мами в ГЪРЦИЯ - 5

  • 27 759
  • 280
  •   1
Отговори
# 15
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
За носталгия не мога да говоря, тъй като все още не живея постоянно в Гърция. Прекарвам почти 3месеца лятото, 1месец по Великден, 2седмици по Коледа и късната есен 2-3седмици, но никога нищо не ми липсва от Бг (освен сестра ми и бебето й).
Аз съм от смесен брак и не можах да почувствам Бг като родина никога, затова ми е лесно в чужбина. Живяла съм в Австрия и там също не изпитвах носталгия...

# 16
  • Мнения: 4 111
marrygbg, прочети тук за лентичката: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4827  Hug

# 17
  • Мнения: 558
За носталгия не мога да говоря, тъй като ....не изпитвах носталгия...
ами то носталгията освен че е тъга по родината е и тъга по близките или по преживяното/миналото  Simple Smile и в тоя ред на мисли, да, липсват ми сестра ми и детето и´, майка и татко..но пък се чуваме 3-4x седмично..

# 18
  • Мнения: 2 924
marrygbg
аз не обръщам внимание на земетресенията:)
То тук много често тресе така ,че  е по-добре да се свиква.
А така или иначе много малко неща на този свят могат да ме изкарат извън равновесие и
обикновено са свързани с дъщеря ми:)
Ти си в Закинтош доколкото си спомням?
Много красив остров.
Може би факта ,че е малък те кара да изпитваш носталгия?
На мен това чувство не ми е познато.
Бих могла да живея където и да е-как да обясня навсякъде добре се чувствам:)
Както казва pepelja6ka
носталгия е тъга по миналото  ,но със доста повишена степен на идеализиране
 на спомените,хората и събитията.
И тъй като аз не запазвам спомени-ни добри,ни лоши- за да имам място в съзнанието
си само за настоящето съм пощадена от подобно чувство.

# 19
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Мъчно ми е само за близките, до сега беше лесно, ходех си 2-3 пъти в годината, те идваха, имаме приятели, които също идват често, но сега с бебка, нещата ще се променят. В началото беше много по силно изразена носталгията ми, с времето нещата се регулираха. На мъжът ми, също много му харесва в Бг, така че когато можем ходим. Нещата са различни, с интернет всичко е лесно, всеки ден си говоря със сестра ми, с приятели, камерата е включена постоянно Wink.

# 20
  • Мнения: 16
         Илиана благодаря за линка !
Хипатия - живея близо до Йоанина, затова се обърнах към теб, комшийки сме  Simple Smile. Наистина тресе доста често, но ме успокоиха, че досега тук не е ставало нищо по сериозно. Досега и аз не се впечатлявах особено, но напоследък взех да мисля за двама  Flutter.
   За носталгията:
   
Цитат
Може би факта ,че е малък те кара да изпитваш носталгия?...
носталгия е тъга по миналото  ,но със доста повишена степен на идеализиране
 на спомените,хората и събитията...
носталгия е и тъга по близките
       И трите са напълно верни, можеш да ги осъзнаеш и преодолееш по различни начини. Мене обаче, слава богу мнооого рядко, ме обхваща една направо физическа липса и сякаш се пренасям отново по любимите ми улици и местенца, почти като на живо ги виждам и усещам.
  Хипатия направо ти завиждам, живота така със сигурност е по-простичък.
  Аз съм си от по - чувствителните верно е. Падам си и малко патриотче, както вероятно си личи.  Отделно, че бая време не си бях ходила. Това обаче ще се промени, само да поотрасне малко беба.  За себе си поне се убедих, че човек дори и да иска, и по точно дори и да не поддържа връзка, пак не може  да скъса нито с корените , нито с миналото си. Пък и не бива.

Лека вечер на всички и дано не ви уморих пак. Peace

# 21
  • Мнения: 108
Здравейте от мъжката половинка на nioto!
От много време се чудих жена ми какво толкова чете ли, чете в тази тема и затова реших да надникна и аз.Впечатлен съм от всички те Ви,изключително точни наблюдения за нас гърците.Наистина  и аз смятам,че има добри и лоши хора навсякъде.От скромния ми опит мога да кажа,че досега непознавам грък,който да е учил в Българи я и да се е оженил за българка, като се има предвид славата им. EmbarassedА и натиска на родата е голям.Все обещават,обещават и после чао. Тези от гърците които остават тук са в повечето случаи"боклуци",които немогат да се реализират в Гърция.Те казат така:Защо да съм последен там ,като мога да съм първи тук.
В крайна  сметка всичко опира до визпитание ( има  такива с добро и такива без никакво домашно възпитание) и до ценностна сиситема. С какви хора ще се срещнем по пътя си,независи от нас.Това което зависи  от нас и мен е какви деца ще възпитаме .каквото и да кажа за Гърция могат да ме обвинят в пристрастност,но със сигурност мога да потвърдя,че тук в България се чувствам наистина щастлив.
Е, да не философствам много а да ви пожелая късме на всички,независимо къде ще ви открие щастието!

# 22
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Здравейте от мъжката половинка на nioto!
От скромния ми опит мога да кажа,че досега непознавам грък,който да е учил в Българи я и да се е оженил за българка, като се има предвид славата им. EmbarassedА и натиска на родата е голям.Все обещават,обещават и после чао.

Здравей, мъж на nioto Wink,

не мога да се съглася с това твърдение, защото мъжът ми се ожени за мен Mr. Green. Познавам още 4 семейни двойки, 3 са м/у гърци и българки, а едната е м/у гъркиня и българин (всичките бяха студенти), така че това за мен не е просто изключение. Който е поживял в Бг е наясно, че това със "славата" на българките си е направо легенда Wink, даже според всичките ни приятели гърци, българките са по-скоро "трудни" Wink.
Разбира се, че "прости" хора има на всякъде и колкото по-малко се сблъскваме с тях толкова по-добре.

# 23
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
Здравейте и от мен,
честита нова темичка.Виждам,че още в старата са се включили  нови мами и  темата е станала
много интересна.Докато не съм забравила:
  ЧЕСТИТИ 5 МЕСЕЦА НА СВИЛЕН!!!
 За носталгията ще пиша след няколко месеца.Докато живеехме в Солун,денят ми беше почти изцяло запълнен и май не оставаше време носталгични чувства.Иначе не може да не ми липсват
невероятните гори,които виждам сега през прозореца си,както и семейството ми.
 За хората и аз ги разделям условно на добри и лоши(от моя гледна точка,разбира се),а не на гърци,българи и т.н.На Родос,вероятно поради липса на реална представа за българите,а и вероятно аз съм попадала на хора със селски манталитет,"славата на българката"е достигнала невероятни висоти.

# 24
  • Мнения: 558
по мои наблюдения българките са доста желани за жени..един широкоскроен човек не би трябвало да прави разлика между "трудни" и "лесни" ( даже познавам 1 немец(има PhD по икономика),който е луд по 1 бг hore;освен това 1 познат на моя приятел каза,че за нищо на света няма да се жени за гъркиня..) , щото това не крепи семейството после...факт е,че българките имат лоша слава, заради стотиците танцьорки(и не само) из клубовете...факт е и обаче, че като цяло българките подкрепят мъжа си, не командорят за щяло и не щяло и след поредния скандал не стягат куфарите на мъжа,като му вземат всичко каквото има....

# 25
  • Мнения: 4 111
Здравейте!
det, Свилен благодари за честитката от мое име, че сега гледа принцеса Сиси по Тв.  Rolling Eyes
pepelja6ka, има такива българки и те не са малко!
nioto, кажи на жена си да се включва по-често тук! И ти, разбира се си добре дошъл! Учудвам се от добрия ти български и те поздравявам! И благодаря за пожеланията!

Последна редакция: нд, 01 юли 2007, 11:34 от ЛильОнФи

# 26
  • Мнения: 102
Здравейте момичета!

Първо искам да поздравя половинката на Ниото за прекрасния български!
По отношение на "славата" на българките,тои има донякъде право.Предполагам няма да отречете как в таверните в Сандански(пък и в София) разни "ученички с къси полички" се мятат на чичковците гърци.Не искам да бъда по-подробна.Но за мен обобщението е "лошите" гърци привличат "лоши" българки.И те създават тези легенди:гърците които не живеят в БГ,а само идват да се забавляват...
Както един колега италианец обобщи ведъж:В Италия на 10 момичета,1 е красиво.В Бг на 10 момичета,9 са красиви и това съчетано с ниския стандарт на живот позволява на "чужденците" да си мислят,че при това голямо "предлагане" няма начин да не сме "лесни".
Мисля,че ме разбрахте Laughing
А за обещанията на гърците:пословични са с това.Качествените хора,които могат да управляват живота си и без помоща на родата си държат на обещанията Laughing,нашите съпрузи са пример.
И последно:половинката на Ниото,ти може само да се гордееш с това,че си успял да се реализираш в БГ.Страшно трудно е,почти невъзможно.Само наи-смелите остават.Примери са хилядите българи които отиват в чужбина(включително Гърция) и устройват много добре живота си там.Не си и помислят да се върнат.
Така че,ви пожелавам щастието никога да не напуска вашия дом!

# 27
  • Мнения: 108
Здравейте !
Видях нашият татко какво е писал и останах заинтригувана от това.А и всеки си има право на мнение.Аз мога да споделя само хубави неща за гърците,може би защото,съм имала малко контакти с тях,поради простата причина че живеем в България.Срещала съм се само с хора,които  никога не са ме карали да се чувствам неудобно,от факта ,че съм българка.
Освен това не общуваме с гърци тук,а имаме само приятели българи.
Едно нещо за което завиждам на гърците е, че са задружни,което на нас българите ни липсва.
Аз бях приета много добре от свекърва ми,за което съм и благодарна.Тя каза,че щом той е щастлив за нея това е най-важно.Семейството му също ме прие добре и се държи добре с мен,когато се видим.И все пак всичко е късмет!Никой незнае какво ще стане като дойде сляпата неделя!И аз не съм предполагала,че ще се омъжа за грък,но живота поднася страшни изненеди!
Желая ви хубав ,усмихнат и щастлив ден на всички вас,които сте в Гърция!Обичайте се и се радвайте на плодовете на вашата любов-малките ви създания! newsm51

# 28
  • загубено
  • Мнения: 6 487
Честито на бебе Свилен! PopcornДа не му е скучно докато гледа ТВ,а мама пише вав форума Simple Smile

Хората са различни,и за това според мен не трябва да се обобщава.Аз познавам доста гьрци които работят в БГ и са савсем свестни хора.Истината е че сме различни,и за това е интересно.А лошите и добрите ги има навсякаде.Да гледаме ние да сме от добрите.Сетих се за една бг. песен"..Ако до всяко добро сьщество застане поне още едно...." уви не помня кои я изпалнява. Дано се срещаме всички само с добри сащества.
Пожелавам на всички една хубава и добра седмица. newsm51
P.S.Поздравления за балгарският на половинката на Ниото newsm10

# 29
  • загубено
  • Мнения: 6 487
Благодаря ня ЛильОнФи  bouquet,днес ми пусна текста на песента и ми каза че я изпалнява Богдана Карадочева.Приятен ден на всички
Дано, дано



Ако до всяко добро същество
застане поне още едно,
ех, ще започне такъв живот,
че само си викам "Дано".

Ако към тия две същества,
прибавиш и още две,
ти знаеш ли колко прави това?
Най-малко хиляда и две.

Припев:
Дано, дано, дано, дано, дано, дано,
до всяко добро същество застане поне още едно,
тогава, тогава, предвиждам такъв живот,
че само си викам "Дано".

Тогава престава да те е страх
и от страха те е срам,
щом има някой с теб, с мен и с тях,
щом няма никой сам.

Щом ти е трудно не се колебай,
не страдай току-така,
ела приятел и лапата дай,
аз ще ти дам ръка.

Припев(х2):
Дано, дано, дано, дано, дано, дано,
до всяко добро същество застане поне още едно,
тогава, тогава, предвиждам такъв живот,
че само си викам "Дано, дано, дано".

Общи условия

Активация на акаунт