ДИАНЕ-35 СЪВЕТИ И ДОБРИ ГИНЕКОЛОЗИ В РУСЕ

  • 11 781
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 541
здравейте!преди няколко дни гинеколожката ми ми каза че имам малки кистички на левия яйчник и понеже имам и силен косопад ми изписа диане-35.въпроса ми е не трябва ли първо да ми направи някакви изследвания на хормоните преди да ми предпише толкова силно лекарство.четох доста за диане-35 и знам че се предписва точно при такива симптоми но все пак не е ли малко прибързано?знам само че пролактина ми е в норма,но с другите ми хормони не знам какво става.какво ви е мнението за това лекарство?знаете ли от какво друго може да са причинени кистите,косопада и отделно напълняване(4-5кг за 3 седмици като не съм увеличавала храната),и от време на време имам 37 градуса температура,което по принцип не е тревожно,но така без причина...и не е от жегите.а и не съм бременна(за съжаление).и понеже искам да отида някъде за второ мнение можете ли да ми препоръчате добър лекар стига да не е др.шишкова,др.пейкова,др.зарзеланов,др.тончева,др.дойчинова,др.пейчев.знам че не остават много но все пак ако се сещате за някой друг...
newsm53
благодаря ви предварително

Последна редакция: чт, 28 юни 2007, 21:05 от ани4ka

# 1
  • Мнения: 4 700
Ами и аz бих те ьпосъветвала да отидеШ на друг лекар. Прави ми впечатление, че много лекари дават противоzачатъчни беz да са иzследвали хормоните. ИмаШ ли проблем с овулацията? Бих те посъветвала да отидеШ на ендокринолог, а не на гинеколог. Отиди във Варна. Там сигурно има добри лекари. Предполагам, че лекарката ти има предвид поликистоzа. И диане най вероятно няма да ти реШи проблема. Кистичките Ще иzчеzнат и като спреШ диането пак Ще се появят.
Успех.   bouquet

# 2
  • Мнения: 541
доколкото знам диане 35 не се използва главно като противозачатъчно,а и на мен не ми го изписа за това. а пъ до варна ми е малко далеко да ходя.мерси за съвета все пак
newsm47

# 3
  • Мнения: 4 700
Знам че не се иzписва като противоzачатъчно, но то е такова.

Дано се включат и други със съвет zа лекар.   bouquet

# 4
  • Мнения: 1 053
здравей и на мен ми бяха изписали ДИЯНЕ 35,заради киста,не стига че го пих 7 месеца,отначало ми ставаше лошо от него,надебелях 5 кг,на това маинат му ми и никъква работа не свърши кистата си стои и сега ще правя лапаро,така че потърси още едно мнение.

# 5
  • Мнения: 769
Когато срещна тема за Диане, се разписвам в нея. Стига с това Диане! Тези хапчета са с временно и най-често неефективно действие. Скромното ми мнение е не само че не помагат, но и пречат. Изсписват ги редови квартални лекари, защото така са свикнали.

И да, и аз съм ги пила 9 месеца преди години - голяма грешка!

# 6
  • Мнения: 541
BinPin:"И да, и аз съм ги пила 9 месеца преди години - голяма грешка!"
можеш ли да ми кажеш нещо по-конкретно?

# 7
  • Мнения: 1 335
ани4ka, ако не си започнала приема, искрено ти препоръчвам да изчакаш и да потърсиш второ мнение. писала съм го това, обаче айде пак ХОРМОНАЛНИ ПРЕПАРАТИ ОТ КАКЪВТО И ДА Е ВИД И ФОРМА СЕ ИЗПИСАВАТ САМО И ЕДИНСТВЕНО СЛЕД ИЗСЛЕДВАНЕ - КРЪВНО И ПО СХЕМА!!!!
По отношение Диане-то - пила съм го ок. 3 и половина години. Доволна съм. Не съм имала проблеми и странични ефекти никакви. НО това е поради причината, че беше Подходящия препарат за Мен и периодично правех контролни изследвания. Не е редно да се изписва ей така препарат с висока концентрация на хормони (какъвто е диане35). Направи си изследване на хормоните (LH, FSH, Prolactin, Estadiol, Testosteron, Progesteron). На база резултатите лекар ще ти каже кой препарат е подходящ

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Аз също преди години съм пила диане заради киста,но нямах проблеми от него,а и най-важното беше,че кистата ми се махна.Пих го само 3 месеца.Интересното е,че сега като се връщам назад се сещам,че без никакви изследвания ми го изписаха това диане,макар че бях при гинеколожка в небезисвестната в София Тина Киркова/сега Св.София/.

# 9
  • Мнения: 769
BinPin:"И да, и аз съм ги пила 9 месеца преди години - голяма грешка!"
можеш ли да ми кажеш нещо по-конкретно?
Изписа ми ги кварталната лекарка без грам изследване под каквата и да е форма. Това е крайно неправилно. Дали заради тези хапчета или заради други фактори по-късно се наложи лапароскопия заради 7см киста!
Не мисля, че съм изолиран случай, чела съм много какво спеделят други приемали препарата.

# 10
  • Мнения: 340
Интересно, и аз имам силен косопад в момента... Shocked

# 11
  • Мнения: 541
 puh golqm:"Интересно, и аз имам силен косопад в момента... " провери си пролактина,той причинява косопад
http://old.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=245
ако не знаеш нищо за този хормон тази статия може да ти помогне.аз съм имала и преди косопад заради липса на витамини но сега имам много силен за да е от това.колко ти е силен твоя?

# 12
  • Мнения: 8
ани4ка, относно втората част на въпроса ти ще ти кажа, че това кой лекар е добър и колко е добър е твърде субективно.Може на даден човек да направиш добрина колкото върха на игла и той ще ти е благодарен цял живот, на друг може да му напрвиш добрина колкотоо цяла планина и той пак няма да е доволен. Дано намериш подходящия за теб лекар в Русе!

# 13
Когато срещна тема за Диане, се разписвам в нея. Стига с това Диане! Тези хапчета са с временно и най-често неефективно действие. Скромното ми мнение е не само че не помагат, но и пречат. Изсписват ги редови квартални лекари, защото така са свикнали.

И да, и аз съм ги пила 9 месеца преди години - голяма грешка!


Подкрепям те напълно и аз!незнам дали от тях , но бившите ми оперирани кисти направо се "нахраниха" с това Диане и станаха мноого големи
по-добре да не се пият

# 14
  • София
  • Мнения: 303
Да ви кажа при мен в клиника Щерев ми изписаха без никакво изследване първо Регулон,след това Линдинет 30 и сега съм на Диане 35.Проблема ми е ,че задържам фоликули и сега един на левия яйчник въпреки приема на Диане 35 не се махнал.
Но това исках да ви кажа,че не само кварталните доктори го изписват, а и такива ,които се занимават с репродуктивна медицина и са едни от "големите", а относно косопада на мен ми се появи по времето когато спрях хапчетата за 2 месеца и в този период имах страшен косопад. Не зная на какво точно се дължи,но...

# 15
  • Мнения: 12
Ани4ка, проблемите които описваш - косопад и бързо напълняване, приличат повече на проблеми с хормоните на щитовидната жлеза, а не на половите хормони. Моят съвет е да се посъветваш и с ендокринолог и да направиш пълни изследвания. Изчакай и изискай от лекарите си окончателна и обоснована диагноза, и после приемай хормони или каквито и да е медикаменти. Моето мнение е че д-р Хубчев е добър гинеколог, чувала съм че  д-р Зарзаланов единствен  в Русе работи професионално по проблемите за стерилитета. От последния нямам добри впечатления, но отдавна не живея в Русе, нещата може да са се променили.

# 16
  • Мнения: 541
 r_enicздравей,от хубчев не съм доволна,а пък зарзеланов е царя на абортите,едно момиче едната й тръба била двоина и трябвало само половината да се махне,а тои махнал цялата двойна тръба и я оставил само с една,а пък една бременна ходила при него и като й правил вътрешен преглед й спукал водите и казал само "опа".даже не й е казал какво е направил и незнам бебето дали е оцеляло.но иначе и аз мисля че трябва да ми се направят изследвания,не може така без,само заради два признака.ходих при друг лекар и тои пък ми каза че нито кисти имам нито раничка,а моита даже 1 път ме горя за раничка и сега трябва пак.и направо незнам.сега ще ходя при трети лекар да видим какво ще ми каже,надявам се да не е нещо различно от предните двама че направо незнам.

# 17
  • Мнения: 86
Препоръчвам ти Д-р Бойчев, клиниката е в Тутракан не е толкова далеко от Русе, за 45 мен си там. Много добър специалист е и апаратурата му е супер. В нашия град няма добри гинеколози, мисля че сама си се убедила.

# 18
Аз също пиех Диане 35 заради поликистозни яйчници. От тях се чувствам по-добре, но като ги спреш започват отново проблемите - косопад, по-силно окосмяване и др. За съжаление имат само временен ефект, а като ги  спреш  старата песен на нов глас.

# 19
Не се притеснявай напълняването е от диането.Препоръчвам ти Д-р ТоневаПомогна ми два пъти да забременея.Познавам я от 12 години и ходя само при нея.Ако искаш щети дам тел. и адрес.

# 20
Здравейте,
Можете ли да ме опътите към добър гинеколог или по-скоро ендокринолог. От Русе съм, но общо взето ще отида навсякъде, стига да има вероятност да се срещна с компетентен лекар. Изследвания ще си правя, около 10 хормона ми се събират, но проблема е кой лекар ще ги разчете и ще ми помогне...
Относно диането, аз мисля така - с такива хормонални препарати, даваме на тялото това, което му липсва, връщаме баланса в хормоните (когато са изписани правилните разбира се), но ние не караме тялото, то да ги произвежда. А това е негова работа и аз мисля че именно това трябва да е целта на лекарите -  да върнат нормалните функции на тялото, а не да му правят "мечешка услуга". Друг голям абсурд, който сякаш на никой лекар не прави впечатление  Shocked е масовото изписване на хормонални хапчета, без никакви направени изследвания?! Що за глупост е това?

# 21
  • Мнения: 111
Ендокринолог в Русе няма.То и гениколози толкова де ама по се намират.Ориентирай се към Варна или София.За София може да почакаш повече така че първо Варна.В Плевен също има много добра клиника.Виж на темата за адресите на клиники там има пълна иформация.Стискам ти палци и успех Hug

# 22
  • Мнения: 413
Намери си добър лекар специалист гинеколог- ендокринолог -  така съветват момичетата във форума. Относно Диането и аз съм минала през него и напълняване и забележи окосмяване, а не падане на косми. Незнам вече, няма лечение от тея кисти, в момента в който спреш  лекарствата (противозачатъчни) се появяват пак.  Бял равнец си запарвай, ако нямаш проблеми с хормоните.

# 23
хормоните му е проблема, не мисля че бял равнец ше помогне... знам за плевен, д-р тодорова, срещала съм се с нея. Това, което ме безпокои е че повечето лекари не ме вземат на сериозно, тъй като към момента нямам за цел забременяване, а просто лекуване...Затова и не зная към кой лекар да се обърна...
Кои имаш предвид във Варна?

# 24
  • Мнения: 413
За жалост и аз търся такъв добър гинеколог-ендокринолог, но в София. Дайте някъкви кординати.
Какво да ти кажа-бях на 17 и по същият начин в провинцията и противозачатъчни, прогестерони, Диане и т.н.т. Бях девствена и пиех противозачатъчни, предписани от провинционалната лекарка. И се оказва, че всичкото тъпкане с хормони е било излишно, ама качените килорами с годините не се свалят.
Сега след 12 г. имам същия проблем, ама не е в хормоните (остава да се проверя за инсулин и щитовидната железа).

 И важно е изследването да го направиш на 3-5 ден от МЦ.

Последна редакция: пт, 20 юни 2008, 13:34 от izina

# 25
  • Мнения: 8
Препоръчвам ти Д-р Бойчев, клиниката е в Тутракан не е толкова далеко от Русе, за 45 мен си там. Много добър специалист е и апаратурата му е супер. В нашия град няма добри гинеколози, мисля че сама си се убедила.
smile3507 Как пък не? От къде мислиш, че е д-р Бойчев? Нали и той е от Русе. И къде мислиш, че прави изследванията?... също в Русенските лаборатории.
Не че нещо, ама доколкото разбирам си настроена против русенските лекари. Лечението с хормонолни препарати трае дълго време. Освен това, ако една или множество кисти бъдат премахнати оперативно няма абсолютно никаква гаранция, че няма да рецидивират отново. И все пак не съм злонамарена и бих ви препоръчала акушур-гинеколог-ендокринолог от гр. Варна : Д-р Мария Каварджикова. Преди време кабинета и се намираше в района на ЖП гарата.
PS! Да знаете, че и варненки си мислят същото за техните лекари!

# 26
  • Мнения: 86
Доктор Бойчев е от Тутракан и баща му е живял там. Изследванията се правят в болницата в Тутракан.

# 27
  • Мнения: 2 259
А вече има даже и собствена болница Peace.!

# 28
  • Свищов
  • Мнения: 209
Ваня ст не цялата информация ти е вярна. Д-р Л.Бойчев е от Тутракан, ако трябва да сме точни баща му е от с.Старо село (до Тутракан) и нищо общо с Русе.
Почти всичко се изследва в болницата само ТАТ и МАТ  ги правят в Русе. (и какво от това) важното е лечението след това.
А вече има даже и собствена болница Peace.!
Ммм да!

# 29
  • Мнения: 86
Точно, баща му е от Старо село. Чак болница няма, бил е шеф на болницата в Тутракан. Ако ще и от луната да е пак е по- добър от русенските доктори.

# 30
  • Свищов
  • Мнения: 209
Права си теодок за всичко!
ваня ст се дразни, че сме настроени към русенските лекари, а защо тогава препоръчва лекар от Варна? Аз също не съм злонамерена, но ми стана интересно Peace!

Общи условия

Активация на акаунт