Кога празнува Кремена?

  • 3 990
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 261
Приятелката ми  незнае кога е нейният светия, та ви моля да ни помогнете.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 25 212
На Цветница не е ли?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 951
Da,na Cvetnica.

# 3
  • Мнения: 3 423
Идва от "ирис", трябва да е на Цветница.

# 4
  • Мнения: 261
пуснете ми сайт,моля ви

# 5
  • Мнения: 1 338
Нарекохме дъщеря ни Кремена като имахме предвид, че "кремен" означава камък. Като знаем, че Петър също означава "камък"(гр.), то Кремен би трябвало да е българския еквивалент на Петър. Празнуваме на Петровден Simple Smile

# 6
  • Мнения: 261
точно затова пуснах темата  и аз смятам, че те празнуват утре,но просто трябва да съм убедена

# 7
  • Мнения: 3 423
Оу, ма верно, че утре било Петровден!
Мерси, че ме подсетихте!

# 8
  • Мнения: 318
Кремена,в именника пише че празнyва yтре на Петровден.Моята кръщелничка носи това име,но винаги го празнyва на Цветница-крем,цвете.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 306
О, утре е един от четирите ми именни дни  Grinning

# 10
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Нарекохме дъщеря ни Кремена като имахме предвид, че "кремен" означава камък. Като знаем, че Петър също означава "камък"(гр.), то Кремен би трябвало да е българския еквивалент на Петър. Празнуваме на Петровден Simple Smile

Хммм, мислех, че Камен означава камък... за Кремен за първи път чувам.

# 11
  • Мнения: 994
Аз празнувам утре. И аз съм кръщавана на кремъка, не на цветето.

Нарекохме дъщеря ни Кремена като имахме предвид, че "кремен" означава камък. Като знаем, че Петър също означава "камък"(гр.), то Кремен би трябвало да е българския еквивалент на Петър. Празнуваме на Петровден Simple Smile

Няма кремен - има кремък - това е пожелателно име - да е здрав и силен като кремъка - най-здравия камък Simple Smile

# 12
  • Мнения: 516
Кремените празнуваме на Петров ден. Името идва от старобългарското кремен, което значи кремък( камък). Лично аз черпя и на Цветница, защото много мои познати ме поздравяват и тогава. Така, че днес имам празник! Simple Smile Айде- Наздраве!

# 13
  • Мнения: 1 338
Да сте живи и здрави всички Кремени и само хубави неща да ви се случват !!! Честит празник !!! Simple Smile))))))))  Hug  bouquet

# 14
  • Мнения: 516
online, мерси. Да ти се връща   bouquet

# 15
  • Мнения: 261
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН И ОТ МЕН
БЪДЕТЕ ЩАСТЛИВИ И ОБИЧАНИ

# 16
  • Мнения: 289
Приятелката ми  незнае кога е нейният светия, та ви моля да ни помогнете.

И аз смятам, че би трябвало да е на Цветница...

Общи условия

Активация на акаунт