой .... 69 900 000
 подвижност:
 нормокинетични 40%
 хипокинетични  20%
 акинетични  40%
 6-8 левк. на поле

много ми е притеснено днес мъжа ми ще ходи на андролог да видим какво ще му каже.. Cry

# 20
  • Мнения: 4 306
megan06, като ходите за нова спермограма поискайте и да направят микробиологично изследване на еякулата. Със спермограмата са две отделни изследвания, макар в първата ви спермограма да има изолирани трихомони. Според антибиограмата, лекарят ще назначи необходимо лечение, ако се наложи.
Mindi , къде правихте спермограмата? Концентрацията е добра, подвижността е леко намалена. Няма данни за аглутинати? Правилно сте се ориентирали за консултация с андролог.  Дори да има проблем, правите нещо за преодоляването му. Успех!

# 21
  • Мнения: 3 294
Спермограмата я правихме в Бургас,в лаборатория ,не в специализирана клиника по стерилитет.Но ако и андролога каже че има нещо обезпокоително,тогава ще искам съвет за данни на специализирана клиника.Стискайте палци.Благодаря за пожеланията. Hug

# 22
  • Варна
  • Мнения: 27
Здравейте,
Много ще бъда благодарна ако някой може да ми помогне при разчитането на резултатите, които получихме от спермограмата на мъжа ми днес. Опитваме се да имаме бебче вече повече от година и половина, а аз съм със съвсем нормален цикъл, на 31 години съм и досега не съм имала бременности и аборти. Затова решихме първо да изследваме мъжа ми. Изследването е направено след 5-6 дни въздържание в лаборатория "Лаборекспрес" - Варна. Ето и резултатите:

Обем 6 ml 
pH 8
Сперматозоидна концентрация 42 812 500 млн / ml 
Сперматозоиди с нормокинеза 40.15 % 
Сперматозоиди с хипокинеза * % 
Сперматозоиди с акинеза 52.55 % 
Левкоцити 10-12 левкоцита на поле 
Аглутинати Няма
Общ брой нормокинетични сперматозоиди 103 125 000 млн. 
Седимент Кристали пикочна киселина ***

Притеснява ме процента на сперматозоидите с нормокинеза - 40,15%. Мъжа ми е пушач и консумира алкохол умерено. Възможно ли е на това да се дължат тези резултати? Мислим да отидем на уролог за препоръчване на лечение ако е необходимо, но все пак реших първо да се обърна към Вас. Благодаря Ви предварително за помощта и съветите!
P.S. Забравих да кажа, че материалът за спермограмата е даден в домашни условия, но времето до занасянето в лабораторията беше не повече от 20 минути.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 908
polymitko въздържанието е много,освен това трябва да я направите в специализирана клиника по стерилитет,а не в обикновенна лаборатория.Повторете я пак като спазите въздържание най-добре 3-4 дни и както ти казах в специализирана клиника и ще я коментираме. А за алкохола и цигарите то е ясно че вредят,нека ако неможе да ги откаже поне да ги намали до минимум. Виж тази тема има много полезно инфо особено в началото  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=285420.0  Много успехи!

# 24
  • Варна
  • Мнения: 27
ninkata80, mnogo blagodarq za barziq otgovor!
Vsi4ki ni kazvaha, 4e dnite trqbva da sapove4e ot 5, zatova iz4akahme tolkova vreme. Mislq parvo da se konsultirame s lekar urolog i ako se naloji, 6te pusnem dopalnitelni izsledvaniq v specializirana klinika. Prosto ne iskah tolkova da se vmania4avam bez da sme sigurni dali ima nqkakav problem. Az sa6to 6te si zapi6a 4as za pregled pri endokrinolog, za da vidim dali problemat ne e v men, no znam, 4e tam e malko po-slojno, a i cikalat mi mina, taka 4e sigurno 6te go ostavq za sledva6tiq mesec. A i tezi li4ni lekari, nikak ne im se davat napravleniq. Ob6to vzeto, sme malko pritesneni, za6toto ne znaem otkade da zapo4nem, a otivaneto v klinika po reproduktivno zdrave mi se struva tarsene na re6enie na problem, koito o6te ne sme sigurni, 4e imame. Prosto ne mi se iska o6te da izbarzvame.
Mnogo blagodarq za savetite i preporakite, pro4etoh temata, ima naistina interesni i polezni ne6ta!!!

# 25
  • София
  • Мнения: 2 908
Поля за първи път чувам някой да иска въздържанието да е над пет дни.Решили сте да посетите уролог,това е много хубаво но той няма как да ви каже каква е спермограмата-добра или лоша след като не сте я направили,затова направете я  в специализирана клиника и нека бъде разширена със морфология и тогава отидете на преглед при уролог,а също може и микробиология да пуснете.А при теб най-важното е да провериш тръбите дали са проходими чрез цветна снимка,както и да изследваш половите хормони на 3-5 ден от цикъла.Казваш че ви е рано да ходите в специализирана клиника,напротив не е рано,там ще бъдете насочени какво да правите,ще се търсят причините и т.н.в противен случай само ще обикаляте по кварталните кабинети,ще си давате парите и ще ви казват че няма проблем,а проблем има щом вече толкова време опитвате и резултат няма.Успех.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 27
ninkata80, благодаря за съветите! А можеш ли да ми кажеш някаква добра клиника във Варна, аз съм се насочила към Олимед, но тук във форумите чета доста противоречиви коментари. А и както казах, личния лекар ми отказа направление за ендокринолог и изтървахме момента. Но другия месец май ще се ориентирам вече към някоя клиника, така че ще бъда благодарна за препоръки!

# 27
  • София
  • Мнения: 2 908
Поля,дано се включи някое момиче от Варна за да ти даде по-точна информация за клиниките там но от това което аз съм чела тук с добро име се ползва д-р Александров от АГ-болница,може би не изписвам правилно за което се извинявам,нека по-компетентните се вкючат със повече информация.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 27
Благодаря много за съветите! "ivizdo" - и аз бях чула доста лоши коментари за Олимед. Ще гледаме да си запишем час при доктор Александров. Аз се надявам ако има някакъв проблем при нас, той да е при мъжа ми, защото там май по-лесно може да се открие и лекува. Дано скоро да се разбере и да мога да се похваля с добра новина!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт