Децата и спорта?

  • 1 931
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 Да, дори търся дали 3г. дете може да тренира някъде Thinking

 Но не бих искала да се занимава професионално със спорт.Ако това му е желанието, не бих го спряла.Баща му е волейболист и има много контузии, които с течение на годините си казват думата.

   Според мен спорта е много полезен от ранна възръст!

# 16
  • София
  • Мнения: 888
Не. Това ще е изцяло нейн избор.
И аз съм за спорта 100%,От септември тръгва като за начало на плуване. НЕ съм  съгласна,че трябва да е изцяло нейн избор.Твърде е малка,за да взема такива решения,а когато стане голяма, за да решава ще е твърде късно за някои спортове. Родителя трябва да насочва, За мен плуването например е задължително. Да я чакам да реши сама ли, че иска да се научи да плува?Насочвам я натам и знам, че няма да съжалява, така както съжалявах аз, че съм се научила да плувам на 20г , а не на две.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Твърдо съм за спорта, той възпитава и укрепва организма.
Аз бих искала да тренира худ.гимнастика и дори я заведох в залата, но на нея не и хареса. Тя е малко мъжкарана - в ДГ ходи на ушу. Иска да тренира плуване, но може би след лятото вече ще намеря време да я запиша.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 679
Да, бих я насочила и мисля от следващата учебна година и да я запиша.

# 19
  • Мнения: 2 700
За спорта, но като форма на укрепване на организма и развиване на определени личностни качества, а не като цел за бъдещи професионални изяви.
Дъщеря ми тренира от първи клас спортни танци, а в свободното време кара колело, ролери и кънки. Смятам ежегодно да добавям и сменям по някой друг спорт (плуване, ски, тенис или бадмингтон), за да трупа познания и за да може сама да се ориентира какво й е интересно и приятно.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 867
Насочвам към спорт, просто за да свиква с  него. А по-късно ще оставя на него да се ориентира. Засега е ходил само на ски и то беше на 2 г. и половина. На втората седмица се качваше сам на влека и се пускаше от височини, за които аз самата бих се замислила.

Обясни, моля те, за влека. Габа беше на ски училище тази зима и отказваха да я качат на влека, защото е много лека и има места по трасето, където влекът може да я вдигне над земята.

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
По-скоро, не.
Само това, което я влече.
Карането на колело и зимни/летни кънки не го броя за спорт. Уточнявам.

Последна редакция: пт, 29 юни 2007, 15:00 от Шани

# 22
  • Мнения: 27 524
Да, задължително. Но не с цел състезания (освен ако те не искат, де), а просто трениране за здраве. Плуването за мен е най-добрият спорт, мисля натам да се насочим. За годнки не знам, още не мога да преценя, нямам опит, предполагам след 5 ще е някъде  Thinking
Племенничката ми е на 7 и от 3 години тренира художествена гимнастика, тя се започва рано, така че и от вида спорт зависи кога. Племенникът ми и играе тенис, но започна след 10 години.

# 23
  • Мнения: 2 051
Да, разбира се - това е начин детето да опознава и да владее тялото си, да е по-здраво и с по-добър тонус, активно.

Мисля, че до 12-14 години са по-подходящи груповите спортове - нещо в отбори, защото това има и голям възпитателен ефект.
А след това и нещо по-самостоятелно - тийновете имат нужда да развиват индивидуалността си.

# 24
  • Мнения: 46 508
И аз съм за спорта 100%,От септември тръгва като за начало на плуване. НЕ съм  съгласна,че трябва да е изцяло нейн избор.Твърде е малка,за да взема такива решения,а когато стане голяма, за да решава ще е твърде късно за някои спортове. Родителя трябва да насочва, За мен плуването например е задължително. Да я чакам да реши сама ли, че иска да се научи да плува?Насочвам я натам и знам, че няма да съжалява, така както съжалявах аз, че съм се научила да плувам на 20г , а не на две.

Аз ходех на плуване, изцяло по мое желание.
Съучениците ми, на които им беше приятно да спортуват и ходеха на нещо насила (имам предвид те са си избрали вида спорт, но не са имали избор да не ходят) намразиха спорта още повече.

Никога няма да си накарам детето да се занимава със спорт, ак не прояви самО желание, иначе ефектът е обратен. Ако не иска, ще ходи, тича и т.н. и пак е се движи достатъно.

# 25
  • Мнения: 865
Аз съм" За "спорта и "Личния избор на детето".Не на всяка цена и не задължително да тренира!Деяна плува от детската градина,сега ходи на тренировки по плуване и от есента ще е включена в отбора smile3521
Мария също ще я насоча към някой спорт и ако има желание нека тренира.

# 26
  • Мнения: 1 416
Да, добре е да спортува. Тя е много енергична.
Георги ще взема тези решения. Той е плувец, тренирал е много години и е по-наясно с тези неща. Според него, най-добре ще е да започне занимания на 5-6 години.
Аз ревностен провърженик на спорта. Нека тренира нещо, да се тонизира, да изразходва енергия. Предпочитам да е заета с други занимания - да свири, да учи езици...

# 27
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Да,но с една уговорка-не професионално.Искам да спортува,но за удоволствие.Когато говорим за професионален спорт,това вече не е удоволствие.
 Дарина иска да хоси на балет,на есен ще я запиша.Ще ходи докато иска. Peace

# 28
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Да,но не с цената на всичко!Сега сме още малки,но после мисля да я запиша на тенис при един наш познат,но с цел разтоварване,а ако има талант това вече е друг въпрос и нейно решение.

# 29
  • Мнения: 302
Според мен нормалната възраст е някъде около 6-7год.!

Общи условия

Активация на акаунт